1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

nemorosis
8. bře 2012

@saraha2 Tak ty už začínáš, to je skvělé! Teď už to rychle uběhne 😉 Tak budu držet palce, ať je to všechno v pohodě 🙂

plumeria
8. bře 2012

Ahojte, tak mám po první ultrazvukové kontrole - asi 15 folikulů a snížené dávky hormonů.
@nemorosis Můžu se zaptat, kolik jsi měla při první kontrole folikulů? U druhé jsi psala 25, že? Tak jen jestli počet může kontrolu od kontroly nějak víc povyskočit.

nemorosis
8. bře 2012

@plumeria No vidíš, to je akorát. Gratuluju! 🙂 A na kolik ti dávky snížili? Na první i druhé kontrole jsem měla 25 a teď na třetí 36. Takže asi povyskočit může, i když mi předtím tvrdili, že nijak významně. Jestli to taky není tím, že první dvě mi dělala jedna lékařka a třetí jiný doktor. 😉

plumeria
8. bře 2012

@nemorosis Na 150 IU. Ty jsi byla na třech kontrolách? Já teď na první, v pondělí bude druhá a pak už asi jenom odběr. Ale je pravda, že když nám doktor na takovém kresleném plánku ukazoval, jak bude celý cyklus IVF probíhat, byly tam zaznačené tři kontroly a on mluvil jen o dvou.

saraha2
8. bře 2012

@nemorosis no já pokud vím teda,tak tě uspí jen při odběru vajíček,při transferu už ne!!

saraha2
8. bře 2012

tak to mělo být pro aninu-dala jsem odpovědět a huplo tam jméno nemorosis.ano,startuju!!!a na jednu stranu jsem ráda,že už se začlo něco dít a na druhou bojím,bojím..snad to uteče a brzy bude den D!!

anina32
8. bře 2012

@nemorosis Uspává se jenom při odběru vajíček. Samotný transfer je hned hotový a vůbec to nebolí, je to rychlejší než obyčejná kontrola u gynekologa, akorát se potom musí 2 hodiny ležet s nohama nahoře. Mě z toho špatně nebylo, akorát mě před odběrem bolely vaječníky, jak to tam bylo narostlý. Po odběru to ustalo, asi půl dne jsem trochu krvácela, ale potom dobrý. akorat jak jsem potom musela začít tolik pít, tak mi bylo zle že jsem mela plnej žaludek vody. Ale celkově to není nic hroznýho čeho by si se musela bát, porod bude horší 😉

anina32
8. bře 2012

@saraha2 To nevadí, ptala se Nemorosis, tak si jí stihla odpovědět dřív než já 😉

nemorosis
8. bře 2012

A jo, holky, já se omlouvám. Jak jsem to, trubka, rychle četla, tak jsem myslela, že anina mluví o odběru a ne transferu. Promiňte. 🙂 @anina32 Děkuju za radu v tom případě, vezmu si s sebou knížku, abych se tam ty dvě hodiny nenudila a nemusela počítat každou minutu 😀

nemorosis
8. bře 2012

@plumeria Já měla mít kontroly taky jen dvě, protože si po první doktorka říkala, že by mohl být odběr už ve středu a na druhé rozhodla, že až v pátek, proto třetí kontrola. Bude to záviset na vývoji. Když jsem stimulovala na IUI ( u kterého se nakonec vůbec nic nenastimulovalo), byla jsem na šesti kontrolách. 🙂 No a jak se zatím cítíš?

anina32
8. bře 2012

@nemorosis já ty minuty počítala, protože jsem potřebovala na malou 😝 jinak tam se mnou byl manžel a byla tam i telka 😉

plumeria
9. bře 2012

@nemorosis Co se týká stimulace, tak zatím vcelku dobře. Akorát v místech, kde jsou vaječníky, občas cítím takový nepříjemný tlak, ale nic hrozného. Zajímavé je, že to cítím hlavně na straně, kde je dle utz folikulů méně.
Kdyby bylo jenom toto, tak je to fajn, ale jsem nachlazená - pobolívá mě v krku, hlava, jsem zahleněná, tak se snažím všemožně kurýrovat, ať jsem do OPU a hlavně na ET vyléčená.
Na kdy máš naplánovaný odběr?

saraha2
9. bře 2012

Anino s kamarádkou tam byl manžel,byl u transferu,tak doufám,že toho mého tam taky pustí,ať je u toho aspoň takhle...ten stejný den on bude dávat spermijky,tak doufám,že ho tam nechají zrovna se mnou..já za 20min stříknu první dávku synarelu..ten začátek je takovej..no..za pár dní už to bude o.k...hlavně mě moooc pomáhá,že si píšu tady s vama,co taky stimulujete,nebo už to máte za sebou..si říkám,že to taky musím zvládnout... 😉 MS mám dostat pátek-sobota příští týden,tak by ta kontrola mohla vyjít na víkend,at si manžel nemusí brát dovolenou..to by bylo fajn..je od ledna v nové práci,tak ať hned neříká o volno..v příručce,kterou jsem dostala píšou,že odběr vajíček je cca 12-17den od začátku stimulace,takže to možná zvládnem koncem března už 🙂 ještě se zeptám na léky-doporučili vám přímo nějaký,nebo jste si vybraly??mě dali na výběr,ale nerozumí tomu ani trošku...jediné,co chápu je,že jedny jsou injekce,druhé v perech..a že levnější mají více cedlejších účinků..tak teď babo raď..vezmu určitě pera,ale snad tam už to budou jedny a ne,že mě dají na výběr z několika..

