1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

sandra077
21. únor 2013

cafte este sa chcem opytat ktore ste si dali len jeden vklad a vyslo vam to na prvy krat? lebo ja nechcem dvojicky..som citala ze je to viac komplikovane a lekari radsej mladsim doporucuju len jeden vklad...hm?

martina_81
21. únor 2013

@malinka_02 ahaa, tak to jsem nevěděla, že to je Apolinář. 😀
@wannabemama ahooj, no my si nechali poradit, PK dávají většinou všem, takže to bylo automaticky, a pak nám dr. doporučil ICSI. Na ostatní metody, jako je AH nebo ten monitoring - embryoskop, řekl, že to při 1.ivf je zbytečný, až kdyby to nestačilo, tak bysme to zkusili při 2., jestli by to zvýšilo šance, ale že pokud by se vajíčka krásně oplodnily a pak se bez problémů vyvíjely, tak že jsou tyhle věci zbytečný a jsou to jen prachy navíc. 😒

adriene
21. únor 2013

@sandra077 Ahoj, my vlozili 1 embryo a chytlo se napoprve. Takze za me poprve vkladat 1 je rozumnejsi, protoze jsi-li uplne zdrava a vse je "dobre nastavene", je tu velka sance, ze se chytnou obe. Kdyby ne, tak pak pri KETu muzes klidne uz dat dve... 😉
Navic nam se to 1 embryo rozdelilo, takze nakonec cekame dvojcata... ani nechci domyslet, kdybychom si treba nechali zavest 2 embrya... trojcata/ ctyrcata? 😎

bendina
21. únor 2013

@danny38 jé, ani nevíš, jak moc jsi mě potěšila...pořád se bojím, že to nevyjde.... s tebou mi zase stoupla naděje, hlavně tím, že jsme skoro stejně staré 🙂 děkuju děkuju moc

bendina
21. únor 2013

@danny38 my chceme taky Aničku 😉

sandra077
21. únor 2013

@adriene jej super dakujem za povzbudenie 😉 chcem sa este opytat ci si bola po vklade doma a ak ano kolko dni si sa setrila? a este ked budem si pichat injekcie ci napr mozem si dat vinko alebo ist civicit alebo sa uz mam hned setrit?

adriene
21. únor 2013

@sandra077 Velkou fyzickou aktivitu bych behem stimulace nedelala... ale treba chuze, turistika, lehke cviceni... proc ne? Ale treba posilovnu, posilovani (zvlaste bricha) bych vynechala. Behem stimulace, po stimulaci, i ted v tehu piju normalne kavu, cerny caj, colu... uplne vpoho 😉 A klidne jsem pila i behem stimulace obcas i cca 2dc vina... trvrdeho alkoholu se ale vyvaruj 🙂 Po transferu jsem byla 4 dny doma... hodne jsem odpocivala, koukalana telku.. proste si udelala hezkou odpocinkovou dovolenou 😎 Pak jsem sla rovnou do prace a za 14 dni po ET na krev 🙂

isabellaa
21. únor 2013

@sandra077 Ahoj Sandri, tak dnes som si pichla po prvykrat 😉 Hlboky nadych a mala som to v sebe, uz len pockat teraz do stredy na sono, ako reagujem.
A ty sa mas ako? Ziadost sa vybavuje?

saraha2
21. únor 2013

@reennddyy tak v mém případě dva cykly IVF 60tis..a to nepočítám jízdné,doplatky za utrogestan,pregnyl-myslím ty malé částky..ty jsme nepočítali..
@sudabe já měla dlouhý protokol a to znamená,že jsem začla v půlce minulého cyklu stříkat sprej do nosu..injekce se píchají vždy 2den cyklu!ať je krátký,nebo dlouhý protokol..nic jsem dřív nepíchala,začla jsem stejně,jako ty 😉

isabellaa
21. únor 2013

@adriene Ahoj, 1x citam, ze sa embryo rozdelilo a cakas dvojvatka, ty kokso to ma predtym nenapadlo...
Vlozis jedno a mozes mat dve.

sandra077
21. únor 2013

@adriene super dakujem velmi pekne za rady budem sa ich drzat 😉 zelam vela zdravicka a zdaru pri tehotenstve 😉

sandra077
21. únor 2013

@isabellaa no ja este cakam na schvalenie ziadosti do konca buduceho tyzdna ked sa mi neozvu z centra tak potom im mam volat nech urguju na poistovnu nech to stihnem do toho ccca 9.3 tak snad vsetko vyjde ako ma a potom si pojdem po recept a idem na to...ach dufam ze to stihneme...davate si jeden ci dva vklady?

adriene
21. únor 2013

@isabellaa Neboj, ani me to nenapadlo a nikdo me na toto dopredu ani neupozornil... o to vetsi pak bylo prekvapeni... Nasledne jsem si dohledala, ze jednovajecna dvojcata vznikaji "setkanim" unikatniho vejce s unikatni spermii... Je to vyjimecne, ale muze se to hold stat 😉

adriene
21. únor 2013

@sandra077 Nemas zac, dekuji za prani 😉 Tobe preji, any se Ti to povedlo hned napoprve, vse jste dobre zvladli a abys brzy drzela vytouzene miminko v naruci 🙂

isabellaa
21. únor 2013

@adriene uzasneee, unikatne vajce s unikatnou spermiou, to budete mat unikatne deticky. ja som vzdy podvedome tuzila mat dvojky, ale dame asi iba jedno, este stale nie som rozhodnuta...dame jedno a mozno budu z toho dve unikatne 😉

isabellaa
21. únor 2013

@sandra077 Budem drzat palce, nech to stihnete a kolky dc si teraz? Budes mat kratky protokol?
Zatial este nevieme ci jedno alebo dve, mm je za jedno, ja som na pochybach. Uvidi sa kolko budeme mat oplodnenych...

