1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kiwisek
20. čer 2012

@dadenka111 super! tak zajtra držíme palce a nech sa bublinkám u tebe líbí krásných 9 mes. 😉

zana21
20. čer 2012

@briuska Mě embryolog říkal že ISCI i klasické IVF má každé výhody a nevýhody. U ISCI je asi větší pravděpodobnost na oplodnění ale vývoj embrya může být horší. Zase u klasického IVF je to na přírodě a ta si umí poradit a sama selektuje to nej. My nakonec dali půl na půl 🙂

marmina
20. čer 2012

@dadenka111 takže budeš další kandidátka na dvojčátka 😵

zana21
20. čer 2012

@dadenka111 Úžasná zpráva, takže všech 6 jsou pěkný bojovnici a 4 z nich supr 🙂 Moc moc držím palečky na zítřek, ať to vše probíhá OK s výsledkem v kočárku 🙂 A ty jsi na sto pro rozhodnutá, že 2?

rox
20. čer 2012

@zana21 ja jsem teda po opu ze sebe nedostala ani kapicku krve. A taky do vas narvali kus gazy a pak vam ho sestra vytahovala? Ja mela pocit jako by mi vytahovala streva, furt tahala a furt nebyl konec....jako kdzy kouzelnik taha z klobouku ty svazane hadriky
@saraha2 jasne ze zamrazuji, vzdyt dneska se doporucuje mladym holkam, at si nechaji zamrazit vajicka, pac rodina se odklada az po 30 letech a to uz muzou byt problemy, tak at holky maji zasobu. Ja mit dcer tak ji to rozhodne doporucim.
@marmina Vis ja si myslim, ze bud ze me nevytahli zadne vajicko, nebo nekvalitni a nechteli mi to rict aby ze me vytahli 7 tis za ICSI, tak mi rekla ze dozrat nejde a pak oni za to nemuzou ze se to nepovedlo. Mam ten pocit a cim dal silneji.
@briuska nejhorsi je, ze stiznosti nic nevyresime, pac oni si zpravu zmanipuluji a stejne vis prd. Ja ani nevim zda ze me vlastne neco vytahli nebo ne, vzdyt jsem spala. Acert vi kolik ceho udelaji spatne - nas to stoji prachy,cas,zdravi...ale pro ne to je byznys a je jim to fuk. Chces dite? Tak prijd znova.
@briuska ja si taky nemyslim ze by ICSI zpusobovalo problemy, to spise ty hormony, pac to vajicko nezraje v prirozenem prostredi ale je "nabuzeno"
@marmina No me taky prijde ze to musi byt obecna alergie, jak muzou zjistit alergii na urciteho chlapa, kdyz ho vlastne vubec nevysetri??

kiwisek
20. čer 2012

@briuska nám vzhledek ke katastrofálnímu spermiogramu (málo a nepohyblivé spermie) doporučili ISCI, že bez něj by to nemělo šanci... no nevyšlo to ani tak... ze 12 vajíček ani s ISCI neoplodniki ani 1 😖 věřím, že léčba mm zabrala a teď budú v lepší kvalitě a vyjde to! 😉

dadenka111
20. čer 2012

@marmina 😀 to víš že jo!!!

dadenka111
20. čer 2012

@zana21 100% 🙂 dvojky

unkarka
20. čer 2012

@pupidu ahojky mi na imuno museli jít oba a manžel vezl sperma a brali mu krev.Byli jsme na imuno v Praze na Karláku.

