1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
6. led 2013

@malinka_02 Tak já si myslím, že když by se nepodařil tento KET že už bych měnila CAR, stejně ti dají veškeré papíry a jiný přístup jiných lékařů by měl pomoct ... chjoo, já vím, že to je těžké, ale vyřešit se to musí ...

sarah321
6. led 2013

@ramdy já si zase dala cíl nebo spíš takovej seznam, co si dopřeju když to tentokrát nevyjde. je jasný, že mimi bych chtěla nejvíc ale když to tentokrát nevyjde dáme si nějakou dobu pauzu a trošku si užijem. Je dobrý těšit se i na jiné věci a né jen na mimi, na to je život moc krátkej bohužel 😉

malinka_02
6. led 2013

@mmirunda no kozna byxh zkusila zase tu druhou doktorku spis,fakt sem si rekla ze to jedno icf tak jeste zkusim.

danny38
6. led 2013

@malinka_02 Určitě bych to udělala jako @mmirunda Pokud by tento KET nevyšel, ihned bych změnila car. Na jiné diskuzi psala holčina spíše kritiku na náš car, ale je pravda, že já kromě toho že nemám vejcovody jsem žádný problém neměla a proto to vyšlo hned napoprvé. Ona absolvovala IVF 7x až se naštvala a z caru odešla. Je pravda, že náš car není na nijak zvlášť skvělé úrovni. Nevím kam přesně pak začala jezdit, ale dělali jí nějaké vyšetření a zjistili dost závažnou věc, proč je problém a že je vlastně u ní šance na těhotenství nulová. Já se musím podívat co konkrétně bylo příčinou, ale vím že psala, pokud by se na to přišlo za včas tak se ještě dalo něco dělat. Takže ne vždy, když ti udělají různá vyšetření musí být zákonitě vše ok.

danny38
6. led 2013

@malinka_02 Tak už jsem to našla. Přešla někam do Prahy, prý se zjistilo, že její manžel má 96% morfologických změn na spermatu, takže by neoplodnil ani tu nejplodnější ženskou a dále i u ní našli velmi silnou BI (buněčná imunologie) a prý v tom rozsahu jakém jí má je neslučitelná s těhotenstvím. Musí jí 1/2 roku nějak přeléčit prednisonem nebo kortikoidovýma injekcema.

radina
6. led 2013

@malinka_02 ja som tiez vymenila DR. kvoli tomuto, lebo ta predtym mi tiez nechcela HP spravit, a to stacilo vymenit len DR vramci jednej kliniky, a tento dr. suhlasil so vsetkymi vysetreniami , co som chcela ... popritom maju rovnakeho zamestnavatela.

monnci
6. led 2013

@sarah321 Souhlasím s Tebou. Nevím, kolik pokusů máš za sebou. Já zkusila 3x IUI a teď čekám na březen, kdy podstoupím druhé IVF. Z prvního mrazáčky nemám ☹ Po provedení testu a pak po potvrzení výsledku z krve jsem to obrečela, ale litovat jsem se nezačala. No a jak píšeš Ty, zase jsem začala dělat věci, kterých jsem se vzdala na začátku stimulace. Se švagrovou jsme vyrazily do hospůdky na šipky, začala jsem cvičit naplno jako dřív. Na konci ledna vyrazíme s manželem na krátkou dovču. Zase se rozčiluju kvůli práci atd. Když bychom seděly ubrečené doma a utápěly se v myšlenkách "proč zrovna já?", naší situaci to nezmění a už vůbec jí to nepomůže. Život jde dál... Určitě to dobře dopadne 😉

zelvik
6. led 2013

Ahoj holky, taky sem na vás budu chodit jukat, jak pokračujete a hlavně, jak rychle se blížíte do té naší nové diskuze, kterou Miri založila. Takže tam na vás čekáme, jasný????

kive76
6. led 2013

@zelvik jo jasný 😀

sarah321
6. led 2013

@monnci já jen 2 IUI, a jedno IVF. Taky jsme sem tam někam zašli mohla jsem si dát vánoční punč i něco málo na Sylvestra.Ted ketík když nevyjde( doufm že jo) tak k narozeninám si dám lístek na jednu párty na kterou jsem vždy chtěla jít, jízdu na čtyřkolce další můj sen a až se oteplí konečně sport a to výlety na kole, takže plán A mít mimi a plán B vše ostatní 😀

adriene
6. led 2013

Je pravda, že úspěšnost je hodně o tom, jakou má člověk příčinu neplodnosti... zda je "jen" na straně partnera, či "jen" na straně partnerky, či kombinace... a o jakou příčinu se jedná. Ne na vše stačí lékaři a jejich léky. Je toho ale opravdu spoustu, co člověk může udělat navíc, aby se zadařilo: Mojžíšovka je skvělá na posílení pánevního dna, jóga hodí do klidu, psychoterapie, relaxace... stačí si vybrat, co komu vyhovuje 😉

monnci
6. led 2013

@adriene Od září cvičím jógu a musít říct, že je to fakt super. Člověk se opravdu zklidní a i na problémy pohlíží jinak... s větším nadhledem. Doporučuji.

