1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kaijko
24. lis 2012

@damilinka Ahojky, s carem Ti neporadim..Ale endosku mam.Snazili jsme se 2roky a po posledni laparce jsem sla na IVF. Doporucil mi to dr co me operoval..V ty dobe jsem ani nevedela, ze nejaky iui je..Ted jsem se docetla, ze endoska je tzv. zabijak spermii. Asi i zalezi jak dlouho se snazite. IVF se nam povedlo na poprve 🙂 A muj dr rekl, ze je super, ze jsme do toho sli hned po ty laparce. No, hned, pul roku po laparo jsem brala HA v kuse, zabranuje enometrioze..Spermio taky v norme. Jsem v iscare v Praze (neni nejlevnejsi) a platili jsme dohromady 16tis i s ICSI, prodlouzenou kultivaci, zamrazeni...Jen pro srovnani..Ono taky zalezi na tom jak rozsahlou endometriozu mas..Hormony jsem neresila, o endometrioze vim od 15ti a uz tenkrat me desili tim, ze jednou bude tezke a nebo i nemozne mit mimi..

damilinka
25. lis 2012

@kaijko díky za info, jak dlouho po laparoskopii jsi šla na IVF? To je supr, že ti to vyšlo na poprvé 🙂 No a cenu jsi měla taky supr, já nevím za co má být těch cca 25 tisíc, příjde mi to strašně moc. Endometriozu nemám asi tak šílenou, zjistila jsem to opravdu až díky lapar, jinak mě občas jenom píchne v podbřišku a v nemocnici mi jenom řekli, že se mi asi o jednu třetinu snižuje možnost přirozeného otěhotnění.

chilinkaxxx
25. lis 2012

@sarah321 8tis za icsi je nejako veľa nie? my sme dali 200eur...treba ale vydržať, určite sa oplatilo!

chilinkaxxx
25. lis 2012

@adelinkkaa ja som mala na 11deň niečo podobné, myslela som si, že je to tam predtlačené 🙂 už som viac netestovala, zajtra idem na krv. držím palce. každá má inú výšku hcg, takže niekto môže mať na 8 deň silnejšiu, niekto ma slabú ešte na 13ty.

saraha2
25. lis 2012

@adelinkkaa neboj se,je akorát 😉

adelinkkaa
25. lis 2012

harley26 dneska už je silnější nemusím běhat k oknu😀ted budu testovat až za dva dny páč je to nervák😀vydrž co nejdýl netestovat páč tohle čekání jestly je silnější je mnohem horší než čekání hned po ET🙂

sarah321
25. lis 2012

@chilinkaxxx 8 tis je za 3 až 10 vajíček,nám nakonec po 5denní kultivaci zbylo 5.Tak 4 máme na další pokusy ale doufáme že budou potřeba nejdřív za rok,že se už zavrtal ten co nám tam dali 🙂

sarah321
25. lis 2012

@harley26 z čekání mě taky asi hrábne. já neleža moc ani první den říkali mi že to není nutný spíš pomalejší klidový tempíčko. 😵 takže sice doma na neschopence ale jen neležím.procházky a lehčí domácí práce povoleny tak vždy něco udělám a pak čučkám na telku nebo jsu tady takže žádnej shon.Jak ti jinak je?mě pořád bolí šíleně prsa mám to už od stimulace pak to tak na 2dny přešlo a už je to tu zas 😖 a sem tam píchnutí v podbřišu tak snad se tam neděje nic co nemá 😵

sarah321
25. lis 2012

@adelinkkaa strašně to všem přeju aby se tam alespon malinkej dušík ukázal,já ještě nevím jestli počkám až na krev nebo koupím test mám strach a je ještě brzo.Tak at ti vše dopadne dobře,mluví ze mě malinká závist 😵

