1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malinka_02
16. lis 2012

@mmirunda u me KET negativni..

mmirunda
16. lis 2012

@pentagras ( Gennet Pha ), 1IVF 2002 ( neúspěšné ), 2.IVF 2011 1E, porod andílka Valentýnky 22.4., zamrazeno 1E. KET Listopad 2012 , 12.11.KET - beruško držíme palečky ať se mimískovi u tebe líbí ♥♥
@janulkaa23 ( Gennet Pha ) - 1xIVM ( srpen/12) - neúspěšný, prosinec/12 2.IVF - tak držíme palečky ♥♥♥
@b.bardyova (ISCARE BA ), 2xIUI ( neúspěšné ), 1.IVF září/12 (2E ) zůstali 2 mrazáčci, 28.9. krev - bohužel negativní, ale neboj se, příště už to vyjde ♥
@melisska ( Reprofit Brno ) 4x mimoděložní těhu ( přirozeně),4.IVF ( bohužel neúspěšná ), 5.IVF září/12 (2E), 1.10 krev - nešla, testík byl negativní, odklad všeho, i tak držíme palečky kočko
@radina (Antolská BA) 11.7. stimulace na 1.IVF - 25.7. OPU, KET 1.10 (2E) - negativní - beruško nevzdávej to ♥♥
@malinka_02 (Pha Podolí) 1.IVF (červenec/12)-neuspesne, 4 mrazacci,KET 17.9. (2E) - negativní, KET 6.11.(1E ) - negativní???
@martina_81 (Sanus Pce) 1.IVF červen/12 (neúspěšné), zamrazeno 7 E, KET 16.7. (2E) neuspesny, 14.8.genetika vše o.k., 1.10.imuno a dle výsledků další KET - výsledky cca za 10-12 týdnů, mrzí mě že KET letos nestihnete
@kive76 (Pha Motol) 1.IVF září/12 ( neúspěšné ), nedošlo k ET, říjen/listopad 2.IVF - tak jak to u Tebe vypadá???
@absti (Gennet Pha) 1.IVF srpen, 6.7 OPU (7 vajicek), KET 29.9. -negativní, 6.10.IUI - negativní, ale nevzdává to a bojuje dál ♥♥♥
@kiwisek (ISCARE Pha ) - proběhla změna CAR, v říjnu podle testů konzultace k 3.IVF - zjištěn problém ve spermiu, nasazena léčba, pokus IVF se zatím odkládá - ale kdo si počká, ten se dočká ♥♥ - vím že máš problémy zlatíčko, tak se hlavně drž!!! Jsem s Tebou ♥♥♥♥
@dadenka111 (Gyn-Fiv BA) 1.IVF červen/12 (neúspěšné), 4 E zamrazena, 27.8. UTZ, 1.KET 31.8. (2E) - negatiní. Mrcha konečně přišla a už hezky píchá, KO 9.11. - mají zamraženy dva broučky, tak držíme palce, ať jsou to šampioni ♥ - vklad byl 15.11. - beruško tak hlaďkej bříško, moc na tebe myslíme ♥♥♥
@winterska (Gest Pha) 3.IVF leden 2012- neg, KET květen - //, zamlklé, IUI srpen - neg, KET 18.10. (2E) - bohužel negativní, 16.11.IUI kočičko tak držíme všechny palečky co máme ♥♥♥
@unkarka (Sanus Jihlava ) duben/12 1.IVF - negativní, listopad 2.IVF - příští týden to rozjede. Kočko držím palečky ♥♥
@ramdy (Iscare Pha ) červenec/12 1.IVF - negativní, změna CAR na Pronatal Teplice - listopad/12 IUI - čekáme na výsledek a držíme palečky ♥

Šťastné ťěhulky :

