1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
1. dub 2012

@verry no zas🙂)))to nám to pěkně vyšlo,že???já byla rozhodnutá pro dvě..ale taky už to ve mě hlodá,jestli nezačít s jedním..no ale to předbíhám,uvidím,kolik jich budeme mít my..jak to uděláš s tím utrogestanem??zavedeš,nebo spapáš???

verry
1. dub 2012

@saraha2 kdy myslíš?? s tím utrošem??

saraha2
1. dub 2012

@verry ahá!!už to čtu!já jsem z té tvé zprávy úplně mimo 🙂 😀 takže sníst..já to mám po dvou hned od začátku..teda ty máš papír,já nic..mě i papír,kde byl rozepsaný protokol už nedali.-(

saraha2
1. dub 2012

verry ty ležíš,když to zavedeš??já nee ☹ zastrčím a funguju...

verry
1. dub 2012

@saraha2 no mě navalili papíry, ale jinak moc mluvný nebyli 😀 a ten protokol mi taky vzali, však ted už by ti byl k prdu 😅

verry
1. dub 2012

@saraha2 jo, když je to tam napsany, tak si to zavedu a lehnu si 15 minutek a pak už normalně funguju. jsem si to rozdělila, rano si připravím snídani-zavedu a pak si jdu lehnout a snídam u toho 😀 pak zas oběd-to je podobný a pak zavadím,než jdu spát.

verry
1. dub 2012

@saraha2 v kolik máš zejtra volat??? neboj určitě se jich oplodní dost! 😵

vall83
1. dub 2012

@verry gratuluj, naj nejpozdej v stredu budu uz u tebe....jeee to je krasny..... 🙂

@saraha2 neboj aspon tobude pre tebe vjetci prekvepko.....ono urcite tam mas taky sampionu 🙂
diky, ja idu v pondeli kvoli kapacke, v caru mi ju dali, lebo do mnichova kvoli kapacke sa nam nechcelo, ze to aj obvodak moze dat, tak sa zrovna opytam.... 😉

saraha2
1. dub 2012

@verry mám volat kolem 12-13h..takže bude minuta po 12hod a budu žhavit drát!!!

saraha2
1. dub 2012

@verry na internetu je taková tabulka výpočet porodu..zkoušela jsi to????já dostala poslední MS 18.3..takže podle tabulky mě vychází porod na 24.prosince 😉 samozřejmě pokud se mimi uhnízdí atd..ale jen tak ze zajímavosti jsem to vyzkoušela..takže u tebe to bude podobné,že?

vall83
1. dub 2012

@saraha2 zhavil meda zhavil drat.... 🙂 tak to ti verim my sme tu minutu po ani nevidrzali, volali sme minutu pre....a aj tak tam bol zaznamnik ze sa mame na o kuknut na nete...a tam to uz bolo skorej, len nas to nenapadlo 😀 😀 😀

marmina
1. dub 2012

ahoj holky, koukám samé pozitivní novinky. Dneska zatím aktualizovat tabulku nebudu, až budete vědět den ET a počet embryí, tak vás tam hned dám, ať vidíme, jak to tady krásně postupuje 😉
S tím utrogestanem v den OPU jsem to taky řešila, ale normálně jsem si ho ráno zavedla, říkala jsem si, že jsou na to určitě zvyklí 🙂

Jinak velikonoční výlet do Františkových Lázní se nekoná ☹ Manžel je nemocný a dneska onemocněl i malej 😢 Je mi těch mých kluků líto...Tak si říkáme, že se tam podíváme jindy. Snad mi bude ke štěstí na KET stačit ten malý František, co jsem si posledně přivezla...

verry
1. dub 2012

@saraha2 nezkoušela jsem to, ukaz hod mi sem odkaz.... 😉
no přítel ten hned spekuloval: takže se nám narodí v prosinci,jo?....a já že to je jasny, že asi na štědrý den budeme mít ten největší dárek 😀 😀

verry
1. dub 2012

@saraha2 to je jasny 12.01 už budeme vědět kolik mimísků budeš mít 😀

verry
1. dub 2012

@marmina jojoo, stačí pak doplnit 🙂
to je mi líto,že nikam nerazíte, však vy si to vynahradíte jindy, uvidíš 😉

saraha2
1. dub 2012

@verry pak pisni,jak to vyšlo tobě!!!!

