1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

plumeria
11. dub 2012

Děkuji všem, každopádně stále ještě nahlas nejásám, protože ve dny, jako byl včerejšek, je v člověku jen malá dušička. Tak ať to nezakřiknu.
@marmina Jj, je to hrozný nápor na psychiku. A to mám furt něco, ani to sem nepíšu. Jsem si říkala, že budu v těhu krásně v klidu, abych měla klidné miminko a vzhledem k mým stavům to spíš bude pěkný nervák😀 No snad ne 😀 Zítra končím šestý týden, takže dnes jsem 5plus6tt. Na kontrolu jdu přesně za týden - 18. 4.

plumeria
11. dub 2012

@rory_g Já měla v lednici i Cetrotide, alespoň to bylo vše v kupě. Akorát to zabralo skoro celou polici v ledničce 😀 Omezení jsem před OPU něměla taky žádné, a vlastně ani po OPU a ET, jen mi pak řekli dodržovat klidový režim, šetřit se, ale žádné konkrétní zákazy.

plumeria
11. dub 2012

@saraha2 Tak už jsem se dočetla. Holky mají pravdu, je ještě moc brzy na konečné závěry, za pár dní může být vše jinak. A určitě bude 😉 Držím pěsti.

marmina
11. dub 2012

@plumeria to je pravda, otěhotněním ty nervy a obavy nekončí, začínají nové, dokonce ani porodem to nekončí, prostě kolem miminek je pořád něco...tak se opatruj a odpočívej! nebo chodíš ještě do práce?

rory_g
autor
11. dub 2012

@plumeria taky jsem šoupla do ledničky vše, aspoň mám přehled 😉 A neboj, určitě všechno dobře dopadne a budeš mít krásné a spokojené miminko 😵
Já nevím, proč mám zákazy..jestli kvůli velké dávce?

plumeria
11. dub 2012

@marmina Děkuji. Jj, chodím do práce. A co Ty? Už jste zdraví?

plumeria
11. dub 2012

@rory_g Hmm, těžko říct, každý CAR je jiný. Příště se třeba zkus dr. ze zajímavosti zeptat.

rory_g
autor
11. dub 2012

@plumeria jj, jestli si vzpomenu na tom utz...ale vlastně ne, jdu k jiné dr, moje tam nebude...já doufám, že budu reagovat správně, na Clostil jsem nereagovala vůbec, ani na zvýšené dávky 😝

plumeria
11. dub 2012

@rory_g Tak toto je zase něco úplně jiného než Clostil, určitě by to mělo zabrat 😉 Oprava: Zabere.

marmina
11. dub 2012

Přidala jsem do tabulky novou tvář @evikj33 Její cesta za mimčem je také dlouhá a komplikovaná, v květnu startuje své 2. IVF, držíme ti palce!

@plumeria 20.3. ET (1 E, 2 zamrazena), 30.3.-potvrzeno těhu, UZV 11.4. - 5+6tt - už je vidět srdíčko!, UZV 18.4.
@zelvik 6.4. začala stimulovat na 1. IVF, UZV 11.4. - komplikace kvůli vysoké sliznici, UZV 13.4.
@evikj33 1.IVF v únoru (nedošlo ke transferu), 2. IVF začátkem května

@rory_g 12.4. začíná stimulovat na 1. IVF!, UZV 16.4.
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, 12.4. začíná stimulovat na KET, 19.4. UZV
@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 2 embrya), ET 3.4. (zaděláno na dvojčátka), kontrola 16.4.
@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 embryí), ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, na krev 18.4.
@nemorosis 15.3. ET (1 E, 6 zamrazeno), UZV 6.4. - potvrzeno těhu - konec 6tt, UZV 17.4.
@alinah OPU 4.4. (7 vajíček z toho 3 embrya, 2 zamrazena), ET 9.4. (1 E)
@marmina v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), KET koncem května

Pokud se chcete někdo další přidat do naší tabulky, napiště mi do IP!!!

marmina
11. dub 2012

@plumeria když takhle občas krvácíš, neměla bys jít raději na PN? mohla bys odpočívat podle sebe, pěkně si to těhu užít...ale je jasné, že každému vyhovuje něco jiného. ..Taky jsem do posledního chtěla chodit do práce, ale na konci prvního trimestru jsem začala špinit a dr. mě okamžitě poslal na PN, byly to moje nejhezčí a nejdelší prázdniny v životě! 🙂
Ano, už jsme všichni konečně zdraví, ale drželo se nás to týden, hrůza! Jak jsem psala, možná dobře, že nám ten ET nevyšel, pač to by byly nervy nadranc a mimčo bych snad vykašlala 😝

plumeria
11. dub 2012

Tak mně doktor o PN nic neříkal, předpokládám, že kdyby to bylo zapotřebí, řekl by mi. Já chci do práce chodit kvůli penízkům, každá kačka dobrá. A taky mám smlouvu na dobu určitou a za čtvrt roku mi končí, prodloužení by nebylo k zahození. Ale kdyby to mělo být na úkor mimča, tak bych samozřejmě hned zůstala doma.
To je dobře, že už jste zdraví. A na KET budeš fit a to by bylo, aby se nezadařilo 😉

zelvik
11. dub 2012

@plumeria Moc gratuluju k srdíčku!!!! Teď vás jdu dočíst, nějak nestíhám...

plumeria
11. dub 2012

@zelvik Děkuji. Já přeji, aby už sliznice nerostla a vše bylo na ET v pořádku.

