1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pupidu
16. lis 2012

@malinka_02 Je to přesně jak říkáš - Prednison už jsem taky dostala a trochu jsem se bála, jak to bude probíhat, když imunita bude tak malá. Ale su fakt šťastná, že jsme až k tomu nemuseli dojít. Když jsem pak psala doktorce na imunologii (objednali jsme se k MUDr. Ulčové-Gallové v Plzni), že jsem otěhotněla přirozeně, tak mi jen odpověděla, že doktoři jen léčí, ale příroda uzdravuje...

harley26
16. lis 2012

holky, jsem dneska po OPU a dostala PROTIFAR - bilkoviny, abych predesla hyperstimulaku. Mate s tim zkusenost? Jak jste to davkovali? Ja myslim, ze mi do rozpisu udelali chybu. Mam si davat 20 g 3xdenně. Ale cele baleni ma 225g a odmerka 2,5 gramu.

rory_g
autor
16. lis 2012

@malinka_02 pravda, já měla Prednison a Pentomer a zabralo mi to. Sex s kondomem jsem si naordinovala v ten úspěšný cyklus sama - neměla jsem problém v alergii na sperma. Hele je to každého věc, mě se také nechtělo z Podolí (měla jsem to kousek od práce a navíc na jednom místě diabetologii, endokrinologii i CAR), ale kdyby mě dr. Darebný svým chováním nenakopl, jsem přesvědčená o tom, že nejsem těhotná ještě teď. Ona ta psychika dělá fakt hodně, i když to nechceš slyšet (tedy aspoň mě to lezlo za těch 10 let bez mimča na nervy)

rory_g
autor
16. lis 2012

@harley26 myslím, že @zana21 to brala, snad se ozve 😉 A jak jsi nakonec dopadla, trumfneš naší nosnici Vall? 😀

harley26
16. lis 2012

@rory_g :D kolik mela nosnice VALL? 🙂 to je tech 70 nebo jak? :D

rory_g
autor
16. lis 2012

@harley26 no jestli si dobře pamatuju, tak nějak 43 😅

adriene
16. lis 2012

@malinka_02 Moc me to mrzi, slova to nezpravi, vim 😒
Holky ti tu psaly k dalsimu postupu, i ja ti tedy pripisi sve poznatky z okoli. Kazdy CAR to ma jinak, zadny neni nejlepsi, vsude jsou nejake mouchy... To, ze ti tvrdi, ze imunologie je k nicemu... to svedci jen o tom, ze se tomu dostatecne nevenuji... Imunologii si nech urcite udelat. Nedoporucuji ti ale imunologii v Podoli, ale jestli to s tim miminkem myslis vazne (jako ze si myslim, ze ty urcite ano), tak se objednej k dr. Malickove (jak uz tu psala @evikj33), protoze ta ti ty testy udela komplexni, ne jako v Podoli... vim o cem mluvim, tim samym si prosla kolegyne (v podoli ji vubec nenabrali embryonalni protilatky, kdezto Dr. Malickova ji nechala nabrat cely panel a ty protilatky ma pozitivni!!) To znamena, ze to embryo zabiji okamzite, nemuze se chytit. Navic ma studii s imunoglobuliny, tzn ze ona nepracujejen s Prednisonem a kondomem, jak rikaji v CARu... Do dalsiho pokusu bez kvalitniho imuno byvh nesla, zbytecne vyhozene penize, stres, plytvani s pokusy, ktere ke konci muzou chybet!!
Vim ze jsi zklamana, ze ti to ted prijde jako beh na dlouhou trat, ale bez vyreseni problemu, "proc to nejde" se dal nepodunes. V zadnem CARu to vetsinou moc neresi... neni to jejich zdravi, jejich nervy, jejich penize, jejich pokusy...
2. ivf po zalecene imuno bych klidne v Podoli dala. Pokud by se ale nezadarilo, zmena je zivot 😉

harley26
16. lis 2012

@rory_g tak na to teda nemam :D mela sem nejak pres 20 folikulu, ale vajicek je z toho 14 🙂 zitra v deset budeme vedet vic. Tak doufam, ze se jich aspon polovina oplodni 🙂

rory_g
autor
16. lis 2012

@harley26 je to ale paráda, já měla s bídou jeden 😝 Hodně štěstííííííí

harley26
16. lis 2012

@rory_g nezalezi na kvantite 🙂 ty ses ve 24 tt, takze o vitezi neni pochyb 😎

malinka_02
16. lis 2012

@adriene a k te Malickove muzu bez zadanky? A plati se tam neco?

