1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

briuska
18. črc 2012

@saraha2 ja picham 3,3,3,2,3,3,3 ampulky na den.Je to moje 1.ivf,tak mam strach,aby to stacilo,snad to bude ok,diky za tvou odpoved 😉

darazv
18. črc 2012

@briuska tak ja ta uplne ukludním pretože ja som brala len 150 jednotiek dokopy som si napichala 1500 jednotiek a mala som v brušku pred OPU 42 vajičiek 😠

saraha2
18. črc 2012
darazv
18. črc 2012

@saraha2 Ahoj netráp sa tým aku kvalitu embryi maš,pretože niekedy je to tam hore o osude,,, niektorá može mat ukažkove embrya a prd z toho a niektorá má embrya nič moc a je z toho mimi 😉 ja mam za sebou 5 transferov a nepomohli mi ani luxusne embrya a kamaratka co mala nekvalitne je tehula,takže tak,,,

saraha2
18. črc 2012

@briuska já šla na první ultrazvuk od prvního píchance šestý den...a to brali i krev a upravili případně dávky,takže se nic neboj 😉 dokonce poprvé jsem píchala 8dní a ted 10dní..takže oni si to ohlídají,aby folíky dorostly a byly připraveny na OPU..

saraha2
18. črc 2012

@darazv to jsi teda pěkná nosnice!!!!jedna tady taky píchala jen 150jednotek a měla 49vajíček...a co s tebou dělají,nebo co ti řekli,když transferů nevyšlo??a uhnízdilo se to někdy??

ramdy
18. črc 2012

@lolitka25 moc ti gratuluju, to je krásný, více takových pozitivních zpráv ať mám lepší náladu, supeeer
🙂

radina
18. črc 2012

@dadenka111 Asi ano 🙂 .... aj ked ja az tak moc nepijem 😖 niekedy na to popri robote zabudam 😎

darazv
18. črc 2012

@saraha2 tak to som bola 🙂 nechapem to prečo sa to nepodarilo vzdy som mala pre ních luxusne embrya akurat ze 2krat som mala biochemicku graviditu tak som sa radovala chvilu ☹ teraz chcem pauzu na ivf nechcem ani pomysliet idem ešte o mesiac na laparku ,,pretože mi nič nenasli som proste zdrava ibaže priatel má malo pohyblive rybičky ☹

radina
18. črc 2012

@malinka_02 Ja idem uz zajtra, uvidim, ci mi ju da ! 😝

lolitka25
18. črc 2012

@ramdy dakujem 🙂

pawlla
18. črc 2012

Nevim proc ale jsem tak desne unavena posledni dobou ze jin spim nevim jestli to neni tim kontryhelem ktery piju uz 10 dni ale mazec a to ted neberu ani zadne hormona a leky vubec nevim cim to je jen bych porad spala

malinka_02
18. črc 2012

@ivapo 7dc jako 7 den cyklu.
@saraha2 ty si taky k peru pak neco pridavala?Ja mam gonal 150 a ted centridde..

malinka_02
18. črc 2012

Holky ja sem dnes z utz dost zklamana..prisla sem a soui me k doktorovi co tam nebyva asi novacek - a ja si rikala ze je tam nejak prazdno, to k nemu nikdo asi nechtel..Tak sem vylezla nahoru a kouka a ze dobry a ja jako jak dobry? Cekala sem ze rekne pocet a on no reagujete na stimulaci a zas tam neco datloval..A pak at si vxzvednu injekce a uvidime se v patek a ja jaky? Dostala sem druhy injekce takze bufu pichat 2 denne ale tahle se uz micha takze to v praci nedam to by me mohl nekdo vyrudit, ale mudi se ve stejnou dobu takze budu muset asi vzdy odjet z prace..A pak mu rikam ze co sex a on no muzete a ja ale jestli nema byt rozestup pred opu a on ze jo stejne jak na spermiogram..prislo mi jak kdyby to ani nevedel kolik to je..A pak se zrptal jestli uz mam predoperacni ja ze jo, on nic, pak rikam a co podpis te zadosti co sme si meli doma nastudovat ale ze se to musi podepdat pred nima.Pry to ptiste nebo to prinests.A ja no ale to sem bude furt muset i manzel a on ze jo.Tak kdyz sem to videla radsi sem sla.Pak mi sestra ukazovala to michani to sem sla skoro do kolen ..a rikam ze mam ty prdoperacni a ona to musite doktorovi mela ste mu to dst.Tak sem mlcela a na patek se 3x zeptala jestli pujdem k tomu dobremu a jo..Ale pokud bych dostala tohohle na opu nebo et tak tam ani nejdu..

malinka_02
18. črc 2012

@motley ja sem v podi a udelali mi tolik veci predem az me stvalo ze furt ceksme..
@pawlla ani deodorant jo a ten vadi jak?
@martina_81 drzim ti palecky aby bylo vse ok!

bimbo37
18. črc 2012

@malinka_02 ten deodorant nevavadí vobec, ja som mala pri IVF aj deodorant, aj tel. mlieko aj parfum a som tehotná, takže to je len nejaká blbosť. Netreba veriť zase všetkému 🙂

malinka_02
18. črc 2012

@martina_81 ja bych take romske dite nechtela i bych se bala ze ho nekdo zabije..my se treba i dohodli ze rsdsi o ivf nebudem moc mluvit aby pak kamaradi nerekli pred detma ze nase je ze zkumavky a pak nase kvuli tomu nrsikanovali..
@fionna. ja tefa byla v listopadu a jdeme na ivf az ted..zalezi co ti najdou..me stitku psk spatne spermio tak genetika kvuli ICSI a nakonec trombofilni mutace a homozygotni homocystein tak dalsi krevni trst..

