1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
8. čer 2012

@marmina tak to seš dobrá... 😉

saraha2
8. čer 2012

@marmina o.k.vyhodím 😉

evikj33
8. čer 2012

Ahoj holky 🙂 Všem přeji hezký páteček.

absti
8. čer 2012

Téda holky vy mě děsíte. ☹
Já byla připravená, že jakmile budeme mít sepsanou žádost o IVF, že to řeknu šéfové. A když čtu jak se vaši šéfové zachovali, tak na to kašlu. Nic nikomu říkat nebudu!
Já bych chtěla stimulaci zvládnout v práci (mám kancelář sama pro sebe) na odběr bych si vzala zdravotní volno jeden nebo dva dny. No a na transfer jsem si naplánovala 5-ti denní dovolenou. Tak snad to vyjde tak jak si představuji 🙂

evikj33
8. čer 2012

@winterska Tak co mamino jak dopadla dnešní kontrola už to na tebe blikalo? 🙂

mia75
8. čer 2012

@absti Ahoj, ja som zo tiež držala v tajnosti. Brala som dovču, zdrav.voľno a pod. Aj ked mám so šéfom dobre vzťahy, nemusí vedieť všetko 😉 Ako rada hovorievam - nebudem kobru dráždiť bosou nohou 😀

saraha2
8. čer 2012

@absti já myslím,že to máš naplánovaný pěkně a že to tak úplně stačí 😉

kive76
8. čer 2012

@marmina ahojky, u nás v prác ve vojendě co by administrativa, já to svojí šéfový už říkala, že bychom případně šli do IVF a v pohodě....ona to chápe, že nemůžem normálně otěhotnět, takže s tím počítá, že třeba už příští rok tam skončím..a odejdu na mateřškou 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 anebo případně v tom třeba říjnu na marodní, pokud by nám to doporučila doktorka

marmina
8. čer 2012

@verry až budeš mít mímo,tak zjištíš, že skoro nepotřebuješ spát 😀

rox
8. čer 2012

@absti Zalezi jakou mas sefovou. Ja uz zde psala ze moje podrizena toto podstupovala asi 4x za dva roky a vzdy jsem ji podrzela - nejen misto, ale jsem i psych . podporovala stejne tak jako psala danny38 ohledne jeji sefove. Vsichni nejsou hovada, rozhodni se podle toho, jaka tvoje sefova je. Vzdy je lepsi to rict, rozumny clovek to pochopi a nevyhazuje z prace, idiot se zachova jako idiot.

Holky me zacina pri te stimulce bejt pekne napr.....od vecera mam naladu na bodu mrazu,coz je to nejmensi,ale dost me boli bricho a uz ani sedet nemuzu jak me boli pipina, taky jste to tak mely?

A jeste se zeptam - 13.6. asi bude OPU, a pak bych mela 14.6. jit rano k soudu (to asi zvladnu je to na hodinku),ale pak bych mela jet na moravu z prahy a vracet se az v sobotu a mit trosku fyzicky narocny program. Co myslite - da se to po OPU zvladnout (hlavne ten "vylet") nebo budu po narkoze priblbla (to si myslim ze se z toho v noci vyspim), spis mi jde o to, jestli mi nebude nejak moc blbe. necekam ze vysedim 46 vajec jako Vall 😀

rox
8. čer 2012

@marmina Ja vzdy myslela ze kdyz mas mimo tak prave zjistujes, jak moc spat potrebujes 😀 😀 😀

marmina
8. čer 2012

@rox tyjo koukám že začínáš trpět jako vall 😒 mě třeba nic nebylo před OPU, po ní bolí tak dva až tři dny břicho, tak bych náročnější program vypustila...ale každý to může mít jinak, někomu je dobře hned, někdo trpí až do ET...spíš víc odpočívej!

danny38
8. čer 2012

@rox Mě při OPU ani moc břicho nebolelo, cítila jsem se celkem dobře a po OPU jsem byla taková unavená dost a pobolívaly mě vaječníky ... dělali mi to v sobotu a v pondělí jsem byla zase už jako čipera 😀

rox
8. čer 2012

@marmina ja jsem si to myslela. Ja prave mam jet na skoleni na 3 dny a vubec nevim co se tam bude dit - asi se dokazu vyvarovat alkoholu, nehrat bowling a nechodit na pripadne prochazky....ale lezet v posteli cele skoleni asi nezvladnu 😀 Tak to asi radeji zrusim. Cert vi jak mi bude.

winterska
8. čer 2012

ahojky všem, včera jsem příšla hodně utahaná z práce a vytuhla jsem - děkuji všem za pěstičky 🙂

Kontrola dopadla dobře, je tam JEDNA krásná dutinka 5.5mm, dvojčátka asi nebudou..
další kontrola 21.6.

petruska83
8. čer 2012

@saraha2 Ahojas....Já dala 4 jen ICSI a 2 PICSI + ICSI. Takže mám 6 ICSI a dvě PICSI....🙂 . PICSI bez ICSI nejde...Taky se v tom ještě moc nevyznám, ale snad mě chápeš...🙂

petruska83
8. čer 2012

@pupidu Taky jsem tak uvažovala, že ušetřím na fostimonu a dám penízky do PICSI, ale nakonec mě fostimon vyšel mnohem dráž než pera, jelikož mi pomalu rostly folíky....

