1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
18. čer 2012

@briuska ahojky, taky jsem chodila do Pronatalu. Jestli ti můžu poradit, nech si udělat před IVF imunologii (ale ne v Pronatalu, tam nevyšetří manžela, já byla v Immunia na radu holek tady). To že máte jedno dítko přirozeně, bohužel nic neznamená. já mám taky jedno po IUI takže v alergii problém nebyl, teď po neúspěšném ivfku mi zjistili hodně vysoké protilátky proti mm spermijkám a další problémy! Taky mi asi v Pronatalu "zapomněli" udělat před IVF testy na štítnou žlázu a ejhle, měla jsem autoimunní zánět, který jsem bohužel zjistila taky až po...a 25 tis. v čudu. Nikam nespěchej, vyběhej si co se dá, sice je to lítání a oddálení ale vyplatí se to. Držím palce 😵

zana21
18. čer 2012

@rox Já myslím, že vall skončí v guinnessově knize rekordů 🙂 No, nečekala jsem to, pořád nic nic a pak obrovský nárůst. Modlím se, aby byly kvalitní 🙂 Asi se mi to vše skloubilo dohromady, asi z toho strachu, aby byly vajíčka a kvalitní, tak se mi to přeneslo na výběr hráčů na OH 🙂
@briuska Taky mi přijde, že 36mm už je hodně, to by ti měl folk dávno prasknout. A řekl ti k tomu něco dr?

marmina
18. čer 2012

@zana21 tyjo!! skvělá úroda, super, tak ať se ti hezky oplodní!!! 😵 😵 😵

zana21
18. čer 2012

@rox Hezky a pravdivě napsáno od zkušené maminy 🙂

zana21
18. čer 2012

@marmina Děkuji, doufám, že jsme se rozhodli dobře a dali to půl na půl (přirozeně a ISCI)

marmina
18. čer 2012

@zana21 když jich máš tolik, tak to je určitě dobrá volba. Přirozeně je to nejsprávnější 😵

rox
18. čer 2012

@marmina A projevuje se ti nejak ten autoimunitni zanet?

unkarka
18. čer 2012

@marmina přesně jak píšeš nechat si udělat ruzna vyšetření a pak jit do prvního pokusu.My kdybychom to vědeli tak taky nejdřív jdeme na testy a pak až na IVF ale na to nás nikdo neupozornil.Přišlo my to že z nas vytahli peníze 😠

unkarka
18. čer 2012

Jinak vysledky už mám doma a jen čísla-čísla-čísla 😲

marmina
18. čer 2012

@rox právě že nijak 😒 nic mi nebylo

kcvrcekz
18. čer 2012

Ahojky holky musím se dopředu omluvit, že tady moc nejsem, ale to vedro mi dáva zabrat a tak se k pc moc nehrnu. Jak se máte? Co je tu nového?

marmina
18. čer 2012

♥ Ženy, které si miminko moc přejí:
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 19.6. IUI – hodně ŠTĚSTÍ na zítra!!! 😵 😵 😵
@pixie18 (Gyn Fiv BA) 9.6. stimulace 1.IVF (KP), 19.6. OPU – tobě sladké sny a hodně vajek 😉
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 19.6. UZV před stimulací 2.IVF (DP) – a tobě jen dobré zprávy a brzy úspěšný start 😵
@zana21 (Gennet Pha) 6.6. stimulace na 1.IVF, 18.6. OPU – 16 vajíček!!! Gratulujeme k super úrodě! 😵 😵 😵
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), 18.6. imuno – nutná léčba – ať jsi brzy o.k.! ♥, 2.IVF odklad (srpen?),
@pupidu (Obilní trh Brno) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), 2 E zamrazena, 5.6. KET (2 E), 18.6. krev – bohužel negativní – drž se holka a naber síly do dalšího pokusu! ♥
@radina (Antolská BA) 1.IVF červenec/srpen, 18.6. UZV kvůli cystě – jak jsi dopadla?
@marmina (Gennet Lbc) 1.IVF březen/12 (neúspěšné - Pronatal), 17.7. hydrolaparoskopie, 2.IVF odklad (srpen?)

