1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rox
26. čer 2012

@pawlla Na co se ptaji u pohovoru nevim,ale kamaradka hledala praci kolem roku a to mluvi 3!! jazyky (ang nem span). Chytra jako opice. A ted dela administrativu za par korun a jazyky vubec nepouziva a je rada ze ma praci.

rox
26. čer 2012

@kiwisek Me bolelo bricho po OPU tyden. Sice jsem nespinila,ale myslim ze to je normalni.

zana21
26. čer 2012

@malinka_02 Já jsem chodila na kontroly obden do OPU, tak že to bylo v práci dost blbý...

martina_81
26. čer 2012

Holky, jsem snad jediná, kdo má od začátku stimulace neschopenku???? Když to tady čtu, tak nějak nechápu.

zana21
26. čer 2012

@kiwisek Mě přestalo břicho po OPU bolet teprve včera a po OPU jsem špinila asi 3 dny. 🙂

radina
26. čer 2012

@malinka_02 U nas je zo zakona zakazane pytat sa na deti ! a ty na to nie si u nas ani povinna odpovedat, ja aj to, ze som vydata, nemam v zivotopise. Kamoska tiez svoje dieta oznamila az 1. den nastupu do novej prace a to na uctovnom odd. len. A co som bola nedavno na pohovore , lebo tiez sa u nas prepusta, tak som sla na ide oddelenie, tak som si dala dole pre istotu aj obrucku 🙂

radina
26. čer 2012

Dievcata, ja som poprosila DR. v CARe, nech ma beru cim skor, ze nech stiham pracu, lebo ze tam to nevedia. Tak vacsinou potom stihnem prist do prace nacas a nikto ani nevie, ze som bola u DR.
Kvoli ostatnym DR., lebo clovek nema len problemy s tehu ale aj s inymi vecami ,tak som sa skusobne prihlasila do sukromnej kliniky, kde ordinuju aj do 20h a nikdy necakam v rade hodiny, ale hned idem v objednany cas.....ono sice to stoji peniaze, ale nie je to taka tragedia. A asi to stoji za to, ze by ma nevyhodili pri prvej prilezitosti.... za ten rok tam i tak pojdem ako na klavir a u statnych lekarov objednanie na konkretny termin by ma aj tak vyslo 10 eciek. A teraz sa mi toto cele dost oplatilo, lebo nase cele oddelenie stahuju az do azie, a hrozia prepustania a asi by som bola medzi prvymi na odstrel, ale nastastie som si nasla vramci firmy inu poziciu.

ivapo
26. čer 2012

@martina_81 taky mám od zacatku neschopenku!!

rory_g
autor
26. čer 2012

@malinka_02 v Gennetu...nevím, dr chtěla, aby to bylo čerstvé 😀 Jak dvakrát, to jde? Taky si myslím, že je to brzy, kor když mám 30. denní cykly...
@kiwisek já myslím, že určitě, hodně pít a bacha na OHSS...

rory_g
autor
26. čer 2012

@radina u nás je to také zakázané, ale stejně se ptají...a když neodpovíš, tím spíš Tě nevezmou. Je to smutné...

marmina
26. čer 2012

@briuska na čt držíme palce 😉 doplatek 400 na ovitrelle to je nějaká blbá novinka ne? nikdy jsem nedoplácela...

malinka_02
26. čer 2012

@zana21 taky se bojim ze tam budu furt..
@radina oni se ptat nesmi ale ptaji, naposled pry vime ze se nemame ptat a nemusite odpovidat kdy chcete deti..a kdyz neodpovis je to jasny taky..Kdyz ono je spoustu holek co potrebuji brzo a vsechny vzit nemuzou..
@ivapo
@martina_81 a to nemate v praci problem? Ja mesic neprijit tak uz ani chodit nemusim .. A neschopenku z caru prinest tak je to stejne..

martina_81
26. čer 2012

@ivapo to jsi mě uklidnila, fakt jsem si připadala divná. 😀 Já jsem teda nejdřív byla rozhodnutá, že až do OPU budu chodit do práce a na UTZ si budu brát propustku (už jsem to měla domluvený i v práci), ale dr. v caru řekl, že by bylo dobrý, kdybych od začátku stimulace byla v poho a že doporučuje neschopenku, tak jsem to jen šéfové v práci řekla a vzala si neschopenku. Takže se pak nestačím divit, když tady čtu, že holky chodí i po transféru do práce!!

malinka_02
26. čer 2012

@rory_g jako ze kdybych sla na opu az 15DC tak bych tam sla jeste 2x navic..Ja mam cykly jak kdy..mela sem kratke uz od 19 spineni a MS 23DC ted sem mela 27DC a ted kdyz snad uz bude IVF tak najednou 30..

