1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

nemorosis
13. bře 2012

@vall83 Já tedy věřící jsem a nechápu, proč by mělo být IVF hřích?? Já s tím tedy nejmenší problém nemám. 😀 Pokud celou dobu chápu Bibli dobře, vymezuje se naprosto jasně k ukončení života, ne k početí. 😉

marmina
13. bře 2012

@saraha2 já byla taky v neděli na ET 🙂
no, ještě si to moc přestavit neumím, kdyby byla dvojčátka, ale nějak bychom to zvládli, byla bych šťasná za jedno i za dvě

@nemorosis tyjo, tak to byl opravdu zázrak, já taky neměla MS, myslela jsem, že děti nikdy mít nebudu, a hned první IUI nám vyšlo, teď po 4 neúspěšných IUI jsme šli do IVF

marmina
13. bře 2012

IVF není hřích ale záchrana lidstva, když vidím, kolik lidí kolem mě má problémy z početím, asi bychom brzy vymřeli 😒

saraha2
13. bře 2012

marmina:tak to jsi úplně čerstvoučká!hlavně odpočívej!!!!!!!!!ať se mimískům u tebe líbí! čtu tady,jak řešíte,jestli je to hřích,nebo ne..já hledala stránky o ivf a dočetla jsem,že když to někomu nejde,tak to má nechat být a nejít do ivf...by mě zajímalo,jestli ten,co to psal to zažil..takové mám nejradši....

vall83
13. bře 2012

@saraha2 tak to je super....ked tam ide o kazde hodiny tak treba...to asi aj tuna tak bude...lebo ked dostanem menzes tak 3 den vychadza sobota tak dufam ze nas vemou...

vall83
13. bře 2012

@marmina ahojcek trba si to musim takto vysvetlovat....tiez ked som sa nad tym zamyslela tak ako by Boh mohol vediet ze niekedy davno sa bude robit IVF a zakazal by to....to si vymyslela len cirkev a ja verim v Boha a nie cirkev...

marmina
13. bře 2012

@saraha2 jj, čerstvoučká 🙂 snažím se šetřit, ale není to s dvouletým synkem úplně jednoduché. Už jsme ho naučili vylézat z postýlky, abych ho nemusela zvedat. Kéž bych věděla, co se teď v břiše děje 🙂

já měla taky "nejraději" řeči: "tak na to mimino tolik nemysli" ale to se to řekne, když ho tak moc chceš!

marmina
13. bře 2012

@vall83 a ty jsi na ivf tady v čR? v jakém centru? jestli to není tajné

vall83
13. bře 2012

@saraha2 presne tak...ako chlap ktori je kaplan, knaz alebo... ktory nikdy nebude mat deti a ani po tom netusi moze nieco take povedat ked vobec nevie ako sa ta zena a cela rodina citia....kdyby to byl hrich tak by Boh nedal dochtorom tie znalosti aby to mohli robit....baby dakujem ze ste ma v tom uistili, velmi som stim bojovala a ked toto citam pomahami to....este raz dakujem...

vall83
13. bře 2012

@marmina nie ja som v nemecku v mnichove...

vall83
13. bře 2012

@marmina a aky je to pocit ked uz si presla tym vsetkym a uz vies ze ich mas v sebe? 🙂

terez80
13. bře 2012

Ahoj holky, chystám se na IVf už jsme zařazeni do procesu a sbírám informace a lustruju stránky. Každou chvíli si začnu píchat injekce a mám z toho strach, jak jste to zvládaly? A co jste měly za metody? My asi budeme mít PICSI, protože to má prý nejlepší úspěšnost.

marmina
13. bře 2012

@vall83 aha! tak to budeš mít zase jiné zkušenosti než my! ale princip bude určitě všude stejný, určitě pracují i o víkendu

zelvik
13. bře 2012

@nemorosis AHojky, já tedy věřící nejsem, za hřích to nepovažuji, ale je fakt, že tak nějak zastávám názor, že děti se mají dělat v posteli nebo na seníku 🙂 a ne v mističce. Ale stejně nakonec za tu mističku budu ráda, no...

cuddle
13. bře 2012

@vall83 vis, ja uz si rikala, ze pokud to tak ma byt bude to tak, nejsem verici a na modleni se kvuli IVF taky nedam, ale nikomu viru neberu. My si do adopcnich formularu nepsali pohlavi ditete, proste to nechame osudu, proste nam osud sam vybere jestli chlapecka nebo holcicku ...klidne oba 😀

rory_g
autor
13. bře 2012

@terez80 ahojky, já to mám teprve před sebou, dr nám doporučila jen kladické IVF bez ISCI...a prodlouženou kultivaci. Injekce bych chtěla bez pera, vyjdou levněji a dr tvrdí, že mají stejnou účinnost. Holky Ti určitě poradí líp, už jsou napřed 😉

zelvik
13. bře 2012

@rory_g Ahojík, jojo, jsem smířená, sice nevím, proč ta sliznice byla tak vysoká, ale je fakt, že MS je teď intenzivnější a rozhodně se ještě nechystá skončit, jako to bývá obvyklé jindy - od 3.DC většinou přestávám intenzivně krvácet, dneska 4.DC a pořád to je krev. Co ty? Jdeš do dalšího IUI?