martina_81
18. črc 2012

@malinka_02 díky. 🙂 Co to proboha bylo za doktora? No k takovýmu by se mu podruhé taky nechtělo. Měl ti říct,kolik tam toho je a jak to vypadá. ale ten jeho přístup. 😒 😒

malinka_02
18. črc 2012

@saraha2 prave ja se desim ze mi zadne davky neupravil.. holky prosim jak to tedy je kdy je blastoplasma a kdy morulka?

malinka_02
18. črc 2012

@martina_81 pak sem se ptala sestry zda to nekam nenapsal a ona ze 7dc to nemusi byt jeste poznat kik vyroste..Holky mate zkusenost?

jankaknm
18. črc 2012

ahojte, tak som necelych 6 hodin po transfere 1 naj blastocysty, 3 sme si dali zamrazit. Nahoda je ze najlepsie sa drzali prave tie po metode IVF.
@pawlla ja som tiez ospala, beriem vazne ze mam byt v klude, ale ako som isla vcera po 4 dnoch od opu do obchodu na nakup, normalne som sa zadychala a nevladzem. Uplne som stuhnuta a len lezim a uz ma cele telo boli. Teraz pisem po leziacky a des ,kolko mi to trva 😀
@saraha2 nesleduj tolko tie pocty buniek, nam vzdy povedala iba pocet a ze su ok, tak verim, ze ona sa v tom vyzna najlepsie, akurat dnes nam dala vytlacenu fotku pod mikroskopom toho nasho chrustika, a uz sa zacinal hatching, tak verim, ze sa hned aj chyti. A povedala dnes, ze ma asi 70 az 100buniek.

martina_81
18. črc 2012

@malinka_02 4.den by měla být morulka a 5.den blastocysta,koukni na ten odkaz do Arlety,co tady dávala Saraha. 🙂 Nevím,mně teda dr.říkal, při každým UTZ (5DC,8DC,10DC),jak to vypadá a kolik jich tam asi je a jak jsou veliký, i obrazovku mi natáčel,abych tam viděla a vysvětloval mi to. 😀 Uvidíš příště,až tam bude jen normální doktor.

martina_81
18. črc 2012

@jankaknm to je super, tak ať se Ti tam pěkně zahryzne. 😀 😀 Jak to,že Ti dali i fotku? To bych teda taky chtěla. 🙂

jankaknm
18. črc 2012

@martina_81 dakujem, to len na obycajny papier vytlacene a vyzera to ako na tomto linku od sarahy2 http://www.arleta.cz/cs/ukazkova-stranka-embryo... to vpravo na 5 den, a potom aj sono snimku, ked ho do stredu vypustili, taku malinlu bodecku.

martina_81
18. črc 2012

@jankaknm ale můžeš se chlubit,že máš fotku prcka dřív než jiný holky,co mají fotku až z UTZ. 😀 😀 😀

simi011
18. črc 2012

ahoj holky, omlouvám se že vám sem vpadávám. Dneska jsem byla po potratu na kontrole v CARu a překvapili mě, že prý pojištovny dělají problém s lékama na stimulovanou IUI. Mně zbyly 4 injekce menopuru z minulého cyklu, potřebovala bych ještě 2. Prosím nestimulovala jste s ním některá?
děkuju za odpovědi a držím palce!!!

janulkaa23
18. črc 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

Tak kontrolní ultrazvuk dopadl skvěle, teď jen čekat na MS pak 4 dny píchat hormony a může se jít pod narkozu 🙂 sem na to zvědavá těším se i bojím 🙂 Jen doufám, že to 1.IVF vyjde a s miláčkem budeme mít miminko 🙂

saraha2
18. črc 2012

@malinka_02 já píchala jen puregon..a pak až pregnyl..nic víc..mě taky nikdy neřekli počet folíků!!!!!jen jak to vypadá,jak reaguju a hotovo..blastocysta by měla být pátý den kultivace..ale den OPU se nepočítá..morulku jsem měla já po4děnní PK..na netu to najdeš,kolikabuněčné je co 😉
@jankaknm tak pěkně odpočívej a buď na sebe opatrná!!!fakt,jo??já chtěla dát dvě přirozeně,ale embryoložka doporučila dát na vše icsi s picsi...tak jsem zvědavá..hold příroda je příroda,že? 😉 gratuluju ke zmrzlinkám!!!tak to máš šampionka!!téda!i fotečku!!vy se máte!!tiše závidím 😉

evikj33
18. črc 2012

@saraha2 Bud v naprostém klidku,já měla 13 a lámalo se to 3-4den.Opu v pondělí,ET v sobotu,ještě v sob.ráno byla jen 1blasta a 4asi 10buněčné,jak jsem šla na ET odpoledne Dopšlo i to desetibuněčné do blasty a tak nám zaváděli 1A+1b a zustaly nám obě,a ty 3dle dr došli do stadya blast,ale v emailu bylo napsáno že nic zamraženo nemáme,tak nevím.Už to neřeším,myslím že máme vystaráno 😅 Jinak některé holky mají hečující ,nebo expandovanou blastu a nic a mi měli jen blastu a jsou to šampioni.Opravdu je tam spousta okolnosti.Držím pěsti at jsi brzo v dolní tabulce a pokud možno rovnou se dvěma broučkama 😉

saraha2
18. črc 2012

@evikj33 moc děkuji!já vím,že to teprve přijde..zítra se zas dozvím,ale transfer počítám na pátek..i minule to tak bylo...to jsi měla teda mega šampiony!!!!!!!!!!!!no,kdo umí,ten umí 😉