1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
22. bře 2012

@vall83 no prave, to je zas dilema, vid? 😀 a jak ty? jak si dnes dopadla?

vall83
22. bře 2012

@verry na sak docela dobre a docela zle...ako sa to zoberie...ale ja to beru dobre...zobrali krv a urobili ultr, urlr . mna pochvalili ze mam dobru sliznici..este nechame dorost folikuli a ideme na to....puregon mi nechali 150 jedne krat denne, a pridali mi orgalutran dneska sem si dala dvojitu a zajtra uz po jednej...ale ta je bolava..ta sa mi nelubi... 😝 😝 ☹
este som si bola pre vysledky na cukrovnku a mam zvyseny dost inzulin, tak aj tam sem dostala lieky a sputo to do seba kama len ide 😀 😀 😀
a v sobotu idem zasa na dalsi ultr.
tak asi takto...a co ty ako?

terez80
22. bře 2012

@saraha2 Ahoj, já to dostala dnes a zítra jdu na první aplikaci, jsem zvědavá jaká bude noc, bojím se jak to zvládnu

vall83
22. bře 2012

Holky idem spat, dneska som uz k.o....tak prajem vam krane snicky a dobru noc 🙂

saraha2
23. bře 2012

verry mě sestřička říkala,že to má být tak nějak plus mínus stejně,ale abych nepíchla jendou ráno,pak večer a pak v poledne třeba..takže pojedu podle nového času..
@terez80 čeho se bojíš??dnes bude ultrazvuk a ukážou ti,jak píchat..neboj!!!!když to zvládám já..a věř,že jsem mooooc velká poserka...vidím injekci a už omdlívám dopředu radši..tak at máš testy v pořádku a můžete to rozjet!!!!!držím palečky,pak napiš,co a jak!!

saraha2
23. bře 2012

musím se pochlubit,včera jsem si koupila kávu bez kofeinu,tak po OPU se do ní dám.. 😉

zelvik
23. bře 2012

Holky, zdravím. Jste úžasné, všechny, jak to tu čtu!!!!! 😉 Těhulkám třikrát hurá a my ostatní vám budeme brzy v patách.
@vall83 Koukám, že už jsi taky naskočila do pěkně rozjetého vlaku a je z tebe mazák🙂 Když si vzpomenu na to počínající zoufalství, že co jako bude. A ta cukrovka se srovná, neboj!!!!!!

@saraha2 To jsi dobrá, já jsem závislák, jak nemám denně presso, tak jsem K.O. Ale taky si říkám, že musím ubrat:(

U nás skončilo intenzivní domáci snažení, je po ovu... Modlím se, aby toho 2.4. bylo už vše OK a nic se mi zase neposouvalo dál.

marmina
23. bře 2012

ahoj @zelvik, tak to už máš taky za pár 🙂 Jak jsem si četla na začátku diskuze, tak tobě to tak blbě odložili!!! to bych zuřila 😠 tak teď už to opravdu začně a rozjede se vlak i tobě!! Holky, víte že nejúspěšnější IVF jsou na jaře a v létě!!! takže to nám tady všem určitě vyjde 😉 musí musí musí 😀

saraha2
23. bře 2012

@zelvik no já taky bez kávy ráno nefunguju..tak jsem si koupila aspoň bez kofeinu a jsem zvědavá,jaký to bude,jestli to vůbec poznám...tak šup,šup,at nás brzy doženeš!!!!!!!!

vall83
23. bře 2012

@saraha2 ahojcek no ty si sikulica a ako chutna ta bez kofienova kavicka? 🙂 ja sem uz pol roka bez kavy...ked sme sa snazili prirodzene tak sem prestala pit kavu, nahradila som ju meltou...a melta aj zdrava...a som teraz na ni zavyslak 😀 😀

vall83
23. bře 2012

@zelvik ahojcek dakujem, uz sa to aj tebe blizi...uz sa tesim na tvoje reakcie...no oni nepovedali ze mem cukrovku, len mam v tele vela inzulinu, pomozu na to liky pre cukrovkarov, ale nie je to este cukrovka....tak z toho zas nemusim mat az taky strach ....
a ako to je stou tehotenskou cukrovkou? mate niekto nejake info? co sa musi robit, comu sa vyvarovat, a ci po porode odide? 😕

rory_g
autor
23. bře 2012

@zelvik ahojky, holky, Ty mi mluvíš z duše 😀 Teda nevím, jestli mám po ovulce, neměřím a tak, ale taky naposled snažilkujeme doma a už se třepu na 6.4. 😉

