1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
30. kvě 2012

@rory_g Ahojky, ty mi teda dáváš. No ale kdoví co budu povídat zítra já. Možná se sejdem i v tom srpnu. Protože i když bych teď do KETu mohla jít a zase by se to nechytilo, hodlám si dát sama přes léto pauzu a do dalšího pokusu se vrhnout na podzim Takže kdo ví.

@kcvrcekz Ahojky, Nativ je, když sama ovuluješ a vůbec jsi v pořádku, tak se to dá využít. Odpadá stimulace, jen tě sledují a před ovu ti vajíčko odeberou a pak už je to dál jako normální IVF (to zní blbě -normální IVF, normální to není, co?:( ) Já takhle v nativu měla 2x IUI (bez úspěchu)
A IVM je celkem nová metoda, kdy opět nestimuluješ, ale vajíčka ti odeberou ještě nezralá, někdy na začátku cyklu a vypěstujou je do zralosti v laborce. Pak je oplodní a ty pak bereš akorát třeba Utroš na podporu uhnízdění. Je to vhodné pro ty, které z nějakých důvodů nesmí brát hormony a podobně.

rox
30. kvě 2012

@saraha2 Ja to nechapu, bud ti dr maji tolik pacientu, ze se jim to micha, nebo jsou tAk nezodpovedni ze na to kaslou?? Muj dr taky kdyz dojdu tak na me kouka jako na zjeveni a pet minut studuje kartu, kdoze jako vlastne jsem. To me docela stve. Aspon by se mel pripravit predem nez si me zavola, a po par mesicich by si me mohl pamatovat si myslim. Aspon zakladni problematiku.
Asi by si to telo fakt melo odpocinout od hormonu. Mozna kdyby se vajecniky porad stimulovaly tak se muzou uplne zhroutit? Je to mozny, preci jen maji nejakou kapacitu a uz to, ze nekdo vysedi 20 vajec je myslim prace na dvaroky bez hormonu!
Milacek sel rano k dr s podezrenim a vona mu rekla ze musi cekat, zda otece nebo ne. To je mi rada, na netu psali ze 15-20% dospelych nema vubec zadne priznaky! A kdyz mu nevzala krev nebo ho ani jinak nevysetrila tak jak sakra mam vedet zda jsem zdrava?? Holky v patek letime do te parize, tak asi nakazime cele letadlo 😀 A ted si vzpominam, ze min tejden jsme byli za neterinkou co ma dva mesice, doprcic jestli jsme nakazili i ji,tak to je takypruser, takovy bobek malej. No zatim neni nic jisty, mozna jsme zdravi,ale vzhledem k soucasne situaci se mi honi hlavou cokoli 😖
@danny38 Urcite bude silit!!!!
Holky proc po ET jsou // uz 6. den, kdyz normalne se testuje az cca 14 dni? A stejne kolikrat jeste neni nic videt?

rory_g
autor
30. kvě 2012

@evikj33 byla jsem na prvním pokusu v dubnu, já si tak nějak říkala, že počkáme na třetí MS (začátkem července) a půjdem na to. No ale dr mluvila fakt rozumně, má pravdu...
@zana21 no taky jsem koukala na ten Nativ, ještě jsem se jí ptala jestli je ta úspěšnost fakt srovnatelná s IUI a ona mi to potvrdila! Tentokrát zkusíme Clostil, jinak jsem měla IUI bez stimulky, no a pokud by bylo ještě jedno v červenci, tak taky bez stimulky, právě kvůli stimulce v srpnu na IVF. Držím Ti palečky na dnešek! Ať máte s dr šťastnou ruku a zadaří se hned napoprvé 😵
@kcvrcekz já nevím, na utz před OPU jsem měla dva velké folíky, pak mě vzali na OPU pozdě a embryolog mi říkal, že byl jedem folík a jedno vájo a ve zprávě napsala ta dr 0 folík a 1 vájo:D Nativ je IVF bez stimulky, pak je ještě minimálka, což je s minimální stimulkou (třeba Clostil) a IVM je tohle: http://www.gennet.cz/ivm.html
@saraha2 nezeptala, já si tu zprávu přečetla až doma...toho 0 folíků si všimla sama dr. A taky se divila, že za mnou nepřišla dr, jen embryolog... Uteče to, já vím...čekám 10 let, tak pár měsíců sem, pár tam 😅

rory_g
autor
30. kvě 2012

@zelvik nene, Tobě se to povede už teď a budeš mě sem chodit utěšovat 😉
@rox holky mají // už 6. den, protože jim vkládají už třeba blastocysty, takže vlastně jakoby obejdou týden vývoje 😀

saraha2
30. kvě 2012

@rory_g my si počkáme a dočkáme se!!!!!!!!!!!!uvidíš!!!!!!! 😉
@rox záleží,jak komu stoupá hcg..jedné dávali jednu blastocystu a měla šestý den už pěkného ducha a čeká mimi..někdo má ještě i 8mý den bílo a pak 10tý ducha..já bych si vydupala krev..