absti
8. čer 2012

@rox
ty jsi právnička?
Já mám šéfovou nejlepší na světě, ale zrovna v září končí a budu mít novou. To ale ještě nevím kdo to bude, takže radši o tom IVF nikomu říkat nebudu, aby se to v práci nerozneslo...

marmina
8. čer 2012

@winterska super i jedno je skvělý!!! aspoň tam bude mít místečko pro sebe 😉 Gratuluji 😵 😵 😵

marmina
8. čer 2012

@rox no já ležele v posteli v den OPU, druhý den jsem polehávala a pak už normálně ale chce to klidový režim, kratší procházky...

rox
8. čer 2012

@winterska jedna bublinka staci ne? 😉 I tak to bude prace nad hlavu. Anebo sis prala dve? Ja budu vkladat dve, pro vetsi jistotu, ale uprimne, mi jedno bude BOHATE stacit 😀
@absti Jen takova prtava 😉 Me stejne porad zarazi, ze v nasi spolecnosti se proad nenosi to, ze nekdo jde na IVF. Proste kdyz jdu na operaci slepeho streva, tak to vykricim do sveta a nestydim se, mozna se jeste pochlubim jaky jsem chudacek, a kdyz proste nemuzu otehu tak jdu na IVF, sakra proc bych se za to mela stydet. Jenze ti naprosto rozumim, tahle spolecnost se na to porad diva jako bys byla nejaka divna, neschopna, nemohouci, malem te vyradi ze spolecnosti, jak zde vidim tak i vyhazujou z prace! To je des bes, tak clovek radeji drzi hubu. a ja taky, taky jsem to kolegovi nerekla, i kdyz on to ma za sebou se svou zenou.

danny38
8. čer 2012

@winterska Moooc gratuluji 😉

petruska83
8. čer 2012

Děvčata, tak mám hodně špatné zprávy, ze šesti embryjek umřely 4 včera a zbývající 2 dnes...Je mi hrozně, nemůžu zadržet slzy. Takovou dobu jsem se s manžou na ivf odhodlávali a rozmýšleli se, zda tam vůbec jít, když už máme jedno dítě a všechny testy nám dopadli na výbornou a prý je problém jen v neprůchodném vejcovodu....Takže jsme skončili dřív než jsme mohli začít.. Embryoložka mi řekla, že to se nestává,aby se z tolika vajíček nevyvíjelo ani jedno, že mohli být málo zralé nebo je genetický problém......Prostě nevím, jen se ptám, proč se nám to před 7 lety povedlo přirozeně a hned a teď tohle....Možná jsem srab a už nemám síly dál bojovat a vzdávám to a budu se smiřovat s jedináčkem, ikdyž to neskutečně moc bolí....Ale moc vám děkuji za vaše rady a podporu.

saraha2
8. čer 2012

@rox že bolí břicho je normal..roste to 😉 jina já po OPU-přuvezli mě na pokoj,tak cca jsem cítila bolest podbřišku jako při MS..pak to přešlo a už jsem fungovala normálně!mě nic nebylo..takže já bych to vše,co píšeš klidně mohla absolvovat..ale ta,co byla se mnou chodila skoro v předklonu,že ji to bolí ještě v den ET...a to měla 3vajíčka..takže to je asi individuální..já byla fit 😉

evikj33
8. čer 2012

@petruska83 Já vím jak moc to mrzí,ale nevzdávej to,ja mám taky syna přirozeně,vejcovody pruchodné jen mám trochu rozházené hormony a 1IVF jsem měla 2vaja a nic se neoplodnílo,ale nevzdali jsme to a u 2IVF jsem měla 20 vajuch ztoho 13zralých všechny se oplodnily a postupem odpadaly,zavádělyi jsme 2blastičky a zustaly 3morulky a ty nakonec taky odpadly.Ale hlavní je že čekáme mimi,zatím to jsou asi 2snad to tak zustane.Věk,hormony vše nějak tělo ovlivnuje.Hlavní je se nevzdat. 🙂

verry
8. čer 2012

@marmina tak to nestraš 😀 je fakt, že ted si to užívám, jsem vyloženě medvěd. Spím několikrát denně 😅

evikj33
8. čer 2012

Jinak holky HCG ze včerejška (19den po ET) je 13488. 🙂

saraha2
8. čer 2012

@petruska83 jooo!tak teď už to chápu 😉 s tím fostimonem jsi mě moc nepotěšila teda,co píšeš ☹ já měla i puregonu dost vysoké dávky a nic moc...co to čtu???to mě moc mrzí ☹ ☹ to je hrůza,když už jsi tak blízko,že?po tom všem..ale pokud vám to šlo přirozeně,tak věřím,že to půjde zas!!jen se na to tolik neupínat..což samozřejmě vím ze své zkušenosti,že se to radí a píše velice dobře,ale hůř udělá..

verry
8. čer 2012

@winterska super, gratuluju, a tak jedno?? jaktože minule tam byli dvě??

saraha2
8. čer 2012

@verry ono je to dobře nastavený..neboj 😉 aby jsi se předvyspala........ 😉