1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

sandra077
8. únor 2013

@isabellaa jaaj jasne si ta pamatam z iui ze si nemala dobre skusenosti s doktormi na slovensku... 😉 budem drzat palce kedy pojdes v marci tiez? uz vies aky protokol a tak? kolko to tam stoji?

isabellaa
8. únor 2013

@martina_81
@martinazvo
a neodradili vas tie negativa, ze moze byt jedno alebo aj obe postihnute, porod sekciou, rozne vyvojove chyby, nizsia porodna hmotnost. Lekar to zacal na mna sypat a ja som hned zhasla 😕 Ze dvojky su krasne na fotkach, ale v skutocnosti je to velmi narocne, nielen tehotenstvo a porod, ale potom aj dalej.

sandra077
8. únor 2013

@martina_81 dakujeem velmi pekne 😉

sandra077
8. únor 2013

@martinazvo jasne dakujem za rady a drz sa nech je hlavne zdrave 🙂

martina_81
8. únor 2013

@isabellaa sekce je asi císařský řez,že? 😉 No já když nad tím přemýšlím, tak okolo mě všechny kámošky a známý rodily císařským řezem i při jednom dítěti, takže z tohohle hlediska je to jedno a jinak co se týče negativ, tak nám jen dr. v caru řekl, že samozřejmě vícečetné těhotenství je větší zátěz pro ženu a tím to haslo, nijak nás nestrašil. 😉 A taky si říkám, že při mým štěstí dvojčata fakt nehrozí, tak se toho nějak nebojím. 🙂

isabellaa
8. únor 2013

@sandra077 Teraz cakam na mrchu a zacinam pichat, bude to soft ivf a pocitam okolo 1000 eur to bude stat.
Vychadza mi to na polku marca, odber a vklad.

A ti lekari ani nie, ze zle skusenosti, ale po precitani roznych prispevkov sme sa rozhodli pre Cechy.
Tie 2 IUI boli na Slovensku, tak sa ideme posunut dalej....

sandra077
8. únor 2013

@harley26 no my sme mali hrosi spermiogram ani neviem ci sa zlepsil po tomto tretom..iba som sla a potom cakala spytam sa doktorky lebo muz bere aj macu a tak chcem vediet ci to malo daky ucinok pozitivny...a ty si mala tiez dva vklady ci jeden? ja som udajne v poriadku teda aspon to mi povedala doktorka z krvi..ale pred tyznom som mala bolest stipanie po styku tak mozno mam aj daku infekciu neviem... 😢 musim ist k lekarne nech ma vysetri ci som oka...momentalne aby som sla zdrava na ivf...dufam ze to bolo len utrosom....

isabellaa
8. únor 2013

@martina_81 dakujem za odpoved, ano, cisarsky to je. Prajem vela stastia, nech sa aj Vy coskoro dockate.

sandra077
8. únor 2013

@isabellaa jasne a preco az na marec? ked si zacnes pichat dnes tak nemas mat odber tak cca 12dni v cykle a potom o 2dni vklad? to by bol este februar nie? 1000eur dost asi dva krat drahsie ako tu pocitam sak? snad budem mat aj ja rychlo ivf... 🙂 drzim palce nech vsetko bude oka 🙂

isabellaa
8. únor 2013

@sandra077 zacina sa pichat 2 DC a ja som momentalne asi okolo ovu alebo uz po, takze mrcha dorazi az o 2 tyzdne atd....tento cyklus som to nestihla, mam prirodzeny, iba dufaston som dnes na 10 dni nasadila.
Dakujem za palce, ved aj ja Tebe, vsetkym, ktore tuzia po babetku 😉

harley26
8. únor 2013

@sandra077 tak to se vubec neboj! Urcite vam to vyjde, vyberou šampiony a to by bylo, aby se nezadařilo 🙂 My meli vklad jen 1. já se bála komplikací spojených s dvojčátky, navíc mi to doktor nedoporučoval a já dost věřím. takže sme se tak rozhodli.

isabellaa
8. únor 2013

@sandra077 a co sa tyka penazi, tak si to chceme dat refundovat na slovensku, nech to pekne preplatia v poistovni 🙂

sandra077
8. únor 2013

@isabellaa super tak potom drzim palce ja budem mat ms zase zaciatkom marca tak snad to stihnem tiez dovtedy zacat stimulaciu a pripravu na ivf uz sa tesim strasne moc 🙂

isabellaa
8. únor 2013

@sandra077 potom napis, co Ti v care odporucia, kratky, dlhy, soft....ved si este popiseme, ako sa to s nami vyvija 😉
Idem varit, caute a krasny vikend 🙂

sandra077
8. únor 2013

@harley26 jasne super teda ze vam to vyslo hned poznam aj takich co sa im to nepodarilo s jednym ani dvoma tak super teda 😉 uvidime co mi povie doktorka mozno ani ona mi neodpruci dve uvidime 🙂 a ty si mala daky problem fyzicky ze si nemohla mat dva vklady? tesim sa ze vyberu tie najlepsie male embriska budu to potom superdeti 😀

