1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
25. zář 2012

@mmirunda me zaha nokdy nepalila a i nevim jake to je ale zaludek jsem mela dnesk pekne na vode odpoledne a rano me tak bolely prsa ale opravdu neprijemne uplne me tam pichalo asi jak uz jsem jednou kojila tak to ma takovzpy rychly nastup ale ted se to nastesti uklidnolo ty hormony co porad cpu jsou des

mmirunda
25. zář 2012

@pawlla Tak já taky ještě zobu Estrofem a ještě mám dvě krabičky, takže ještě nějakej pátek budu 😖 No tak já už snad ani příznaky nepotřebuju, test je výmluvnej dost 😉

pawlla
25. zář 2012

@mmirunda tak me dr z caru napsal ze estroferm a ten duphaston mam brat do 12 tt a k tomu beru jeste askorutin 3 za den. Ale dr z caru mi poslal recetp na leky mam peknou zasobu az do toho konce 12 tt tak aspon mi to nemusi psat ten muj dr, ten mi minule rikal berete jeste ty leky tak rikam jo ze to mam brat do 12 tt a on orej no aha vy jste po tom ivf 😀 des ti doktori

mmirunda
25. zář 2012

@pawlla Tak mě asi nezbyde nic jinýho než si zítra zajet do UNICY pro Utroš asi, myslím si to teda. Stejně tam musím pro lístek na peníze ...

pawlla
25. zář 2012

@mmirunda no jo vlastne oni ti nepredepsali normalne utros uz predem?

mmirunda
25. zář 2012

@pawlla nene nepředepsali, jen estrofem a agolutin ...

mmirunda
25. zář 2012

@pawlla a nevím jestli se mám přiznat k té jedné injekci co jsme se švagrovkou zničili 😀

pawlla
25. zář 2012

@mmirunda to uz nejraje roli jedna injekce si myslim a kdy uz pujdes na ten utz se domluv na terminu rovnou

pawlla
25. zář 2012

@mmirunda jinak me vsechno predepsali predem a pak mi jeste sestricka poslala recept postou kdyz jsem tam volal ze mi to dochazi

malinka_02
25. zář 2012

@mmirunda ale to nezjisti podivej se kolik jetu holek kterym to proste nevyslo treba po 8 tak to proste je a nikdo nezjisti pricinu. Test sem zkousela rano a bily.

mmirunda
25. zář 2012

@pawlla tak ty bydlíš dál, já jsem tam za půl hodiny ...

pawlla
25. zář 2012

@mmirunda tak jasne si tam zajedes sup sup 😀 I s pozitivnim testem

mmirunda
25. zář 2012

@pawlla ho budu nosit na krku 😀

malinka_02
25. zář 2012

@mmirunda a ty beres porad ten estrofen na sliznici porad? To je mozna ten problem kdyz tu ctu co vsechny berete.. Ja neberu nic pak mi podle UTz pichnou ovitrelle kdyz je folikul nad 16mm a pak beru utogestan 2-0-2, jen 1/2 prednisnu a 1/2anopyrinu jinak nic. Zatim co vsechny tady pisete o estrofenu a agulotinu nebo cem tak ja nic takovyho nemam.

malinka_02
25. zář 2012

@mmirunda 😀

mmirunda
25. zář 2012

@malinka_02 Víš on to každej CAR bere a má jinak. Já beru Estrofem od OPU a mám ještě dvě krabičky po 28 tbl. Beru je 3x denně. A agolutin píchám taky od OPU a mám ho místo Utrogestanu, sice další injekce, ale prý je lepší a náš CAR s ním má lepší zkušenosti, tak ho dává na ten začátek místo utroše. Teď stejně dostanu Utroš a budu zavádět jak vzteklá 😠 😠

pawlla
25. zář 2012

@malinka_02 no jo estroferm podporuje tu sliznici i pak kdyz je tam uz uhnizdene mimi a z caru dr rikal ze do 12 tt jako utros ze je to prej lepsi no, kdyz hormony tak poradne 😀

pawlla
25. zář 2012

@mmirunda no ja jdu zase ulehnout pac jsem ko zase tak dobrou noc

mmirunda
25. zář 2012

@pawlla Dobrou noc 😉

adriene
25. zář 2012

@malinka_02 Ono jde o to, proč to IVF a KET nevyšlo... zřejmě je někde problém a je třeba ho dovyšetřit. Vím, že chceš jít na další KET, ale nevím, zda je to správné rozhodnutí, aby to nebyl zbytečně vyplácaný pokus a pro tebe v případě neúspěchu zbytečně psychický tlak. Jesli ti chybí ta imunologie... rozhodně bych šla do ní a podle ní se s doktorem rozhodla co a jak. Vím, že se tím vše prodlouží, ale když se najde nějaký "problém", dá se zaléčit, adekvátně na něj reagovat a zvýšit šanci na úspěch 😉