@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 11.6. stimulace 2.IVF (KP), 20.6. UZV, OPU plánována 22.6. – neboj, do pátku dorostou 😉
@tulipanek82 (Helios Brno) příští týden stimulace 1.IVF (DP)
@dadenka111 (Gyn-Fiv BA) 1.IVF červen/12, 16.6. OPU (13 vajíček, 2 E zamrazena, 6 E na PK), ET 21.6. – všem bojovníčkům držíme palce! 😵
@kcvrcekz (Reprofit Brno) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), 4 E zamrazena, KET 9.6., testovat bude 21.6.
@sophie32 (Reprofit Brno) 1.IVF květen/12 (25.5. ET 2 E), 2.6. pozitivní test, 22.6. UZV
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)
@caroline123 (Gyn-Fiv BA) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET červen – kdy???
@lolitka25 (Gennet Pha) 2.7. stimulace 1.IVF (DP), UZV 16.7. a 24.8.
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF (červenec)
@kacaul (Gest Pha) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), 2 E zamrazena, KET červenec
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@rox (Gennet Pha) 1.IVF červen/12 (nedošlo k ET)
@absti (Gennet Pha) 1.IVF (srpen)
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET (srpen?)
@chmurkaxy (Gyn-Fiv BA) březen/12 neúspěšný KET (1.IVF), 2. IVF (září/říjen)

♥ Šťastné ženy v očekávání:
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi, TP 5.1.13, 18.6. výsledky screeningu – jak jsi dopadla?
@winterska (Gest Pha) 3.IVF květen/12, 14.5. KET (2 E),1 mimi, 21.6. UZV
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 14.5. KET (2 E),1 mimi, 22.6. UZV
@danny38 (Art České Budějovice) 1.IVF - ET 24.5. (1 E), 14.6. oficiální potvrzení těhu, 28.6. UZV
@evikj33 (Reprofit Brno) 2.IVF- ET 19.5. (2 E), dvojčátka
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E),1 mimi, TP 13.1.13
@alinah (Iscare Pha) 1.IVF duben/12 (1 E), TP 26.12.12
@nemorosis (Gest Pha) 1.IVF březen/12 (1 E), TP 1.12.12
@plumeria (CRM Zlín) 1.IVF březen/12 (1 E)

Pokud chcete něco doplnit, změnit nebo se chce někdo nový přidat, napište mi (nejlépe do IP).

danny38
18. čer 2012

@unkarka Já když jsem začínala tak před stimulací jsem i s manželem musela nejdřív na genetiku. Posílají tam automaticky, na imuno ne, to asi až když je nějaký problém.

Holky já jsem úplně hotová. To vedro je nesnesitelné. Navíc jsem zjistila, že při každém i sebemenším pocitu hladu se mi začne dělat blbě. Což bylo dnes ráno a pak i v průběhu dne. Dneska se tedy opravdu cítím nic moc 😒

briuska
18. čer 2012

@rox jojo, přesně to si myslím, mám strach, že mi folíky nepraskají, nebo že nedozrají. Já jsem asi stará hlavně biologicky, jak mi naznačila doktorka 😀 . IVF mi přijde jistější, ale asi půjdu ještě jednou do IUI. Koukám, že máš doma tak trošku obry 😀 , teda to jsou míry!!

danny38
18. čer 2012

@marmina Jsem moc ráda, že máš z nového caru dobrý pocit, to je ten správný krok dopředu 😉

@zana21 Parádní velikonoční nadílka 😀 Určitě ses rozhodla správně 🙂 My jsme dávali jen přirozeně a 8 se jich oplodnilo 🙂

@unkarka Je důležité, že našli určitou příčinu, proč se nedaří, pokud by nic nenašli došlo by možná na další marné pokusy, takhle budeš mít jistotu, že proběhne léčba a nebude už nic bránit ke zdárnému pokusu 😵

sophie32
18. čer 2012

Caute dievcata! Ako sa mate! Vela pisete, budem citat do noci 😉
@danny38 Ahojky, ja mam presne to iste...to bude to tehotenstvo 🙂 Cely den musim mat nieco po ruke, co mozem zjest...inak je zle 🙂
@marmina Krasna tabulka, Teba je tu skoda 😉
@kcvrcekz Nemas nutkanie urobit si test? 😉

danny38
18. čer 2012

@sophie32 Jenže jak je teď to vedro, tak já mám občas problém do sebe něco nacpat, i když pocit hladu volá 😀

sophie32
18. čer 2012

@danny38 To mas pravdu, ale ja zase zjem...kolegyne dnes mali na obed salat, ze je teplo a nechuti im a ja kus masa a salat plus dezert 🙂

