1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

sandra077
1. bře 2013

@isabellaa jasnee fuha tak dufam ze to ostane len tak jemne a nebude sa to dako zhorsovat asi by si si mala na seba davat vacsi pozor a stravovat sa asi zdravsie ako ostatni a tak...aby telo bolo stale v pohode...uff drzim teda palce nemas to moc lahke...ale dobre bude urcite to za to stoji 😉

sandra077
1. bře 2013

@pechlinka super gratulujeeem a zelam nech je vsetko oka nadalej 😉

dadenka111
1. bře 2013

@pechlinka jeeej to je perfektne. gratulujem 😵

pechlinka
1. bře 2013

@saraha2 ďakujem. Myslíš?

dadenka111
1. bře 2013

@malinka_02
@saraha2
@mmirunda
vcera som robila test a je pozitivny. nuz ale stale spinim sem tam. to uz je treti den. davam si aj ascorutin a vit. E. Stale mam pocit akokeby ma palil alebo stipal krcok. moze mi ho utrogestan takto drazdit a krvacam z neho? v pondelok si vypytam aj vysetrenie, alebo sono nech mi pomozu. 😔

isabellaa
1. bře 2013

@dadenka111 jeeejto je dobre, pekne sa to tu rozbieha s tehulkami 🙂 To bude tou prichadzajucou jarou 😎
Niekde som citala, ze moze sposobovat svrbenie, neprijemne pocity, ale nech ta vysetria, to urcite. Blahozelam k dom kolajniciam 😉 .

dadenka111
1. bře 2013

@isabellaa dakujem 😉 aj ty si cakatelka? 😕 🙂

isabellaa
1. bře 2013

@dadenka111 v nedelu odber 😉

isabellaa
1. bře 2013

@dadenka111 Prosim Ta, kolko ste mali embryjok?
Tak hypoteticky, jedno ked vlozia a mas nahodou dalsie 4, chces este jedno dieta, rozmrazia, vlozia, podari sa, co byva samozrejme zazrak. Ostali 3 zamrazene, co s nimi urobia, ked povies, ze nechces dalsie roky mrazit? Hmmm?

dadenka111
1. bře 2013

@isabellaa jaaaaj tak teda pekne snicky pri odbere 😅 a vela vajok.
my sme mali 17vajok, dali sme pol na pol IXI a IVF a celkovo 11oplodnenych. klasicy IVF sa im moc nedarilo ale aj tie boli. dve sme dali vlozit a 9E je zamrazenych. Dalsi pokus KET by dali zase dve rozmrazit a vlozit lebo ich tak davaju spolu. Ak je maly pocet embryi mozno davaju po jednom. 😕 Neviem, to je asi na dohode s embryologickou. Rok tam budu zamrazene lebo to mame zaplatene a potom sa asi ohlasia a zaplatime si dalsi rok a ak by sme isli znovu do toho, tak rozmrazit. 😉
po vklade, zaplateni ukonov a vsetkych papierovackach je tam jedna strana na podpis (neskor nie hned) kedy si suhlasila na darcovstvo tych co uz nebudes potrebovat. Neviem este co by som urobila. je to tazke... 😔

isabellaa
1. bře 2013

@dadenka111 fuuuhaa, takze je to v papieroch, ze ostatne, ktore nebudes potrebovat idu na darcovstvo?
A ked nechcem?

rory_g
autor
1. bře 2013

@dadenka111 to tady píšeš jen tak mimochodem, že máš pozitivní test? 😲 Dadi Ty se mi snad zdáš 😀 Doufám, že jsi nás poslechla a máš PNku nebo dovču, mluvila jsi s doktory? Máš pořád Prednison? To pálení můžeš mít z Utroše...ale vydrž s ním😉

dadenka111
1. bře 2013

@isabellaa je to tam, ale ked nechces tak to nevyplnis,, nepodpisete a nedas im ten suhlas. pohodkaaaaaa 😉

dadenka111
1. bře 2013

@rory_g napisem ti u nas 😎

isabellaa
1. bře 2013

@dadenka111 mam papiere pred sebou a o darcovstve sa tam nic nepise. Za a nekontrolovatelne rozmrazenie embryi veduce k ich zaniku a za b darovanie embryi na vyskum kmenovych buniek.
Este ma nieco zaujalo citujem: vyberte prosim, ci si prajete zamrazit a dalej uchovat kvalitne embrya - kvalitne je podciarknute. S menej kvalitnymi sa co stane? Baby informovali ste sa o tychto veciach? Budem sa ich musiet spytat na tieto veci.....

