1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

evikj33
23. lis 2012

@mmirunda a holky nemáte někdo zkušenost co se muže v těhu na škrábání v krku? Mám doma kloktadlo z lékarny dělane s mátou(řekla bych +nějaká sul)tak jsem to ted zkoušela-snad to neva.Je to dost nepříjemné mám pocit spálené sl. a dráždí mně to -čekám co z toho bude,z nosa už mně teče taky 😝

danny38
23. lis 2012

@evikj33 Jejda, tak to jsi na tom jako já v týdnu 😝 Já jsem si koupila jitrocelový sirup od Dr. Maxe a homeopatika Oscillococcinum. Řekla bych, že mi to celkem pomohlo. Na rýmu se prý smí jen sprej s mořskou solí 😝

danny38
23. lis 2012

@mmirunda Pohyby jsou fajn a jistota, že je to ok 🙂 Ale čím větší mimi je, tak to je nářez 😀 Někdy jsem i unavená z pohybů, Anička má občas obrovskou výdrž 😀

danny38
23. lis 2012

@unkarka Držím mooooc pěsti, teď to prostě vyjde 😵

saraha2
24. lis 2012

@mmirunda neboj se nic,princezna tam je a bude!!! 😉 a buď ráda,že nemáš zatím mega pupek,ještě budeš vzpomínat 🙂

chilinkaxxx
24. lis 2012

tak od včera ms bolesti slabšie, dnes ráno to už vypuklo silnejšie, do toho aj kríže... takže čakám každou minútou, že sa spustí sviňa jedna 😢

mmirunda
24. lis 2012

@evikj33 tu mátu bych moc nebrala 😉 prý to nějak vadí kojení či co. Kup si někde v lékárně Septisan 😉

evikj33
24. lis 2012

@mmirunda Díky za Tip,stejně jsem se s toho kloktání nakonec poblindila(opět)Takže dnes jsem měla jen banán a čekám co bude.Ta rýma se dá mám bio kapičky od At"oku a ty mužou i novorozenátka.A podnos mažu Tymianovou mast.Ale ten krk je mazec a to nemám cca od 19mandle,ale oteklé to mám dost 😝 Jinak @sarah2 a @danny38 maj pravdu-počkej až ti malá bude nakopávat močák,žaludek a žebra 😀 ale jinak je fakt že zas víš že tam je a je Ok.Já to mám ještě většinou stereo jeden začne a druhá se ochotně připojí,nebo jeou na střídačku. Tak už dopékám štrudl(2) a pojedem k mamce na kafe a obídek.Jinak už mám připraven adventní věneček na dveře,akorát okna mně ser...ale nemužu naně šahat,pač by se mamka urazila-řekla že mně je příjde umýt,hlavně ty v přízemí at naně nelezu 😅 ale mně je to blbe to poní chtít...Holky zvažuji pro malo jméno Ella nevíte jak je to s nahlášením na matrice musí se nějak žádat nebo už né?

evikj33
24. lis 2012

Jinak přeji hezké dopo.všem 🙂

saraha2
24. lis 2012

@evikj33 já mám štrůdl na zítra připravený 😉 já myslím,že nic hlásit nemusíš!kamoška má Isis a taky nikde nic nehlásila 😉

malinka_02
24. lis 2012

@ejvik ja mela 6 vajicek taky mi nic nenavysovali a vzali je ale treba to je u darcovstvi jinak..a s tou kompenzaci taky nevim kdyz si darce..jinak samozrejme nic a smula..

malinka_02
24. lis 2012

My byli vcera na koktejlech a dneska se tu lecim 😝

petris82
24. lis 2012

@kaijko ahoj kaijko, koukam ze jsme stejny tt 😉 kdy mas termin a kdy te ceka 1.screening? Ja jdu 11.12. Chtela bych porovnat s nekym kdo je stejne dlouho tehu jako ja.

go
24. lis 2012

Ahoj holky, krasny vecer. Nevite nahodou jak je to po OPU s horkou vanou, virivkou, saunou? ET bude pravdepodobne v pondeli.🙂

mmirunda
24. lis 2012

@go Nic nic nic, všechno raději vynechat 😉

go
24. lis 2012

@mmirunda moc dekuji, i kdyz za spatne zpravy ☹ . Ja bych si tak dala vanu nebo virivku 😀

adelinkkaa
24. lis 2012

Ahojda,Jsem 8 den po ET.Jen jsem se chtěla zeptat jestly není na ten 8 den moc slaba čarka a nebo je to OK.Máme zavedenou 4denní morulku🙂