gyty
25. lis 2012

ahoj holky. uz sem se tu dost dlouho neukazala...pro rekapitulaci 1.10. jsem byla na KET, zavedeny dve emryjka. Povedlo se a uchytily se obe! Bohuzel jsem spinila a krvacela tak stale jen lezet. Hospitalizaci jsem se nakonec vyhla...Jinak je mi zle jak nikdy a to v podstate porad. i v noci se kvuli tomu budim. brisko jde videt uz ted. az se divim. u prvniho dlouho dlouho nic a ted uz ted jde tehu videt! pribrala jsem i prez nevolnosti 1,5kg. bojim bojim jak budu vypadat nakonci tehotenstvi! u minuleho jsem pribrala 10kg. nijak se nehlidam.
I kdyz jsem pocitala s tim, ze kdyz se po seste snazime a stale nic, ze kdyz dame dve tak ze se muzou obe uchytit....tak sem z toho cela nejaka napul....zacala jsem se bat. Kdyz mi doktorka na kontrole vypovidala vsechna nebezpeci pro matku i deticky pri dvojcatkach .... uplne jsem se rosila a rosim se dal. To stesti a radost strida strach a neklid...Nejdriv sem se bala co bude az se narodi, ale ted se bojim, aby bylo vsecko v poradku. Kohokoliv potkam a ma zkusenosti s dvojcatky tak jsou to predcasne porody v sestym mesici atd. jsem z toho uz cela spatna. Vim, ze to nicemu nepomuze, ale nak se nemuzu dat uplne dohromady. V utery jsem 11 tt a ceka me za chvili nejaky screening. Tak jsem se trosku vypsala....jinak gratuluju vsem co maji // a preju moc tem co cekaji at to klapne!!!

adelinkkaa
25. lis 2012

@sarah321 jj je to pěkný to tam vidět ale o to je větší trach aby čárka nemizela:-/kolikaty den jsi po ET?Jinak po ET jsem vubec neležela jen jsem odpočívala a druhý den jsem už byla na nohach.Vše dělam v klídku a je fakt že poslední 3 dny mě je špatně🙂takže toho moc neudělam.Zavist znam páč jsem taky zavidela každe ktera měla // ale neboj určo se dočkáš.budu držet palce🙂

malinka_02
25. lis 2012

@gyty neboj vsechno bude dobry,tady je spousta holek co dvojky v pohode donosili 😉 A vy ste byli na 6 transferech a nikdy nic? A meli ste imunologii?

kaijko
25. lis 2012

@gyty Neboj, moje mamka odrodila prirozene dvoje zdravi dvojcata..Brachum je 36 a v ty dobe ani nebyla takova pece a nam se segrou 26 a to taky tenkrat jeste nebyla zadna slava.. 😉 Mas byt pozitivne naladena, nesmis myslet na to spatny..Vlastne nechapu proc se o tom tak mluvi a strasi..V mem okoli je jeste vice dvojcatek a pro zvednuti nalady vetsi problemy maminky nemeli 😉 Tak gratuluji a preju at je vse ok!!!!! 🙂

kaijko
25. lis 2012

@damilinka Musela jsem nechat tech pul roku zahojit delohu, mela jsem i myom, ktery prorustal do delohy.. Behem tech pul roku jsem brala tu HA.Hned za pul roku jsem se objednala, nechali jsme jeden cyklus bez HA a zacli jsme stimulovat. Byla to pak rychlovka. Ovulaci normalne mas? Proc jsi sla puvodne na laparo? Snazite se jak dlouho? Na tom vsem zavisi..My se snazili "dlouho", ja mela i bolesti a problemy s endometriozou, tak jsme do toho sli..Znama ted jde s endo na iui a ma ji hodne rozsahlou, i presto ji hned do IVF dr nezenou..Iui proplaci pojistovna, tak zkuste to.Usetri to dost penez..A 25tis je dost, kdyz mate spermio v norme..Jestli v tom nejsi i hormony, ja mela placene pojistovnou..Zkus si to nechat poradne vysvetlit a nebo i jit na konzultaci do jineho car. Treba Ti jinde doporuci neco jineho 😉

harley26
25. lis 2012

@sarah321 já to mám taky v podobně, šetřím sem, ale rozhodne nelezim v posteli s nohama nahore. To by me privadelo akorat na spatne myslenky ... ja se citim naprosto normalne, ale byla bych radsi, kdyby me nekde pichalo. Ty prsa mam stejne, boli me taky uz od stimulace. Ja sem zvedava, jak to bude ubihat. Zatim me testovani nelaka, protoze vim, ze je brzo, ale tak cca ten 10 den to budou muka 🙂 Ale my to ted budeme mit hodne nabite, pres tyden to utece a o vikendu mame oslavy s rodinou. Vcera sme sli s manzelem na veceri a projit se. Dneska sem byla u nasich cely den, ted sem dorazila. Ty se chystas testovat kdy? Vydrzis az do krevnich testu? 🙂

harley26
25. lis 2012

@adelinkkaa sem rada, ze carka sili!!! to je krasne znameni 🙂 kdy se chystas k lekari? 🙂 A dochazi ti to? Uz ses z toho prekvapeni vzpamatovala? 🙂 jak moc sis myslela, ze to na poprve vyjde? 🙂

gyty
25. lis 2012

@malinka_02
delal se KET pokazdy, poprve to vyslo a hned se chytlo a pak kdyz sme chteli druhy tak 6x a ani jednou. zkouseli sme jedno i dve a nikdy nic. az ted a sou tam dve bublinky....a ja sem vystrasena az beda fakt!