marmina
26. čer 2012

♥ Ženy, které si miminko moc přejí:
@kive76 (Pha Motol) 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace 1.IVF – jak ti to dopadlo?
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET (srpen), 28.6. UZV
@malinka_02 (Pha Podolí) 28.6. konzultace 1.IVF
@dadenka111 (Gyn-Fiv BA) 1.IVF červen/12, 16.6. OPU (13 vajíček, 4 E zamrazena), 21.6. ET (2 E), test 28.6.
@tulipanek82 (Helios Brno) 22.6. stimulace 1.IVF (DP)
@pixie18 (Gyn Fiv BA) 1.IVF červen/12 (19.6. OPU), zamrazeno nemá, 21.6. ET (1 E), čeká na //
@zana21 (Gennet Pha) 1.IVF červen/12 (18.6. OPU), 4 E zamrazena, 23.6. ET (1 E), čeká na //
@lolitka25 (Gennet Pha) 2.7. stimulace 1.IVF (DP)
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 19.6. IUI, test kolem 3.7.
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 11.7. konzultace 2.IVF
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 2.IVF červen/12 (OPU 22.6.), zamrazeno nemá, 25.6. ET (2 E), 12.7. krev
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec (DP)
@radina (Antolská BA) 1.IVF (červenec)
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF (červenec, DP)
@strapula (Iscare BA) 1.IVF (červenec)
@kcvrcekz (Reprofit Brno) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET červen (neúspěšný), 16.7. konzultace KET
@marmina (Gennet Lbc) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 17.7. hydrolaparoskopie, 2.IVF (srpen)
@kacaul (Gest Pha) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), 2 E zamrazena, KET červenec
@absti (Gennet Pha) 1.IVF (srpen)
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), 2.IVF (srpen)
@chmurkaxy (Gyn-Fiv BA) březen/12 neúspěšný KET (1.IVF), 2. IVF (září/říjen)
@rox (Gennet Pha) 1.IVF červen/12 (nedošlo k ET)
@winterska (Gest Pha) KET květen/12 (3.IVF - 2 E – neúspěšný)
@pupidu (Obilní trh Brno) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), KET červen (neúspěšný)
@caroline123 (Gyn-Fiv BA) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET červen?

♥ Šťastné ženy v očekávání:
@nemorosis (Gest Pha) 1.IVF březen/12 (1 E), TP 1.12.12, 27.6. UZV – těšíme se na novinky! 😵
@tamaris (Iscare BA) 1. IVF červen/12, ET 11.6. (2 E), 25.6. oficiální potvrzení těhu – GRATULUJEME!!!
@danny38 (Art České Budějovice) 1.IVF květen/12 (1 E), 28.6. UZV
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), KET květen (2 E),1 mimi, 9.7. – screening
@sophie32 (Reprofit Brno) 1.IVF květen/12 (2 E), vypadá to na dvojčátka
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi, TP 5.1.13, hospitalizována...
@alinah (Iscare Pha) 1.IVF duben/12 (1 E), TP 20. a 26.12.12
@evikj33 (Reprofit Brno) 2.IVF květen/12 (2 E), dvojčátka
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E),1 mimi, TP 13.1.13
@plumeria (CRM Zlín) 1.IVF březen/12 (1 E)

Pokud chcete něco doplnit, změnit nebo se chce někdo nový přidat, napište mi (nejlépe do IP).

malinka_02
26. čer 2012

@martina_81 a co delas za praci?

martina_81
26. čer 2012

@malinka_02 já jsem na to připravila šéfovou už na začátku roku, že to letos chceme zkusit (téměř všichni tam znají moje zdravotní problémy,takže to mám v poho),takže s tím počítala. Na laparku v březnu jsem si vzala dovolenou a pak jsem jí jen řekla, že IVF nám tím pádem vychází na červen (v caru chtěli 8 týdnů po laparce klid), tak ať počítá s tím, že budu potřebovat propustky stylem "zítra ji potřebuju a přes to nejede vlak",takže asi tak a když mi pak dr, řekl, že PN bude lepší, tak jsem jí ohlásila, že je změna a že jdu na PN a prý "no co mám s Tebou dělat?" Na druhou stranu, když už v tom mám tolik peněz, tak pro to udělám maximum a neposeru si to jen kvůli tomu, že budu v práci.

martina_81
26. čer 2012

@malinka_02 12ky v nepřetržitým provozu. 😒

malinka_02
26. čer 2012

@martina_81 aha..no ja delam sama a nemam ani zastup.Ted sem byla na operaci a musela sem za 10 dni do prace a pokud pujdu na pn hned budou muset nekoho vzit takze kdyby to nevyslo tak se nemam kam vratit..

