1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
26. říj 2012

@saraha2
@rory_g holky vim ze se to sem moc nehodi ale berete nejake vitaminky femibion nebo tak? Jsou sice docela drahe co jsem koukala ale urcute nejake koupim jen nevim jake

mmirunda
26. říj 2012

@pawlla Pavli, kup si Femibion nebo Mamavit, ten femibion je podlě mě lepší, ale pro ty další trimestry je fakt děsně drahej 😖

pentagras
26. říj 2012

@malinka_02 aha, no u mě taky chtěla dr v přirozenem cyklu ale sliznice nic moc na utz a vajíčky malý tak rozhodla že to bude s lékama, no tak jsem zvědavá jak to bude 🙂

rory_g
autor
26. říj 2012

@pawlla já beru Calibrum mami, je doporučován nějakými vědci a vyjde na celkem normální peníze, v porovnání s Femibionem...ten jsem brala do 12tt 😉

pentagras
26. říj 2012

@zelvik malá byla zdravá, měli jsme veškerou genetiku co šla, v 38+2 jsme byla na kontrole, říkala jsem že jsem oteklá, blbě se mi dýchá a už nemužu, dr mi odvětila není k porodu, naschle....
No každopádně 38+4 ráno jsem necitila pohyby, hned jsme jela, ještě byli chytrý na příjmu co jako tam chci že dítě spí a kecy, potom na utz dr polil pot a oznámil mi že není srdeční akce, 38+5 porod, 26 h.No pitevní zpráva zněla nedostatek kyslíku, prý si asi nalehla na pupečník..Nevím po porodu mi bylo řečeno jen tak mimochodem od sestry že byla špatná placenta ale to už v pitevní zprávě nebylo, no každopádně špatnou placentu prý musejí poznat, jako poté co jsme dali k posouzení dokumentaci a názort jiných dr, závěr dítě zřejmně mělo málo místa, měla být sekce v 38tt ale to je na uvážení dotyčného dr v momentě kontroly, a prý se to i muže stát z nenadání ale pokud je špatná placenta tak ne, to trvá týden než se zkazí tak že hrozí smrt plodu.

pawlla
26. říj 2012

@mmirunda
@rory_g ted jsem mela femibion 800 ale ten je jen na prvni trimestr a jeste listovku obyc ale ted asi koupim ten dalsi femibion je drahej ale snad aspon k necemu a tu listovku asi taky doberu no to myslim neuskodi

zelvik
26. říj 2012

@pawlla Já kromě předepsaného Acidum Folicum neberu nic. Stačí to?

pentagras
26. říj 2012

@zelvik nevím, těch názoru bylo hodně, ale všichni se shodli na tom že vzhledem k mému věku, k tomu že dítě bylo cestou IVF a měla jsme celé těhu problémy, měla jít ven dřív a né čekat do termínu, ale to je všechno jak se lidově říká na hubu, nikdo se ti pod to nepodepíše a neshodí kolegu ofiko, tak asi tak.Nevím podle papíru byla zdravíá ale jak měla málo místa tak se asi něco stalo s placentou a tím se to celé stalo placenta přstala vyživovat a hlavně zamezen přístup kyslíku

pawlla
26. říj 2012

@pentagras to je opravdu hrozne uz jsem tvuj pribeh cetla na jine diskuzi a opravdu me to zasahlo, jak je clovek bezbrannej a jak si neco nevydupe tak uz pak muze byt pozde takove lekare do vezeni ...preji ti brzo zdrave miminko v kocarku

pawlla
26. říj 2012

@zelvik tak acidum folicum jsem mela taky a pak jsem brala jeste femibion hlavne pro muj dobrej pocit ze delam maximum 😀

pawlla
26. říj 2012

@zelvik jo jeste jsem dostala mamavit ale z toho me natahuje takove velke tablety to neeee to neberu nemuzu to ani polknout

evikj33
26. říj 2012

@pawlla Tak já radši na doporučení dr.brala Femibion 800 pak 2balenífemibion 400 a až ted jsem přešla na GS Mamavit+ magnezko. 😉 Je dost drahej,ale zas říkají že dibrej a když už jsme dali peníze na IVF atd.tak nebudu v začátku šetřit je to základ.

pentagras
26. říj 2012

@pawlla děkuju, je to hrozný, ale musím jít dál, hlavně se bojím.

