1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
12. dub 2012

@marmina joo je to dobre a nechci to s tom kafem riskovat 🙂

plumeria
12. dub 2012

@marmina Jéé, závidím. Taky bych zase ráda na svatbu. Teď delší dobu v příbuzenstvu ani mezi kamarády nic. Ale fajné datum si segra vybrala, my máme s manžou výročí 🙂 Tak budeme slavit. A třeba nakonec tak škaredě nebude, kolikrát jim ty předpovědi nevychází 😉

marmina
12. dub 2012

@plumeria fakt? taky jste se brali 14.4.? a kolik let jestli to není tajné 😉

plumeria
12. dub 2012

@pawlla Tak to já do toho kyselinu listovou ani nepočítám. Ani Protifar, co jsem musela pít. Je pravda, že jsem byla ráda, když mi doktor postupně nějaké věci vysadil. Neboj, to uteče, a nebudeme už muset zobat nic. Tedy kromě té kyseliny 😉

rory_g
autor
12. dub 2012

@pawlla taky mám Prednison, ten v případě těhu mám snížit, pak Pentomer, ten kdyžtak vysadit, potom na šž a cukrovku, konečně ten femibion kvůli špatné srážlivosti a ještě Helicid kvůli žaludku 😝 Také doufám, že se toho brzy zbavím...přibude Utroš, ale ten je na zavádění, tak snad se vše vydaří a budu jako normální lidi 😨
@zelvik no nějak to zvládnu, jsem statečná holka 😀 😀
@marmina Caro je mňaminka, já sice pořád piju kafe, ale je to rozpůstné s mlékem půl na půl 😀 Takže si nedělám násilí 😀

zelvik
12. dub 2012

@pawlla Tak to já to zkusím taky🙂 Jéé, Prednison beru taky a listovku taky. Prednisonu beru 1/2 denně, ale s takovým odporem, jak ještě nic. Sice zatím žádné vedlejší účinky nepozoruju, ale už z principu po přečtení příbalového letáku je mi to nesympatický 😠
Mám ty léky a injekce v jedné krabici (krom Ovitrelu který je v ledničce) a vždycky do tý krabice koukám a říkám - Tak co bych si ještě dala? 🙂 no taky cvokařím🙂

plumeria
12. dub 2012

@marmina Ne, o tři dny později, ale tento rok to vychází na všední den, kdy jsme v práci, tak budeme slavit už o víkendu 😉 Bude to dvouleté výročí🙂

zelvik
12. dub 2012

@plumeria Ten Protifar jsi měla povinný? A odkdy jsi ho pila? Já nad ním taky přemýšlím, spíš jako prevenci, OHHS se dost bojím...

pawlla
12. dub 2012

@zelvik no ja to mam taky vsechno v krabici a jak na to koukam tak si rikam ze tohle vsechno do sebe musim jeste vpravit 🙂 prednison taky nemam rada protoze jsem taky cetla tu pribalovou informaci 😀 beru jeden rano kazdej den

plumeria
12. dub 2012

@zelvik Jj, povinný, 3x denně, od 2. UTZ před OPU, když mi zjistili náběh na OHSS. Pila jsem ho cca 3 týdny a pak už byla ráda, když mi dr. řekl, že ho můžu vysadit. Ale plechovka mi ještě zbyla, tak si ho občas ještě dám, ale už jenom 1x denně. Ale nevím, jestli to působí jako prevence, na začátku stimulace mi o něm nic neříkali, ani že mám víc pít nebo jíst bílkoviny. Každopádně ublížit to nemůže, jenom pomoci, na obalu to doporučují i těhulím, tak proč to nezkusit?...

zelvik
12. dub 2012

@plumeria Tak na 2. ultrazvuk jdu zítra, tak uvidíme. Kdyžtak si ho preventivně naordinuju sama. Jaký to je? Dá se to?

plumeria
12. dub 2012

@zelvik Dá se to, vpodstatě to nemá žádnou chuť. Je to prášek, který se má rozmíchat v nějakém jídle nebo pití. Akorát v tom jídle mi to dělalo hrudky, které nešly rozmíchat. Vyzkoušela jsem toho povícero a nakonec mi to nejvíc vyhovovalo rozpuštěné v mléce.