Jinak holky já kávičku piju dál, rozpustnou a s mlékem, mám to spíš jako chuťovku, než jako kávu na nakopnutí...takže v mém případě je myslím jedno, jestli bez kofeinu nebo moje obarvená voda 😀

saraha2
23. bře 2012

@vall83 ještě jsem ji nechutnala,včesra jsem ji koupila,je čerstvě nameltá do presovače,tak mě tady krásně voní!
@rory_g já taky piju čurdu s mlíkem...víc mlíka,jak kávy,ale hlavně,že ráno potřebuju kafe 😀 ..je to už zvyk..

marmina
23. bře 2012

@vall83
@rory_g
@saraha2 holky, já pro změnu ujíždím na kakau 😉 a místo kafča piju Caro, to je taky moc dobrý! 😵

anina32
23. bře 2012

@saraha2
@vall83 Holky Puregonu 900 je ve skutečnosti o 100 jednotek víc 😉 tak to určitě spotřebujte celé, aby jste pak na konci kvůli jedné dávce nemuseli kupovat celou ampulku 😉

rory_g
autor
23. bře 2012

@marmina jooo, Caro mám taky moc ráda, to plánuju po objevu // 😉 Nebo po transferu...a někde jsem viděla, že se doporučuje trocha červeného vínka, nevíte o tom něco?
@anina32 já jsem zvědavá, jak to bude s léky, co si budu míchat sama doma...

marmina
23. bře 2012

@anina32 ahoj, jj, ještě že tam ty rezervy jsou, už se mi hodily! v centru mi dokonce nabídli, že by mi jednu dávku dali ze zásob, co zbylo ostatním
@rory_g červené vínko určitě dobré je (všude ho teda chválí), ale v těhu jsem se alkoholu ani nedotkla, jsem možná až moc opatrná, ale znám těhule co normálně víno i pivo pijí

to míchání není náročné, docela mě to bavilo 😵

rory_g
autor
23. bře 2012

@marmina Ty jsi míchala všechno? Já měla jen Pregnyl při IUI a v pohodě...tak jsem si říkala, že budu i na stimulce bez pera. Co jsi měla za léky a za jaký doplatek?
Já to vínko četla nějak okolo transferu, že to prý pomáhá, asi 2dcl 😉 Já jinak nepiju vůbec, nějak mi nic nechutná, leda Frisco 😀

zelvik
23. bře 2012

@rory_g Ahojky, viď? Ono to uteče a jdem na to!Já taky neměřím, ale tu ovu tak nějak poznám, podle citlivosti a bolesti podbřišku.Použili jste ten gel nebo ne? 😉
@marmina Jaj, Caro? Budu muset asi ochutnat pořádně, ale nejsem si jistá jestli mi to jako náhrada kafe bude stačit🙂 Já piju jen presso, čisté, bez cukru, bez mlíka:( Nesnáším latté ani nic podobného, mně to nesmí přebít tu vůni a chuť kávy. Mám teda ráda Vitakávu - tam se míchá cukr i mléko, ale je to jednou za týden moje sobotní snídaně (nejlíp ji stejně míchala moje babička 😒 Ale není to náhrada mé každodenní kávy. Tak uvidíme, no. Docela bych brala, aby mi kafe v těhu přestalo chutnat, bylo by to vyřešené.
@marmina Jo vínko - nooo tak to já taky ráda🙂
Jak já to vidím, těhu pro mě bude symbolem velkého odříkání 🙂

saraha2
23. bře 2012

@anina32 já tam mám na dnes zbyteček,tak to dopíchnem a zbytek z nové dávky..už se bojím ☹
@rory_g já mám dvě balení pregnylu v lednici a zatím nevím na..jsou to jen náplně,nemám k tomu jehlu a nic..tak jsem zvědavá,co mě k tomu pak řeknou,až bude třeba to píchnout..

marmina
23. bře 2012

@rory_g no já jednou před IUI míchala Menopur a teď na IVF jen ten Pregnyl, jinak jsem měla pero Puregon a Cetrotide a stálo to 4 tis.