zana21
20. čer 2012

@rox Já měla stejný pocit a prosím tě jak ti bylo po OPU, mě ještě stále bolí podbřišek a znova jsem začala špinit ☹
@kiwisek Neboj, teď to bude určitě lepší 🙂

kiwisek
20. čer 2012

@rox s tim jak pises, ze maz smisene pocity a pochybujes, jestli vubec nejake vajicko bylo atd... tak sme to citili uplne stejne, ale se sperm. tedy... v prvni davce z rana nam rekli, ze nebylo nic, teda 0, pak udajne o 2 hod. pozdeji tam par ks nasli a ty pouzili na ISCI... no hodne zajimave je, ze tyden na to na kontrolnim SPG byla opet 0 !! takze stejne jako ty si myslim, ze to byla spis lez jako vez, aby z nas vytahli 7 tis. za ISCI... 😠

zana21
20. čer 2012

@dadenka111 Já tedy pořád nevím. U vás asi neplatí ten zákon, že pokud si dáš 2 embryjka, tak máš nárok jenom na 3 pokusy přes pojišťovnu? A chceš to proto, že chcete dvojčátka, nebo aby jsi zvýšila šanci na úspěch a případná dvojčátka bude bonus? 🙂

martina_81
20. čer 2012

@kiwisek ahooj, díky moc, už mám 2 prcky u sebe a je to takový zvláštní. 🙂 Četla jsem, co Ti řekli ohledně těch vajíček a nechápu, stojí to tolik peněz, musíš toho spoustu vydržet a oni ještě dělají takový sviňárny??? To snad není ani pravda. Kam, že to chodíte?

kiwisek
20. čer 2012

@martina_81 krásné zprávy! 😉 tak ať se bobánci hezky "zakousnou" a nepustí až do porodu 😀 kolik E vám zbylo - dali ste zamrazit? ... chodíme do Motola do Prahy. No snažím se být pozitivní a věřím, že to teď napraví a snažím se o tom přesvědčit i manžela, no on je docela pesimista 😎

martina_81
20. čer 2012

@kiwisek joo, díky, stačilo by nám z toho jedno. 😉 Zamrazili nám celkem 7, 4 už předevčírem a 3 dneska, tak jsme za to dnes dali 5500 a šli jsme. Ani se mu nedivím, já bych po takovým přístupu asi změnila car, protože tohle je fakt sviňárna.

dadenka111
20. čer 2012

@zana21 My mame hradene 3x IVF od poistovne, ale nie je tam myslim podmienka, ze musime vlozit po jednom. My chceme len zvysit sancu na prvy pokus. Moze sa uchytit aspon jedno a ked sa uchytia obidve, tak to je len bonus. Nejako to uz zvladneme. Moja mamina ide uz na dochodok a partnerova mama uz o rok moze tiez ist. 😵 Ak nebudem zvladat. Verim, ze pomoze kto moze. Vy mate kolko hradenych pokusov?

kiwisek
20. čer 2012

@martina_81 kdyby to náhodou teď nevyšloo tak sme rozhodnutí pro ISCARE v Praze... sice je to tam asi o polovinu dražší, takže bychom aspon půl roku hodně šetřili, ale mají tam lepší přístup (mm tam chodí k andrologovi)... jinak, o vím od holek tady tak v 90% se chytne jen 1 ze 2 E... taky to zvažuji, ale uvidíme kolik jich budeme mít, tak zatím nechci předbíhat. a kam chodíte vy do CARu?

martina_81
20. čer 2012

@kiwisek Chodíme do Sanusu v Pardubicích a jsme maximálně spokojení, fantastický přístup a máš pocit, že tam jsou jen pro Tebe, je to tam takový menší a téměř "rodinný", což je super. Nevím, jak se to pohybuje v Praze, my v tom momentálně máme 24 tisíc, bez nafty, co projezdíme.

unkarka
20. čer 2012

@martina_81 tak hlavně odpočívej a nech se hýčkat a bud na sebe opatrná!!!

unkarka
20. čer 2012

Tak jsem volala do Sanusu a léčit mě zatím nebudou dokud nebude genetika.Takže zítra budu mít tel u ucha a nutit nutit nutit doktorku at už konečně pošle výsledky.

