1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

elisafabri
10. bře 2013

@ratatooy a ten transfer nebolí že??

pechlinka
10. bře 2013

@elisafabri Ahoj..urcite neboli...je to ako bezne gynekologicke vysetrenie. 🙂

herbie
10. bře 2013

elisafabri ja jeste po IVF nejsem, ale me doktorka rekla, ze po zakroku po embryo transfer ja se silene omlouvam nevim jak se to rekne presne v cesku tak mam bejt 3 dny na luzku jenom si dojit na wc do sprchy ale ze jinak lezet v klidu a pod zadkem mit polstar no zni to silene ale je to tak. Jinak od zitrka si zacinam pichat 😀 uz se tesim protoze uz to konecne zacne utikat pred tim se to vleklo nejak

herbie
10. bře 2013

jinak taky me rekli ze po embryu transfer tam na klinice budu lezet hodinu pak me pusti domu a doma lezet tri dny a po vyndani vajicek tak po tom zakroku jenom 30 min a sup domu .... holky ja pisu jak tatar omluvam se

herbie
10. bře 2013

elisafabri jee tak drzim palce at je to vsechno v pohode a urcite zahlasis tehu neboj jinak taky jsem slysela ze zena musi bejt v pohode ne stresovat takze myslet jenom pozitivne budu na tebe myslet jeeeee to budeme kousek od sebe mit 😉

elisafabri
10. bře 2013

@herbie ahoj a kam chodiš ty na kliniku? Ja jdu zitra na transfer a budu tam přes noc. Tak uvidime. A dekuju za podporu

ratatooy
11. bře 2013

@elisafabri nene transfer vubec necítíš pro me je teda horší ale což bude zitra že v našem caru delaji na poslednim utz zkoušku pruchodnosti děložniho čipku a to je teda nepřijemny

xlolax80
11. bře 2013

@bendina
@pechlinka
baby a mate uz aj nejake tehu priznaky (ako nevolnost a pod.)?

pechlinka
11. bře 2013

@xlolax80 Ahoj..u mna nic...ziadne nevolnosti...mozem jest vsetko co chcem...okrem toho ..ze mam obcas ,rchovske bolesti podbruska tak vobec nic... :( Obcas mam strach aby sa bublinka udrzala....v piatok som bola na UTZ , lekar videl iba bublinku...srdiecko este nebolo....:( do centra idem na UTZ az 21.03...tak verim..ze bude vsetko v poriadku...a srdiecko budce silno byt.. 🙂

ratatooy
11. bře 2013

@pechlinka neboj udrží v caru vedí proč objednavaji na utz až tak dlouho,ja ani u sveho dr nebyla pořád jen v caru a ke svemu sem byla odeslána až po posledni kontrole v caru

xlolax80
11. bře 2013

@pechlinka ahoj, no ja som na tom podobne. vo stvrtok som mala pozitivnu krv a odvtedy ako keby vsetky priznaky zmizli. uvidime, co povie utz vo stvrtok. dufam, ze to budu skvele spravy 🙂

pechlinka
11. bře 2013

@ratatooy a ty uz mas po kontrole?...to je super.. 🙂 ja sa toho 21.3. neviem dockat...verim ze bude vsetko ok.. 🙂

ratatooy
11. bře 2013

holky nenervujte se zbytečně přiznaky nemusi mit žadny cely těhu 😀 ja nemela prakticky nic a v tehu nebyl jedinej problém,ani jednou sem nezvracela pozdeji mi bejvalo občas špatně ale nic hroznyho a to bylo všechno uživejte si dokud žadny přiznaky nejsou ty horši neduhy přijdou tak jako tak

ratatooy
11. bře 2013

@pechlinka mi jedeme zitra teprve pro leky před ketem

harley26
11. bře 2013

@pechlinka neboj, ja mela to same 🙂 zadne priznaky, zadne nevolnosti, prsa me prestaly bolet. vsechno mi chutnalo 🙂

ratatooy
11. bře 2013

a me prsa ani za cely těhu nikdy nebolely možna to bylo tim že jsem nemela žadny mliko

sandra077
11. bře 2013

@summer_103 cafko dakujem za tip uz som sa objednala k tvojej doktorke na krv a potom predoperacne..i ked v poslednej chvili lebo operaciu budem mat 21-22.3 asi...

sandra077
11. bře 2013

cafte baby chcem sa opytat dnes som si pichla prvy krat menopur 150 jednotiek..ale zda sa mi ze v tej flasticke je iba na max dve davky...nemate s tym daktora pls skusenost kolko vydrzi jedno balenie davok? mne doktorka dala iba dve balenia ci to nebude len na 4dni ? v piatok 5ty den idem rano na kontrolu... 😖

bendina
11. bře 2013

@xlolax80 ahojky, no, mám žaludek jako na vodě, mám jako hlad a zároveň je mi špatně a nemám jako ani na nic chut, no blázinec🙂. Mám nateklá prsa\ a bolí mě.