@zelvik já měla na začátku těhotenství dost silné nevolnosti, nic mi nechutnalo, hlavně zeleninu jsem nemohla ani cítit, ani moje oblíbené kakao!!! ke konci těhu mi děsně začal chutnat čokoládový pudink a to mi zůstalo doteď 😀 Takže si třeba ani odříkat nebudeš, ono se to třeba odřekne samo 😀 😀

verry
23. bře 2012

@vall83 ahojky, tak ja dnes konečne dobla první včelku, a to uplne sama! 😀 až jsem se divíla, ale je to v pohodě.. přítel stál u mě a furt říkal: to dáš.. 🙂 a já dala ani nevím jak! 😀 jinak jsem byla rano u obvodačky si napsat papír na krev a moč do laborky, a v pondělí tam půjdu jak do laborky rano, tak pak hned do CARu.
Takže puregon bereš dál, a už sis nasadila ten organ... (nevím jak se to zas jmenuje 😀 ) a to je taky do toho pera? nebo co to je teda za injekce? a kolik teda toho ted pícháš? jsem zvědavá,co řeknou mě v pondělí. jo, a už ti řekli zhruba termín, kdy bude OPU? ....jsem zvědavec,vid? ale když jsi o nějakej krok napřed,tak budu radši když budu vědět co mě čeká a nemine.. 😎

verry
23. bře 2012

@terez80 ahoj,tak jak si to zvladla? injekci? ja dnes taky píchala poprvé, a dala jsem to dokonce sama 🙂

verry
23. bře 2012

@saraha2 ok, ja to píchla tak aby mi to vyšlo tak zhruba stejně až se bude měnit ten časík

verry
23. bře 2012

teda holky, vy jste se rozjeli, ja tu jeden den nejsem a fakt nestíhám všechno dočíst... je toho moooooc 😅

vall83
23. bře 2012

@marmina jo ja mam tu meltu taky od firmy caro....a je finikajuca 😀

vall83
23. bře 2012

@verry ahojcek, no ty si sikulka....a super podporu si mala , ja som nepochybovala, vedela som ze to zvladnes.. 🙂
ano vo stvrtok som bola na ultr. a krv, a puregon mam dalej jeden krat denne 150, a pribudol mi ten orgalutran vcera dve injekcie naraz a dneska uz iba jednu ... no je to mala ihla, ale troska hrubsia...troska potvora stipe...a vcera som uz nemala poriadne miesto kam si to pichnut, bo som uz dopichana, tak som to dala tak do miesta kde uz mam malo tuku a napuchlo to a bolelo to....ale dneska ked sem ten orgalutran pichala, tak som si vyhliadla take pekne tustucke miesto a nebolelo....vyzrala sem nad tu mrsku stiplavu 😀 😀 😀 😀 😀
nieje to do toho pera, je to krabica a je tam 5 injekcii samostatne...ono puregon je na to aby vajicka rostli a bolo tam ich co najviac najlepsich, a ten orgalutran je na to aby nesli dolu do vajcovodov aby vydrzali rostnut a oni ich mohli vcas vybrat...tak nejako mi to bolo vysvetlene... 😔
zajtra cize sobota idem znova na krv a ultr. a snad uz mi povedia kedy idem na OPU, uvidim...lebo som aj nemala dobre vysledky z cukrovky...tak uvidim co mi zajtra dochtor povie...urcite ta budem informovat.. 😀
no v pondelok ti spravia ultr a zoberu krv, na ultr. sa podivaju kolko mas vajicok , ako rostu a na sliznicu...
z krvy zistia kedy priblizne hrozy ze spadnu dole do tych vajcovodov a podla toho vsetkeho ti nasadia asi ten orgalutran ked si hovorila, ze ho mas na recepte...

verry
23. bře 2012

@vall83 juu, díky za výklad 😀

verry
23. bře 2012

@vall83 no joo bože,takovejch injekci, a kam to furt píchat,co? 😖 dneska jsem se toho bala, ale pak se překonala. tyjoo, to budeme mít rozpíchaná břucha,ale... 😅

verry
23. bře 2012

holky, chci se zeptat- můžu jezdit na kole? a trochu sportovat, při tý stimulaci???? nebo zakaz?? Dr. mi nijak na nic neupozornila,tak netuším 😖