1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malinka_02
21. led 2013

@mmirunda no ja tam dnes prisla se slovy ze sem tam naposled 😀 A dr na konci tak vlastne sbohem 😀
@martina_81 muj ma tablet tak nestiha byt na pc i tabletu tak jedno je moje 😀 A mam ted i net v mobilu.. Za 200 a pak mi to v praci utika 😀

mmirunda
21. led 2013

@malinka_02 tak my taky máme dva pc, máme ještě noťas, ale mě se většinou nechce vytahovat, už je takovej "nemocnej" 😅

martina_81
21. led 2013

@malinka_02 @mmirunda to my už kolikrát taky mluvili, že koupíme noťas, ale pořád nám to přijde zbytečný, když mě na pc pustí, "kdykoliv si řeknu". Většinou nemám nervy na to, abych se kvůli pár minutám doprošovala, tak počkám, až jde do vany a nebo jako teď, do práce. 😉

malinka_02
21. led 2013

@mmirunda
@martina_81 no my si ted ujizdime na tom tabletu, ten clovek ani nezapina 😀

martina_81
21. led 2013

@malinka_02 no já o něm taky uvažovala, na to moje používání si myslím, že by stačil, ale pořád mě od toho každej odrazuje, že to není tak kvalitní obraz jak na pc. Ale myslím, že asi zaleží na typu,ne? Ty ho využíváš stejně jako pc? a jsi spokojená? Ptám se jak debil, ale v reálu jsem to fakt ještě neviděla. 🙂

radina
21. led 2013

@adriene Som ale rada, ze sa mi na to doslo, a mozem sa podla toho zariadit, ci uz zivotnym stylom alebo aj pred tehotenstvom. 😉

adriene
21. led 2013

@martina_81 Tak tablet třeba od Applu - ipad, tak ten má obraz jak víno... Ale tablet není notebook... to zas ne, to se nedá úplně porovnávat 🙂

sarah321
21. led 2013

Ahoj holky můžu na vás zkušené mít dotaz. Jsem dnes 4 den po ket(2E) a od rána mě bolí břicho a stupňuje se to. Mívám takové bolesti první dva dny mrchy ale na tu je příliš brzo má dojít až v neděli a nešpiním. Nevíte co by to mohlo být jsem z toho nervozní do teď jsem byla docela v klidu a teď nevím. 😒

martina_81
21. led 2013

@adriene no a to já si právě zas až tak dobře nedokážu představit, jak se s tím pracuje. Ale myslím, že pro moje potřeby by mi to určitě stačilo. 😉

adriene
21. led 2013

@sarah321 Buď v klidu... je vidět, že se tam asi něco děje a miláčkové se zavrtávají 😉

martina_81
21. led 2013

@sarah321 a nebereš třeba estrofem nebo estrimax? Brala jsem při KETu estrofem a břicho mě bolelo teda neskutečně. 😖

adriene
21. led 2013

@martina_81 Já na tabletu hlavně "honím" internet... ale třeba studijní povinnosti atd... tak na to mám notebook. Výhodou tabletu je, že ho můžeš vzít všude s sebou, je malinký, lehký, skladný, dlouho vydrží baterka... ale má samozřejmě i svá negativa 😉

martina_81
21. led 2013

@adriene díky za info, třeba o něm časem taky popřemýšlím. 😉

sarah321
21. led 2013

@martina_81 estrimax beru ale právě že do dneška bylo relativně vše v pořádku a začalo to spíš až dnes 😒
@adriene asi máš pravdu nechám to být a uvidíme buď se z toho vyklube mrcha nebo mrňousci 😉

adriene
21. led 2013

@sarah321 Nech to tak, jak to je... nestresuj se. Bude to tak, jak to má být... Ty to nezměníš a pokud se zavrtávají mrňousci, budeš na tyto "podivné bolesti" ještě s láskou vzpomínat 🙂

sarah321
21. led 2013

@adriene Děkuju asi máš pravdu co se má stát se stane. Jen mě to rozhodilo a začala panikařit, jak jsem doma opět se zase asi moc hlídám 😵

malinka_02
21. led 2013

@martina_81 ja byla taky 😀 Rovnpu to otevres a si na netu, zadnych 10 minut zapinani a pak vypinani. My mame taky iPad takze obraz super, jak je to na malych nevim. Davam si ho na klin u tv a nemusim u toho sedet, manzel si o bere na wc 😀 ale nepustis na tom film, nedas usb, jen pustis primo z netu. Obrazy ulozim ale neposlu..
Na rovinu nejde mit jen tablet, je to spis doplnet k notebooku.