evikj33
30. kvě 2012

@rory_g Na dobré si člověk rád počká.Ted se hezky rozmazluj at se tělo zrelaxuje,skus masáž,saunu nebo si dej něco dobrého na zub.Prostě se měj ráda a bude to Tutovka,.Já svuj MC nemám většinou žádny,tak už jsenm před IVF,brala ten Norethisteron cca OD 20 dne C do 31DC 1-0-1 dr říkal že to trochu zbrzdí vaječníky a ty injekce je pak nakopnou.A vyšlo to.Jinak bych na MC možná čekala ještě dnes. 🙂

rory_g
autor
30. kvě 2012

@saraha2 přesně, dočkáme se, musíme, zásluhy už máme 😀 😀
@evikj33 u nás právě není žádný důvod, proč se nedaří..mm je naprosto zdravý a já mám jen od všeho trošku - imunita, šž, mutace krve..ale nic zásadního prý 😝 MS mi chodí jak hodinky

kcvrcekz
30. kvě 2012

@zelvik Ahááá ty jo to jsou novinky...😲 to vůbec neznám...A děkuju za vysvětlení...
@rory_g No teda tomu fakt nerozumém...😅 no ale tak aso Dr ví co píše ne...Doufám teda....

rory_g
autor
30. kvě 2012

@kcvrcekz já někdy dost pochybuju 😀 jen nám nezbývá, než jí věřit..

kcvrcekz
30. kvě 2012

@rory_g No to je taky fakt..🙂 Ale víš co prostě jednou to vyjít musí..🙂

evagy
30. kvě 2012

ahojte, prosím vás poradíte mi. ja pôjdem prvý krát na stimuláciu asi o dva mesiace, chcela by som ( ale aj nechcela) vedieť čo ma čaká. Koľko injekcií budem musieť pichať a ako často? dik za info.

ahojkyy
30. kvě 2012

@evagy ahoj 🙂 to je strasne individualne, zavisi od toho, ake lieky dostanes a ako budes reagovat, moze sa to v priebehu stimulacie upravovat.. vsetko zavisi od kontrolnych ultrazvukov. Spravidla sa ale picha jedna denne. Neboj, su to male ihlicky, tenke, picha sa to do tuku na bruchu neboli to, fakt vobec to necitis 🙂
Hlavne klidek, bez tvojej viery to ivf nedopadne 😉

evagy
30. kvě 2012

@ahojkyy dik za infošku, a tiež by ma ešte zaujímalo odber vajíčok ako prebieha, ako odoberajú a tak.

vall83
30. kvě 2012

@marmina ahojcek...no nakukuju ale nestiham cist...
ano buduci tyzden odchadzame, ale presne kedy este nevieme...
neliecila, len mi povedali ze mam polycysticke vajucha, coz sem vedela, skontorlovali ich...a bolo...zalezi asi aj v akom stave su....
Ja to mam uz od porodu dcery...cize 7 rokov...mozno cim kratsia doba tym su menej znicene a je to lepsie....tak sa neboj....bude vsetko v poriadku...

ahojkyy
30. kvě 2012

@rox ahoj. Ja som mala predlzenu kultivaciu, 5 dni a na 7. den po ET som mala pozitivny test, zretelne.
Inak z tych dr. si nic nerob, vzdy na nas tak kukali 😀 maju len vela pacientov a roznych pripadov, je potrebne sa pripomenut, zopakovat , hlavne je, aby to vyslo k miminku 😉

vall83
30. kvě 2012

@mia75 ahojcek, nie nedavaju mi nist, stale mam len ultrogest a progynova....a dokonca sem sa pytala ci ten ultrogest nemam radsej vsetcek polikat, jelikoz krvacam a ze ne ze to nevadi....tak co nic si z toho nedelam....ked je vse o.k....co uz....ale dneska som sa zobudila a docela mna nohy bolia ako keby som behala maraton....normalne rozmyslam ci som nebola namesicna 😀 😀 😀

