1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
11. dub 2012

@zelvik měsíčkový olej?? to neznam-a pomaha to??? tak ja teda nevím, myslíš že ten Canesten davat nemám??...já si právě myslím,že by mi na to taky v CARu nic nedali.
hledala jsem v diskuzích, a holčiny psali že jim dr. nic nedali-tak to hold museli přetrpět... až byli víc těhu,tak dostali globule na zavedení. tak já fakt taky nevím...

zelvik
11. dub 2012

Ahojky, tak jsem byla dneska na prvním kontrolním ultrazvuku, a jsem z toho dost otrávená. "Bublinky" rostou pěkně, je jich prý dostatečné množství (počet neřekla, na to je ještě brzo), v pátek jdu znova v poledne. ALE!!! Už teď (a to jsem teprve 7. den cyklu) mám zase (nebo možná ještě pořád) sliznici 14mm. A to se dá předpokládat, že ještě poroste, času má dost.A doktorka řekla, že to je průšvih, že šance na udržení je minimální. Ale že uvidíme teda při těch dalších kontrolních ultrazvukách. Ale že doufá, že bude něco k zamražení. Takže se budeme rozhodovat jestli teda pak ve všem pokračovat, jestli něco vůbec zavést a jít do toho s tím, že to nemá šanci se uchytit. Nebo všechno zmrazit, mně nasadit antikoncepci (to už ve mně vyvolává hysterický smích), aby se sliznice nevyvíjela a pak tam dát sněhuláky. Nejenže to stojí prachy - zmrazit, rozmrazit... Ale když už jsem se k tomu IVF navrtala, chci to mít "čerstvé" Já vím, že @vall83 prochází tím skoro samým a taky nefňuká 🙂, ale...

zelvik
11. dub 2012

@verry Já nevím, mně doporučili měsíčkový olej tehdy na jizvy po laparce a když si přečteš co píše o tom oleji pan Nový http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-produkty/mo-...
ve zkratce - doporučuje aplikovat při poševních výtocích...tak to na škodu asi nebude...

elapp
11. dub 2012

@pawlla ahoj, ja si davam utrogestan rano a vecer po dve tabletky. Vecer tesne pred spanim, ale rano si po uziti tiez pre istotu polezim 20-30min. Tabletky sa dost rychlo zacnu ako keby "rozpustat" a stalo sa mi zo zaciatku ze cast z nich vytiekla von, aj ked to vraj nevadi. Bez slipovej vlozky bez tak nefungujem 🙂

zelvik
11. dub 2012

jo a ještě jsem zapomněla napsat, že jsem k tomu Menopuru nafasovala ještě Orgalutral či jak se tomu nadává a mám ho píchat současně, taky ve stejnou dobu jako Menopur. A to už se nemíchá, ty injekce už jsou připravený, jen je zabodnout.
Je to hrazené pojišťovnou, dostala jsem jich 6 a koukala jsem na cenovky, tak toho mám v kabelce za 6 tisíc🙂

verry
11. dub 2012

@zelvik hmm, zajímavej ten olejík-určitě na škodu nebude. no,já bych řekla že to nemam tak hrozný, včera jsem mazla 2x canestenem a dnes jeste trošku rano...řekla bych lepší. ale asi radši s tím přestanu, když nevím jestli vůbec můžu nebo ne. omyju se pořádně intim gelem, snad to trochu zlepší prostředí 😀 a sladký jsem dnes neměla a ani si nic nedam a zejtra nasadím jogurty! snad to přejde

verry
11. dub 2012

@zelvik ty brdoooo, tak bublinek hoodně-to je super!! no ale ta sliznice, no to teda nevím... hele a zkoušela jsi na to něco brát?? holky doporučovali mateří kašičku-prý to pomáhá na sliznici. a já brala Estrozin a mazala mastma RUTICELIT a CYTOVITAL-břuch. a vždycky jsem měla sliznici ukázkovou. Jo,a taky je dobrej Gynex.
ale třeba to nebudeš potřebovat a v pátek tam bude mega sliznice, určitě povyroste!