vall83
12. dub 2012

@marmina az v cervnu? no volej a ukecavaj...ved im povedz ze potrebujes len krv zobrat a ci su dobre vysledky, ved ich mozes mat dobre..inak tuna nam testy robili priamo v centru...aj gynekolog moze zobrat krv a poslat to na endoklinologicke testy....ked to nepojde cez endosku skus cez gyndu....len nech aspon vies ci ich mas dobre alebo zle a mas cakat.... 😖
inak dakujem....dufam ze sa tam najdu nejaky superembrya 🙂 aj teraz rozmyslame ze si ich nechame rozmrazit 10 naraz nech je z coho vyberat...myslis ze by to tak slo? 😒

vall83
12. dub 2012

@rory_g ahojcek ja som pri stimulke chodila do prace, ale uprimne ti poviem ze to bolo hrozne. bola som unavena nemala som sil, a tak od polovice som mala dost velke bolesti v podbrusku....tak bud rada a odpocivaj.... 😉

vall83
12. dub 2012

@saraha2 ahojcek ☹ ty chudatko ....neboj sa....kolky den si teraz po ET? nevzdavaj to a mysli stale pozitivne....este nie je vsemu koniec...hlavu vzhuru... 😉

marmina
12. dub 2012

ahoj @vall83 s tím rozmrazením vůbec nevím, je pravda, že máte velké zásoby, tak klidně můžete nechat rozmrazit více, ale to by vám měl nejlépe poradit embryolog přímo v centru
My máme jen 3 a doufám, že nejsou zamražená dohromady! Chceme si nechat zavést jen jedno.

vall83
12. dub 2012

@plumeria velmi som rada....gratulujem

vall83
12. dub 2012

@marmina no musi se to nejak dat rozmrazit ....ved musia stym pocitat ze mozno budete chcet iba jedno zaviest... 😉
no planujeme sa na to opytat...dam potom vediet... 🙂
a som rada ze ste uz zdravucky...

rory_g
autor
12. dub 2012

@vall83 Ty jsi měla taky docela vysoké dávky při stimulce, nebo se pletu? Jinak já bych si asi na Vašem místě nechala rozmrazit 5...ale je zase pravda, že když jich máte tolik a nebudete zbylé převážet na Slovensko, tak je to asi jedno...já si jen nedovedu představit, že kdyby rozmražení a vývoj přežilo třeba 8, zavést by sis dala 2, tak by se jich 6 jen tak vyhodilo 😕

vall83
12. dub 2012

@rory_g no ja sem prave nemala vysoke davky, aspon si myslim, mala som 150 puregon 1 x denne...
no ved mne to pride take troska hnustne, ako keby som ich zavrazdila 😖 ...mozno by im poholi na nejake vedecke uceli alebo aspon nieco...no uvidime......ako to dopadne...co stym vsetkym porobime...

rory_g
autor
12. dub 2012

@vall83 no já se nedivím, převoz na Slovensko by byl hodně drahý ☹ Leda se optat na nějaký dárcovský program, ono že by se někdy potkaly vaše dětičky je dost nepravděpodobné, když se vracíte domů 🙂 A byla by to záslužná věc 🙂 No to nejsou tak vysoké dávky...

pawlla
12. dub 2012

Ahojky tak si predstavte ze muj gynekolog mi nechce napsat dalsi utrogestan ze prej nema zadnej papir z CAR jeste a ze prej jsem zdrava, no tak jsem se rozcilila jako nikdy ted pro recept budu muset jet az do CAR do brna a to jsem z ostravy to je fakt na hlavu tohle to 😒

saraha2
12. dub 2012

@pawlla já se divím,že ti to nedali hned v caru!!nezapomněli třeba??

saraha2
12. dub 2012

@vall83 děkuji,ale už se s tím tak nějak srovnávám..víš jak..já dám na své tušení,zatím vždy fungovalo..no ale co..tak to byla zkouška a doufám,že cca po třech měsících budu moct na další pokus..někde říksjí půl roku,ale když jsem neměla hyperts. a nic,tak snad to půjde..letos prostě otěhotním a fertig..že?kelišová 😉 jen škoda,že nemáme mražáčky.. ☹ to mě mrzí..no..nedá se nic dělat..

pawlla
12. dub 2012

@saraha2 ne ja jsem to tehdy jeste nebrala mela jsem mistot toho agolutin tej jsem mela od nich az do toho testu brat a ted mam brat utrogestan ale budu si muset v pondli pro neho zajet no to mam fakt radost a kdyz jsem volala do CAR tak mi rekli ze by mi ho doktor mel normalne napsat

zana21
12. dub 2012

@saraha2 Ještě to nevzdávej. Je brzo házet flintu do žita 🙂 Určitě budeš pak mile překvapena!!

marmina
12. dub 2012

ahojky @saraha2, co to čtu, ty už to vzdáváš? neblázni, je to předčasné! trochu tomu mimču věř, přeci není nic ztraceno!!!!
@pawlla tak to teda koukám, mě normálně gynekolog utroš bez problémů napsal!

Nevím, jestli to tady někdo taky zažil, ale před 3 lety když jsem byla po oplodnění, tak nebyl utrogestan k dostání (výpadek ve výrobě), dávali místo toho duphaston (ačkoliv říkají, že je to to stejné, tak není). Naštěstí jsem sehnala u nás lékárnu, kde měli posledních 6 balení, tak jsem si na všechny právě u gyndr. nechala napsat recept a všechno jsem to skoupila 😀 😀

mackaso
12. dub 2012

Ahojky, chcela by som sa spýtať, ako prebieha odber vajíčok, ako ste sa po tom cítili? Díky. 🙂