1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

nemorosis
13. bře 2012

@cuddle A opravdu ještě jednou děkuju, teď už jsem klidnější. 🙂

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis opravdu nad tim radeji moc nepremyslej, ber to tak, ze mas sanci kolem 20% ( me doktor rekl, ze udavaji prumerne zustatek kolem 20% ) ale realita - ze z toho " dobrych " ci-li embrya , ktera jsou i v poradku , nejen tak vypadaji je pry jen 10-15% ( to jako z tech 20% co zustane celkove ), takze jsem rekla, ze uz se ptat nebudu a hotovo, opravdu je to velmi relativni, pokud mas otehotnet pres IVF s nejvetsi pravdepodobnosti Ti to vyjde v prvnim nebo druhem pokusu - nebo ET a KET kombinace kdyz budes mit vice embryjek. Pokud je tam neco zavaznejsiho vetsinou to ani ty 3IVF nevyresi a pak uz je na kazdem jak to snasi a kolik je toho ochoten podstoupit, ale sance, ze se ti to podari na 1 pokus uz je pres 50% 🙂

plumeria
13. bře 2012

@nemorosis Ten jejich přistup je fakt hrozný. Jak psala cuddle, je to pro ně rutina. Neuvědomují si, jak moc to člověk prožívá. Ale embryek máte dost, určitě se mezi nimi najdou bojovníčci, se kterými to dotáhnete až k vytouženému miminku🙂

plumeria
13. bře 2012

@nemorosis Co se týká mě, zatím to jde, jenom mě chvilkama pobolívá nebo spíš tlačí na vaječnících. A mám citlivé prsa. Ale to s OHSS zatím asi nesouvisí, ten se prý rozjíždí až po OPU a hlavně po ET. Piju, jak můžu, jím bílkoviny, tak uvidíme, jestli to pomůže. Odběr mám ve čtvrtek.

plumeria
13. bře 2012

@nemorosis A co Ty a OHSS? Žádné další příznaky?

plumeria
13. bře 2012

@cuddle U nás udávají úspěšnost 39%. 50%-to máte dobrý CAR.

cuddle
13. bře 2012

@plumeria u nas je na IVF pres 50% myslim 52 nebo tak nejak, na KET dokonce skoro 60% - a kdyz mas 2 embrya dobra tak kombinace ET a pak KET v pripade, ze se ET nepovede udavaji jako uspesnost, ze pri ET a KET kombinaci otehotnis skoro 75%, proto u nas zavadeji jen 1 embryo - vysledky jim dokazuji, ze je to ta nejlepsi cesta....bohuzel ani to nezaruci, ze je uspesny kazdy. ☹

nemorosis
13. bře 2012

@cuddle Ani jsem se na úspěšnost neptala. Ona ta procenta jsou nakonec úplně jedno, když otěhotní všichni ostatní a my ne. 🙂
@plumeria No druhý den po OPU se mi pěkně nafouklo břicho a když jsem vleže měnila strany, úplně jsem cítila, jak se mi voda přelévá ze strany na stranu. Nic příjemného. V pondělí doktorka řekla, že je to v pohodě a nemusí mě to trápit, že prý to má každá při větším množství folikulů. Teď už se břicho krásně klidní, ani vaječníky tolik netlačí, jen se mi pořád špatně dýchá a obávám se, že budu mít nějaký malý výpotek na plicích. Jenže i kdyby mě napíchli a vodu odsáli, během chvíle se zas doplní. Můžu tak maximálně čekat, pít a jíst bílkoviny.
A už máš termín OPU?

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis pravdu mas, ja z 2 ET a 1 KET, 2 x tehotna, to mas hned skoro 67% uspesnost , no a tim to taky skoncilo, do statistiky jsem se zaradila s uspechem , ale taky jsem z neho brzo vystrizlivela.... ☹

plumeria
13. bře 2012

@cuddle Ta procenta zní báječně, pro toho, kdo do toho jde poprvé, hodně motivačně...ale je pravda, co z toho, když to nevyjde. Chystáte se na 3. IVF?

nemorosis
13. bře 2012

@cuddle Jej, to je mi líto! A znáte příčinu? Půjdeš ještě do třetího IVF?