malinka_02
21. led 2013

@sarah321 me boli bricho vzdy pontransferu tak za 4 dny a to ani neberu estrofen, podle me z utrogestanu.

adriene
21. led 2013

@martina_81 @malinka_02 u nás si ho též manžel bere na WC 😀 "nacpeš" do toho i fotky, pdf s učením, knihy, hudbu... my tedy v něm máme uložené i ty filmy... A samozřejmě můžeš stahovat různé aplikace od applu.. 😉

malinka_02
21. led 2013

@adriene no myslim ze ale chce to k pc ne samotny tablet.

adriene
21. led 2013

@malinka_02 To určitě... je to jen užitečný pohodlný doplněk 🙂

irennn
21. led 2013

@sarah321 Neboj se, já jsem panikařila, že to dostanu už každou chvíli a chodila se dívat na záchod....a holky mi tady taky říkaly,že je to normální....držím pěstičky, dobře to dopadne 🙂 😉

wannabemama
21. led 2013

Ahojte, prosím, môžem sa na niečo opýtať? Čaká nás IVF (po neúspešných insemináciách ...) Mám strach, ani nie tak z výsledku (možno to znie hlúpo), ale z toho, čo to so mnou urobí. Čakanie na dieťa je ťažké a vyčerpávajúce aj tak, nie ešte keď máte v sebe hormóny. Ja som mala všetky inseminácie bez hormónov, pretože sme (aspoň sa to tak javí) asi v poriadku, aspoň nič závažné.

A teraz tá otázka: pozorovali ste na sebe (hlavne psychické) zmeny počas stimulácie? Naozaj sa po stimulácii musí pribrať (často to čítam)? Pravidelne cvičím, žijem zdravo, takže toho sa bojím - a tiež zmien nálad, melanchólie (k čomu mám asi sklony). Rada by som počas stimulácie (a po nej pracovala), je to možné? Mám svoju prácu veľmi rada a nie je (aspoň nie fyzicky) náročná a myslím, že by mi to pomohlo nezblázniť sa ... ale neviem, či sa to odporúča. Akékoľvek rady, postrehy privítam, ďakujem za pomoc!

darazv
21. led 2013

@wannabemama Ahojky hlavne netreba stresovat a co sa týka priberania na vahe je to ako u koho... zalezi jak bude tvoje telo reagovat na hormony - je to predsa len zasah ...co sa týka praci ak ju mas nie narocnu tak cca po troch dnoch po transferu by som na tvojom mieste sla do prace aspon sa zbytocne nekontrolujes 😉 co sa tyka mna ja som z hormonov pribrala 13kg bola som aj dost zavodnena vlasy mi vypadavali prsia mam ako po troch detoch 😠 a to mam dostatok pohybu tiez sa stravujem zdravo pijem vela mineralky a kg mam aj tak navyse dr povedal ze sa hormony mozu drzat aj dva roky v tele tak to ma fakt potesil,,,ale pozor je vela zien co nepribrali ani kg!!!ako som uz pisala u kazdej z nas je to iné ...držim palce aby sa zadarilo 😉 pa

adriene
21. led 2013

@wannabemama Ahoj 🙂 Já chodila po dobu stimulace normálně do práce. Hormony na mě neměly žádný vliv ... co se týče přibírání na váze - nic, změny nálad - nic, prostě úplně normální stav. Pak byl odběr vajec, po odběru jsem byla doma 1 den (´víkend) a pak byl po pár dnech transfer, po něm jsem byla 4 dny doma (dovolená). Mezi tím jsem chodila normálně do práce a poté též. Důležité je se nestresovat a nevidět to dopředu negativně... co a jak se může stát. S pozitivní psychikou se to celé lépe zvládá 🙂

malinka_02
21. led 2013

@wannabemama já tedy při stimulaci neměla vubec žádné změny, nesla sem to uplně v pohodě. Co se týká áhy, vždy sem přibrala ale myslím, že je to hodně dané že sem po transferu polehávala a hodně lezla do ledničky 😀 po OPU sem šla v pohodě do práce. A po transferu to už je každého věc.. rozhodně nejsou bolesti že by se muselo ležet.

wannabemama
21. led 2013

@darazv
@adriene
@malinka_02 ďakujem, je to sila, aké je to veľmi individuálne. ďakujem, ste veľmi milé ... ufff no, už len sa odhodlať 🙂

danny38
21. led 2013

@martinazvo Držím mooooc pěsti, ať se všechny parádně vyvíjí 😵

danny38
21. led 2013

@malinka_02 Paráda, tak teď hlavně klídeček a hladit bříško, posílám další těhu bacily 😵

danny38
21. led 2013

@martina_81 Mooooc držím pěsti, musí se to povést 😵