@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET 18.9.(2E), - pozitivní, čeká jedno miminko s krásným ♥ KO 15.11. - v pořádku, 3.12. screening
@tulipanek82 (Helios Brno) 22.6. stimulace 1.IVF (DP), 25.7. ET (1E), 3 mrazacci, pekne // blahoprejeme !!
@adriene ( Podolí Pha ) 1.IVF červenec/12 (1E) - potvrzena jednovaječná dvojčátka, TP 30.3.2013, 11.10. velký UTZ - čeká dva lulínky ♥♥♥♥ BLAHOPŘEJEME!!!
@briuska (Pronatal Pha) 28.6. 2.IUI (neúspěšné), 1.IVF - 1.8. (1E) - těhulinka ♥ screening negativní
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF srpen/12 (ET 2E 12.9.-úspěšný) -jedno miminko s jedním ♥, vše o.k., 20.11 screening a 21.11.KO u OG
@pupidu (Obilní trh Brno) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), KET červen (neúspěšný) - zázrak, těhulka po kapkách dr.Jonáše ♥ - GRATULUJEME!!, tak jak dopadl screening???
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), KET 19.8. (2E) - čeká 1 miminko ♥ KO 26.10. - mimčo je pěknej pohodář, nechtělo se nikomu ukázat, ale nakonec ukázalo, že je zdravé a veliké ♥♥ mám z Tebe radost
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 2.IVF - úspěch, TP 6.4.2013, 1.10 screening negativní, pořád tam je lulda ♥, 23.11. velký UTZ
@chmurkaxy (Gyn-Fiv BA) březen/12 neúspěšný KET (1.IVF), 2. IVF září/říjen, zadarilo se i bez IVF gratujujeme !!!!!!!!! TP 7.4.2013
@ivapo (Gennet Pha) 2.IVF květen/12 (ET 8.5. - úspěšný), screening o.k.TP 19.1.13, KO 31.10.
@sheronka (CAR GynFiv BA) 1.IVF červen 27.6. ET (2E ) - čeká jedno miminko
@zana21 (Gennet Pha) 1.IVF červen/12, 4 E zamrazena, 23.6. ET (1 E), 11.7. – oficiální potvrzení těhotenství! 18.7. kontrolni UTZ vse ok, 31.7. kontrolni UTZ - tesime se na fotecku
@danny38 (Art České Budějovice) 1.IVF květen/12 (1 E), TP 10.2.13, Amnio a UTZ o.k., čeká holčičku aničku, TP 10.2/4.2.2013, 31.10.KO cukrovka v pořádku ♥
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), KET květen (2 E),1 mimi, TP 28.1.13, 23.7. – screening + tripple negativní, čeká chlapečka, KO 30.10. cukrovka není, další KO 27.11.
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 19.6. IUI, TP 10.3.2013, pohlaví zatím neví, tripple testy jsou NEGATIVNÍ!! ♥ - a další lulínek ve skupince, moc gratulujeme ♥♥♥
@evikj33 (Reprofit Brno) 2.IVF květen/12 (2 E), dvojčátka, TP 5.2.13, 23.7. screening OK, TP 2.2 2013, je to páreček ♥, cukrovake NENÍ a další KO 13.11.
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi, TP 5.1.13, ceka holcicku
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E),1 mimi, TP 13.1.13, bohužel těhu cukrovka, čeká holčičku Natálku ♥

NOVINKY PROSÍM DO IP, DĚKUJI

absti
16. lis 2012

ahojky holky,co nového ?

malinka_02
16. lis 2012

@pentagras never tomu, 10 den je to proste jasne proto sem cekala na 10 den abych si nedelala zbytecne nadeje. Kdyz i pitomi ovitrelle ti tam udela jeste 12 dni po aplikaci ducha tak fakt neni mozne mit po 5 denni PK 10 dni po ket bily test a byt tehotna..fakt ne..

pupidu
16. lis 2012
evikj33
16. lis 2012

@malinka_02 Ohledně Laparky by ti asi nejvíc mohla říct Saruš @saraha2 a není pravda že IVF obejde problém-obejde max.nepruchodné nebo scházející vejcovody,ale jak to je uvnitř dělohy ani IVF neřeší-navíc je to cca na 14dnu PN(jak u koho)a máš jen 3-4jizvičky okolo pupíku.Jinak to docela dost muže napovědět,mužou být srusty nějakej myomek atd..

