1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kive76
11. led 2013

@irennn no to je pitomec, to já byla na tom embryotransferu a doktorka mi říká, vy se mnou nespolupracujete,. a já říkám já nevím co se děje...a ona musíte se víc uvolnit, takhle mi to nejde...tak říkám, že nevím jak to funguje, že jsem na tom výkonu poprvé, a že nevím jak se mám víc uvolnit...a že mi to má říct...tak říká, vždyt už jste tu jednou byla...a já říkám, ale jen na odběru, tohle neznám... no je fakt...že byla asi nervozní z toho....a proto si vy bíjela zlost na mě...jedno embryo se dostalo do dělohy hned a zůstalo tam , a to druhý dvakrát vypadlo, a až po třetí když ho tam vložila tak už tam zůstalo.....takže podle mě jsem za to vůbec nemohla já...ale holt přece ne bude říkat , že to je její chyba..tak musela sprdnout mě...

danny38
11. led 2013

@irennn hCG máš parádní a bohužel někdy jsou doktoři ve špatné náladě a pak to někdo schytá ani neví proč. Nic si z toho nedělej, nemělo by se to stávat, ale uvidíš, že příště bude primář ok 😉

kive76
11. led 2013

@pechlinka stimulování trvá podle toho , jak vysoko ti budou růst folikuly...aby se mohlo udělat IVF tak folikul musí bejt vysokej myslím nad 16 nebo 18 mm...při prvním IVF jsem měla folikuly jen dva , ale protože ten jeden byl malej, tak jsem měla jen jedno vajíčko, a ted jsem měla 4 folikuly od těch myslím 16mm do 20mm...takže ty 4 vajíčka. ten protokol ti dá v ten den co k ní půjdeš na tu kontrolu... a jestli máš mít ten dlouhej tak ti to vypočítá podle tý menzes...

danny38
11. led 2013

@kive76 Ježiš, tak ta je taky dobře na přes držku 😠 Nenech se tím vůbec rozhodit, důležité je, že už máš broučky v bříšku 😉 Držím moooc pěsti ať se jim u tebe líbí a posílám spoustu těhu bacilů 😵

kive76
11. led 2013

@csokasi adriene ti to přesně vysvětlila, lépe bych to nezvládla 🙂

kive76
11. led 2013

@danny38 díky díky....

kive76
11. led 2013

holky co milování po ET?nebo pár dní pauza? nebo dát pauzu do prvního odběru krve, kde se zjistí - jestli jo, nebo ne 🙂

irennn
11. led 2013

@kive76 Tak to ti řeknu, to je taky mazec s tou doktorkou...je fakt,že já dnes cestu domů taky málem obrečela...totálně mě setřel. Držím ti moc palečky, ať se obě miminka uchytí!!!

adriene
11. led 2013

@csokasi No on je ten plan na priblizne 10 dnu, ale kolik tech dnu nakonec bude, to se rozhodne az podle toho, jak ti budou reagovat vajecniky a to se pozna na UZ. Ukazu ti to napriklad na mem pripadu: v pondeli jsem zacala pichat Merional (ty mas Menopur), dalsi pondeli jsem sla na UZ, pokracovala jsem v aplikaci Merionalu a od utery jsem k tomu dle ordinace lekare pridala Cetrotide, dalsi UZ byl ve stredu a ve ctvrtek. Ve ctvrtek byl pro me dle UZ posledni den stimulace, pichla jsem merional, cetrotide a vecer ovitrelle. V sobotu byl odber vajec v analgosedaci. No a embryotransfer byl dalsi tyden ve stredu.
Budu ti drzet palecky 🙂

adriene
11. led 2013

@kive76 Pani doktorka byla trochu nerudna, co? Vykasli se na ni a soustred se ted na sebe 😉 Milovani je po ET na nekolik dni (minimalne) nedoporuceno - zakazano 😉 Tak si dejte radsi pauzu 😎 Ja to prubla az po odberech krve 🙂
a tfuj tfuj tehu bacilu a drzim palecky!! 🙂

csokasi
11. led 2013

@adriene Ďaaaakujem Ti veľmi pekne, aspoň viem presne čo ma čaka. A Ak sa smiem spýtať, na koľko pokus Vám to višlo? Ď.