rory_g
autor
26. říj 2012

@pawlla já měla právě taky Femibion800 kvůli tej listovce, ale pak ten 400 je jen 30tbl. a to Calibrum je 120tbl. za stejnou cenu. Já bych asi nebrala nic, ale moc nedám ovoci a zelenině (bohužel), tak aspoň Fazoli něco dám, i když uměle 🙂
@zelvik stačí, když jíš vitamíny v přírodní formě a nejsi lempl jako já 😀

pentagras
26. říj 2012

@rory_g holky co se týče vitaminku, tak do 3 měs femibion(v něm je taky listovka) a pak už jen listovka pokud nic nechybí vtěle. Prý to je nejlepší

evikj33
26. říj 2012

@pentagras Je to smutné a moc mně mrzí co tě potkalo.Nejhorší je že si někteří dr.myslí že ví vše nejlíp a neposlouchaj tvé pocity a obavy.Máme 6smysl a ten nás občas varuje,ale co je nám to platné když samy nic nezmužem.Znám podobnej případ s přenášením a zkaženou plodovkou,ale bohužel ani uznání viníka(což je malokdy)žívot tvého miminka nevrátí.Věřím že tentokrát už si vás váš malej andílek ohlídá a nadělí vám to nejkrásnější štěstíčko v krásném zdravém miminku.Budu moc držet pěsti at Ketík klapne a dojdete až do zdárného konce. 😉

pawlla
26. říj 2012

@rory_g Tak ja ovoce to jooo ujizdim na pomerancich musim mit za den 2 uplne mam na ne chut 😀 ale zeleninu nemuzu vubec po tom je mi satne boli me zaludek natahuje me takze zatim tak no 🙂
@evikj33 ja mamvit brala u prvniho tehu a nejak mi nedelal dobre na zaludek tak to nechci ted riskovat

evikj33
26. říj 2012

@pawlla Já u prvního brala Gravital a jak už jsem psala dr.mně doporučil u dvojek něco zobat,prej stačí obden,ale vzhledem k mejm nevolnostem a nepřibrání,o zelenině a pestré stravě nemluvě-radši zobu 🙂 Zatím mně sedí a problém nemám. 😎

pentagras
26. říj 2012

@evikj33 moc děkuju, jsem ráda že jsem sem vlezla, jste hodné

evikj33
26. říj 2012

@pentagras Neděkuj,nemáš zač-to nejduležitější je na tobě a manželovi.My vás mužem jen nadálku podporov a držet vám pěsti.Což zasebe ráda udělám 🙂

ivapo
26. říj 2012

@pentagras ahoj... Tome teda moc smutne.. To je mi moc líto!!drzim ťi palecky!!!!!!budu ma tebe moooc myslet! Drž se!! 😉 🙂

pentagras
26. říj 2012

@ivapo děkuji 🙂

jahodarka
26. říj 2012

@pentagras teda, nemám slov, jsi strašně statecna! držím všechny palce, které mám!

micha1a
27. říj 2012

Dobre rano devcata, byla tu rec o vitaminech pro tehotne. Nasla jsem tenhle odkaz, kde vsechny vitaminy testovaly. Myslim, ze se to muze hodit: http://www.uzlicek.cz/1153_EXKLUZIVNE-Test-dopl... Tak snad vam to k necemu bude.Stahnete si ten casopis v PDF a tam to vsechno je.

jahodarka
27. říj 2012

Ahoj holky, dnes je 12. den, test negativni. Game over. ☹

saraha2
27. říj 2012

@pawlla já jsem si koupila..ale..dělá mě problém je polknout,takže jsem jich měla asi 5max a fertig... ☹ potvory veliký..a to mě baba v lékárně řekla,že se berou dvě za den,proto jsou i menší,když se berou dva,aby to nedělalo zle,ale asi jsem divná...

lucia2505
27. říj 2012

Ahojte, prepáčte že som sem tak vtrhla, ale chcem sa spýtať, či neviete ako presne prebieha odber vajíčok, či sa to berie tou ihlou cez pošvu alebo sa robia vpichy cez brucho??? ďakujem a držím vám všetkým palce

pawlla
27. říj 2012

@saraha2 tak ja jsem dostala mamavit ten obyc a je tak desne velkej ze ho nepolknu a natahuje me pak tak jsem si rekla ze se koupim ted uz ten mamavit s dha celou noc jsem nad tim premejslela 😀 doufam ze mi po nem nebude zle, koupim hned dva a zajdu si na pojstovnu prispiva 1000 kc na vitaminy tak aspon neco jim to tam prece nenecham 😀

adriene
27. říj 2012

@lucia2505 Ahojky, neomlouvej se a ptej s 😉 Odběr vajíček se dělá v krátkodobé celkové anestezii či analgosedaci, kdy žena leží v gynekologické poloze a odběr se dělá přes pochvu nápichem postupně každého vaječníku. Tudíž bez bolestí a v klidu. Poté si cca 2 hoďky poležíš v klidu na dospávacím pokoji a jedeš s někým domů 😉

adriene
27. říj 2012

@pawlla A u jaké jsi pojišťovny? Já mám tedy mamavit... jsou velké, ale naštěstí polknu 🙂 Zjistila jsem ale, že nemůžu brát nalačno... jde hned ven. Takže jsem si udělala takový trochu blok a beru ho hold občas... Když se odhodlám 😎