1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

hanickkaa
29. kvě 2014

@esperanza7 Ahoj,měla jsem úplně to samé jak píšeš ty,nemohla jsem pořádně ani spát jak mě bolelo břicho když jsem si lehla nabok. Musela jsem hlavně hodně pít 4-5 l abych mu alespoň nějak zabránila a opravdu to pomohlo. Ještě jsem chodila na injekce ale potěch se to vždycky zhoršilo ale musela jsem je mít. Opravdu hodně pí. po OPÚ mi bylo lépe a do ET ještě lépe. Neboj se ničeho,doktoři ví co dělat. Dej pak vědět jak si dopadla

anitraamm
29. kvě 2014

@hanickkaa Já na tebe myslím dost často, tak to musí dobře dopadnout psala jsi 6. tého viď, to určitě dopadne dobře 🙂 hlavně pozitivní myšlení, ale já vím, mě se to říká, ale držím ti palečky hrozně moc 🙂 Já taky pořád čekám, doufám, že už příští týden zavolají konečně ty výsledky, v pondělí to bude 14 dní a říkali, tak 2 až 3 týdny... První týden, to bylo relativně v pohodě, ale teď už bych ráda věděla jak na tom jsme a je to hrozně dlouhý ☹

hanickkaa
30. kvě 2014

@anitraamm mě se to čekání zdá už taky dlouhé,ale zatím nemám ani nutkání testovat. Uvidíš,že se to rozjede rychleji než bys čekala,myslím na tebe.

hhani
30. kvě 2014

Ahoj holky...rada bych se k vam pridala jelikoz uz mi ze vseho hrabe ☹ jsem 6 den po ET dvou blastocyst a testit budu az tak v utery nebo stredu..6.6.,kdy je mezinarodni den neplodnosti mozna taky dobre znameni 😉 , jdeme na krev a ta rozhodne..zatim necitim vubec nic jen prsa mam citlivejsi,ale to je asi normalni asi se pozoruju az moc ...to cekani je hrozny ..jak jste na tom vy tady?

punky
30. kvě 2014

ahojky hoplky mate nekdo zkusenosti s IVf s pgd 🙂 ?nas to ceka tak bych chtela vedet na to nejake nazory atd.diky 😉

bien_1987
30. kvě 2014

@punky ahoj, my ji budeme mít (já mám mutaci genu, kterou nechci aby naše dítě mělo). podle mého je to skvělé, že se to v dnešní době dá takto vyřešit. Jen se moc bojím, co když nebudu mít žádné embryo zdravé :( to nevím, co bych dělala.
co máte vy?

punky
30. kvě 2014

@bien_1987 neurofibromatozu familiarni mam to po tatkovi mam 2 sourozence a ty to maji taky a muj syn to ma take a uz nechci aby to melo nase druhe mimi ten stres mi uz stacil s touhle nemoci...je to super ze tahle metoda existuje jen ase take bojim ze nebudou embrijka zdrava nic jineho si nepreju aby jich par zdravejch bylo moc si to preju tak snad to klapne musi nam obema 😉 jinak me geneticka rekla ze je to 50% na 50% ze to moje deti budou mit taky takze to znamena ze by s tech embrijek mela bejt pulka zdrava a pulka nemocna takze ja nevim ale byla jsem u kartarky proste jsem musela tam jit jsem byla v koncich a kmela takovej zmatek v sobe a rekla ze nevidi proc by se to umelko nemelo podarit a ze by nasemu stepankovi braska prospel takze uz vime ze to bude kluk 🙂 a co mas za mutaci?

anitraamm
31. kvě 2014

@punky Ahojky já jsem již podstoupila IVF s PGD, odběr proběhl 14.5. akorád teď čekám na výsledky zda máme nějaké zdravé 🙂 A to čekání je fakt ubíjející...

hanickkaa
31. kvě 2014

@hhani ahojky,na testování je ještě brzo ja jsem dneska 10 den po ET a chtěla jsem testovat až v pondělí ale nevydržela jsem to

hanickkaa
31. kvě 2014

holky přikládám výsledek z dnešního testování jsem 10 den po ET

bien_1987
31. kvě 2014

@punky ja mam mutaci BRCA - dedicna dispozice k rakovine prsu, vajecniku, atd. taky nam rikali, ze je pravdepodobnost 50:50, ze to embryo zdedi. tak snad bude dobra uroda a najde se i pak zdravych...

