1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

lusipe
25. říj 2013

@trulinka si mila 😉 dakujem pekne za odpoved. ja sa snazim, stale som v praci a robim hocico, len aby som nemyslela na to...zatial sa mi to celkom dari 🙂....len aby to bolo uspesne, lebo nam vkladali hatchujucu blastocystu v spickovej kvalite, tak snad sa uchyti... 😉 ...mooc gratulujem a drzim palceky, nech sa to dobre vyvija 😉 😉

trulinka
25. říj 2013

@lusipe
Dakujem pekne 😉 . To je dobre, ze robis a zaoberas sa vselicim, ja som na PN-ke, cize to cakanie bolo o to narocnejsie. Drz sa....

lusipe
25. říj 2013

@trulinka prepac, ze sa pytam, ale asi sama vies ake je to blbe cakanie...ak po 4 dnoch nemam priznaky, mozem byt sklamana? ty si mala nejake? 😉

trulinka
25. říj 2013

@lusipe
Nie urcite nebud este sklamana! Je velmi skoro aby si mala nejake priznaky a velmi, velmi skore priznaky tehotenstva su aj tak podobne ako pocity pred bliziacim sa menzesom....Takze urcite nestresuj 🙂 . A kde si bola na IVF? Mala si predtym aj inseminacie, ci rovno IVF?

lusipe
25. říj 2013

@trulinka my sme boli v Brne a predtym 4inseminacie v GF...ale problem pomale spermie...ked ich pri IVF spojili, tak sme mali 13 spickovych embryi. tak neviem kde by uz bol problem potom...ale si mila, dakujem pekne za povzbudenie... 😉

zelenagw
25. říj 2013

Ahojte picha nikto teraz Menopur???? ja 4den

hankalt
26. říj 2013

@trulinka no to je super 🙂 tak to ti moc gratuluju a přeju ať všechno probíhá tak jak má 🙂

trulinka
26. říj 2013

@hankalt
Dakujem, aj ja ti prajem vela, vela stastia do dalsieho pokusu 😉

zelenagw
8. lis 2013

@trulinka GRATULUJEM 🙂 nech ste zdravy 🙂

Ahojte ide niekto na ET alebo KET v najbližších dnoch ???

trulinka
9. lis 2013

@zelenagw
ahoj, dakujem pekne 😉 . ides v najblizsich dnoch na ET?

magdus999
9. lis 2013

@zelenagw ja!!!! zajtra, ale to už vieš 😀

zelenagw
9. lis 2013

@trulinka asi zajtra uz sa tesim 🙂

zelenagw
9. lis 2013

@magdus999 a ides do MT heliosa ??

magdus999
10. lis 2013

@zelenagw áno, tam som bola 🙂

fachy
10. lis 2013

Ahoj všem 🙂 potřebovala bych radu od zkušenějších. Mám PCO už rok se snažíme, v září jsem byla na diagnostické laparoskopii - jeden vejcovod neprůchozí, vaječníky mi drillovali, beru utrogestan a clostilbegyt. Doktorka mi řekla, že pokud se do 3 měsíců nezadaří, pošle nás do CARu. Mohu se zeptat, jak dlouho trvá než proběhnou všechny vyšetření až po IVF? Mockrát děkuji za odpovědi.

vladiella
23. lis 2013

Ahojky, chcela by som sa spytat ako to je so zamrazenymi E?? myslim ci treba vopred na nieco mysliet, co treba caru povedat vopred pred zamrazenim?? niekde som citala ze ich mrazia po 1 alebo 2ks?? alebo ako to je?? a ako to je pri vacsom pocte napr 12ks?? musia ich nutne rozmrazovat vsetky naraz?? a ake su rizika po rozmrazeni? nemyslim to ze nepreziju ale ci nehrozia neskor pocas tehotenstva nejake rizika s vyvojom, pripade ine poskodenia embrii po rozmrazeni?? sleduju a selektuju take poskodenia pred embrio transferom?? akekolvek info k zmrzlinkam prosim... dik moc za odpoved 🙂

zwalsh
30. lis 2013

Ahojte dievčatá chcela som sa opýtať na skúsenosť v Reprogenesis a zároveň či mi neviete povedať ako vychádza príprava a potom darované embrio. Ďakujem pekne

avlv
1. pro 2013

@zwalsh Kludne im napis e-mail.Mne hned odpisali na vsetky otazky.Ja som sa tiez informovala kvoli embrijku netreba tam dlho cakat ako tu na SK maju embriobanku.Ja este skusim IVF tu a potom uvidime co dalej.Dufam ze to uz nebudem potrebovat. Drz sa.