kaijko
24. lis 2012

@petris82 Ahojky, ja jdu na 1. screening 13.12. 😉 Uz se nemuzu dockat..Tak snad nam to dobre dopadne..Termin mam 22.6. A Ty? Dneska zrovna docela boli brisko a zada a zaludek taky nic moc ☹

evikj33
24. lis 2012

@adelinkkaa Myslím že je to OK,počkej dva dny a skus znova měla by být o něco silnější 😉

sarah321
24. lis 2012

@irennn ahojky my o metodě PICSI taky uvažoavali nebot manža má spermiogram tak 7 %pohyblivost a jestě malé množství ale po dohodě s embrioložkou jsme zvolili jen CSI.tak sand to vyjde 😖 Zarazila mě ta cena u nás v CARU to stojí 12 tisPICSI a 8tis CSI. Určitě je to cena jen za to není to za celý IVF doplatky.Pořádně se poptej tohle je opravdu hodně

sarah321
24. lis 2012

@harley26 ahojky uplně s tebou cítím včera jsem byla na transferu a mám hrozně zvláštní pocity.Snažím se na to nemyslet ale moc to nejde přemýšlím co se tam děje jestli teda vubec něco 😖 bude to dlouhých 14 dnů.tak hodně štěstí 😵

zelvik
24. lis 2012

@petris82
@kaijko Ahojky, jaktože jsme stejný týden, když já vypadám na termín porodu 10.6. , poslední mrchu jsem měla 3.9. , na screening jdu 3.12. a dneska jsem přesně 11+5...Koník to tu nějak divně počítá 🙂
A teď dokonce koukám, že mi tam hodil 12.týden, zatímco včera tam bylo ještě 11. a vím bezpečně, že nový začínám v pondělí. Já jsem z těch počtů už jelen. Screening mám ve 13+0, to už je jako 14. týden??? To nebude ještě pozdě??? Já tomu nerozumííííím....

adriene
24. lis 2012

@zelvik 13+0 je už 14. týden těhu 😉

zelvik
24. lis 2012

@adriene A není pozdě na screening? Snad vědí co dělají, počítala to tam dost dlouho....

adriene
24. lis 2012

@zelvik Kdepak, máš to akorát 😉 neboj se vlka ničeho 😀

damilinka
24. lis 2012

Ahoj, docházím do Gyncentra v Ostravě, v říjnu jsem podstoupila laparoskopii, kde mi zjistili endometriozu. Manžel má spermiogram v normě. Když jsem po operaci došla k doktorovi na konzultaci tak hned doporučil IVF a řekl mi ať dám vědět až se rozhodneme, že to chceme podstoupit a že to bude stát okolo 25 tisíc. Chci tam jít znovu na konzultaci s manželem a poptat se ještě na podrobnosti a případně si vyžádat papíry s veškerými výsledky a zkusit ještě jiné CAR. Co myslíte, které CAR by jste doporučily pro Ostravačku? A myslíte si, že mám jít hned na IVF, moc se mi do toho nechce hlavně co se týče těch hormonů.

adriene
24. lis 2012

@damilinka S CARem neporadím... jsem z jiného kraje. Ale co se týče té druhé otázky, já sama za sebe bych se rozhodla nejdříve pro nějakou méně invazivní formu, jako je třeba inseminace... když má manžel spermiogram v poho. I s endometriózou se dá otěhotnět (viz moje kamarádka... zcela přirozeně 😉 )
Na IVF můžeš pak kdykoliv později, když se třeba tato metoda nebude dařit... 🙂
Hormony nejsou pro tělo žádná výhra a pokud je šance se jim vyhnout... 😉

harley26
24. lis 2012

@sarah321 diky za podporu! Taky ti držím palce. Reknu ti, ze je to ale cim dal lepsi. Nebo lepsi - prvni den sem se bala zakaslat, dneska uz sem byla i venku - s manzelem na veceri. Jak sem od stredy zavrena v byte, tak uz lozim pomalu po zdech ... je to fakt narocne. Hlavne na hlavu 🙂

kaijko
24. lis 2012

@zelvik Ja ted taky na to koukam 😉 Pm mam 15.9. a to jsem zadala a dneska mam 10+0tt. A dole uz mam 11tt 🙂 Taky mito tady nevychazi 😀

harley26
24. lis 2012

@adelinkkaa Jéééé, já tam toho dušíka vidím! Myslim si, ze je to akorátní čárečka na 8 den 🙂 uvidíš, až bude 12 🙂 to uz bude dalnice. Tys mi tak zvedla náladu!!! At čárečka sílí 🙂