adriene
21. únor 2013

@isabellaa Rozhodni se srdickem... pokud touzis po 2, mozna nech vlozit dve 🙂 U nas v CR. je to limitovane jeste tim, ze pokud pri prvnich 2 ivf nechame vlozit pri transferech po 1 embryu, tak nam pak pripadne pojistovna hradi az 4 cykly ivf. Budu ti tez drzet palecky, abys mela hned napoprve stesti a vse probehlo dle tvych predstav 😉 Niceho se neboj, vubec o nic nejde, slo to vse hladce jako po masle 🙂

sandra077
21. únor 2013

@isabellaa no ja som teraz 13den cyklu a cca 9.3 mam dostat mrchu tak snad to dovtedy vyjavia 😠 a mam kratky protokol pichat si budem si od 2dna a potom 5den kontrola a potom cca 12sty den vyber a potom 2-5dni vklad ze kedze chceme jedno tak budu dlshie pozorovat aby vybrali co najlepsie...no ja si chcem dat jedno voli tomu ze som citala ze lekari odporucaju dokym nema zena viac ako 35 tak aby jedno mala kvoli komplikaciam pri dvojickach je to uz zataz dost no...

sandra077
21. únor 2013

@adriene dakujem dufam ze sa podari na prvy krat 🙂

isabellaa
21. únor 2013

@adriene Si velmi mila osobka 😉
Smejem sa, ze to fakt ideako po masle, lebo dnesna prva injekcia sa sadielkom na bruchu rychlo prevrtala a uz to bolo. Mala som trosku obavy sa sama pichat, ale pohodicka.
Dakujem za povzbudive slova, kedy mas termin, o chvilu uz na to ides co? Hlavne nech ste vsetci zdravi 😉 a tebe nech ide porod ako po masle.
Urcite ste uz o tom s porodnikom hovorili, myslis, ze sa da rodit aj klasicky pri dvojkach? Moja kolegyna tak porodila chlapcov, ale to bolo pred 30mi rokmi, teraz sa mi zda, ze vsetci idu hned pri dvojcatach do sekcie.

isabellaa
21. únor 2013

@sandra077 mas niekde link na tie clanky o dvojickach? A 5 den uz kontrola? Ja mam 7 alebo 8, idem 8 kvoli praci.
A mozno mrcha nedorazi, ja som tiez dufala este ten predosly cyklus/ To by bola prca 😉

adriene
21. únor 2013

@isabellaa Pichani injekci zvladnes levou zadni... on vlastne nebude v nicem problem, uvidis 😉
Ano, uz se blizme do finale, jeste tak cca 14 dnu... kluci uz maji 2300 a 2450g, odhadem, uz jsme hodne daleko 🙂 Kdyz jsou dvojcata otocena hlavickami, tak lze vlastne rodit prirozene... ale zalezi na lekari, na nemocnici, dalsich faktorech... ale mozne to je 🙂 U me je to jeste vec otevrena, uvidime, jak to nakonec dopadne 😎

isabellaa
21. únor 2013

@adriene pekne hmotnosti na dvojicky 😉 , budem na Teba mysliet, aby si sa velmi netrapila. To budu asi rybky, rychlo vyplavaju 😀

adriene
21. únor 2013

@isabellaa Dekuji 😉 Ano, uz to vypada velmi jiste na rybicky 🙂

danny38
21. únor 2013

@bendina Držím pěsti a strašně moc ti to přeji 😉

bendina
21. únor 2013

@danny38 Moc děkuju, 5.března se rozhodne 😉

danny38
21. únor 2013

@bendina Budu na tebe myslet 🙂 Pak dej hned vědět jak to dopadlo 😉

martinazvo
21. únor 2013

Ahojte! Tak som doma, boli sme este co-to povybavovat u lekarov s manzelom, ale... SOM HRDA DRZITELKA TEHU KNIZKY A V BRUSKU NAM AKO ZVONY BIJU 2 SRDIECKA 🙂 Dalsiu kontrolu mam este stale v centre 11.3. no a nakoniec ma pozeral pan docent Valky osobne, lebo moj pan doktor Hruzik odisiel tak dost neplanovane na 3 tyzdne prec.

mmirunda
21. únor 2013

@martinazvo Ahojky. No moc moc moc moc gratuluju ke dvoum broučkům. To bude radosti 😉 Už tě můžu s klidem přesunout k nám mezi těhulky co ty na to?

mmirunda
21. únor 2013

@martina_81 Martinko, kdy ty máš tu kontrolu? Nějak jsem to pozapomněla 😖
@ramdy myslím na Tebe 😵 za hodinku UTZ 😵