rox
20. čer 2012

@zana21 Me taky hodne bolelo bricho, jako silna ms, dneska je to tyden po OPU a teprve dneska se citim dobre. Sice ho jeste citim,ale minimalne. Tak jeste v sobotu nedeli to bolelo dost, pak to ustavalo. Nicmene jsem vubec nespinila, ale rikali mi, ze muzu spinit a je to normalni.
@kiwisek mej prijde divny, aby v dalsidavce za par hodin toho bylo vice. ale to jsou veci, tkere si bohuzel nemuzeme nijak overit. Chteli vytahnout z nas prachy. a aby nevypadali jako idioti tak rekli ze to je dobry.... 😠 😠 😠
Jeste jim dluzim 20 tis, nejak se nemam k tomu to jit zaplatit 😝 A vy mate na spermio 0 jako ze nema vubec zadne zive? Z ceho to muze byt? Malo hormonu? Nebo nejaka nemoc?
@kiwisek No muj jak byl se mnou jednou v ordinaci tak jen kroutil ocima a venku rekl rovnou, ze s nima teda neotehotnime

zana21
20. čer 2012

@dadenka111 No, u nás letos změnili zákon, že pokud zavedeš po 1E, tak ti pojišťovna hradí 4 pokusy. Ale úplně přesné podmínky neznám, jen toto mi dr říkala. No, nechci předbíhat, uvidíme jak si povedou naši bojovníčci. Tak se hlavně na zítřek hezky vyspi 🙂

briuska
20. čer 2012

@dadenka111 moc držím palce 😉 😲

briuska
20. čer 2012

@martina_81 držím palečky ať se držííí 😉

zana21
20. čer 2012

@martina_81 Hezky odpočívej, nožky nahoru a ať přijdou jen pozitivní zprávy na TT 2 // 😀

martina_81
20. čer 2012

@unkarka jen polehávám, přítel mě nic jinýho ani dělat nenechá, prý musí chránit svoje investice. 😀 😀 😀

zana21
20. čer 2012

@rox Díky moc za tvoje zkušenosti. To jste vážně z nich měli tak špatný pocit, že tohle přítel řekl? Tak to je síla. A když jdeš na nějakou další konzultaci, abyste vše probrali, jak to dopadlo apod. Ráda bych věděla, co ti řeknou..

kiwisek
20. čer 2012

@rox 0 jako že nemá žádné... aspoň tak to řekli... androlog dr. Kočí zjistil, že nejpodstatnejší příčina toho stavu je hormonální nerovnováha - málo testosteronu a hodně estrogenu - tak nasadil v únoru hormonální léčbu a teď je to lepší o něco - v iscare když byl na smg. tam řekl teď 31.5, že tam bylo 100 tis. a za týden byl v Motole - na zamražení a když volal jak to vypadá tak mu dr. řekla, že tam byli nalezeny ojedinelé spermie.... tak byl vzeky bez sebe! na dotaz - víc mi k tomu neřeknete? se ho zeptala - co by ste ještě chtěl vědět?? 😠

martina_81
20. čer 2012

@briuska @zana21 díky, snad se zadaří. 😉

briuska
20. čer 2012

holky, v Pronatalu je ICSI do 10 oocytů za 7,5 tis. Dr, mi řekla. že kdybych třeba měla 10 vajuch a dala si je na 1/2, tak i kdyby použili na ICSI jen 5, zaplatím tak jako tak 7,5 tis. Prý je proto už lepší nechat píchnout všechny co budu mít. Při tom je prý největší šance vybrat ty nej. 😕 Kdybych jich měla náhodou hodně, třeba 12, tak doporučila 2 přirozeně a 10 na ICSI. .... (mívám ale málo folíků, měla jsem: 1,3,3,5 kousků )...asi jsem to napsala nepochopitelně, bojím se toho zásahu, radši bych to nechala na přírodě a Dr. mě pořád vysvětluje, že ICSI jsou největší šance a riziko moc není