plumeria
13. bře 2012

@nemorosis Jej, ty mě děsíš. Tak kdybych nemohla pořádně dýchat a cítila tekutinu, tak se asi zblázním. Tedy spíš okamžitě upaluju do centra nebo na pohotovost. Toho se děsím, OPU mám ve čtvrtek, tak ty dny po vycházejí na víkend.

cuddle
13. bře 2012

@plumeria
@nemorosis po pravde nechystame - zatim jsme to uzavreli - nechci a ani manzel nechce, aby jsme tim museli projit znovu, 1 ivf cervenec, druhe ivf listopad 2011 - zari spontalni potrat, revize, listopad spontalni potrat
mame vsechny vysetreni, imuno, genetiku , vse v poradku - kazdy sam za sebe relativne dobry, spolecne prote to hazi nejakou chybu , pri 2 IVF jsme meli uz i test genetigy PDG na embryu 1 bylo spatne , 1 dobre ,ale to je test jen 5 chromozomu, takze testuji to nacastejsi - dawn, edwards a jeste nejaky syndom, tam to bylo v poradku a stejne jsem potratila, takze kdovi , asi to tak ma byt - mame jeste 1 mrazacka, neotestovaneho, pro toho si pujdu a tim zatim koncime s medicinou
aktualne absolvujeme pripravne testy na adopci a dame si pauzu
stimulaci nesnasim dobre, je mi spatne, jsem otekla, ze 2 roky co do me laduji vsechno mozne jsem pribrala 15 kilo, nemluve o tom kolik nas to stalo, proste potrebuju vypnout 😉

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis ja teda proto hypestimulaku dostavala injekce - aby se nerozvinul, neni to sranda ☹

plumeria
13. bře 2012

@cuddle Ach jo, to je mi líto. Člověk se snaží, jak může a příroda mu hází klacky pod nohy.
První mě napadlo, pokud to dohromady bohužel nejde, co dárcovská vajíčka nebo spermie? Já vím, je to drahé, zase stimulace, nebylo by biologicky jednoho z vás atd., ale v porovnání s adopcí by to mělo hromadu výhod. Ale chápu, že už toho teď máte dost a chcete oddech.

plumeria
13. bře 2012

@cuddle Můžu se ještě zeptat jaké injekce proti OHSS?

cuddle
13. bře 2012

@plumeria pokud bychom uvazovali , tak jedine o darovanem embryu - do vajicek nejdu 90 tis je opravdu hodne, s darovanim JEN spermii ma manzel trochu problem, u darovaneho embrya je to jine, to by nebylo ani jednoho z nas, jen bych ho donosila
jak rikam, zkusime KET a pak bude stejne pauza, adopce je na dlouho , a mezitim kdo vi, mozna to zkusime. a vyhod - no ono kdyz si to tak vezmes - stejne to biologicky nebude tvoje dite - proste pokud by se zadarilo, 9 mesicu budu nervovat, stresovat, ze stejne zase potratim, vsechno budu prozivat 30x hur nez normalni tehule, urcite bych sla na rizikove, musela bych porodit... 😀 no a takto si donesu domu male , vonave miminko - bez komplikaci, bolesti, stresu , znicene postavy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 proste si natom najdu to pozitivni 😀 😀 😀

cuddle
13. bře 2012

@plumeria nereknu ti jak se to jmenuje, proste po OPU jak jsem se probrala, tak mi sestricka donesla 4 baleni a rika, ze budu muset dochazet kazdy den rano na injekci, nebo ze mi to musi pichout nekdo se zdravotnim vzdelanim, pac toto je do svalu - neco aby se to nerozjelo, kdyz mas treba nabeh...

nemorosis
13. bře 2012

A není to injekce Pregnylu? Já jí dostala hned po OPU taky, aby se OHSS nerozjelo a taky byla do svalu.