verry
1. dub 2012

@saraha2 díky, no tak jsem zadala a u nás by to nebyl dáreček k štedrýmu dnu ale nejspíš k silvestru, či novýmu roku 😀 😀
to by bylo krásný, vid? 😅
tak ted jen aby nam to pěkně vyšlo 😵 😵

saraha2
1. dub 2012

@jujulinka zatím tichounce gratuluju,než to budete mít ofic.potvrzené!!!!

plumeria
1. dub 2012

@jujulinka Jasně 🙂 Moc gratuluju, zatím teda jen pomaloučku, polehoučku 😉. Zítra napiš co a jak, jakou máš hodnotu hcg, jestli už byla vidět na UTZ dutinka atd. 😉 🙂

coralin
1. dub 2012

@verry Ahoj Verry, děkuji za podporu, víra je důležitá, také pořád věříme, ale už je tu ten strach, kterého se nemůžu nějak zbavit, i když celý proces znám a vlastně nevím, čeho se bojím. Možná je někde zakódován ten neúspěch a jsem ovlivněna těma hormonama. To je vždycky psycho. Třeba Vám to vyjde hned na poprvé, mám kamarádky, kterým se to tak podařilo, takže vím, že to jde, my to máme nějak na delší trať. Kam chodíš? Držím palce 🙂

coralin
1. dub 2012

@nemorosis Ahoj, děkuju 🙂 a po kolikátem jste pokusu? se mnou to tříská vždycky, to Ti přeju, že jsi to zažila i s klidem. Po každým neúspěchu jsem si vždycky říkala, že už do toho nepůjdu, že na to nemám, ale pak to nějak odešlo a jdeme do toho zas, protože si nedovedu život bez rodiny představit.

coralin
1. dub 2012

@rory_g Ahoj Rory, co je IUI? to je inseminace? To jsi mě teda překvapila, ke komu jsi do Podolí chodila? já tam chodila taky, poprvé mi neudělali imunologii ani manželovi, po druhé přišli na problémy, je to tam nějak zvláštní... Teď chodíme do ISCARE a tam mě překvapili, že jsme zkoušeli sami, po injekci na dozrání vajíček ( nevím jak se to jmenuje) Inseminace? ale nevyšlo to ani jednou pak jsem šla na hysteroskopii tu mi v Podolí ani neroporučili no a za chvíli to rozjedeme. Ale začínám se nějak bát a jsem trochu neróvzní...takže chodím cvičit, abych se trochu srovnala. Gennet prej také není špatnej, ale nekoukala jsem na výsledky, rozhodovala jsem se ještě mezi Brnem,ale nakonec jsme zvolili Prahu, protože jsem tam každou chvíli a nemůžu si brát takovýho volna z práce. Držím palečky 🙂

rory_g
autor
1. dub 2012

@coralin Ahojky, chodila jsem k Darebnému a Řezáčové, IUI je inseminace 🙂 A ta injekce je Pregnyl, na dozrání vajíček 🙂 No oni mi udělali HP, zjistili štítku a cukrovku, po roce zákazu zkusili 2x IUI a tím to pro ně skončilo, já jsem ani netušila, že se dělají další vyšetření, to až v Gennetu nás poslali na imuno a genetiku...jsem ráda, že jsem konečně někde, kde jim nejsem úplně kdesi a starají se o to, abych opravdu otěhotněla...