kive76
13. dub 2012

@lucka2601 ahojky, asi to závislé na imuno mít nebudeš...já jdu na kontrolní imuno 26.6..a výsledek bude teda za měsíc...ale zažádáno už o IVF budu mít od toho konce června, posílá se ta žádost na pojištovnu, jestli mi to schválej..no a já stejně pak budu mít kontrolu u dr. v Motole asi bud koncem toho července s výsledkama,anebo v tom srpnu..a tam už se dohodnem , co a jak s tím IVF...a kdy ...prý ta žádost pro pojištovnu na IVF platí 3 měsíce.../ takže od požádání vprůběhu 3 měsíců by se to mělo provést - červenec, srpne, září / takhle jsem to teda pochopila..

kive76
13. dub 2012

@pawlla no lepší je u ničeho nečíst tu příbalovou informaci

saraha2
13. dub 2012

@vall83
@zelvik vall má pravdu!!hlavně vpouštět pomalu a nestříknout rychle!!při pomalém stlačování to méně bolí!!!!!!! 😉

saraha2
13. dub 2012

@rory_g četla jsem názor od mudr.z caru a ta říkala,že jednu kávu za den můžeme..a že pokud pijeme rozpustnou s mlékem,tak i dvě 😉 jinak těch léků teda máš!!úplná chodící lékárna!! 🙂
@zelvik já beru prednison jeden ráno a půlku v poledne a nemám s tím problém!!je fakt,že příbalové letáky nečtu,to bych měla hned všechny příznaky 😀 říkali mě brát to s jídlem,ale protože nesnídám,tak to beru ráno bez jídla a není mě ani špatně z toho..no nic..ani nekynu 😉

saraha2
13. dub 2012

@kive76 holky já ani nevím,že můj car posílala něco na pojišťovnu!!vím to jen z netu,kže se to posílá...vůbec o tom nemluvili!!já byla v prosici na laparce a řekla jsem jim,že se dám do kupy a připravím se na další narkozu a cca v únoru se na to vrhnem..v únoru jsem jim zavolala a už to frčelo,ale o schvalování nepadlo ani slovo..to kdybych nevyčetla na netu,tak to ani nevím..

saraha2
13. dub 2012

@marmina pokud by jim na svatbu pršelo,tak jim bude pršet štěstí se říká!! 😉 my měli pařák,skoro 30st,všichni upocení,no hrůza!!!kamošce pršelo a i tak to byla krásná svatba 🙂

saraha2
13. dub 2012

@vall83 tak tobě už se to blíží!§už polykáš,jooo?? 😀 to zní teda fakt podezřele 😀 super!!tak šup,šup,ať už máš mimísky v bříšku!!!!!!!!!

saraha2
13. dub 2012

@lucka2601 Luci mě dělali imuno v prosinci,pak jsem šloa na laparoskopii a hysteroskopii,takže tyto výsledky jsem měla už hotové..a byla jsem domluvená,že v únoru na to vlítnem 😉 takže v únoru jsem zavolala,co teda..tak mě řekli,že jak dostanu MS mám hned volat..jsem zavolala a oni mě objednali na 18den cyklůu-měla jsem dlouhý protokol..vyfasovala jsem sprej synarel a utrogestan a pak jsem měla volat až dostanu další MS hned první den..hned druhý den MS jsem šla na ultrazvuk a brali mě i krev na hormony a čekala jsem do odpoledne na výsledky,jestli jsou hormony o.k.byly,tak jsem vyfasovala injekce a už to frčelo 😉 a ted jsem tam,kde jsem..no..ale i když nic,tak už se těším na další pokus 😉

saraha2
13. dub 2012

jinak já jsem na tom tak,že v noci byla alwayska čistá,ale ráno bylo hnědo na toaleťáku...takže to mám naplánovaný tak,že zítra ráno testnu-to bude 11tý den..pokud by tam něco bylo,tak to už musí ukázat přece,že?a pokud bude /,tak už jsem natěšená na úklid!!konečně!!já jsem na toto hrozný úchyl,jsem zvyklá vysávat každý den,takže ted hučení do manžela,at vysaje je něco na mě teda ☹
@marmina ty jsi psala,že jsi ani tt neměla pozitivní,že?takže to zítra vyzkouším a bude..to už musí ukázat,pokud by něco..samozřejmě pokud se do zítřka nespustí červená..to bych měla test ušetřený na příště...

