1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

raniha
10. kvě 2014

Ahoj holky..nevím kde bych začala, na iVF jsme šli po 27 měsících snažení, našli mi na imunologii zvýšený počet NK buněk jinak jsme oba dva s manželem zdraví. Včera u mě proběhlo OPU, odsáli mi 15 vajíček. Rozhodli jsme se že je necháme aby se oplodnili samy i když nás laborant tlačil do ICSI, manžel měl HBA test 91% takže jsme neviděli nikde překážku proč by to nemohli dokázat samy. Pouze jsme nechali prodlouženou kultivaci. Dnes když jsem ráno volala do laboratoře tak mi oznámili že se oplodnili jen 4 a že z toho jsou na tom 3 špatně ☹ Z toho jednoho je nádherná zygota a ty tři ještě nejsou ztracený ale že tam může být špatný vajíčko nebo spermie a tak se zatím nehnuli z místa..nebo si jen dávají na čas..dali nás do programu na sledování 24hodin aby věděli oni samy co se s tím děje a byli moudřejší a zítra si mám ráno zavolat a že už to bude vědět jistě kolik jich je. Holky já mám takový strach..prosím ať aspoň jeden bojovníček to zvládne ☹

anitraamm
10. kvě 2014

@hanickkaa Já si píchala první 4 dny 125, pak 3x 112,5 a zítra si mám píchnout zase 125 a v pondělí na utz, tak uvidím co bude dál 🙂 držím palečky na zítřejší první utz 🙂 A ty si pícháš jak víc či méně??? 🙂

hanickkaa
11. kvě 2014

@anitraamm ahoj,tak UZ dopadl dobře,přesně nevím kolik mám folikulu ale je jich dost a jsou prej krásné. dalši kontrolu mám ve středu. Já píchám 150 ráno a 100 večer a v tom pokračuji i nadále. držím ti pěstičky ať jde všechno tak jak má

anitraamm
11. kvě 2014

@hanickkaa Tak to je paráda 🙂 ty si pícháš ráno i večer jo, tak hlavně že je vše v pořádku 🙂 a že jsou krásný 🙂 A kam vůbec chodíš??? Zítra určitě písnu jak jsem dopadla já na další kontrole 🙂 Držím palečky ať vše pokračuje jak má 🙂A můžu se zeptat jestli na sobě pociťuješ nějaké změny???

hanickkaa
11. kvě 2014

@anitraamm jezdím do ostravy,jj píchám ráno i večer ale už mi to ani nepřijde. Někdy mě pobolívají vaječíky a pobolívá mě podbřišek ale jinak nic.

anitraamm
12. kvě 2014

@hanickkaa Tak dneska druhý utz za sebou, sliznici mám prý výbornou, a je tam asi tak 10 dostatečně velkých folikulů a ve středu jdu na OPU, dneska jsem si píchla ještě jednu injekci a zítra už nic a ve středu hurá na to 🙂 Tak ti ve středu budu držet palečky a myslet na tebe, aby bylo vše v pořádku 🙂

hanickkaa
14. kvě 2014

@anitraamm ahojky,tak u mě dneska dobrý,mám na každé straně minimálně 10 folikulů,zítra jdu ještě na kontrolu a v sobotu mě čeké OPU. Držím pěstičky ať je u tebe všechno v pořádku

anitraamm
15. kvě 2014

@hanickkaa Ahojky, tak včerejší OPU dopadlo super, odebrali 10 folikulů a dneska mi oznámili z laboratoře, že 7 se jich krásně vyvíjí, ale taky mi dneska volala doktorka a domluvili jsme se na transferu až za měsíc, že je to prý lepší pro ty embrijka skrz genetickou vadu, tak nevím zda mám být zklamaná, že to není v pondělí nebo no prostě nevím, mám takové rozpolcené pocity ☹

yilo
16. kvě 2014

@anew ahoj, my jdeme cca za tyden pro vysledky z genetiky a pak jdeme na to 😉

yilo
16. kvě 2014

Ahoj holky. Jsem tady nova. Tak se predstavuji 🙂. To o cem pisete me teprve ceka. Za tyden jdeme pro vyskedky z genetiky a pak hura na to. Nevite je mozne udelat jeste imuno vysetreni? Preventivne... Abychom vyloucili alergrii. Neni to blbost? Snazime se sest let, manzel ma horsi vysledky. Jeste jsem se chtela zeptat. Mel jste nekdo odber vajicek v analgosedaci ? Trochu me to desi. Dekuji moc za vase rady.

martinakl
16. kvě 2014

Byl někdo na IVF z důvodu chybějících vejcovodů? (jinak není žádný problém)

hanickkaa
18. kvě 2014

@anitraamm ahojky tak po včerejším OPU mám 19 vajíček,břicho mě pěkně bolí,mám náběh na hyperstimulační syndrom,tak doufám že se mu vyhnu,jinak bych měla také odklad. Zítra jedu na kontrolu tak uvidím jak to všecho dopadne.

bien_1987
18. kvě 2014

@martinakl ja se ted chystam z tohoto duvodu...