rox
18. čer 2012

@briuska No a hlavne nevim po kom, ja mam 172 a jsem (po nich) z rodiny nejvetsi, jejich babicky a i dedove z obou stran i otec jsou jeste mensi nez ja......a za usi jsem je netahala kdyz byli mali 😀
@danny38 Moje tehu kamaradka taky musi porad jist, jinak je ji blbe.
@danny38 Na genetiku nas poslali taky automaticky,ale my se zrovna (zase) pohadali a ja jsem se sprajcla a nikam jsem nesla. 😝

danny38
18. čer 2012

@rox A zrovna u té ženské toho zkoumají nejvíc 😀

briuska
18. čer 2012

@zana21 dr. mi řekla že už bude obr folík prasklý, že už je pozdě (na plánovaný styk), ale mi se stejně milovali po několik dní předtím a nečekali na to, kdy nám to doporučí podle ultrazvuku. Bylo to v měsíci kdy jsme pouze stimulovali a snažili se sami doma, bohužel stále bezvýsledně. Jen doufám v to, že když už jsem jednou těhotná byla, moje tělo mě nezradí a vyjde to ještě jednou. Bohužel uplynulo od té doby 14 let

kcvrcekz
18. čer 2012

@sophie32 ahojky vůbec. 🙂

marmina
18. čer 2012

@briuska 14 let, to bych se zbláznila!

sophie32
18. čer 2012

@kcvrcekz Tak to Ta obdivujem...ja uz som test mala v rukach piaty den po ET, ale to bolo ozaj este skoro...ale siesty som uz nevydrzala 🙂 Ale mozno je to lepsie....clovek nie je zbytocne sklamany, nerobi si nadeje a pod.Tak dufam, ze krv bude pozitivna, drzim palceky 🙂

absti
18. čer 2012

@rox
do Prahy do Gennetu

marmina
18. čer 2012

@briuska jinak můj pocit z pronatalu - vše jak na běžícím páse - ani po ET jsem moc dlouho neležela, to ty ukrajinky, co tam byly s námi ležely o hodinu déle 😒 já šla poslední a propouštěli nás všechny najednou...po IUI šup šup taky hned pryč ať může jít další na řadu...mám čím dál víc z toho všeho tam smíšené pocity...a ta vyšetření před ivf si opravdu vyběhej sama (imuno, endokrinologii) jistota je jistota

kcvrcekz
18. čer 2012

@sophie32 No já budu testovat asi ve čtvrtek. Nechci být zase smutná, jak jsem tu už psala minule 9. DPET jsem měla ducha a ten byl do 11. DPET a pak ..nic...Takže nebudu testovat dřív než bych měla..🙂

briuska
18. čer 2012

@marmina je, děkuju za zprávu, já se tě zrovna chtěla na Pronatal zeptat...a kam můžu jít na imuno a endokrin. sama? a je ještě nějaké vyšetření, které bych mohla podstoupit před IVF? já se doktorky ptala, zda mám průchodné vejcovody a řekla mi že jo, že to. je vidět na utz. tak nevím, jak moc to je vidět 😒 . na Pronatal jsem slyšela velkou chválu, proto jsem tam i šla...teď jsem ale na vážkách. Asi bych podstoupila jedno IVF tam a kdyby se nepovedlo, zkusila bych jiný Car

briuska
18. čer 2012

nevíte někdo prosím o stránkách, kde by byl přehled úspěšnosti jednotlivých CAR?díky

marmina
18. čer 2012

@briuska tu štítnou žlázu ti můžou udělat v Pronatalu, třeba by tí jí udělali sami, ale mě to právě neudělali...na imunologii jsem byla v Immunia Praha http://www.immunia.org/ (potřebuješ doporučení od svého gynekologa a musí v něm zmínit i manžela!) platí se jen 60 kč regulační poplatky. Dnes jsem byla poprvé v Gennetu Liberec a dr. mi říkala, že mám všechna vyšetření hotová (genetiku,imuno, štítku, trombomutace) a že by mi doporučila udělat hydrolaparoskopii aby zmapovali oblast celé malé pánve, jestli tam někde třeba nejsou ložiska endometriozy, která otěhotnění brání. Že prý hodně žen, které jsou bez příznaků a nemůžou otěhotnět, právě často tu endometr. mají...Jo a docela pochybuji, že průchodnost vejcovodů je vidět na uzv....tu právě taky dělají tou laparkou - napustí tě nějakou tekutinou a kamerkou vidí jak je co průchodné. I když na IVF tu průchodnost zrovna nepotřebuješ, protože ti odeberou vajíčka jinou cestou.