coralin
1. dub 2012

Ahoj, to mi dělali až tady v ISCRE a v Podolí zase ne. Jak na Tebe Řezáčová působila? U Darebného jsem byla jen párkrát a jenou jsem ho měla na sále. Genetiku mi tam udělali a imunologii až na podruhé, ale paní doktrorka z imunologie mi říkala, že máme štěstí, že ostatním párům ji udělají třeba až na popáté což je dost hrozný. Každopádně jsi mě překvapila, nečekala bych, že se budou k tomu stavět takto....docela hrozný

nemorosis
1. dub 2012

@coralin My máme za sebou první IVF v životě a doufám, že i poslední. Taky jsem si říkala, že bych si po případném neúspěchu dala dlouhou pauzu, vrhla se do práce a tak. Ale naštěstí to zatím stále vypadá dobře a v pátek už mi snad těhotenství potvrdí. Chápu, že se po neúspěchu musí člověk cítit strašně, mně naprosto stačí, co se mnou dělají hormony teď! Ještě si velmi dobře pamatuju, jak jsem první měsíce po lécích, min. stimulaci a dalším neúspěchu brečela jako želva, za 2 dny se zase sebrala a jela dál. Držím Ti moc palce, aby bylo tohle IVF vaše úspěšné, protože děti jsou opravdu to nejkrásnější, co člověk má. 🙂

rory_g
autor
1. dub 2012

@coralin no popravdě Řezáčová byla dost nepříjemná, když jsem se jí ptala, proč mi dává Pregnyl až po IUI, tak na mě vyjela, že jsem v testovacím programu, no, problém byl v tom, že já jim nic nepodepsala...no a Darebný je sice fešák a pokaždé mi podal ruku, ale z toho bohužel neotěhotníš 😅 No říkám, rozhodnutí odejít bylo nejlepší, co jsem mohla udělat, je to nebe a dudy, i prostředí, čekací doby, přístup... Je to samozřejmě jen můj pocit 😉

saraha2
2. dub 2012

@coralin ahoj!!čtu tvé příspěvky a chci ti napsat,že naděje umírá poslední!!!!!taky mám prednison..já IVF podstupuji poprvé,takže vím,že ty,která už to máš za sebou jsi zkušenejší a bereš to zase jinak,než první pokus,který sice my,co do toho jdem poprvé víme,že šance na úspěch je malá,ale i tak tiše doufáme a věříme!takže pevně věřím,že i tobě to vyjde!píšeš,že začneš ted v dubnu,tak přeji hodně sil na stimulku a pozotivní myšlení!!!!a hurá do toho!!!to by bylo,aby nebylo!!!!!zvlášť po tom,co už máš za sebou to prostě musí vyjít!!!!!!věřím,že ano!vím,že veškeré rady jsou k ničemu-taky to znám,jak každý to chce čas,jeďte na dovolenou,nemyslete na to..na takové slova mám už vypěstovanou alergii,i když ti lidi to nemyslí zle,ale my víme své..kdo to nezažije,tak je chytrej až někam....takže ti chci napsat za sebe,která "houpala" s manželem 14let a bez úspěchu..nikdy jsem ani dušíka na testu neviděla a nenašli u nás problém,proč to nejde..diagnoza bez pozoruhodností a hotovo...ale i tak doufám a věřím!!takže se do toho vrhněte s pozitivním myšlením a že ted už to prostě vyjde,už jen po tom všem,co máte za sebou!!!!!!!neboj se toho,skoč do toho hormonálního kolotoče s radostí,že hurá,jdeme do toho,protoiže ted už to musí vyjít!!!!!!!!!!!!!!!!vím,že nemusí,ale vyjde a fertig 😉 podívej,kolika holám to tady vyšlo,tak nám musí taky!!!!

saraha2
2. dub 2012

@coralin ještě ti chci naspat,že mě doktor říkal,že pokud to nevyjde v mém caru hned napoprvé,tak že to není důvod ho hned měnit..ale moje kamarádka byla v jednom a nevyšlo to..roskli to,změnili car a hned to vyšlo...to jen tak píšu zkušenost druhých 😉 !!

marmina
2. dub 2012

ahoj holky, @saraha2 moc hezky jsi to napsala, naděje umírá poslední! Je pravda, že už jsem kolikrát tady četla, že po změně CARu dojde k úspěchu. Možná to je tím, že člověk ve změně vidí další novou šanci, psychicky se nakopne, povzbudí a ono to pak vyjde 😉

Připomínám, s novinkami za mnou do IP! @coralin rádi tě také v tabulce uvidíme 🙂