adriene
11. led 2013

@csokasi Nemáš vůbec zač, rádo se stalo 😉
Při stimulaci jsme měli 6 folíků, z toho 6 vajíček, 2 dali stranou, byla nezralá a zbyla tak 4 vejce, které oplodnili metodou ICSI. Nakonec do prodloužené kultivace šly 3 vajíčka, která byla bezva. Nechali jsme zavést 1 hezkou blastocystu, ostatní 2 šla na zamrazení. No a podařil se nám hned tento 1. pokus. Z jednoho zavedeného embrya čekáme jednovaječná dvojčátka 😉

csokasi
11. led 2013

@adriene Supeeer tak to Vám vyšlo perfektne, kiežby sme aj my tako dobre obišli a tiež by sme veľmi radi dvojčatka ... Tak sa držkajte a nech maličky rastú. 🙂 Veľmi si ma teraz potešila, že je šanca aj na prvý krát byť uspešný ... Ď. 😀

adriene
11. led 2013

@csokasi No jasně, že jo!! Budu Ti držet palečky, ať jste stejně "úspěšní" 😉

kive76
12. led 2013

@adriene jééé to s máme podobně...4 , ale 3 oplodněný...akorát ty pak máš jedno a dv ojčátka...tak mi třeba z těch dvou - budeme mít taky dvojčátka 🙂 a budem na tom podobně...a můžu čekat čtyřčátka? jako že z jednoho dvě a z jednoho dvě...to by bylo hustý...

zdalu
12. led 2013

ahoj holky,chvi se zeptat,vím,že jsou na to všude ty tabulky.ale myslite si že je ta hodnota hcg mala?Ve čt mi brali krev a na utz to odpovida 6+1 měla jsem hcg něco přes 6000.

adriene
12. led 2013

@kive76 🙂 moooc Ti preju, at se Ti zavrta minimalne 1!! 😉 Jinak teoreticka sance na 3-4 catka je, ale velmi mala 🙂

@zdalu Ta hodnota hcg je v poho, vubec na to nekoukej, kazdemu to stoupa uplne jinak 🙂

zdalu
12. led 2013

@adriene tak snad si me trochu uklidnila,jsem z toho docela špatna,myslela jsem,že budu mit opravdu vic.chci si zajit na odber krve ale nevim kam,k dre jdu az ve čt a to nevydržim

malinka_02
12. led 2013

@kive76 jezis to je krava.. Moc drzim palce!! Me v caru rekli do 12tt ze mame sex uplne vynechat a ja teda vzdy do krve vynechala a kdyby to vyslo tak bych to ani neriskovala pak..

malinka_02
12. led 2013

@ivapo velikanska gratulace!!! Hlavne zdravicko preji!! A tesim se na fotecku!

japro
12. led 2013

ahoj holky mám dlouhý protokol jsem po injekci 23DC dnes je den co má dorazit menstruace ale asi bude zpoždění to ta injekce měli jste díky ní opoždění? jestli ano tak jak dlouho? jinak už na 21 jsem objednaná na ultrazvuk .

adriene
12. led 2013

@zdalu A proč máš pocit, že ta hodnota hcg neodpovídá?? Mně se zdá úplně v poho. Někdo tě znejistil? 😉
Koukni sem... http://www.naseporodnice.cz/hladina-hcg-v-krvi-... to rozpětí je vážně široké 🙂

saraha2
12. led 2013

@zdalu já si taky myslím,že je to v pořádku 😉 každý má hcg jiné,já jsem důkazem..12dní po Et jsem měla 72..jen.....a podívej,jak jsem daleko 🙂

saraha2
12. led 2013

@japro já neměla injekci,ale stříkala jsem sprej do nosu synarel,tak bohužel neporadím ☹

saraha2
12. led 2013

@kive76 raději neaktovat,nám nedoporučovali v caru...

zdalu
12. led 2013

@saraha2 me pravě přijde,že mi to stouplo hrozne malo,před tydnem jsem totož mela 3000,tak ja nevim,jsem z toho spatna

japro
12. led 2013

@saraha2 jj děkuji 🙂

zdalu
12. led 2013

@adriene to jo,ale přesně před týdnem jsem měla 3000takže mi přijde,že to strašne malo stouplo

kaijko
12. led 2013

@japro já měla taky synarel a přijde mi to na stejné bázy.. Vždy jsem měla ms silnou a bolestivou a po něm skoro nic, slaboučký a bezbolestný 😀 .. Tak třeba to taky tak budeš mít..!🙂

kaijko
12. led 2013

@saraha2 Já měla po 14ti dnech od ET Hcg přes 1000 😀 Takže fakt u každého jinak 🙂