darazv
25. zář 2012

@malinka_02 ja som pred transfermi nikdy nemala problem s ovulkou alebo so sliznicou a ked som bola na UZ pred Ketom tak mi rezačova povedala KET nebude mate sliznicu len 4mm (predtym vzdy ukažkovu) počkáte na menzes a od 1DC budete brat estrimax to je na rúst sliznice a mala som ho brat az do 12TT lenze KET zase nevysiel tak som ho vysadila,,,ked som sa pytala dr prečo moje 1ivf- 5 transferov nevyšlo a som zdrava!!! tak povedal ze niekedy je tá cesta k mimi dlhšia sice je u priatela problem -malo pohyblive spermie ale od toho predsa je umele oplodnenie,,,ale som silná a idem dalej a verim tomu že sa vytuzene mimi budem mat či to bude zajtra o mesiac o rok ale bude 🙂

adriene
25. zář 2012

@darazv Je to tak, někdy je ta cesta opravdu delší. Máš fajn přístup, držím palečky 😉

malinka_02
25. zář 2012

@mmirunda ja vim jenze vam z jinCh to vychazi a nam z naseho nikomu vis..
@pawlla no taky si to myslim ale nedali mi ho ani na prvni fazi antoz pak.. ☹
@adriene my mame jeste 2 zmrazena embryjka tak bych si chtela nechat tu imunologii udelat pred dalsim ivf a mezitim jit na ket..doufam ze 3ivf jeste vyjdou 😒

malinka_02
25. zář 2012

@darazv ja taky problem nemela,ted taky ne sliznice byla 7a na to mi rekla ze je krasna,ale kdyz pak ctes ze po estrimaxu maji tady holky 12mm tak je jasne ze pak ma ket vetsi sanci..obdivuju te,ja si nedokazu predstavit ze by to trvalo dalsi roka dalsich x transferu ale verim ze po toloka ketech uz clovek otupi..navic mam uz jen 2 mrazaky..

adriene
25. zář 2012

@malinka_02 A kolik IVF máš za sebou? On si totiž nikdo na začátku nepředstavuje, že to může tvat i déle... O to těžší je se s tím asi vyrovnat 😒

darazv
25. zář 2012

@malinka_02 je pravda že ma to ničí ale zase som silná idem dalej sú chvile kedy plačem nad reklamou od pampers ked tam vidim mimi alebo ked dalšia kamoška bud porodila alebo je tehulka ale snažim sa ako sa dá a verim tomu že raz príde ten den D a o to váčšia radost bude 🙂 kolko krát som sa pýtala sama seba prečo prečo práve ja?taká kunda si vrzne raz bez gumy a je tehotna a ide na potrat a ja čo by dala za to mat mimi!!!ja som prvé tri transfery strašne zle vznášala ked nevyšli ale zrazu vo mne vznikol dáky blok a začala som to brat čo sa má stat stane sa a ja to nijak neovplyvním pretože psychika je fakt kurna vec 😠 akurát sme kupili s priatelom dom na ktorom bude kopec práce a ja budem len rada že moje myslienky sa budú smerovat inde a možno sa zadarí prirodzene ked na to nebudem mysliet 😝 mojka držkaj sa a velmi ti prajem aby sa stal zazrak a ty si bola tehula nadej tam stále je 😉

mmirunda
26. zář 2012

Krásné dobré ráno kočky. Tak dneska je ten ofiko den, kdy jsem měla testovat. Počůrala jsem 3 různé druhy testů 😀 😀 ( bylo mi řečeno dva, ale tak co už ) a zjistila jsem, že mamatest je nejlepší, vychází na něm nejlepší dálnice 😀 všude jinde jsou ty čárečky jakési vyblité 😀 a to jak ta kontrolní tak testovací. Takže až bude "normální" hodina, volám do CAR a dozvím se datum, kdy bude den "D" a já uvidím to co se mi skrává v bříšku. Za chvilku si zaběhnu na poslední včeličku a můžeme říct, že celý ten maraton s IVF máme už skoro za sebou ... ještě, aby bylo všechno v pořádku v těhotenství ...

mmirunda
26. zář 2012

@pawlla No nekecej? copak tady děláš tak brzo 😲?

pawlla
26. zář 2012

@mmirunda dobre ranko 🙂 Tak to jsem zvedava kolik jich teda mas v brisku jeste chvilku a budeme to vedet 😉 Ted jen vydrzet do utz a bude to

pawlla
26. zář 2012

@mmirunda ja vubec nevim jsem uz od 5 ti vzhuru probudila jsem se a ne a ne usnout