zelvik
11. dub 2012

@verry Ale já ji právě mám až moc narostlou!!! Ona má být kolem 12 mm před ET. A já jsem sotav na začátku a UŽ ji mám 14mm. Já bych ji právě potřebovala snížit 😒

verry
11. dub 2012

@zelvik jo ahaa, tak jsem se překoukla,nojoooo, tak to joo. holka ty už máš normálně duchny pro mimča připravený 😀 😀
ale jak to snížit-to vůbec nevím. nic na to není?

zelvik
11. dub 2012

@verry No vidíš a Dr. se to nelíbí. Když je nízká, tak je to blbě, když je vysoká, tak je to taky blbě. No pomalu jsem měla chuť se jí tam omlouvat, že nejsem podle tabulek🙂

verry
11. dub 2012

@zelvik no to teda, to je mazec,fakt.. 😅

vall83
11. dub 2012

@zelvik ahojcek zelvik...tak uz viem preco som s dcerou otehotnela cez antikoncepciu....sila, az teraz ked citam o tej sliznici a ze ti chcu dat antikoncepciu....ty brdo a to mi nikdo nepovedal v 19 rokoch....ja som vzdy mala problemy so spodkom...dochtor to vtedy riesil antikoncepciou...a ja som otehotnela, sila....to by tam tiez mali na skatulky pisat...ale dceru by som nedala za nic....vtedy to ale bolo skoro....
no ale to som odbehla od tematu...len ma to troska pohorsilo....
zelviku, ja nefnukam, lebo ozaj neviem ci su lepsie cerstve alebo rozmrazene....tak mne to tak nepride...a baby nechcem ani vediet ci su cerstve lepsie 😀 😀 😀 😀 nechaj te ma v nevedomosti 😀 😀 😀
ale viem ze tuna dr. hovoril ze je vacsia pravdepodobnost, ked sa to telo jeden cyklus zotavy a az potom sa to tam vlozi...ze je vacsia sanca, a samozrejme nehovorim o tom mojom hyperstymulaku....tak sa tym uspokojujem.....ja by som asi pockala, nevies kolko tych vajuch bude...a len tak nejake premrhat...
troska dlhsie budes cakat, ale vsetko ma do seba, teraz ked som dostala menzes citim ako to telo dostava nove sily....ozaj to je lepsie....ale je to na tebe... 😉

pawlla
11. dub 2012

@zelvik no orgalutan jsem mela taky ale az na to ze mi ho pojstovna odmitla zaplatit taky jsem jich mela 6 a vysolila jsem hned neco pres 6 tisic

@elapp ano to me taky napadlo ze po tom budou asi nejake vytoky teda ale nevim jak udelam to odpoledni lezeni po tom zavedeni jsem totiz v praci 🙂

zelvik
11. dub 2012

@pawlla Jakto? Co máš za pojišťovnu? Já zatím nevyndala ani korunu.

pawlla
11. dub 2012

@zelvik no ja maa revirni bratrskou a odmitla mi zaplatit veskere leky kvuli tomu ze je mi jen 25 let jen pulku ukonu spojenych s IVF takze nam nezbyvalo nez tam vysolit docela dost penez ale co povedlo se a mimi je uz v brichu 😉

verry
11. dub 2012

@zelvik já za ten orgalutran doplácela za jednu injekci 101,- mám VZP

pawlla
11. dub 2012

@verry no v unice mi rikali jak zjistili co mam za pojstovnu ze tam maji prisne kriteria co se tyka IVF to jsem predtim vubec nevedela tak jsme to prakticky cele platili ze sveho 😒

verry
11. dub 2012

@pawlla na kolik vás to vyšlo celé IVF??

