1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
23. bře 2012

@verry ty jsi šikovná!!!!!holky vy jste tady všechny statečné!!jen já 34letá koza se bojím a zvu si kamarádku "píchačku"..až se stydím ☹

saraha2
23. bře 2012

@verry to asi záleží,jak se budeš cítit!já si tento týden zasázela 73důlků brambor,zeleninu,pohrabala zahradu...chci mít vše hotové-pokud vyjde OPu jak má a ET,tak at pak jen odpočívám a nedělám si starost ještě se zahradou...už mám i okna umyté k velikonocům,postele převlečené..no vše připraveno pak na 14dní lenošení a odpočinku..

verry
23. bře 2012

@saraha2 bud v pohodě, prostě někdo to dá a jinej ne. Není za co se stydět. Já byla ráno taky takhle prťava,když jsem viděla tu jehlu...ale přitel mě podporoval, prej furt- to dáš 😀 a tak jsem dala... kdyby ne, byl nachystanej se toho chopit 🙂

verry
23. bře 2012

@saraha2 jo, já dnes měla taky uklízecí manii, okna umývala, žehlila, uklízela, luxovala....no,komplet jarní uklid. A ted už na vše prdím 😅

saraha2
23. bře 2012

@verry no..manžel taky říkal,že on sám by si to píchl klidně a i mě..ale dávám přednost kamarádce,protože její syn byl nemocný a musela mu 3měsíce píchat,tak to má už vychytané..ale jeden den budu muset poprosit manžela,at se necítí odstrčený 😉 a taky si to vyzkouší...

verry
23. bře 2012

@saraha2 tak to máš prima 🙂

marmina
23. bře 2012

Holky, píchání injekcí do břicha je procházka růžovou zahradou! Moje ségra podstupovala IVF před 12 lety, injekce se musely píchat do zadku, do toho svalu a to prý dost jedovatě bolelo ☹ Na injekce musela mít zdravotní sestřičku, ale to nešlo na každý den sehnat. Takže jsem jí párkrát ďobla já, ale trpěla jsem s ní! I když bylo technicky téměř nemožné píchat si sama, tak to taky musela několikrát zvládnout. Na ET ji zbylo jedno jediné embryjko, které se nechytlo, takže všechno musela podstoupit znova. Můžeme být opravdu šťastné, že medicína mezitím opravdu hodně pokročila a máme takové komfortní a téměř nebolestivé píchání 😵

vall83
23. bře 2012

@marmina tak to jo.... ja ked som pred 7 rokmi bola tehotna s dcerou, prve tri mesiace som stale potracala, tak mi museli pichat hormonalne injekcie a tiez mi ich pichali do zadku...ani som si sadnut ani lahnut nemohla uau.. 😢
teraz boli iba to vpichnutie brucho neboli...nastastie 🙂
ja su tak zvedava na zajtrajsok...nemozem sa dockat co povie dochtor kedy na OPU...

marmina
23. bře 2012

@vall83 já jsem šla 13. den cyklu, kolikátý jsi ty?

vall83
23. bře 2012

marmina ja su teprva 8 den...to znamena ze si budu asi este pichat dovtedy? ☹

jankacech
23. bře 2012

Ahojte.....rada by som sa podelila so skusenostou s IVF. My sme boli s partnerkou v Prahe na klinike evrope IVF u Dr Kulta (skvely kolektiv). Mala som tyzdnovu kuru plnu hormonov na rast vajicok. Kedze moje vajicka boli lenive a nechceli rast, tak mi davali dvojitu davku. Tieto injekcie sa beru max 2 tyzdne, takze po tejto dobe uz som musela ist na punkciu. Odoberali mi 6 folikul s toho 4 sa ujaly. Po tyzdni sa robil transfer,kde mi vlozili 2 embria a 2 mame zamrazene. No a teraz som tehotna a velmi sa s toho tesime. Inak to vobec neboli. Pre tie babenky, ktore idete na IVF nebojte sa! Drzim palceky.