@anitraamm a jak dlouho cekas na vysledky? Nam rekli, ze by melo vysetreni embryi probehnout za 5-6 dni. To se mi zdalo jeste ok.

@hanickkaa jeee to je krasna carka! Je to tam 🙂

hanickkaa
31. kvě 2014

@bien_1987 moc děkuji a věřím tomu že rozjíždím epidemii //

kytka12
31. kvě 2014

Ahoj holky, jsem třetí den po odběru vajíček. Cítím se dost divně, bolí mě žaludek, cítím se nafouklá, doufám, že to brzy přejde. Obvykle jsem zdravá a nic mi není, tak mě tohle moc nebaví. První den jsem měla křeč v zádech, pry asi kvůli anestezii a uvolněným svalům. Nemohla jsem skoro dychat ze skřípnutého nervu v zádech, tak jsem otravovala v CARu. Piju jak mi bylo doporučeno, ale pak mě bolí žaludek. Ach jo... Jste taky někdo po odběru vajíček?

anew
31. kvě 2014

@kytka12 Ahoj, jsem na tom stejně. Na OPU jsem byla ve středu, ve středu a čtvrtek mi bylo pěkně blbě. Včera jsem byla hned na transferu... kdy jdeš ty? Zkus hodně pít a pokud to nebude lepší, tak radši zavolej do CAR, tohle není sranda...:( Mně rostla hromada folikulů, ale každý jinak velký, takže zisk vajíček nakonec dost mizerný...:(

kytka12
31. kvě 2014

@anew Ahoj, já byla ve čtvrtek na odsátí. V pondělí nebo úterý jdu na transfer. Měla jsem lehký hyperstimulák - odebrali mi 20 vajíček, z toho oplodnili 14 a dnes je jedničkové kvality 8, dvojikové 4. Takže vajíček snad budu mít pár i na zamrazení, uvidíme. Snad se nepřestanou vyvíjet.... Piju kolem 4 litrů vody a i močení mi dělá trochu problém, ale je to trochu lepší. Snad to opravdu do úterý přejde. Měla jsem brát ještě Urtogestan, ale ten nyní neberu, abych se trochu pročistila. Tak držím pěsti, aby u Tebe vše dobře dopadlo. Snad to obě zvládneme, bez dalších následků - tedy kromě miminka 🙂

punky
1. čer 2014

@anitraamm ty jo ja nevedela ze se tak dlouho ceka ja mam pocit ze rikali ze cca 1é dni se ceka od odebrani a druhej nebo patej den se testuje teda jestli jsem ho dobre pochopila 🙂 ja mam hroznej strach snad budou nejaka zdrava embrijka 😉

punky
1. čer 2014

@bien_1987 v to taky doufam nechci si pripoustet nic spatneho takze se snazim verit jen v to dobre 🙂 ale strach mam ty emoce se me tlucou

anitraamm
1. čer 2014

@hanickkaa držím pěsti ať jen sílí 🙂

anitraamm
1. čer 2014

@bien_1987 No to původně mělo být taky tak, prodloužená kultivace na 5 dní, takže jsem měla odběr ve středu a v pondělí měl být transfer, ale embryolog doporučil udělat ještě testy na Dawnovův syndrom a nějaké všechny chromozomální vady (nevím zda se to tak píše) a to se rozhodlo v pátek, takže k transferu nedošlo a na ty výsledky se prý čeká takhle dlouho, takže je musely zamrazit a teď čekáme jak to dopadne ☹

anitraamm
1. čer 2014

@punky No to původně mělo být taky tak, prodloužená kultivace na 5 dní, takže jsem měla odběr ve středu a v pondělí měl být transfer, ale embryolog doporučil udělat ještě testy na Dawnovův syndrom a nějaké všechny chromozomální vady (nevím zda se to tak píše) a to se rozhodlo v pátek, takže k transferu nedošlo a na ty výsledky se prý čeká takhle dlouho, takže je musely zamrazit a teď čekáme jak to dopadne...
taky jsem si myslela, že maximálně 5 dní a je to u mě, ale bohůžel to dopadlo takhle, tak jen doufám, že bude aspoň jedno zdravé, je to hrozné čekání, snad už tento týden zavolají, ať už víme na čem jsme...