nemorosis
13. bře 2012

@zelvik No asi tak. 😀

rory_g
autor
13. bře 2012

@zelvik nejdu, rozhodli jsme se ho vynechat...jinak s tou MS...dnes jsem 3DC a je to pořád síla, doufala jsem, že na zítřejší utz to budu mít jen malounko, ale nevypadá to 😝 Asi nebudu spát, mám z toho hrůzu 😀

marmina
13. bře 2012

@vall83 je to krásný pocit, když na ultrazvuku vidíš to světýlko (nebo já dvě světýlka) a říkáš si, tak a teď jste u mě děti moje, držte se 🙂 Hned po transferu jsem měla strach i zakašlat nebo si dojít na wc, zbytek dne jsem odpočívala v posteli. Teď se jen snažím dávat si víc na sebe pozor a pořád myslím na to, jestli to vyjde nebo ne...bude to dlouhé čekání!

cuddle
13. bře 2012

@rory_g
@marmina no ja nerikam, ze to je nebo bude lehke, urcite nekdy narazime na situaci, kdy se setkame s negativnim nazorem okoli, treba i nase budouci dite, ale verime, ze to zvladneme
situace, ktera nas k tomu primela z nas udelala silnejsi lidi, par - verim, ze pokud absolvujeme kvuli moznosti adoptovat si dite tento kolotoc budeme si ho potom tolik uzivat, ze uz ted se tesime 🙂
nemyslim si, ze je problem milovat " cizi " dite, proste je to cit, ktery mame, ale nemame jej komu dat a verim, ze male ditko nedokaze rozpoznat neco takoveho jako genetickou informaci a bere jako rodice ty co jej vychovavaji a miluji, i kdyz ho jeho adoptivni mama neporodila. Planovat je jedna vec, urcite se setkame s tim, ze to nebude treba jak jsme si nalajnovali, viz teorie, budeme uprimni , na vsechno odpovime, budeme se snazit dite vychovavat od zacatku v pravde a verit, ze to pro nej bude nejlepsi a nebude mit pocit a potrebu hledat ty " druhe" rodice, ale i s tim musime pocitat. Nikde neni dano, ze vlastni dite te bude milovat nebo oceni tvoji snahu a pristup vic nez adoptovane. I vlastni ditko Te muze zradit, zranit, kdyz to necekas - hodne spolehame na vychovu 🙂

cuddle
13. bře 2012

@terez80 a vy mate potrebu mit PICSI? nebo to Vam jen rekli v CARU? protoze si nemyslim, ze je to nejlepsi, kdyz neni duvod toto delat, napriklad u nas bylo oplodneni s PICSI horsi nej jen s ICSI, jen proto, ze nebylo treba

marmina
13. bře 2012

@terez80 já píchala perem (léky nás vyšly na 4000 - Puregon plus Cetrotide), nechali jsme si udělat ICSI, měla jsem 9 vajíček, z toho 5 embryí, 3 zamrazené, dvě v bříšku, celkem nás to vyšlo asi na 22 tis.

marmina
13. bře 2012

@cuddle rozumím ti, já bych také dokázala milovat "cizí" dítě, obdivuji tě i kvůli tomu procesu, kterým musíte projít ještě předtím, slyšela jsem pár zkušeností, že to nemusí být žádný med

rory_g
autor
13. bře 2012

@cuddle to je velká pravda a k tomu musí fakt pár dospět jako pár, nejde se jen tak z fleku rozhodnout...

vall83
13. bře 2012

@cuddle krasne napsany... 🙂

saraha2
13. bře 2012

@marmina já půjdu taky do pera,ale mudr říkala,at počítáme 20-30tis,tak jsem zvědavá,kolik to bude ve finále..doporučuje nám i icsi..kamarádka ve stejném centru platila 17tis..tak uvidíme..já jsem v brně na Obilném trhu

marmina
13. bře 2012

@saraha2 pero takové pohodlnější a má tenčí jehlu (teda se mi zdálo)
ta částka je dost individuální, někdo reaguje málo, tak musí dokupovat léky a to se pak nasčítá
ještě jsme měli prodlouženou kultivaci, to jsem myslím nenapsala...

rory_g
autor
13. bře 2012

@marmina u nás v caru stojí pero 6000 a klasika 1500...takže to je pro mě asi ukazatel, no a pak to, že je to srovnatelné účinností. Jinak kdybych nemusela řešit peníze, šla bych rozhodně do pera 😕

marmina
13. bře 2012

@rory_g jj, to chápu!