b.bardyova
16. lis 2012

@evikj33 ahoj ja som bola tiez na laparoskopii..nie je to nic vazne mam pod pupkomjednu jazvicku a na lavo taky krizik jazvicku ..uz ju neni ani vidiet :D a zistili mi miernu endometriozu...a bola som doma cca 2tyzdne

pentagras
16. lis 2012
pupidu
16. lis 2012

@malinka_02 Co se týká laparky, souhlasím s @evikj33. Já na ní sice musela kvůli cystě, ale zjistili při ní, v čem může být zakopaný pes. Jizvičky mám 4, ale jsou tak malinkaté, že musím hodně hledat, abych je našla. Nám doktoři sice nepomohli, ale aspoň jsem věděla, kde je problém.
Vím, že ti teď není nejlíp, ale nevzdávej se :-*

mmirunda
16. lis 2012

@malinka_02 Kočičko moje, je mi to líto. Strašně, strašně moc. Měla by jsi se to pokusit s doktorama nějak vyřešit. I klidně to laparo, nebo i ty kapky od Jonáše co zkoušela @pupidu . moc na tebe myslím ♥♥

adaam
16. lis 2012

ahoj,
my sme sa snažilii bábätko 5 rokov, po prvom neúspešnom IVF sme čakali na schávenie druhého a keď mi meškala MS tak som si myslela, že je to z horónov a zrazu tu máme našu Dorotku!!
lekár mi povedal, že to všetko bolo v psychike a keď už som sa spoliehala na vedu tak to prišlo samo. Aj Keď ja som mala pocit, že moja psychika je úplne v poriadku a bola som už zmieená s tým, že deti nebudeme mať.
držím prsty všetkým!!!

malinka_02
16. lis 2012

@evikj33 ja nevim jak to rict..ale ivf me stalo 50 000,.nervy, 10 kg navic- vypadam jak vorvan mam natekly ksich do niceho se nevejdu a nemuzu se na sebe ani podivat tak predstsva ze k tomu pridam jeste jizvy i kdyz male me fakt proste nelaka..v caru me utz prohlizeli na prvni prohlidce dost a doufam ze dukladne..
@pupidu a v cem tedy ten problem byl?
@mmirunda me v caru v podstate rekli ze se mam jen hoditdo klidu ze kdybych mela za sebou 3 stimulace a 10 transferu tak muzu zmatkovat ale zatim ze neni proc..
@adaam a proc jste sli na ivf?

evikj33
16. lis 2012

@malinka_02 No právě a třeba to vše nemusí být,když se najde problém.a ty peníze jsou třeba (vyhozené) pokud nechtěj hledat příčinu.Do klidu se stejně nehodíš když nevíš proč se nedaří a s každým dalším neuspěchem se to bude zhoršovat.Jinak nevím co ktomu víc-ráda bych pomohla jen nevím jak a řečma to taky nevyřešíme. ☹

kive76
16. lis 2012

@evikj33 pořád nic... ☹

saraha2
16. lis 2012

@unkarka už ti zahříváme místečko 😉
@malinka_02 achjooooooooooooooooooo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

pupidu
16. lis 2012

@malinka_02 No, podle výsledků laparky jsem měla úplně neprůchodný vejcovody (další vyšetření to potvrdilo - dělali ho dokonce dvakrát), endometriózu, podle dalších testů sníženou funkci vaječníků (navíc je v lepším stavu pravý vaječník a levý vejcovod, takže na přirozené otětnění nedávali vůbec žádné šance)... Psychicky jsem ty neúspěšný pokusy nezvládla, tak manžel přes kamaráda domluvil terapeuta, který se věnuje detoxikaci těla podle MUDr. Jonáše. Popravdě, dal mi nůž na krk, že jestli to nezkusím (hodně jsem se bránila, věřila jsem, že dokážou pomoct jen v caru), tak nebude souhlasit s dalším pokusem. No, a dopadlo to tak, že po dvou měsících braní kapek (jen bylinky) jsem našla na testu // 😵
Nedokážu si vysvětlit, že doktorům to nevyšlo a bylinky udělali tohle, ale prostě to tak je. Možná tam byl nějaký zánět, který ty bylinky spravily, možná pomohlo to, že jsem se upnula k tomu, že se prostě jen vyčistím a na další pokus do caru půjdeme za půl roku... Ale nedám teď na ty kapky dopustit a kdykoliv slyším, že má někdo problém, navrhuju to jako variantu, protože nejsem jediná o kom vím, že to zabralo.