plumeria
9. bře 2012

@saraha2 Ahoj, nám před zahájením stimulace dali v CRM seznam všech hormonů a jejich ceny-doplatky, ať si to prostudujeme. Při samotném zahájení stimulace se mě ale na nic neptali a rovnou mi dali Gonal. U něj je doplatek asi nejvyšší. Nevyznám se v tom, ale z netu vím, že ho má hromada holek a měl by být z nabídky hormonů asi nejkvalitnější, tak jsem neprotestovala. Nevím, samotnou by mě zajímalo kvalitativní porovnání drahého Gonalu a hormonů, kterou jsou plně hrazené pojišťovnou.
Pak jsem ještě dostala Cetrotide, který od určitého dne cyklu brání předčasné ovulaci, a ten už pojišťovnou plně hrazený je.
Co se týká per a normálních injekcí. Gonal je v peru. Je s ním velmi jednoduchá práce - nemusí se nic míchat, lehce se nastaví na požadovanou hodnotu a má malou jehličku. Ale ten Cetrotide je obyčejná injekce, musí se míchat a práce je s ním o něco složitější.
Takže i když je jeden hormon v peru, obyčejným injekcím se člověk nakonec stejně nevyhne. Nebo tedy alespoň já.

nemorosis
9. bře 2012

@plumeria Tak ty jsi taky na Cetrotide? Už jsi s ním začala? Mně se po něm výrazně ulevilo, ani dnes nic extra necítím a to mám odběr zítra ráno v 8. Kéž by mi bylo takhle i po odběru 😀 Na kdy ho máš nezávazně naplánovaný ty? Dokonce jsem před OPU nedostala Hcg, ale decapeptyl a Hcg dostanu snad až po odběru. Prý to minimalizuje rozvoj OHSS. Teda, to je zkratek. 🙂 Tím pádem ale budu testovat až bůhví kdy.

plumeria
9. bře 2012

Ano, včera poprvé. Je mi po něm stejně jako před ním. Akorát mi ho včera píchala sestřička v centru, tak jsem zvědavá na dnešní "samoobsluhu". Když jsem si konečně zvykla na injekce do břicha, tak zase do stehna.
OPU předběžně vypadá na středu, protože už včera, při první konrole, jsem měla folikuly dost velké. Zítra Ti budu držet pěsti, ať to máš rychle za sebou a hlavně ať je to po zákroku bez bolestí.
V jiných injekcích než Gonal a Cetrotide se zatím nevyznám, takže tyto zkratky jdou bohužel mimo mně. O co jde?

nemorosis
9. bře 2012

@saraha2 Určitě ti říkali, že ty hormony se vyrábí dvěma způsoby. Ty levnější v klasických injekcích jsou izolované z moči menopauzálních žen (už pro ten pocit bych je nedala 🙂 ), ty druhé jsou vyráběné rekombinantní technologií. Tzn. že do speciálně upravené buňky vpravíš DNA a buňka ti sama nasyntetizuje hormon. Není výhodou jen to, že rekombinantní varianta je v peru, ale podle klinických studií jsou o něco účinnější s menším výskytem nežádoucích účinků. Nevýhodou je samozřejmě doplatek. Snad ti to aspoň trošku pomůže 🙂

rory_g
autor
9. bře 2012

Ahoj holky, tak já hlásím test po IUI negativní...takže ještě jedno vynucené kolo, výsledky imuna a příští cyklus už snad konečně IVF 😎 A jdu vás dočíst 🙂

nemorosis
9. bře 2012

@plumeria Děkuju, jsi zlatíčko 🙂 Ty si pícháš Cetrotide do stehna? Mno, je to podkožní injekce, takže proč ne. Mně tedy řekli píchat do břicha stejně jako Gonal a byla jsem ráda, protože mě to do břicha nebolí.

nemorosis
9. bře 2012

@rory_g To mě mrzí. Tak si teď odpočineš a další cyklus vzhůru do toho 🙂 Taky jsem musela jeden cyklus po IUI čekat a napřed jsem byla dost naštvaná, že se to zase všechno posouvá, obrečela si to a nakonec to všechno hodila za hlavu. Tak se mi ulevilo!

rory_g
autor
9. bře 2012

@nemorosis já měla původně už stimulovat na IVF...ale pak se to posunulo kvůli výsledkům z imuna, takže teď ještě bude poslední IUI a pak už hurá na IVF, vychází mi to až na duben...cca za měsíc ode dneška už bych měla jít na první utz a vyfasovat léky. Doufám, že i kdyby něco našli na imunu, že se to dá obejít nějakými léky a nebudu muset odkládat třeba o půl roku...