plumeria
13. bře 2012

@cuddle Aha, já jen že jsem vyfasovala Zibor na ředění krve, tak jestli je to ono, ale podle toho, co píšeš, tak ne. Těmi výhodami darovaných gamet oproti adopci jsem myslela právě to, že by to mohlo být rychlejší než adopce, která může trvat i několik let a pak, že si můžeš v těhotenství pohlídat zdravý životní styl. Kamarádka taky začíná celý ten adopční maraton a je z toho špatná, protože jí bylo řečeno, že je zapotřebí uvědomit si, že se ve většině případů jedná o děti alkoholiček a feťaček. Ale možná je to jenom snaha odradit hned na začátku ty, kteří si tím nejsou tak jistí, nevím. Ale máš pravdu, že i ta odopce přináší hromadu pozitivních věcí a na ty je třeba se zaměřit 🙂

nemorosis
13. bře 2012

@cuddle To se mi líbí, na všem si najít to pozitivní 😀 A kdoví, třeba se přece najednou dočkáte svého vlastního miminka. Takových zázraků kolem chodí, že je to až k neuvěření. Tohle je spíš takový úsměvný případ, ale naši sousedi byli neplodní 20 let. Užívali si život a nic jim nechybělo, až skoro v padesáti sousedka přišla s tím, že je těhotná, a to si 4 měsíce myslela, že u ní nastala menopauza 😀

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis ne Pregnyl mas pred OPU, ten zpusobuje to, ze ti vajicka dozraji soucasne a proto se casuje, presne dle terminu OPU

cuddle
13. bře 2012

@plumeria nene na redeni krve to nebylo, ale opravdu nevim nazev, mela jsem to po 1 IVF , takze pamet neslouzi...☹

plumeria
13. bře 2012

@nemorosis Pregnylu? Ten si dnes píchám na dozrání vajíček a jestli jsem doktora dobře pochopila, tak mi ho dal schválně míň, aby tím ten syndrom ještě nepodpořil.

rory_g
autor
13. bře 2012

@cuddle ahojky a neuvažovali jste o minimálce nebo nativu?
Jinak holky, teda koukám, že se mám na co těšit...
Moje MS je třetí dden a fakt jak protržená přehrada, zítra jdu na ten utz a teda...hnus velebnosti...no ale co se dá dělat, asi jsou zvyklí a ekluje se to jen nám 😅
Už aby bylo 6.4. a já taky mohla začít, nejvíc se bojím té imunologie, výsledky 27.3...aby se všechno zase nestoplo

cuddle
13. bře 2012

@plumeria no u nas cca 3 roky, ale pocita se do toho i da doba pripravy a testu, takze uz mame pul roku za sebou, a doufam, ze to bude trvat aspon o pul roku min, takze za 2 roky, cekam telefon 😀 o nejakou dobu to dele tvrvat bude, ale nikde taky neni receno, ze po tom darovanem transferu otehotnim a vyjde to ... ☹

nemorosis
13. bře 2012

@plumeria Já byla taky překvapená, že jsem dostala Pregnyl až po OPU. Prý to zatím nedokáží lékaři vysvětlit, ale mají zkušenost, že aplikace až po OPU opravdu zabraňuje rozvoji OHSS. 😉

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis ano, oni nekdy rikaji , ze proste se to stava, lidi vypnou a otehotni, ale u nas je to trochu slozitejsi, takze to by musel byt opravdu ZAZRAK 😉

nemorosis
13. bře 2012

@cuddle Vážně jsem dostala po OPU Pregnyl, tak jsem ho čekala 2 dny před OPU. Místo něj jsem na dozrání dostala decapeptyl (další překvapení), protože prý nerozjíždí OHSS tolik jako Pregnyl. Byla to pro mě všechno novinka a nikde jsem o tom do té doby nečetla. Ale očividně to funguje.

cuddle
13. bře 2012

@rory_g u nas absolutne nema smysl nad tim uvazovat
ja anovulace, nemam ms bez leku , neroste mi sliznice , na vsechno potrebuju kopu hormonu, aby reagovala , ani se 3 ampulkama denne jsem nemela dominatniho folika na IUI, takze pak hned prechod k IVF a 4 ampule denne na 12 dnu, abych reagovala, navic i manzel ma problem, ma hrozne spatnou morfologii a horsi pohyblivost spermii, takze jsme meli PICSI jeste k tomu a pak dokonce i tu genetiku, holt jsme se sesli jak rikal pan doktor 😀 aspon si nemame co vycitat 😉