1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

ramdy
21. únor 2013

@martina_81 každý car to má jinak

adriene
21. únor 2013

@radina Mezi 0,2 a 0,3 už není takový rozdíl, takže klidně 0,3 ml můžeš mít. Důležité jsou průběžné kontroly na hematologii. Tam ti případně dle hodnot krve - krevní srážlivosti - mohou dávky upravit.
@slaboska Píchat to budeš určitě i v těhu, po celé těhu a možná i v prvním šestinedělí. To ti jistě řeknou. Dokud to půjde, bodat budeš do břicha a pak se píchá do stehen, či partner může do zevní strany paží.
@malinka_02 Ano, mezi Anopyrinem a nízkomolekulárním heparinem (fraxiparine, fragmin, clexane) je rozdíl.

radina
21. únor 2013

@slaboska Ja nie som tehu , este len idem na ivf, ale prednedavnom mi toto zistili , este beriem aj prednison. Ale vraj fraxik budem pichat aj v tehu, aj ten prednison brat.

slaboska
21. únor 2013

@adriene a do stehna nebo do str.paži to ma stejny učinek,jak do břiška?jěště 6neděli,to už mě nestrš 🙂 a ja už nechodim na hematologii.v Car mi napsali fraxik a gynekolog to piše dal a nic vic se neřeši 😕

slaboska
21. únor 2013

@radina aha,ja myslela,že už si těhu.jo,ja taky brala prednison myslim tak nějak do 6tt a pak jsem ho vysadila.

radina
21. únor 2013

@slaboska A preco si ho brala? ja som mala znizenu BI proti spermiam 😖

adriene
21. únor 2013

@slaboska Tak... nejlepší je to do bříška, ale na druhou stranu, když už je těhu pokročilé, tak je třeba to píchat jinam, tak se to pak neřeší a píchá se to třeba do té paže... Nechodíš na hematologii? Nebo tě alespoň někde neodebírají na srážlivost - koagulaci?? No ale to musí! O to si řekni..

slaboska
21. únor 2013

nechodim ani mě nikam neposilaji.jen mi to při stimulce dali a pořad pokračuji.když nechodim,co se muže stat?

slaboska
21. únor 2013

@radina oni to u nas v Car davaji jen jako prevenci,taky jsem koukala,když ho nepotřebujeme,ale pry je to lepši.

radina
21. únor 2013

@slaboska Aha, aj mne ho dali predtym pri ketku, ale ja som sla pre istotu aj na imuno do Prahy, aby som to nemusela zbytocne cpat do seba. Takze v podstate kam idem, tam mi nieco najdu. Snad uz to ivf aj vyjde ! 😉

martina_81
21. únor 2013

@ramdy vždyť já vím. 😉

slaboska
21. únor 2013

@radina 🙂 tak to maš dobry,tak to je lepši nikam nechodit 🙂 ja na imuno nebyla,šla jsem jen na to klasicke vyšetřeni a pak šli do ivf a naštesti nam to vyšlo na poprve,tak ti držim pěstičky,aby jsi dopadla stejně.

slaboska
21. únor 2013

@adriene prosim se tě,co by se mohlo stat když nechodim????

adriene
21. únor 2013

@slaboska Tak přece jen jsou to léky na ředění krve... a ta srážlivost by se měla kontrolovat. Abys např. nezačala krvácet, či u porodu nebyl nějaký problém... zkus se na to dr. zeptat.

slaboska
21. únor 2013

@adriene maš pravdu v tom,že minuly tyden jsem byla na genetice a brali mě krev a nešlo to zaboha zastavit.a jak mysliš krvacet?a k Dr.jdu tedka až ve středu,mysliš,že to stači nebo mam jit radši hnedka zitra?

adriene
21. únor 2013

@slaboska Já tě rozhodně nechci strašit... spíš uvádím fakta, i zkušenosti z mého okolí... No spíš jde o to, abys třeba pak nebyla moc "naředěná", co se týče krve. Na příští týden to u Tvého dr. určitě bude stačit. Zařídit ti odběry může praktický lékař nebo gynekolog 😉

slaboska
21. únor 2013

@adriene ja jsem za to moc rada,že jsi mi o tom řekla.v ponděli jdu k obvodakovi tak se ho zeptam a ve středu na gyndě.děkuji moc,že jsi mi o tom řekla.

adriene
21. únor 2013

@slaboska Nemáš vůbec zač, přeji Ti, ať Ti to dobře dopadne 🙂

majija
21. únor 2013

@pistalinda35 jaké to tam je?

malinka_02
21. únor 2013

@adriene já se v tom nevyznám.. a nemuže mi tedy ivf a kety nevycházet kvuli tomu? Já se ptala Darebného ale prý v pohodě..

adriene
21. únor 2013

@malinka_02 Fakt nevím... těžko říct. Zkus hodit dotazy na různá fora CARu tady na MK, jak tam tuto mutaci řeší... též by mě to tedy zajímalo, jako...

malinka_02
21. únor 2013

@adriene no většinou sou neaktivní.. děkuju.

adriene
21. únor 2013

@malinka_02 Tak to prostuduj, já myslím, že odpověď tam na to najdeš... co jsem tak koukala, tak vážně doporučují nízkomolekulární hepariny...

malinka_02
21. únor 2013

@adriene Děkuju tak sem na to koukala a davají to ale většinou sou to holky co potratili při kombinaci se azjištěním při IVF nic no.. tak já fakt nevím. Jenže když sem se minule Darebného vyptávala jestli to nemuže být prolaktinem, nebo trombofilní mutací tak že je problém moje psychika..

adriene
21. únor 2013

@malinka_02 Je to těžké, s tím Darebným... fakt nevím. A co ti doporučili z genetiky ( ve zprávě), když ti přišli na MTHFR?

sudabe
21. únor 2013

@malinka_02 už predbieham ale potom si už nepichas iniekcie keď ti budu vkládat let? a kolko ti vložili na prvý krát? no keď si už bola 4 krát tak v dacom asi bude problém no možno by si mohla změnit car neviem či ti vlastne ešte ostali embria?
@sandra077 v tej vseobecnej je to strašný přístup ja som ráz volala že ta paní co to vybavuje je na marodke potom zase že tam není ale jedna holka mi napisala že mám im tam volat a nenechat sa odbit.......ale oni to pošlu do centra a potom ti zavolaju podlá mna to budeš mať schvalene

malinka_02
21. únor 2013

@adriene ze mi v caru reknou..
@sudabe nezustali- meli sme ivf 1 e, ket 2 e a pak dalsi 2!kety po jednom..

ramdy
22. únor 2013

@slaboska ahojky, já mám taky fraxiparin a píchám si ho jen do nohou (teda mamča - je zdr. sestřička), neumím si představit teď se píchat do břicha, je mi to nějak prosti srsti