isabellaa
1. bře 2013

@dadenka111 Takze ten papier nemam? Daju mi ho, ako si pisala az po vklade, zaplateni....nakonci?

dadenka111
1. bře 2013

@isabellaa priprav si otazocky na embryologicku. ty si v GF vsak? tak je strasne zlatunka a vsetko vysvetli este pred vkladom co a ako vyzera a kolko vlozit, ake vlozit a zamrazenie sa vola na druhy den ci sa este daju a ci su pekne.
ten papier je az v tom zaverecnom vyuctovani a zmluva atd. to sa plati pred vkladom. ja som si ho este necitala, vsak sa ma zatial darcovstvo netyka. najskor o rok ked na to pride cas. netrap sa tym 😉
a tie menej kvalitne neodporucaju mrazit, ze by to aj tak nemuseli prezit.

isabellaa
1. bře 2013

@dadenka111 Nie, ja som v reprofite Brno 😉

dadenka111
1. bře 2013

@isabellaa jaaaaaaaaaaaj, ale nebola si v GF? to sa mi marilo. hehe
no tak nehladaj papier a neviem ako to tam maju 😀 trepem tu odveci k tebe 🤐

isabellaa
1. bře 2013

@dadenka111 Nie, nebola, ale asi ma mas priradenu k teme o pco alebo IUI 😉
Pekny vecer 🙂

mmirunda
1. bře 2013

@martina_81 Marti a kolik jsi dneska??? Já věřím tomu, že mrně to dožene 😉

mmirunda
1. bře 2013

@dadenka111 já vůbec nemohla Utroš zavádět, musela jsem ho polykat, protože mě to docel celé šťípalo a jinak velikááánská gratulace k pozitivnímu testíku. Hlavně hajej a nožky nahoře 😉

mmirunda
1. bře 2013

@ramdy super 😉 tak tady máš odkaz 😉

dadenka111
1. bře 2013

@isabellaa jaaaj tak asi s IUIcka 😉 ja uz tam pekne dlho nerobim tabulecku 🙂 pekny vecer aj tebe

dadenka111
1. bře 2013

@mmirunda dakujeeem. to fakt, ze mozem zapijat? ake si mala davkovanie? strasne som sa bala, ze ked budem zapijat tak mi klesne progesteron a budem este horsie krvacat. skusim to teda a bude snad dobre. lezim s nohamy az za hlavou 😀 😀

mmirunda
1. bře 2013

@dadenka111 No může se, já měla 2-2-2 ale samo že je lepší zavádět. Tak aspoň na noc zaváděj 😉

dadenka111
1. bře 2013

@mmirunda no prave ta vecerna a ranna davka mi robi zle, ze mam vela krvi aj s utrosom mi to vyteka. nejako sa uz rozhodnem. dik 😉

malinka_02
1. bře 2013

@martina_81 Marti to bude urcite dobre! Hodne holek ma srdicko az 8tt a to ty jeste nejsi! Bud v klidu hlavne at miminku neublizis! A je ti blbe to by ti nebylo!
@sandra077 no ani ne rok.. Ja mela 57 takze zadny spekoun ale ted jo a mamka v 58 letech vazi 63 takze predispozice ne, proste hormony! A to sem 2 mesice cvicila tu Jill a nic a jim fakt zdrave, k veceri jen salaty..

malinka_02
1. bře 2013

@dadenka111 jee super tak gratuluju!!!

pechlinka
2. bře 2013

@dadenka111 Super moja...drzim paste..aby to dobre dopadlo 🙂