ahojkyy
30. kvě 2012

@evagy no stimulujes, dr. podla ultrazvuku nacasuje odber. Odber je v narkoze, kratkej, neboj, nic to nie je. Proste sa pripravis na narkozu, je tam obmedzene pitie, fajcenie a jedlo nejak noc predtym.. uz si nepamatam. Ides na sal, na konkretnu objednanu hodinu, daju ti narkozu, odoberu oocyty, nasledne ta prevezu na pokoj, tam ta caka manzel 🙂 preberies sa, napijes sa a ok, vsetko. Pride embryolog a dohodne sa s vami, ako to bude prebiehat tj kolko vajicok sa podarilo vybrat, ake su, ako chcete oplodnit, doporuci alebo nie podla problemu co mate ICSI, ci chcete kultivaciu predlzenu ak by to vyslo tak u kolkych, ci chcete pripadne mrazit ak mate viac atd. po dohode ak si fit idete domov. Je dobre vela pit, aby si nebola hyperstimulovana, predsa len su to hormony. AK ti vyjde predlzena kultivacia, tak mas transfer az 5. den po odbere, inak ti volaju, kedy mas prist. Vsetko zavisi od toho, ako sa dalej embryjka vyvijaju 😉 Samotny transfer uz je chvilinka, len gynek. kreslo, zavedu hadickou, znova pred tym mas pohovor s embryologom, dohoda co a ako. No a po pol hodine pripadne viac, ako kde, mozes ist domov. A potom uz len testovat a tesit sa 🙂

danny38
30. kvě 2012

Všem vám holky moc děkuji a uvidíme jak to bude pokračovat, ještě je přede mnou dlouhá cesta 🙂

ahojkyy
30. kvě 2012

@evagy a kde na ivf ides?

rox
30. kvě 2012

@ahojkyy Jaj, me to taky ceka poprvy tak diky za krasny popis!! Ten transfer je teda asi stejny jako IUI?

evagy
30. kvě 2012

@ahojkyy vďaka za podrobné info.. ešte jedna otázočka, môžem z tých injekcii pribrať na váhe? mám dosť nadváhu a neviem zhodiť, zrejme mám pomalý metabolizmus, tak obávam sa každého kilečka navyše.

evagy
30. kvě 2012

@ahojkyy idem do iscare

ahojkyy
30. kvě 2012

@rox transfer je uplne rovnaky ako na iui, len pri prechode z hadicky na ultrazvuku presne vidis, ako ti embryjka do tela vnikaju - krasny pocit 🙂

ahojkyy
30. kvě 2012

@evagy pozri, nieco za nieco.. hormonalna stimulacia ta zavodni, ja som nabrala 2 kg. Toto neries. Proste pozitivne mysli a povedz si, ze to musi vyjst a vyjde. A ak by si otehotnela, tak aj tak by si nabrala dalej a zase inak, menej - viac zavodnena. Kazdopadne ano, zavodnuje to, tj naberies, budes sa citit tucna, lebo budes mat nafuknute brusko, ako pred MS, ale vravim,neries to 😉 za to male klbko to fakt stoji.
A inak, ja som nabrala pri stimulacii 2 kg, tie mi ostali, v tehu celkom 20 kg a pri malom som to vybehala a som chudsia ako som bola pred tym 😀 aj ja som to riesila, uz viem, ze je to zbytocne. Proste vsetko ma svoj cas 😉

ahojkyy
30. kvě 2012

@evagy iscare nepoznam. Ja som bola v Gennet Praha a bolo to ok.Nedam na nich dopustit, no. Fakt drzim palecky a ked nieco, aj v priebehu stimul.kludne pismenkuj 😉

mia75
30. kvě 2012

@ahojkyy @evagy Ked to tak citam, ako jednoducho to vyzera a aky to bol pre mna stres 🙂 Ale ako pise ahojkyy, injekcie su tenke, ani nebolia, pozor na ten hyperstimulacny, ja som skoncila v spitali. Ale vacsina je ok, takze snad nebudes mat take stastie 🙂 Ked to tak spatne beriem, tak ak otehotnies, zabudnes na vsetky problemy a bolesti a strach 🙂 Ja som pribrala pocas stimulacie, asi 5kg, ale po otehotneni som ich hned stratila (nemam chut na jedlo). Takze ani toho sa neboj. Drzime paste

ahojkyy
30. kvě 2012

hlavne holky uz teraz berte kyselinu listovu alebo tehu vitaminy, nech je telo pripravene 🙂

ahojkyy
30. kvě 2012

@mia75 gratulujem k miminku, trochu zavidim, druhykrat sa snazime a zrejme to dopadne zase cez ivf. Prajem krasne a pohodove tehulkovanie. Ono ta chut pride, po 12 - 13. tt ako ti prestane byt zle. Aj to si treba uzit, kedy ked nie pocas tehu? 😀

unkarka
30. kvě 2012

ahojky děvčátka tak vas po tydnuzdravim byla jsem mimo PC,zatim u nas nic noveho v pondeli jedem do Prahy na imunologii tak uvidime.JOOOOOO vlastne novinku mam prisla jsem o praci,ma byvala šefka mela fakt pochopeni 😠 .Takže ted resim co a jak dal jestli jit na neschopenku a cekat na druhy pokus IVF nebo to odlozit a hledat praci.vubec nevim co mam delat.Co si o tom myslite?? ☹

ahojkyy
30. kvě 2012

tak ja zase nakuknem, bezim, moje ivf "klbko" sa mi zobudilo. Drzte sa! 🙂