plumeria
9. bře 2012

@nemorosis Ano, do stehna. Ale teď tedy nechápu proč, když to jde i do břicha. Byla bych raději, přece jenom na břiše se mi ta kožní řasa udělá líp než na stehně, kde nic nemám. No budu to dělat tak, jak mi řekli, ale kdybych včera věděla, že to jde i do břicha, tak bych se jich zeptala, jestli taky můžu.
A máš na ten Cetrotide nějakou kožní reakci? Mně řekli, že se může v místě vpichu udělat i dost velké napuchlé červené kolo, tak ať se neleknu. Nakonec jsem to měla jenom takové trošku napuchlé a spíš bílé.

plumeria
9. bře 2012

@rory_g Ahoj, to je mi líto. Ale hlavu vzhůru, třeba bude ten poslední pokus právě úspěšný a ani na IVF nebudete muset. A když ne, IVF to jistí.
Jestli se můžu zeptat, kolikátý pokus to byl a v čem je problém? Já jsem byla jenom na jedné IUI. Bohužel neúspěšné. Máme špatný spermiogram, tak jsme si pak řekli, že než se nervovat s IUI, kde jsou pro nás ty šance minimální, půjdeme rovnou do IVF. Mezitím ale uběhlo skoro půl roku. Museli jsme to taky pořád odkládat. To čekání na to, až se začne něco dít, je samotné obrovský nápor na psychiku.

zelvik
9. bře 2012

@rory_g Ahoj, jééééé :( Takže nic?:( Já na test teda neměla ani pomyšlení - nějak se mi ta rýma usadila v hlavě a nebo mám migrénu, ale každopádně jsem ráno byla jak praštěná palicí, tak se mi nechtělo si kazit den ještě bílým testem...
A taky jsem jelen z těch hormonů, jak tu holky rozebírají 🙂 Byla jsem přesvědčená, že nebudu cíťa a hraje roli finanční stránka - že to pero nechci. Ale vedlejších účinků se bojím, no...takže teď babo raď!!

nemorosis
9. bře 2012

@plumeria Tak jsem si ještě jednou prošla příbalák a mají tam dokonce i nakreslenou oblast, kam si to máš píchat. Ale neděs se, bude to fungovat stejně ze stehna i z břicha. Stejně jím působíš na hypofýzu, tak je jedno, odkud k ní hormon doputuje. 🙂

rory_g
autor
9. bře 2012

@plumeria já už to beru v pohodě...tohle byla 4.IUI, ale v tomhle CARu druhá, ty minulé byly v létě 2010. Problém se zatím neví, všechno máme v pořádku, spermio super, genetika taky (já mám nějakou miniporuchu, ale ničemu nebrání) a teď čekáme na ty výsledky z imunologie. Jinak mám ještě poruchu šž a cukrovku, ale vše hlídané a vyrovnané...
@zelvik ahojky, tak rýma horší? ☹ Jinak mně dr říkala, že jeden ten hormon je stejný jak v peru, tak na míchání, srovnatelná účinnost, jen rozdílná aplikace...ale neříkala který to je, ale ten bych já chtěla...

evikj33
9. bře 2012

Ahoj holky nezlobte se že vám sem lezu,ja absolvovala 1IVF koncem ledna a OPU bylo 5.2.je 2vajčka a jedno zrale a to se neoplodnilo,tak jsem uvažovala o těch injekcích.Nelekejte se jsme prostě smolaři 1IVF je hodně zkušební a unás to dle mého nazoru hodně podcenili.V Caru nam řekli že je rozdíl jen v aplikaci a v ceně,pak jsem se
dočetla že ty levnější jsou z moči žen v přechodu(nebo tak nějak)A ta pera jsou syntetická,takže čistá vyrobena s chem látek a někdo na ty čísté reaguje lépe.Některým holkám je měnily v pruběhu stimulace za ty drahší.

majcam
9. bře 2012

@rory_g ojoj,to je mi líto,neboj IVF je tvé 😲 😲 😉

plumeria
9. bře 2012

@nemorosis Taky myslím, že je jedno, kde to pícháš, jinak by mi to tak určitě neurčili. Napadlo mě, že mi to možná dali píchat do stehna kvůli otokům. Říkali totiž, že po tom má hodně žen v místě vpichu otoky. Tak kdyby byly na břiše, tak by se tam pak hůř píchal Gonal.

nemorosis
9. bře 2012

@plumeria Vidíš, já Ti zapomněla odpovědět. Po první injekci jsem neměla otok žádný, po druhé ale pořádný, Taková krásná reakce. 🙂 Velmi rychle jsem zjistila, že opravdu závisí na tom, jak rychle si to píchneš. Sice se mi vždycky klepaly ruce, když jsem měla zabodnutou jehlu v břiše a po milimetrech vpravovala do těla látku, ale žádnou reakci už jsem potom neměla. A tedy zrovna v mém případě je na břiše místa na injekce víc než dost 😀