maruna12
1. pro 2013

ahoj holky, jak dlouho se snažíte? chci jenom porovnat svoje 7leté trápení....

anzet
1. pro 2013

@fachy Snažení můžeš započíst hned od nového cyklu. Nejdříve se ale musíš hlásit v CAR na běžné vyšetření. Od 2. dne mestruace ti nasadí vhodnou hormonální stimulaci. CCa 14 dní probíhá, kontrolují průběh narůstání vajíček na ultrazvuku. Poté stanoví termín odběru vajíček - bývá to někdy v půlce cyklu, v době ovulace. Poté probíhá kultivace, pokud si ji zaplatíš no a cca 4-6 dní poté transfer embrya. Dá se říci, že to je hodně rychlý proces. Toto je v případě IVF, pokud nebudete mít ještě nějaká předvyšetření (genetiku apod.) - běžně se dělají jen odběry krve na hormonální profil a partner dá vzorek na spermiogram.
V případě IUI, tedy inseminace je to podobné. Jen někdo nepotřebuje hormonální stimulaci a jde to celé přirozeně. Jen v ten přesný den se odebere sperma partnera a do tebe se vloží.

fachy
2. pro 2013

@anzet tak jsem objednaná do gennetu v Liberci. Mám trochu obavy.

anzet
2. pro 2013

@fachy Neboj. Oni si tam s vámi poradí 🙂 Když se rozhlédneš kolem sebe, nejste v tom sami. Určitě všechno bude v pořádku.

gretchen111
23. led 2014

Ahojte dievcata, verim, ze tu este fungujete 🙂 Potrebovala by som ziskat nejake informacie tykajuce sa IVF a vyzera, ze ste tu takmer vsetky skusenejsie a informovanejsie nez ja... po vyse dvoch rokoch a jednom MA nam odporucili IVF(ja mam znizenu ovarialnu rezevu a protilatky proti zona pelucida a manzel lenivsie spermie)... Mame za sebou vsetky mozne vysetrenia aj schvalenu ziadost. Bola som na prvej konzultacii pred ivf a bolo toho na mna nejak moc... prosim, dajte mi vediet ako ste to zvladali - najma, ako ste riesili pichanie tych vsetkych injekcii + ako to brali Vasi chlapi - ten moj totiz nie je zastancom tejto cesty, m pocit, ze je to proti prirode atd... dakujem za vsetky rady, tipy a skusenosti... samozrejme, vsetkym drzim silno palce 🙂

martiina_k
23. led 2014

@gretchen111 No můj manžel také byl proti... to že nebudu moct mít přirozenou cestou děti jsem zjistila na podzim 2010, měla jsem před sebou ještě spoustu "práce", takže bylo jasné, že mimčo ještě nechceme, ale že tak zhruba koncem 2013 bysme na něm měli začít pracovat. Muž byl rozladěný víc než já, tak jsem se vyloženě naštvala, že místo aby mě podržel ve chvíli, kdy zjistím, že nemůžu mít děti, tak je uražený, že to není přiozené, že je to proti přírodě a tak... naštěstí měl tři roky se s tím srovnat. Tehdy to byl přítel a řekla jsem mu, že pokud se stím nesrovná, nemůžu si ho vzít. Musel se srovnat i s možností adopce, když to jinak nepůjde, ale to mu trvalo teda hodně dlouho. Nicméně to zkousul, na mimčo se těší, včera jsme byli na transferu vajíček ke mě, takže teď čekáme 🙂

gretchen111
23. led 2014

@martiina_k dakujem za podporu... my sme sa nase vysledky dozvedeli par dni pred svadbou, takze sice sme nemali vela casu na rozmyslenie, ale otvorene sme sa rozpravali o tom, ci svadba ano alebo nie... vzali sme sa a obaja sme vedeli do coho ideme...
Velmi drzim palce, aby vsetko vyslo podla predstav 🙂
A mohla by si mi prosim este dat vediet, ako si to riesila s tymi vsetkymi injekciami? Je toho na mna trosku privela, tak by som len potrebovala rady, ako na to 🙂

martiina_k
23. led 2014

Tak to ti bude muset poradit někdo jiný. Já mám po chemoterapii zničené vaječníky, takže tam nezbyly žádný vajíčka. Museli jsme se teda zařadit do řady čekatelů na darovaná vajíčka, takže injekce za mě řešila dárkyně..