sandra077
8. únor 2013

@isabellaa jasne napisem aj tebe krasny vikend 😉

harley26
8. únor 2013

@sandra077 ty ted musíš myslet jenom pozitivně a věřit, že se zadaří, jsou to totiž celkem nervy ... cely ten proces a optimistická mysl je poloviční úspěch 🙂 néé, já žádné fyzické problémy nemám, sem v pořádku, ale spíš doktor myslel, že sem ještě mladá a že je to náš první pokus. On totiž není moc zastáncem vícečetného těhotenství, říkal mi, když to všechno vyjde, jak má, tak je to nádhera, ale viděl hodně komplikací - protože je i porodník. Takže mi to nedoporučil a já ho poslechla.

sandra077
8. únor 2013

@harley26 jasne super 😉 tak uvidime co mi povie doktorka ci jedno alebo dve atd drzim ti palce nech je vsetko oka 🙂

martinazvo
8. únor 2013

@isabellaa no ja mam v rodine niekolko dvojiciek a ano, je to riziko, ale da sa to prezit, verim ze bude vsetko ok... 😉 😉 😉

malinka_02
8. únor 2013

@isabellaa u mě při IVF to že při vložení 1 mám 4 pokusy místo 3, pak při 1. ketu sem enchala vložit 2 a když to nevyšlo bylo mi to líto dvojnásob že sme přišli o 2 embrya tak ted nechávám zase po jednom..
@martinazvo gratuluji!

malinka_02
8. únor 2013

@martina_81 a co ty jak je?

martinazvo
8. únor 2013

@malinka_02 dakujem velmi pekne, verim ze aj Ty sa coskoro dockas 🙂 🙂 🙂

malinka_02
8. únor 2013

@martinazvo no to si hodná, já už moc ne.

martina_81
9. únor 2013

@malinka_02 ahooj, je mi vcelku fajn. Dokonce jsem zjistila, že tohle je moje nejklidnější období, co se týče těch 3 transférů, až do včerejška jsem byla totálně v poho, nehlídám se, nepozoruju (k čemu taky, že?) a docela mi to i utíkalo. ale včera ráno mě přepadl takovej hnusnej pocit, že to určitě nevyšlo a už se toho nemůžu nějak zbavit. 😒 A pak si říkám, že i kdyby tam byly, tak co když zase nevydržej, jako minule? 😖 Tak se snažím zabavit, abych tomu moc nepodléhala.

pechlinka
9. únor 2013

Ahojte baby...aj vy ste mali strasnu nervozitu...den pred odberom vajicok?...zacinam sa toho strasne bat.. :(

harley26
9. únor 2013

@pechlinka taky sem se odberu hrooozne bala, nikdy sem predtim nebyla uspana ani v nemocnici, bala sem se nejake komplikace nebo bolesti. Az sem to mela za sebou, tak sem doktorovi rikala, ze kdybych vedela predem, jake to cele ivf bude, tak še vubec nebojim, ale naopak se strasne tesim!!! Opravdu je to v pohode. Brali mi pres 20 foliklu, takze sem byla radne rozpichana. Ale fakt to temer vubec nebolelo, jen to pak dva dny bylo neprijemne, mela sem dost zvetsene vajecniky. Jedine z ceho mi bylonzle, tak po opu, kdyz sem se mela zvednout z postele a jit domu, uplne se mi z te narkozy udelalo zle, studeny pot, pocit nazvraceni, tocila sem minhlava, musela sem si sednout na postel a rozdychat to, zabralo to asi pet minut a pak sem byla pripravena jit domu. Opravdu se neboj, neni ceho!!! ;)

martina_81
9. únor 2013

@pechlinka ahooj, nervózní je asi každej, ale fakt to nic není. Píchnou Ti něco na uspání a vzápětí se probudíš na pokoji. 😉 Jen pak mě ještě pár dní bolelo břicho, ale to je taky normální. Takže v klidu a hodně štěstí. 😉

pechlinka
9. únor 2013

@harley26
@martina_81 Baby dakujem..ukludnili ste ma trosku... 🙂 a ta bolest brucha sa da vydrzat?...

harley26
9. únor 2013

@pechlinka to vis ze da, ani se neda mluvit o bolesti a to sem byla rozpichana fakt hodne. Je to spis neprijemne a kdyz sem mela plny mocovy mechyr tak mi to tlacilo na ty zvetsene vajecniky, ale o bolesti se neda mluvit, nepotrebovala sem ani prasky proti bolesti a hlavne kdyz budes lezet, tak to neboli vubec, jenom pri pohybu. A za dva dny budes jak rybicka uplne!

pechlinka
9. únor 2013

@harley26 Dakujem..moja...snad to zajtra vydrzim.. 🙂