zelvik
16. lis 2012

@malinka_02 Kočko, já měla ukázkový cyklus, naprosto pravidelný, podle mrchy bych si mohla řídit hodinky, ovulace taky probíhala v každém cyklu takřka ve stejný den. A NIC. Snažili jsme se jak králíci, 2x IUI nepomohlo, 3 návštěvy u léčitele k ničemu a do IVF se mi tehdy nechtělo. Tak jsem si vydupala laparku. A jejej - to bylo překvapení. Myslela jsem, že půjde jen o diagnostiku, že se kouknou, jestli mám průchozí vejcovody a vše bude OK. Vejcovody průchozí byly, ale tím veškerá sláva končila. Endometrioza snad všude, velká endometriální cysta, se kterou museli vzít i 2/3 levého vaječníku, ve srůstech zakloněná děloha. Byla jsem přes hodinu na sále. Takový binec v břiše jsem fakt netušila. Dali mi 1/2 roku na domácí snažení - a stejně nic. A šla jsem znova pod kudlu - jen na kontrolní laparku. Tam bylo vše OK, endometrioza se možná začla vracet, ale pomalu. No a to bylo v roce 2010 v únoru. Pak byla krize doma, já v nové práci, loni skoro rozvod - takže psychika v háji. Letos na jaře první IVF - sama o sobě můžu říct, že jsem pořád po loňské krizio nebyla ještě stopro v pohodě a taky to nevyšlo. Léto ve mně asi všechno zlomilo, přestala jsem svůj život a trable kolem řešit - a ejhle - je to tu.
Laparky bych se nebála - ty jizvy fakt nic nejsou. Jedna malá je v pupíku - ta není ani vidět a dvě malé čárečky/tečky jsou pod lemem plavkových kalhotek. Mazala jsem je pak měsíčkovým olejem a dneska o nich ani nevím.
Ať se rozhodneš jakkoli - držím palce!!!!!

malinka_02
16. lis 2012

@evikj33 tak ja porad verim ze snad v caru v podoli vedi co delaji..
@pupidu jo to ja verim ale laparka ti tedy evidentne nepomohla otehotnet..my mame tak spatne spermio ze prirozene by to stejne neslo..hod mi odkaz na ty kapky a to ste tam sli a co, nejaka konzultace nebo i vysetreni?
@zelvik vis co ja se tezko muzu rozhodovat to by prece meli v caru mi rict.., ty sama si z podoli tak vis jaky to tam je a ja si porad rikam ze prece snad vedi co delaji a jestli mam jit na dalsi vysetreni tak by me tam meli poslat ne?

pupidu
16. lis 2012

@malinka_02 laparka mi nepomohla otěhotnět, to je pravda. Navíc, je pravda, že při tom vstupním vyšetření u terapeuta mi na základě nějakýho měření řekl přesně to, co doktoři v caru. Do IP ti pošlu odkaz, jo?

ramdy
16. lis 2012

@mmirunda děkuji moc, snad ty palečky k něčemu budou dobré

ramdy
16. lis 2012

@pupidu poslala bys mi taky prosím odkaz na ty kapky, díky moc

ramdy
16. lis 2012

@malinka_02 ahojky, já byla taky na laparoskopii, profoukli mi vejcovody, prý jsem měla jeden neprůchodný a pak jsem měla půl roku na domácí snažení, pak bych musela znovu na laparoskopii nebo umělé. Podstoupila jsem jedno IVF, změnila jsem kliniku a teď jsem po IUI, při vyšetření mi lékař řekl, že mi při té laparoskopii poškodili jeden vejcovod, tak, že je vlastně nepoužitelný, takže to co mi měli napravit mi nenávratně poškodili. Neboj, ty jizvičky jsou z toho to nejmenší. Ať se rozhodneš jakkoliv, budu ti držet palce ať ti vše dopadne na 1 s *. Držím palce.