marmina
23. bře 2012

@vall83 naposledy jsem píchla 11. den. Je mi líto, že jsi měla v těhu takové starosti a problémy! Hlavně, že se dcerka podařila a teď to budou určitě dva bráškové 😉

@jankacech ahojky, já byla u Dr. Kulta na IUI, ze kterého se nám povedl chlapeček, ty jsi byla v Pronatalu? On tam byl cca před 3 lety, teď už jsem ho tam neviděla. Přeji ti pohodové těhotenství! 🙂

jankacech
23. bře 2012

@marmina ahoj...🙂 my sme boli nad vysinkou v prahe 5. Je to velmi mily clovek teraz je hlavny lekar na Europe IVF chodia k nemu na kliniku hlavne pary zo zahranicia... Ale som vazne spokojna s pristupom... Dakujem za prianie tebe podobne...🙂

zelvik
23. bře 2012

@jankacech Ahoj, to je přesně to, co potřebujeme slyšet - díííky a moc gratuluju 🙂 Koukám, že máš 4.týden - už jsi byla na ultrazvuku? Chytly se obě nebo jen jedno?

zelvik
23. bře 2012

@saraha2 Víš co? Počkej si na mě tak 14 dní, to už snad konečně začnu píchat taky a pak mám dojem, že tady budeme dvě 34leté kozy🙂 co se bojí do sebe zapíchnout jehlu🙂 Holky, já chodím darovat krev a nemám s tím sebemenší problém. Ale jak mám píchnout sama - no nevím, nevím. A nemám koho si přizvat.

vall83
23. bře 2012

@marmina takze este mna cekaju priblizna a asi 3 dni pichania...mne sa zda ze uz tam mam skazdeho tak po dvoch davkach...snad nebudu muset kupovat nove lieky kvoli jednym davka 😢 ...no uvidim co povie dr...
ano pri tehotenstve s dcerkou som mala problemy, ale ver vobec mi to v tedy ani neprislo...bola som mlada a hlupa...ked som ostala tehotna mala som cerstvych 20 rokov...ale dcera bola bojovnica a to jej vydrzalo doteraz 🙂
dakujem, braskove by boli super...ja sa tak na to tesim 🙂

nemorosis
23. bře 2012

@jankacech Jé, ty už máš potvrzené těhotenství? Gratuluju, to je supééér!! Já bych měla mít termín 1. prosince, ale na potvrzení si musím ještě 14 dní počkat. 😒

verry
24. bře 2012

@jankacech ju, super! gratuluju! 😵

verry
24. bře 2012

@zelvik neboj to zvládneš, já to taky zvládla! Včera jsem začla ďobat, a je to v pohodě. 😉

verry
24. bře 2012

@vall83 a ty už jen 3dny píchání?? tak to už uteče jak voda... jo, prosím tě, máš nějaký vedlejší učinky z těch léků?? nebo se citíš ok? Já zatím dobrý, ale to jdu teprv na druhou včelku 😅

verry
24. bře 2012

@nemorosis to je super! taky gratuluju! .....takových zpráv, víc! ať víme,že to funguje 🙂 😵

nemorosis
24. bře 2012

@verry Děkuju 🙂 A kdy máš první ultrazvuk se stimulací?

saraha2
24. bře 2012

zdarvím vás!tak jsem právě přijela..mudr říkala,že levá strana zatím moc nereaguje,ale pravá že dobrý..takže kolem 11hod až budou mít výsledků testů budou volat a že mám počítat s tím,že dávky zvýší..dostala jsem 3balení po 300..což mě teda moc radost neudělali,protože to znamená,že každá drzhá dávka bude nadvakrát píchnutí ☹ jinak další ultrazvuk a už i krev-tentokrát na lačno,protože budou brát na narkozu mám ve středu..

saraha2
24. bře 2012

jo!!a ptala jsem se na tu změnu času..a musím říct,že to mudr,docela pobavilo🙂takže:hodina sem,hodina tam jim nevadí!!takže pojedu po staru podle nového času..