sandra077
11. bře 2013

cafte baby chcem sa opytat po vybere vajicok ste lezali doma este den alebo ste sli na druhy den do prace? kolkaty den ste sli na vyber? 14sty? ja som zacala brat teraz menopur600 len sa mi zda ze je tam malo tej tekutiny ze jedno balenie je tak na dva krat..nemate s tym dake skusenosti? davam si 150jednotiek...a este kolko ste lezali po vklade? nesli ste vobec von? a este sa chcem opytat dakde som citala ze po ivf sa nemoze sexovat 2dni...je to pravda? napr po vybere vajicok mozem sexovat ci ne? sorry za spam ale chcela by som poradit ak daktora vie dakujem

harley26
11. bře 2013

@sandra077 ahoj sandra 🙂 po OPU sem byla doma ten den, to byl patek a potom byla sobota a nedele. V pondeli jsem sla do prace. Ver, ze na sex nebudes mit ani pomysleni :D podbrisek totiz budes dost citit a nevim, jestli to neni i vyslovene zakazane, to uz si nepamatuju, ale chut rozhodne nebyla. Na OPU sem sla uz myslim 11 DC, protoze sem reagovala fakt hodne. Na vklad sem sla ve stredu a byla doma st, ct, pa, so, ne s tim, ze prvni dva dny jsem spis polehavala a pak uz sem chodila na prochazky, ale nic sem netahala a šetřila se. Zakaz styku byl tech prvnich 14 dni po transferu, pak sem mela pozitivni hcg a v podstate sem se bala do toho 12 tydne cehokoliv 😀 takze sme doma meli celibat. Ikdyz uz to nebylo zakazane. Ale bylo me blbe se na to ptat doktora. Drzim ti palce!

summer_103
11. bře 2013

@sandra077 ahoj, no super tak drzim palce nech vsetko postihas. Ja som sa objednala zatial na krv, a potom mi daju termin na interne vysetrenie asi ked uz budu aj vysledky. Ja mam dostat az pozajtra ms, takze by som to mala stihnut.
Inak mne v centre hovorili ze styk neodporucaju 2 tyzdne od vkladu a predtym uz tiez nie -od prvej kontroly co bude 7DC.

isabellaa
11. bře 2013

@harley26
@summer_103
@sandra077 14dni? mne vravel primar 4 dni od vkladu a potom fungovat normalne, uz teraz 3 den som nenormalne nadrzana 😀 . A to co pisala harley, tak ano, ani ja som nemala chut na sex po opu a bola som doma 4 dni, bolelo ma podbrusko, takze si neviem predstavit fungovat v praci, bola som rada, ked som si polezala, ale chodila som s kamoskou na mensie vylety, tak na 2/4 hodinky po meste. Doma by som sa zblaznila 🙄

summer_103
11. bře 2013

@isabellaa zatial som sa o tom rozpravala len s embriologickou, hovorila ze neodporucaju, nie ze by to bolo zakazane. Ale urcite si to necham este vysvetlit od doktora, tiez sa mi to zda dlllho 😀

sandra077
11. bře 2013

@harley26 dakujem no pekne teda po opu budem asi teda unavena vycerpana a nevladna okas takze od 7DC by som mala drzat celibat hej? 😀 mne sa to zda skoro lebo sak ked by som sla na vklad 12dc tak staci 9DC ked bude posledny styk nie? potom 3dni pauza aby mali sme vacsie mnozstvo nie? no a potom teda mam oddychovat co 🙂 aa sak si na to miniem celu dovolenku 😀 ale ne skusim aj dake navstevy u lekara plus dovca...i ked tie navstevy u lekara tiez minam jak na beziacom pase teraz kontrola potom predoperacne zase kontrola....potom dovolenka to budu mat zo mna tento mesiac radost 😀 no tak budem musiet pripravit muza na celibat chuda 😀

sandra077
11. bře 2013

@summer_103 ja som objednana tiez zatial na krv zajtra rano o 7 😅 zomrem petrzku mam na druhom konci...este tak skoro 😕 ale co uz potom ze ma objedna na predoperacne ze to bude stat 15eur ci mi to nevadi ja ze co uz 😀 a este sa kvazi rozculovala ze dako neskoro volam a ja ze som sa to dozvedala min tyzden v stredu a za 2dni som nezohnala ziadneho...tak dufam ze to bude oka....

sandra077
11. bře 2013

@isabellaa a chodila si na vylety s tou kamoskou po vklade teda ? neviem ci mam ostat cele dni doma alebo sa mozem aj napr prejist...

isabellaa
11. bře 2013

@sandra077 ved muz ten celibat nemusi mat 😀 😀 😀, jdna ruka druha ruka.... 😀
vsetko si to vyzerieme my zeny 🙄

isabellaa
11. bře 2013

@sandra077 ta kamoska prisla za mnou na navstevu zo zahranicia dalekeho, tak som sa jej chcela trochu aj venovat a dobre mi to padlo, pokecali sme o ivf, ukazala som jej krasy Slovenska / nie je Slovenka, ale fakt vecer som lezala a kukali sme filmy. Taka prechadzka na slniecku 2hodinky len pomoze a hned sa mysli lepsie / taka psychohygiena / ked sa vykecas a tak....

isabellaa
11. bře 2013

@sandra077 uz som z toho zblbnuta... nie po vklade / ten som mala teraz v piatok, ale po odbere 😉 mala som ho v nedelu. Takze po odbere som bola na tych prechadzkach.