martinakl
18. kvě 2014

@bien_1987 A co ti řekli doktoři? Je velká šance, že se to podaří rychle? Kolik cca tě to bude stát? Já pořád nevím jestli do toho půjdem.

bien_1987
18. kvě 2014

@martinakl no,jinou sanci nez jit do toho, prece nemame 🙂
muj gynekolog me uklidnoval, ze kdyz je u pripadu jako jsme my pricina neplodnosti jasna, tak by to nemel byt problem. ja mam udelana vsechna mozna vysetreni a nevypada to, ze bych mela jeste nejake jine prekazky, tak strasne moc doufam, ze by nam to napoprve mohlo vyjit. ale nechci to zakriknout. a navic jsem relativne mlada (26), tak to by melo byt taky plus...
my jsme v soukromem CAR a predbezne nam to spocitali na cca 20tis - ale my teda jeste budeme delat specialni PGD,takze to bude drazsi a rikala jsem, ze chci urcite prodl. kultivaci a mozna budem potrebovat icsi (jeden spermiogram vysel priteli hur a jeden dobre, tak nevime)

martinakl
18. kvě 2014

@bien_1987 20 tis. je teda dost.. Ale tak já nevim, jak se to pohybuje 🙂 A za to to samozřejmě stojí.
Já nevim, jestli jít do dalšího dítěte. 3x jsem potratila, tak už mám strach. A taky problémy doma a tak. to tady nebudu rozebírat 🙂
Já jsem 4x otěhotněla na první snažení, takže vím velmi dobře, že u nás problémy nejsou. Až teda na ty vejcovody (předtím jsem měla aspoň jeden) 😖

bien_1987
18. kvě 2014

@martinakl aha, ja prave zatim zadne dite nemam... to mas fajn, ze aspon prvni se ti podarilo prirozene 🙂

martinakl
18. kvě 2014

@bien_1987 To jo, je to ohromný štěstí...

anitraamm
18. kvě 2014

@hanickkaa Ty jo to jsi jich měla teda dost, tak hlavně držím palečky at to všechno dopadne dobře a je ti už lépe 🙂 my máme 5 krásných vajíček a dvě pomalejší, a zítra jim budou dělat všechny ty vyšetření, tak uvidíme jak dopadneme, doufám v nejlepší výsledky 🙂

hanickkaa
19. kvě 2014

@anitraamm tak z 19 máme krásných 9,tak uvidime jak to všechno dopadne a transfer by mohl být ve středu nebo ve čtvrtek. Drřím pěstičky ať je všechno v pořádku

anitraamm
19. kvě 2014

@hanickkaa Tak mi máme 3 zmražené a čekáme na výsledky a prý tak 3 týdny, to bude teda dlouhý 3 týdny, tak držím pěstičky, aby transfer byl co nejdříve a krásně se vám vyvíjeli 🙂

alenpa
21. kvě 2014

Ahojky,výsledky z Prahy konečně doma,genetika i imunologie v pořádku,příští týden stimulace vaječníků,chtěla bych se zeptat co vše to obnáší?Budu si muset píchat injekce do břicha?Máte s tím určitě zkušenosti, mám jisté obavy 😒

anitraamm
22. kvě 2014

@hanickkaa Myslím na vás, snad už máš transfer za sebou 🙂

hanickkaa
22. kvě 2014

@anitraamm ahojky,tak transfer byl včera máme krásných 16buněk. na kontrolu jedu 6.6. to je dálka. Vúbec ti to čekání nezávidím,budu na tebe myslet

anitraamm
22. kvě 2014

@hanickkaa Jé tak to hrozně moc zatím tiše gratuluju a hlavně přeju, aby se ti krásně uhnízdilo 🙂 držím palečky 🙂

anitraamm
23. kvě 2014

@hanickkaa A můžu se ještě zeptat zda byl transfer bolestivý???

hanickkaa
23. kvě 2014

@anitraamm nemusiš se bát,byl to sice zvláštní pocit ale nebolelo to vůbec.

anitraamm
28. kvě 2014

@hanickkaa ahojky, tak jak pak se vede ???

hanickkaa
29. kvě 2014

@anitraamm ahojky,zatím dobře. příští týden mě čeká kontrola tak jsem zvědavá,ale mám pocit že z toho nic nebude ☹ ale uvidíme,pořád je ještě brzo dělat závěry. A co ty?

esperanza7
29. kvě 2014

@hanickkaa Ahoj, můžu se tě jen zeptat, jak se u tebe projevoval náběh na hyperstimulační syndrom? Dnes jsem byla totiž u svého lékaře, mám jej také. Tekutinu v břiše, nafouklé břicho, bolesti břicha, musím jen odpočívat. A to mě čeká v sobotu ET. Nevím, zda vůbec bude možný ☹ Jak jsi na tom byla ty těsně před ET? Dnes jsem si píchla fraxiparine a nějaké čípky... TAk nevím, zda to do soboty pomůže. Měla jsem 18 oocytů, cítím se jak jeden velký hormon. Jinak Ti samozřejmě moc držím palce, aby ti první kontrola dopadla na jedničku a splnil se ti sen. Dle tvé poslední reakce pouze říkám: "neházej flintu do žita"!!!