saraha2
24. bře 2012

@vall83 už jen 3dny??tak to jsi rychlík teda!!!!mě dnes na ultrazvuku přivítala musr.slovy:dobrý den,takže vy máte 7dní di ivf...takže pokud by odběr vycházel na víkend,tak by to bylo super..

coralin
24. bře 2012

Ahoj, my to rozjíždíme teď v dubnu, tak jsem zvědavá, snažíme se 2 roky s IVF (byli jsme v Podolí) ☹ a nevyšlo nic 2 IVF a 2 KET. Teď chodíme do ISCARE a jsou tam o moc příjemnější a pozitivní. Jsem po hysteroskopii naštěstí nic nenašli, a po 2 INS., ale ty nedopadli, bohužel, ale je to poslední IVF tak nevím...Vyloženě se nebojím, i když trohu jo, ale přitom se i těším. Zatím se mnou nic netříská( jak jste snášely, ty hormonální změny)? Brala jsem totiž k injekcím a lékům ještě prendison a to jsem si připadala jak na houpačce. A nejvíc mě vždy zlomily ty neúspěchy. Ale teď je to zvláštní, dokonce se i těšim a přitom je mi to trochu jedno, trochu se bojim a strašně si přeji aby to vyšlo, i když vím, že nemusí...jen se rozhoduju jestli si mám vzít dovolenou nebo chodit do práce, protože mám někdy v práci větší klid než doma, ale to záleží jak budu hodně unavená.Vaše pocity?

coralin
24. bře 2012

Ahoj, my to rozjíždíme teď v dubnu, tak jsem zvědavá, snažíme se 2 roky s IVF (byli jsme v Podolí) a nevyšlo nic 2 IVF a 2 KET. Teď chodíme do ISCARE a jsou tam o moc příjemnější a pozitivní. Jsem po hysteroskopii naštěstí nic nenašli, a po 2 INS., ale ty nedopadli, bohužel, ale je to poslední IVF tak nevím...Vyloženě se nebojím, i když trohu jo, ale přitom se i těším. Zatím se mnou nic netříská( jak jste snášely, ty hormonální změny)? Brala jsem totiž k injekcím a lékům ještě prendison a to jsem si připadala jak na houpačce. A nejvíc mě vždy zlomily ty neúspěchy. Ale teď je to zvláštní, dokonce se i těšim a přitom je mi to trochu jedno, trochu se bojim a strašně si přeji aby to vyšlo, i když vím, že nemusí...jen se rozhoduju jestli si mám vzít dovolenou nebo chodit do práce, protože mám někdy v práci větší klid než doma, ale to záleží jak budu hodně unavená.Vaše pocity?

rory_g
autor
24. bře 2012

Ahoj holky, hezkou sobotu 🙂
@coralin ahojky, my také začínáme v dubnu, bude to naše první IVF...také jsme chodili 4 roky do Podolí, ale nedostali jsme se ani k IVF, udělali 2x IUI a tím to pro ně haslo. Teď jsme v Gennetu a jsem také nadšená, sice ani tam IUI nedopadly, ale udělali nám vyšetření genetiky, imunologie a začátkem dubna snad už konečně dojde na IVF. Jinak nezoufej, že máš poslední pokus, existuje něště nativ nebo nativ s minimální stimulací, což je to samé jako IVF, jen bez stimulace nebo jen s minimální stimulací, sice to pojišťovna neproplácí, ale stojí to cca 10tis. 😉 Ale věřím, že nebude potřeba!!!

saraha2
24. bře 2012

@coralin tak já jsem v tom teda poprvé,ale zatím žádné změny z hormonů nepociťuju!snažím se teda hoodně pít,takže lítám každou chvíli na wc..mám puregon,k tomu synarel a prednison a zatím nic nepozoruju..

verry
24. bře 2012

@nemorosis včera jsem začla píchat včelky, a v pondělí jedu na první UTZ, tak jsem zvědavá jak to vypadá 🙂