saraha2
13. dub 2012

jak tady píšete o svatbách..tak my se brali 6.9.2008 po 11ti letech 😉 a já to měla 6.9 dostat..takže jsem si nechala napsat prášky na oddálení a večer před svatbou jsem měla takový křeče,že jsem myslela,že to dostanu i přes ty prášky!protože já nikdy nešpinila,hned niagáry,takže mě bylo jasný,že bych to nezvládla ani obřad.no a jak všichni nadávali,že ty prášky rozhodí cyklus a kdesi cosi,tak u mě to nefungovalo,protože já přesně po roce dostala MS opět 6.9!!

verry
13. dub 2012

čaute moje kočeny, díky všem za podporu... já dnes testla! jsem 9 den po ET... nevím, nemůžou to být ještě hormony v moči????? nebo to taky vidíte?????? 😵
fotka je teda mázlá,tak nevím....
strašně se bojím, lehce špiním a bolí mě břuch, tak aby se to nerozjelo.... 😕
achjooo, to jsou nervy....
jinak mě bolí hlava, a už asi třetí den po sobě jsem se ráno vzbudila uplně mokrá-zpocená

zuzanka26
13. dub 2012

@verry ahoj já sem sice nepatřím, ale nakoukla jsem, verry já myslím, že to tam je dost jasně! hormony ne, já měla 8 den po ET naprosto jasnou čárku, tak je to tam, věř tomu. Jen odpočívej kvůli tomu špinění,. moc ti držím palce. 😉

rory_g
autor
13. dub 2012

@verry Verýýýýýýýýýýýý potichu gratuluju, JE TO TAM!!!! 😵

verry
13. dub 2012

@zuzanka26 ahoooj, no ted koukam my se spolu už zname, vid? ju a ty už budeš brzy rodit...ani jsem nevěděla že jsi v tom. Tak se vám taky zavedlo IVF? to je super! Díky za podporu, no červíček hlodá furt....bojím,bojím...

saraha2
13. dub 2012

@verry no verry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!juchůů!!!zatím teda potichounku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hormony to určitě nejsou!!!!!já se taky potím už tak 3dny,vždy se vzbudím úplně mokrá a jdu hned do sprchy!!!hlava ě taky bolí a k tomu ta teplota...ty jsi moje šikulka!!!!!!

kive76
13. dub 2012

@saraha2 ahojky, to asi dr. dělají automaticky, a vůbec o tom nemluvěj...to mě jen říkala, z toho důvodu, že jsme se měli objednat na tu kontrolní imunologii, a až se objednám na to datum.../musím brát ten prednison 2,5 měsíce , takže proto mám kontrolní termín 26.6. dřív se to prý nemůže / tak v ten den až půjdu na tu imunologii, že mám zavolat sestřičkám..až tu mojí žádost pošlou na pojištovnu, protože žádost je jen na 3 měsíce, a kdyby se to poslalo ted ,tak to do toho července, srpna propadne, a takhle se zažádá k tomu 26.6..a snad tak 2 týdny trvá, než se to schválí..a to si pak mám zas zavolat, ale já stejně zas půjdu na kontrolu do Motola jestli je to schválené..

saraha2
13. dub 2012

@verry a jaký máš to špinění??špinění a druhá čárka je dobré znamení!!neboj se!!horší je špinění a neg.test..já testnu zítra,dnes už to jaksi nezvládnu z ranní moče..takže zůstat doma a ležet!!!!!!!!

taknevim
13. dub 2012

@zuzanka26 já mělan jasnou čárku 3 den 🙂