gretchen111
23. led 2014

@martiina_k Fuha... tak tfuj tfuj tfuj, nech sa vsetko vydari 🙂

mmarch
24. led 2014

Ahoj děvčata, tak jsem opustila diskuzi o IUI a přestupuji k IVF. 4roky se snažíme o miminko. Laparoskopie proběhla v pořádku, drilling vaječníků také proběhl, nemám žádné srůsty,endometriozu ani nic podobné, štítná žláza něco vykazuje,ale zatím je v klidu, neberu na ni nic, mám ale PCOS, manžel má spermio ukázkové. Po stimulacích clostylem mi narostl vždy krásný velký folikul, podstoupili jsme 5x IUI ale nulová úspěšnost. Už mě ládování se hormonama, čekání a konečné zklamání s příchodem ms opravdu nebaví a unavuje. Hlavně co se psychiky týče, nedávno jsem se rozbrečela v obchodě, když se na mě usmála holčička u pokladny, to jsem si řekla, že dost. I když jsem se IVF bránila, pořád jsem doufala, že to vyjde, tak už do toho chci jít, ale samozřejmě mám z toho i trochu strach, hlavně z toho, že ani IVF nevyjde. Beru to jako takový poslední záchytný bod. Ale já vím, musím věřit 🙂
Zatím jsme se ještě nebyli v CAR informovat, o IVF vím jen tolik, kolik jsem se tady dočetla – že se píchají injekce, pak se odeberou „vajíčka“ a čeká se 5dní jestli embrya rostou nebo tak nějak… spíš mě zajímá, jak dlouho se zůstává v nemocnici při odběru vajíček, dělá se to asi při celkové narkoze, že? Je v průběhu celého IVF nějaká nemocenská, zůstávaly jste doma? Mám sedavé zaměstnání v kanclu, ale potřebuji si to tady naplánovat, jestli bude nutná nějaká ta absence. Budu ráda za jakákoliv doporučení či postřehy kolem IVF, děkuji 🙂

lena_1
26. led 2014

@mmarch ahojky,u nás to bylo tak,že po odběru vajíček,jsme dospávaly narkózu na pokoji a šlo se hned dom.Po ET už bez narkozy se leželo asi hoďku na pokoji a pak zase dom.Neschopenku nabízeli,já nevyužila,chodila jsem dál do práce.

anzet
27. led 2014

@mmarch Ahoj. Jak píše lena_1 při odběru vajíček jsi pod celkovou anestezií - to počítej s 1 dnem absence. Ten den, ačkoli tě pustí domů (je to klasifikováno jako ambulantní výkon) budeš muset být v klidu. Zatím jsem nečetla o nikom, kdo by měl po odběru nějaké potíže a musel zůstávat déle. Nebolí to, celé to zaspíš. Jen tě může trochu pobolívat břicho.
Cca za 4-5 dní dochází k trasferu. Doba od odběru záleží na tobě, zda si zaplatíš prodlouženou kultivaci. Doporučuju ji. Zvyšuje úspěšnost přenosu vhodných dobře se vyvíjejících embryí. Zákrok je již zcela ambulantní, bezbolestný, podobný IUI, poležíš si tak 2-3 hodinky na pokoji a pustí tě domů. Nabízejí 3týdenní neschopenku (to jsem měla poprvé, ale jestli můžu říci svůj názor, už bych do toho nešla, dle mě je to zbytečné, jen jsem se pořád pozorovala). Postačí 3 denní klid (ten je dostatečný, říká se že první 3 dny rozhodnou) zhledem k tomu, že máš sedavé zaměstnání.....nic nezvedat, netahat apod.