1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

bendina
18. únor 2013

Ahoj holky, všechny vás zdravím, jsem tu nová 😉 . Mám za sebou 4 neúspěšné IUI a v sobotu jsem byla na svém prvním a zároveň posledním IVF, protože se mi blíží 40 a jsem už samoplátce ☹ . Vložili mi dvě embryjka a jedno mám zamražené...Jinak problém doktoři nenašli ani u mě ani u partnera..tak uvidíme, doufám, že se zadaří...je to některá v mém věku 🙂 s podobnými zkušenostmi?

denulka85
18. únor 2013

@irennn uz som sa zlakla ze zas sa nieco pokaslalo 😒

adriene
18. únor 2013

@denulka85 Fundus znamena latinsky dno, ci rozsirena cast duteho organu... jako napr. fundus uteri - tedy dno delozni. Zalezi v jake souvislosti to mas ve zprave popsano.

irennn
18. únor 2013

@adriene jj. chtěla sem napsat dno a napsala sem tělo... 😀 každopádně jí ho prostě strčili tam,kam měli,tak jsem nechtěla,aby zbytečně plašila.... 🙂

denulka85
18. únor 2013

@adriene takto.... zákrok nekomplikovany, embryo je vo funde.

adriene
18. únor 2013

@irennn 😀 urcite to strcil tam, kam mel 😀

adriene
18. únor 2013

@denulka85 V poho, vse v poradku. Proste tim napsal, ze je embryo v deloze. Ono tam vetsinou jeste nejakou dobu cestuje, nez se privrta 😉

denulka85
18. únor 2013

@adriene asi mas pravdu lebo bolo 6 a 8 bunkove to este rastie a potom sa zavtra 😀 😀 😀 😀

martina_81
18. únor 2013

@bendina ahooj, moc přeju, ať se zadaří. 😉

bendina
18. únor 2013

@martina_81 moc děkuju....

dadenka111
18. únor 2013

@martina_81 Vsetko islo v pohodke. mame hojnu urobu aj sa dost oplodnilo. 4e su zmrazene a 7 ich este kultivuje PK. V stredu mi volaju. uz sa neviem dockat. verim ze sa uz pekne chytia. 🙂

mmirunda
18. únor 2013

@dadenka111 Jééé ahojky, taková úroda? Moc gratuluju a držím palečky, aby mezi nima byl ten pravej šampionek 😉

martina_81
18. únor 2013

@dadenka111 jé, tak to je nádherná úrodička. 😉 Určitě se krásně chytnou, budu Ti držet palce. 🙂

dadenka111
18. únor 2013

@pechlinka Ahoj drzim palceky na krasne uhniezdenie. Ak stale patras po tom co znamena, ze 50 a 100bunkove embryo, tak tu je taky nakres a tebe teda vlozili 50bunkovu morulu a 100bunkovu blastocystu. potom uz ta blastocysta axpanduje a nasledne na to nastava tzv. "hatching"-liahnutie z obalu. Potom by sa malo embryjko uz uchitit o sliznici maternice...
pozri foto z embryoskopu ta posledna v pravo je hatching, viac ako 100bunkove embryo. ta prva v lavo je zase spravne oplodnene vajicko s dvoma jadrami. 😉

dadenka111
18. únor 2013

@mmirunda @martina_81 dakujem baby 😉
uroda sa mi zmenou protokolu z kratkeho na dlhy takmer zdvojnasobila. minule bolo 9 a teraz 17. vtedy sme ale dali vsetko na IXI a teraz sme 8 dali ixi a 9 na prirodzene ivf a z toho boli len 4 oplodnene. ale aj tak fajn ze mame zatial celkovo 11e. tesim sa a vsetko ide krasne a presne ako hodinky. dufam, ze aj hniezdenie pojde ako po masle. 😵

malinka_02
18. únor 2013

@irennn tak ted bych urcite nezkousela kdyz mam teprve 1 ivf za sebou. A nase vajicka se spermiema se chytli vsechny a vsechny se vyvijeli az do hatchujicich blastocyst ale nechytli se tak to myslim neni o darovanych spermiich..
@martina_81 tak to jo a jak ty pokracujes?

martina_81
18. únor 2013

@malinka_02 tak normálně, sedím doma a jelikož je Jirka v práci, tak čučím na netu. 😉

malinka_02
18. únor 2013

@martina_81 a kdy jdes k dr?

martina_81
18. únor 2013

@malinka_02 1.března.

saraha2
18. únor 2013

@bendina já se hlásím 😉 u nás problém taky nenašli.....mám za sebou 1ivf-z 8mi vajíček byly 2embryjka,ty vložili a neujali se..nic na kryo jsme neměli..pak jsme vyzkoušeli IUI a nic...takže druhé IVF,opět 8vajíček,vydržely 2embryjka,vložili a za chvíli budu rodit 😉

saraha2
18. únor 2013

@dadenka111 krásný počet!držím palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pechlinka
18. únor 2013

@dadenka111 Dakujem.. moja..drzim paste.. 🙂

fori
18. únor 2013

já jsem po 4 IUI - neúspěšně a pak nám vyšlo hned 1 IVF.... a cácorka mi chrápe venku v kočárku 🙂 🙂
a opravdu jsem to nečekala , a vůbec tomu nevěřila , že nám to vyjde... ze 4 krásných embryí, nám zbylo jen 1, to jsem byla v šoku, a hned jsem měla slzy v očích, že to jak nemá cenu, že se to určitě nechytne... a jde to.. jen někomu to vyjde až na podruhé nebo klidně na potřetí... ale vyjde... 🙂 🙂

bendina
18. únor 2013

@saraha2 jéé, tak to gratutuluju...já se fakt modlím, at tohle vyjde, protože opravdu už vzhledem k věku a penězům na další opravdu jít nemůžeme 😢 , ale když slyším, takovéhle pozitivní zprávy, tak je to hned lepší..měla jsi prodlouženou kultivaci?

bendina
18. únor 2013

@fori no mně jich odebrali 6 a oplodnili se dvě...a pak to jedno další další den dozrálo, tak ho dali na kryo..tak super zprávička, že tobě se zadařilo...hned mám větší naději 😉

malinka_02
18. únor 2013

@martina_81 je to je zase cekani! Tak drzim palce! Hod foto testu aspon 😉
@dadenka111 super!! Tak moc drzim palce!

malinka_02
18. únor 2013

@bendina jak to ze si samoplatce?

bendina
18. únor 2013

@malinka_02 protože už mi bude 40 😒

malinka_02
18. únor 2013

@bendina tak ale do 40 porad ti to hradi pomistovna do 3 ( nove 4 pokusu).

bendina
18. únor 2013

Moje pojišťovna bohužel ne, dělala jsem pro to, co jsem mohla, chtěla jsem se i přehlásit, ale přehlásili by mě až za půl roku a to už by mi 40 stejně bylo..