punky
2. čer 2014

@anitraamm budu na tebe moc myslet at vse dopadne v poradku a ty se muzes tesit z mimiska co budes mit pod srdcem 😉 tak to jsem zvedava jak to dopadne u nas ale zatim rikali ze budou delat hlavne testy na tu moji nemoc a to je chyba na 17 chromozomu coz doktor rikal ze je vyhoda ze to vi pac nemusi nejak zvlast patrat.uf se taky bojim zatim jsem byla velice optimisticka alre zacinam mit trochu strach jak to dopadne v sobotu ja doufam ze co se tyce plodnosti jsme oba v poradku meli by jsme mame 2,5 leteho prdolu 🙂 tak snad take alespon jedno bude zdrave.moc na tebe myslim a drzim vsechny palce co mam at ti to dopadne na jednicku 🙂

hanickkaa
2. čer 2014

holky tady zasílám dnešní testík,první je sobotní a ty další jsou dnešní 🙂

punky
2. čer 2014

@hanickkaa gratujujeme 😉

hanickkaa
2. čer 2014

@punky moc děkujeme 🙂

esperanza7
2. čer 2014

@hanickkaa Jéé, gratulujeme 🙂) Čárečky vypadají mooooc dobře!!! Jen tak dál 🙂 A kdy jdeš na kontrolu? Zeptám se nejspíš moc hloupě, ale co je tam ten ukazatel + 2-3?

hanickkaa
2. čer 2014

@esperanza7 moc děkuji, na kontrolu jdu v pátek. A neptáš se hloupě + znamená pozitivní test a ty čísla je rozmezí těhotenství a sedí to,teď o víkendu to budou 3 týdny od oplodnění.

anew
3. čer 2014

@kytka12 Ahojky, co nového? Jak proběhl transfer? máš nějaké zmražené?

kytka12
3. čer 2014

@anew Ahoj, nechala jsem zavést jedno embryo. Po odsátí mi pořád není úplně dobře, tak nechci další případnou zátěž v podobě dvojčat. Dnes to proběhlo, mám ležet, ale asi to 3 dny nevydržím. Nebaví mě nic nedělat. Jo zamražených máme 9 embryí, což mám fakt radost, protože jsou zamražený po 2 a minimálně 4 transfery jsou vysoká šance na těhotenství, ale uvidíme. Jsme optimistiký realista, tak se budu snažit na těhotenství moc nemyslet. Jsem sama na sebe zvědavá 🙂. Příští týden jsdu do práce 14 dní ležet a nic nedělat není nic pro mě. A jak se daří Tobě?

lemoni86
5. čer 2014

Ahoj baby, mozem sa pridat? necitala som celu doskusiu,ale za takeho poroka odteraz by som to.hadam zmakla🙂)...prave lezim na lozku po OPU, o 11 tej bud vediet vysledky. Manzelik sa pytal kolko vajicol, tak vraj icj mam 9,kvalitu sa nepytal..drzte palce...je to nase 1.ivf, mam endoski na podbrisku a na douglasi..je to vraj 1. stupen len. Tiezam alergiu na spermie. Snazime sa 2a tristvrte roka,v zovote som si nevidela // na teste :(. takze tak ach. Ospraveflnujem sa za tie preklepy, pisem z mobilu.

anitraamm
5. čer 2014

@hanickkaa @punky hurá hurá hurá, máme dvě zdravá a v pátek 13. jsem objednaná do Genetu na UTZ a domluvit se na KET, já jsem tak štastná, to čekání bylo hrozné, ale už jsme zase trošičku blíže k tomu našemu vysněnému cíli 🙂 konečně zavovali...

@hanickkaa A co jak je tobě??? Zítra máš tu kontrolu viď??? Tak držím moc pěstičky 🙂