martina_81
26. čer 2012

@malinka_02 tak to máš hodně blbý. 😒

radina
26. čer 2012

@rory_g Mne sa to este nestalo 🙂

radina
26. čer 2012

@malinka_02 Mna sa moja timliderka napr. po svadbe pytala, ze kedy planujeme baby, ze aby vedela, na com je, co sa tyka mna.....no a paradoxne, predbehli ma kolegyne ,co s tym ani neratali. Ja mam skor pocit, ze ti , co sa ta na toto pytaju, tak i tak nakoniec prijmu chlapov a zenu na tej pozicii ani nechceli. Ja sa fakt budem na pohovoroch v buducnosti tvarit ako single zena. 😀

rory_g
autor
26. čer 2012

@malinka_02 aha, já myslela, že dvě OPU 😀 No nevím, proč to vyšlo takhle brzy, ale asi mi prostě rostli jen dva folíci...a byli zralí, proto jsem šla tak brzy 😒

rox
26. čer 2012

@radina U nas to je v zakone take dane, ze nemusis odpovidat...ale myslim, si ze kdyz toto odpovis u pohovoru, tak si pomysli ze jsi kverulant, a toho na pracovisti nechteji. Jen v mala pripadech bych se priklanela k tomu, ze to zamestnavatel oceni jako tvoje znalosti zakona. A prstýnek bych si rozhodne nesundavala, copak se mam za manzela stydet? Pak te prijmou, zjisti ze prstynek stejne nosis, a budou te mit zafixovanou jako "podvodnici". Teoreticky jde o nic, ale prakticky uz se nezbavis nalepky toho, ze nejsi uprimna.
@marmina Ja nedoplacela ani za ovitrelle ani za pregnyl. Nekdo plati nekdo ne. Nechapu jak to ty kliniky maji.
@martina_81 Ja uz tady rikala, ze idiot te vyhodi, a rozumnej clovek rekne to co tobe sefova. Ja nez se osamostatnila taky jsem delala sefovou - a mela holcinu ktera se snazila 3 roky, ta si brala PN uz pred stimulaci, takze mi chybela v praci i 6 tydnu, a to jsme nestihaly ani kdyz v praci byla, ale vedela jsem ze svoji praci dela dobre, ze pred odchodem udela maximum a po prichodu bude makat jako fretka, takze proc bych si hledala nahradu? Nejsem blba, zauceni pracovnika by me stalo daleko vice energie nez tech 6 tydnu pracovat v poctu o jednoho min (spolupracovnice sice mely kecy, ale ja nerikala proc je na PN, at nejsou drby, zname babskej kolektiv). Takze ja si uprimne myslim, ze PN neni duvodem k vyhazovu, ze lidi se toho cloveka (nebo nejakeho cloveka) proste zbavit musi, a PN je dobra zaminka. Ale nebere mi hlava, ze by kvuli PN se vyhazovalo, ja si fakt myslim, ze za tim musi byt jeste neco jineho (spatny pracovnik, tlak shora na propousteni anebo proste jen to, ze ten dany clovek sefovi nesedl a ten hleda duvod jak se ho zbavit). Jak se rika: Kdo chce psa bit, ten si hul vzdycky najde.

radina
26. čer 2012

@rox Asi som fakt mala stastie na firmy, kde tento zakon poznali. 🙂 ja som ten typ, ze by som pri tejto otazke odpovedala vyhybavo, ale pre mna by to bolo tiez znamenie, ze ta firma by ma v buducnosti kvoli tomuto mozno aj vyhodila, tak by som tam asi ani nechcela pracovat. mna vytacaju tie ich naucene HR otazky, vacsinou chcem potom pracovat tam, kde je ten pohovor vedeny velmi profesionalne a nepytaju sa ma stupidity, ako kde sa vidite o 5 rokov 😀, lebo ruku na srdce, kto im hovori pravdu, alebo nema naucene odpovede? 🙂 ....... radsej nech mi daju polhodinovy matematicky a je pokoj 🙂

radina
26. čer 2012

@rory_g My zeny to mame v zivote fakt tazke po vsetkych strankach ☹ ....... a este nam ani nedaju plat, taky aky muzom ! 😠

rory_g
autor
26. čer 2012

@rox já teď doplácela na Pregnyl 7Kč 😅 😀 A máš pravdu, můj šéf přijal na mé místo holčinu, která pracuje o 7tis. hr. méně...takže jak všichni víme, záminka se vždycky najde, mě třeba řekl, že v rámci reorganizace a zdraví je přednější a bla bla...
@radina matematický nééé 😀 😀 s tou já nejsem kámoška 😀

radina
26. čer 2012

@rory_g Hehe, ja tiez nie som na matiku, ale raz som natipovala tak dobre, ze ma chceli do auditu 😀

rory_g
autor
26. čer 2012

@radina dobrééééé 😀

b.bardyova
26. čer 2012

@strapula a uz mas aj lieky...???