pupidu
16. lis 2012

@malinka_02 jooo, a ještě jsem ke všem těm "potížím" zapomněla dopsat, že jsem si po těch dvou neúspěších vydupala imunologické testy a zjistili mi alergii na spermie. Podle doktorky jsme měli mít jen chráněný styk... tak to už bychom se toho prcka vůbec dočkat nemuseli 😀

zelvik
16. lis 2012

@malinka_02 Ano, jsem z Podolí, ale taky nejsem zrovna přesvědčená o tom, že oni by člověka posílali na spoustu různých vyšetření. Tam, kde jsme (tedy oddělení IVF) je to pořád "jen" CAR a na to nezapomínej. Nejsou tam moc od diagnózy a sáhodlouhých řešení. Já než došla do Podolí, utekla z Iscaru i z Gennetu, všude mi vadilo něco a nakonec to vlastně blyo pořád jen to jedno a to samé, co mi vadilo - a to, že mě tlačí do IVF bez jakéhokoli vyšetření. Laparku jsem si vymohla sama. Imunologii se mnou řešili v Gennetu (včetně genetiky) jen proto, že jsem (to je dlouhá historie) zjistila, že tam máme jakousi známou (přímo genetičku) a zkusila jsem ji oslovit.
Takže si nemyslím, že bych se kdekoli v CARu (nejen v Podolí) dočkala kdovíjakých nápadů. Ale můžu se samozřejmě plést, ale sama za sebe to tak vnímám :(

ramdy
16. lis 2012

@pupidu děkuji

absti
16. lis 2012

No holky, jak to tady čtu tak to opravdu nemáme jednoduché. Já mám za sebou genetické i imuno testy. Zjistili mi, že mám pozitivní NK buňky. Jinak na laparku jsem nešla, ale doktroka mi nechala udělat 4D ultrazvuk dělohy. S tím, že na něm se také hodně uvidí... výsledek je že prý v děloze nemám žádný problém , ale IVF stejně nevyšlo tak nevím...

pupidu
16. lis 2012

@ramdy vůbec není za co 🙂

rory_g
autor
16. lis 2012

Ahoj holky 🙂

@malinka_02 taky jsem byla na laparce, 2x...jednou nic nezjistili a měla jsem jen pidi jizvu v pupíku, podruhé na tom samém místě v pupíku a jednu maličkou na boku - ostranili nějaké srůsty a polyp. Jinak k tomu CARu - já zase utekla z Podolí, byla jsem tam 4 roky a nedělo se nic, kromě třech neúspěšných IUI. V Gennetu mi udělali imuno a genetiku, pořád se něco dělo...ale jak píše @zelvik netvrdím, že je to někde lepší a někde horší, prostě je to jiné a myslím, že ta změna prostředí a přístupu udělá sama o sobě hodně a je jedno, jaký CAR zvolíš. Jen bych asi na Tvém místě tu změnu provedla 😉

ramdy
16. lis 2012

@rory_g ahojky

malinka_02
16. lis 2012

@zelvik no blby je ze proste clivek neni doktor a nevi co mu opravdu muze pomoct a co je zbytecne..
@pupidu no prave..me rikali v caru ze na imunologii mi poradi maximalne prednison a sex s kondomem..☹
@rory_g tak oni vsede rikaji ze 1.ivf je zkusebni tak si rikam ze jim dam sanci jeste na druhe ale spis co ta ostatni vysetreni akle je pravda ze nikdo nikdy nerikal ze by mu poradili neco jineho nez kondomsex a prednison..