malinka_02
6. led 2013

@danny38 no manzel ma podobny spermiogram a na imunologii uz sme taky byli a tu prave mi rekli ze mam hranicni. No ja chodim do Podoli a melo by to tak byt prave dobry a hodne holkam to vyslo i adrienne a zelvik sou z Podoli.
@radina no ja ted sem furt v caru tak neresim ňormalniho gyndare ani nemam moc cas tam chodit ale pak ho asi zmenim urcite, u me je jen tenhle jeden musela bych uplne jinam.
@zelvik doufejme ze se dockate 😀

danny38
6. led 2013

@malinka_02 I když jsou výsledky hraniční, mohli zkusit alespoň nějakou krátkodobou léčbu, třeba by to vážně pomohlo. Někdy stačí málo a výsledek je hned jiný 🙂

malinka_02
6. led 2013

@danny38 no prave 😠

danny38
6. led 2013

@malinka_02 Budeš na ně muset udělat bu bu bu, aby jim došlo, že se nenecháš jen tak něčím uchlácholit. Přece jen s každým neúspěchem je jasně vidět, že asi něco není úplně v pořádku.

malinka_02
6. led 2013

@danny38 no rekli ze moje psychika ze hranicni hodnoty nejsou takovy problem jak ta psychika ..

danny38
6. led 2013

@malinka_02 Samozřejmě, že i psychika na tom má svůj podíl, ale nemyslím si že by to bylo jen tím.

malinka_02
6. led 2013

@danny38 spis me nastvalo jak to rekl vis,jako ze ho moc otravuju tak rekne ze sem blazen, chtela bych videt zenskou bez deti kterou to netrapi!

danny38
6. led 2013

@malinka_02 Já děti mám a můžu směle říct, že to je dost veliký nápor na psychiku i tak. Je rozhodně důležité nějak se zaměstnat, aby neměl člověk moc času nad tím přemýšlet. Já jsem byla po transféru asi 5 dní doma a pak jsem šla normálně do práce. Brala jsem to tak, že co se má stát se stejně stane. Bála jsem se ze začátku jít i na velkou, kvůli tomu aby se něco nestalo, když třeba víc zatlačím. Ale to je právě to, nad čím člověk nesmí přemýšlet. Ono je to těžké, ale je lepší, když je člověk smířený s tím, že to vyjít nemusí, není na to tolik upnutý a dojde k jakési uvolnění mysli

ramdy
7. led 2013

@sarah321 jj přesně tak, stanovit si čas, který věnujeme zkoušení a pokud to nebude úspěšné, tak si prostě užívt, jet na dovolenou, pořádně se oblíknout, výlety a tak

irennn
7. led 2013

Tak dnes ráno mě čekaly na testíku hotové dálnice, volala jsem sestřičce, tak jdu zítra ráno na krev a když bude vše ok. tak ve čtvrtek ultrazvuk. Holky,nebude se šťourat Dr.vevnitř ,že ne? Mám celkem strach,protože kdyby jo,tak bych měla o miminko strach....

kaijko
7. led 2013

@irennn tak to gratuluji! Muj dr rika, ze krev je pak zbytecna..Prohlizel me utz cca do myslim 12tt spodem..A to se mimi nemuze nic stat 😉

mmirunda
7. led 2013

@irennn No to je krásná zpráva 😵 Vidíš, že i jeden bojovníček stačí na veliké štěstí 😉

kive76
7. led 2013

tak máme 4 vajíčka ..jupííííí, zítra nám dají vědět, co dál..

kathrin17
7. led 2013

ahojte babulky mali ste prosim niektora decapeptyl?Mala mi prist MS 30-32DC a dnes som uz 34DC a MS nikde...dnes om bola na kontrole,brali mi krv a a vravela,ze mam vysoku sliznicu a velke zlte teliesko...mali ste to niektora?

monnci
7. led 2013

@irennn Gratuluju Ti. Musí to být krásný pocit, vidět ty dvě zřetelné čárky...

evikj33
7. led 2013

@irenn Moooc gratuluji k mimiskovi 🙂 @kive76 No super Evíku já říkala že určo něco doroste,tak Tfuj Tfuj Tfuj budu moooc držet pěsti at je tam ten pravej bojovníček 😉 Kdy si máš volat a kdy by měl být ET?

mmirunda
7. led 2013

@kive76 Jéééé Evi, to je nádhera 😵 držím palečky. A jak se cítíš?

irennn
7. led 2013

Holky ,všem vám moc moc děkuju, doufám, že to zvládneme... 🙂 , Jsem ráda, že se můžu někomu svěřit alespoň takto. 🙂