pawlla
11. dub 2012

@verry tak platili jsme leky prodlouzenou kultivaci plus spermie od darce (Kvuli manzelovym zdravotnim problemum) a jeste jsme si 3 snehulacky nechali zmrazit a nechali jsme si udelat asistovany hatching a cele nas to vyslo neco pres 150 000kc

verry
11. dub 2012

@pawlla tyvogooooo, tak to je nářez!!! 😲 😲

zelvik
11. dub 2012

@pawlla Uffff, tak na to bych si musela vzít půjčku ☹ Já mám OZP, zatím finančně proplouváme bez úhony, tak čekám, kde číhá zrada. No ono až začneme zmražovat a pak zase rozmražovat, tak se to začne taky šplhat...

kive76
11. dub 2012

@zelvik to je stejně síla, že jak píšeš...Když je nízká, tak je to blbě, když je vysoká, tak je to taky blbě...

kive76
11. dub 2012

@zelvik držím palečky, ať je to jak má , aby to bylo správně

marmina
11. dub 2012

ahoj @zelvik, normálně donedávna (než jsi to sem napsala), jsem netušila, že může vadit vyšší sliznice!!!! spíš bych řekla, že čím vyšší peřinka, tím lépe se to uhnízďuje! ajaj, to jsou pořád komplikace. Ale na druhou stranu, když vůbec existuje šance na zamražení, tak nepřijdeš o pokus! Já vím, jsou to další peníze navíc, ale vem si, kolik platila @pawlla - to je šílené! Takto drahé mimčo bychom museli mít na splátky 😒

@vall83 je skvělé, že tě zaplavila euforie, taky se máš na co těšit! Mě to taky nakoplo, když jsem přestala brát léky. Byla jsem po nich dost unavená...Mě embryoložka říkala, že na zamrazená embrya jsou kladeny vyšší nároky v kvalitě, než na ta čerstvá. Aby v pohodě zvládli zamražení i rozmražení.

Jo, volala jsem si na endokrinologii a vezmou mě až koncem června... ☹ asi to ještě zkusím ukecat...

pawlla
11. dub 2012

@zelvik no je to pekna palka my se snazili 3 roky tak jeste ze jsme meli na to rezervu pac jsme vubec nevedeli kolik to bude stat

pawlla
11. dub 2012

No jeste ze se to povedlo napoprve ale musim to zatukat jeste uvidime 27.4 jestli bude v poradku srdicko platit dalsi pokus no nevim nevim jak bychom to zvladli

alinah
11. dub 2012

@pawlla ty jo,tak to jsou ceny jak v Americe... kamaradka byla 3x na IVF a vyslo je to na 60tis dolaru. ale maji krasnyho chlapecka a ted ceka jestli ji vysel KET (mela ho stejne jako tady 'nase' holky Verry a Saraha2)
ale urcite uz se miminko spravne zavrtalo a zustane u tebe!

holky to cekani je k zblazneni. teprve 2 dny od ET a ja jsem jak silena. navic uz nejsem nafoukla, prsa skoro neboli, bricho taky ne - takze samozrejme nervy pracuji jeste o to vic. ach jo
🙄

pawlla
11. dub 2012

@alinah no jo je to porad same cekanimtakymjsem mela nervy napnute k prasknuti 🙂 a jeste vlastne porad mam ale drzim moc palecky at se mimi pekne uchyti 🙂

saraha2
11. dub 2012

@pawlla mě nic o lehnutí po zavedení neříkali..a je fakt,že když zavedu a lehnu,tak pak jak vstanu stejně něco vyteče..ale říkali v caru,že se nemáme bát,že to důležité tam zůstane 😉
@vall83 já mám utrogestan a prednison..a jsem taková unavenější,jinak žádný problém z hormonů nepozoruju.

saraha2
11. dub 2012

@alinah ani nemluv!!ty nervy jsou hrozný!!!!!!!!!ale nám už brzy přijde rozuzlení.....mě za celou dobu nic.žádné bolesti v podbřišku..no nic...kdybych nevěděla,že mě tam mimísky dali,tak to ani nevím...