adriene
16. lis 2012

@malinka_02 Pokud vim, neplatila nic. Zavolej si tam a domluv se, co k tomu potrbujes, zda chteji zadanku, doporuceni, ci nic. Za to nic nedas. Ale objednej se tam, je to nejlepsi volba!! Ona je strasne moc prijemna a profi, mam to sice z doslechu... ale opravdu z duveryhodneho zdroje 😉

adriene
16. lis 2012

@malinka_02 Jeste ti pres znamou zjistim co a jak, ona k ni chodi. Napisu ji mail. A od jine zname ti zjistim, ona ma myslim take mutaci MTHFR... od zacatku picha clexane, ne anopyron... to ti tez zjistim 😉

adriene
16. lis 2012

Holky, kdo jste na neschopence delsi dobu... prisly vam uz za rijen prachy? ja stale cekam a rikam si, jestli me neopomenuli 😉

rory_g
autor
16. lis 2012

@harley26 no moje IVF dopadlo fiaskem, vajíčko se neoplodnilo...otěhotněla jsem zázrakem a nečekane po IUI, která se dělala jen tak, aby nebyly moc velké prostoje do druhého pokusu 😎

adriene
16. lis 2012

@malinka_02 Jedno info uz mam... ke kamosce, co si picha Clexane. Na genetice ji tenkrat nasli mutaci MTHFR s tim, ze neni problem, ze to ma kde kdo.., nicmene na imunologii ji k tomu nasli antifosfolipidovy syndrom a od tud ji poslali na hematologii, kde nasazen Clexane a prednison (na ten syndrom) no a ten si picha od stimulace, pri 2. ivf hned otehotnela (2 embrya vlozena, 1 se chytlo - gennet) a bude ho pichat i cele tehotenstvi a sestinedeli.

malinka_02
16. lis 2012

@adriene dekuju si moc hodna,no ja prave nebudu tu zadanku mit a do podoli jdu uz ve ctvrtek.. Ja mam taky to mthfg,musim se na to vsechno poptat.

pentagras
16. lis 2012

@malinka_02 kočko já mám taky mthfr heterozygot a po porodu mi zjistili ještě jinou trombofilní mutaci a ta je homozygotní tak píchám fraxík od začátku

evikj33
16. lis 2012

@adriene Ahojky já to měla podobně s PNkou za červen červenec,byla chyba na straně zaměstnavatele až po tel.urgenci mně to na socku doložili a ta pak vyplatila peníze takřka najednou za 6.7.8měsíc v pruběhu září. 😠 @malinka_02 Jak psala adriene tak té známe také přišli nato že zabíjí embryjko a musela si projít tím že otěhotněla čekala dvojčátka a v 7tt potratila,přitom když by to věděla stačilo nasadit clexan(má ho taky píchat až do 6nedělí)prednison a byla u ní tuším před 3nedělema a začátkem týdne už měla vše na emailu-takže kní s přítelem museli jen 1X 😉

janulkaa23
16. lis 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

krásný večer všem,tak injekce a rozpis doma :D tak pockat na tu mrchu cervenou a pristi tyden bych mohla zacit pichat a cca 5.12 opu 🙂

unkarka
16. lis 2012

@malinka_02 ahojky ja jsem taky byla u dr Malíckove a je opravdu pecliva a prijemna,Vse ti v klidu vysvetli a musim rict ze me i hodila so klidu s jeji pristupem.Ja jsem byla na doporuceni ze Sanusu tak jsem platila jen 30 poplatek.Hodne stesti 😉

unkarka
16. lis 2012

@janulkaa23 jsem na tom uplne stejne az jsem se lekla ze ctu svuj vlastni prispevek :Dtak stastny start z jeste stastnejsim koncem :D

malinka_02
16. lis 2012

@pentagras no ja jsem homozygot ale dali minjen anopyrin zadny fraxik..
@unkarka jenze ja doporuceňi mit nebudu, me poslali k nim v podoli.

pentagras
17. lis 2012

@malinka_02 a nechodis na hematologii?

saraha2
17. lis 2012

@janulkaa23
@unkarka tak Vám moc přeji co nejlepší start a budeme tady držte vše,co půjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ať už jste s nama dole 😉

ivapo
17. lis 2012

@adriene mě přišli peníze včera... 3086kč... To je mazec co?

zana21
17. lis 2012

@harley26 Ahojky, jojo já protifar brala na doporučení dr. Když jsem měla mírný OHSS tak 3x denně 1 odměrka v malém množství vody. Když se pak OHSS rozjel po uchycení miminka, tak 3x2 odměrky. Ale k tomu jsem se snažila hodně jíst bílkovin, nejlepší je hodně silný hovězí vývar nebo si zajít do restaurace na pěkný steak 🙂 A hodně pít, pila jsem až 6l denně, nic bublinkatého a také nejen čaj a obyčejnou vodu, ale i minerální vody. Koupila jsem si i v lékárně nápoj v prášku pro sportovce. Přeji hodně štěstíčka 🙂

janulkaa23
17. lis 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@unkarka děkuji Tobě taky 🙂

janulkaa23
17. lis 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@saraha2 děkuji moooc 🙂 pokud vše vyjde tak ET bude na výročí s miláčkem 🙂 a testit budu na štědrý den 🙂

harley26
17. lis 2012

@zana21 moc dekuju za info! Já práve mám brát 20g 3x denne, coz je asi uz hodne vysoka davka. Snad tomu OHSS predejdu, dneska sem 2 den po punkci a citim se docela dobre. Za jak dlouho se ten OHSS muze rozjet? Az klidne pozdeji?

harley26
17. lis 2012

Holky, volala sem emryolozce a ze 14 odebraných vajíček je 13 zralýcha z toho se oplodnilo 12!!! 🙂 tak sem štastná jak blecha. Ted jen, aby se jich par dostala az do stadia blastocysty ... ve stredu mam jit na transfer.