gyty
25. lis 2012

@kaijko Ja vim ze mam byt pozitivne naladena asi musim prestat cist na netu tu sileny pribehy o predcasne narozenych miminkach ..... diky za podporu!

kaijko
25. lis 2012

@gyty Tyhle veci vubec necist! Taky me vydesilo tolik diskuzi a reakci na netu ohledne tehotenstvi, ze uz jsem si to zakazala cist..!!!V kazdem prispevku je nekdo, kdo ma spatnou zkusenost..Ale zase je moooc lidi co maji krasny zkusenosti!!!Vzdyt to ma byt nejhezci obdobi zeny 😉 Prej 😀

kaijko
25. lis 2012

@gyty Ja byla 4.10. na ET, to.jsme chvilku od sebe 😉 Ja si to nemuzu porad pripustit, ze se to povedlo..Podvedomne cekam na ten 3.mesic..Toho pocitu, ze se muze neco pokazit se asi nezbavim do konce.. Snazim se ho potlacovat a vzdycky si tloustnouci pupik pohladim 😀

adelinkkaa
25. lis 2012

@harley26 ještě je brzo na jásot🙂Na krev jdu ve čtvrtek nebo v pátek.než jsem podstoupila cele IVF tak jsem si říkala že napoprvé určitě nevyjde.mno a pak jsem začala stimulovat a věřit že to určitě vyjde a věřim stále.Na slzy je času dost.takže ještě to zatím tak neřeším🙂

sarah321
25. lis 2012

@adelinkkaa Děkuju jsem 3 den.dneska mě začalo zlobit trošku bříško tak snad bude vše o.k.Člověk neví jestli když ho někde zabolí je to dobře nebo ne a to je to nejhorší.Určitě nezmizí,bude se držet zuby nechty 😵

sarah321
25. lis 2012

@harley26 mám 14 dnu neschopenku tak to beru jako dovču za celej rok jsem žádnou neměla tak si to ted užiju.Dokoupit nějaký dárečky,možná i něco upéct prostě už budu nasávat vánoční atmosféru 😵 Testovat mě taky zatím neláká ale jak se znám tak to určo přijde ale moc se bojím 😒 tak uvidím

nemorosis
25. lis 2012

Ahoj holky, tak první mimčo téhle diskuze už je na světě. 🙂 Narodil se nám ve středu po 9 hodinách, jmenuje se Matěj a teď už nám spokojeně spinká v postýlce. Přeji všem tady, ať se dočkají takové vánočky, vždyť si to všechny zasloužíme! 😉

petris82
25. lis 2012

@kaijko me chteli objednat taky na 13.12 ale bohuzel nemuzu tak mi dali 11.12! Termin mam 22.06 😉 posledni mrcha 15.09 a opu 2.10;-) mame to stejne?
@zelvik nene ty nejsi stejne jako my- ty jsi napred 😉

damilinka
25. lis 2012

@kaijko díky moc za info. Ovu mám v pohodě. Jinak se snažíme cca 2 roky a na laparo mě poslali z Gyncentra aby se podívali na příčinu proč to nejde a tam mi zjistili právě tu endometriozu. No asi teda opravdu zkusím ještě konzultaci v jiném CAR a uvidím.

adelinkkaa
25. lis 2012

@sarah321 jj je to naprd páč ikdyž tě něco bolí či nebolí tak to muže znamenat to i to.Mě bolelo břicho fakt hodně třeti den po ET a někde jsem četla že to je zavrtavaní.tak doufam že to tak bylo.Neboj mysli pozitivně jako že to určitě vyjde,embryjko to vycejtí a zustane u tebe🙂A mužu se zeptat kolik ti je?Mě embryoložka říkala že když jsem takhle mlada(25) že by to mělo jit dobře🙂

zelvik
25. lis 2012

@nemorosis No to je nádherná zpráva a moc za ni tady děkujeme. Ale hlavně gratulujeme a přejeme moc moc štěstí a zdraví. 🙂 A chceme fotečku toho andílka!!!!

winterska
25. lis 2012

@nemorosis srdečně blahopřeji k narození Matěje 🙂

evikj33
25. lis 2012

@nemorosis Super zprává mooooc gratuluji ke zdravému chlapíkovi a přeji mu hlavně zdravíčko štěstíčko a milující rodiče a těším se na fotečku miminka 😉