1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
15. kvě 2012

@kiwisek ahojky, já na OPU měla dovču a po ET jsem si vzala PN. Je nárok na 14 dní, ale já ji ukončila po týdnu a něco. Zaprvé už jsem začla krvácet a IVF nevyšlo, ale i tak jsem ji už chtěla ukončit, i kdyby to bylo OK. Protože by mi doma akorát hráblo a práci mám pohodovou a těch prvnívh pár dní by bylo za mnou, tak jsem chtěla jít do práce. No a v českcýh poměrech - co si budeme povídat - ona výplatní páska po neschopence moc "přitažlivě" teda nevypadá.... 😒 Teď, jestli dojdu k tomu pořád odsouvanému KETu, plánuju jen na KET volno a pak do práce.

verry
15. kvě 2012

@vall83 juuu, gratuluju! krásný obrázek 😉 😉

kiwisek
15. kvě 2012

@zelvik jj, hlavne se nevyplati marodit min nez 14 dni, no pak ta vyplata je teda fakt jeste mnohem bidnejsi nez obvykle 😖 😀 ja sem to zvazovala, abych si to pak nevycitala, ze kdybych byla po ET doma, mohlo to vyjit atd.. ale to jeste predbiham. teprve zitra mam konzultaci a domluvime co a jak s 2 pokusem 😉

zelvik
15. kvě 2012

@kiwisek Tak já už vím, že mi ET s tím, že jsem byla doma a válela se - nevyšel. Takže teď bude na řadě druhá varianta - jít do práce a jen se víc hlídat, nedobíhat tramvaj a podobně🙂

unkarka
15. kvě 2012

@zelvik no byt doma je nekdy horsi nez chodit do prace ale zase na druhou starnu mam takove kolegy ze me nechaji tahat pytle z bramborama a jeste z toho maji srandu ☹

zelvik
15. kvě 2012

@unkarka v tom případě kolegy odkaž do patřičných mezí a buď v klidu, žádná práce nestojí za to, abychom si ničily zdraví a zvláště ne v době, kdy se snažíme o mimi!!!!

unkarka
15. kvě 2012

@zelvik no to mas pravdu ale tam je takovy kolektiv ze uz kdyz rano vstavam do prace tak uz jsem nastvana co zas bude mame kolegyni ktera nas vsechny stve proti sobe a nic s tím nejde udelat.šefova je s ni jedna ruka a to je potom na ranu 🙄

unkarka
15. kvě 2012

@zelvik nastestí mam vybornou obvodni doktorku ktere kdyz reknu co se deje tak me necha doma.mam problemy s rukama asi ucpane karpaly tak az me fakt nase.... tak pujdu na PN at se tam zblázní 🙂

marmina
15. kvě 2012

Holky, to je snad největší svinstvo vyhodit ženu z práce v procesu ivf! Tak to jsem měla kliku na šéfa, normálně nám držel palce a když to vyšlo byl skoro dojatej. Teď když zajdu za kolegyněmi, vždycky panuju prima nálada. Nevím teda, jak to bude s návratem, ale doufám že se mi podaří do příštího února otěhotnět 😉

marmina
15. kvě 2012

@unkarka já mám za sebou genetiku i imuno, jak psala kiw vezmou jen krev (na imunu dá manžel i spermijky) a pak se čeká dlouho na výsledky...

vall83
15. kvě 2012

@verry ahojcek verry mooc dakujem.....

Holky ja fakt lezim, ale strasne mne rozbolela hlava jdu na zachod a tam na slip.vl. uz normalna krv...moze to byt tym jak to tam dr. rozduchal? na toaletaku uz nebila...mam stale dr. verit?

marmina
15. kvě 2012

@vall83 určitě je možné, že to je po vyšetření, také se mi to stalo! dal ti nějaké prášky? psala jsem, že tady se při špinění v těhu dává ascorutin - zpevní cévy

rox
15. kvě 2012

@vall83 Mocinky gratuluji!!! I jedno je krasa!!!

verry
15. kvě 2012

@vall83 odpočívej, určitě to nic nebude. jo, ten ascorutin-to je dobrý napad, ten dr. předepisujou 😉

cuddle
15. kvě 2012

@unkarka ja ano oboje - vezmou ti krev a pak cekas
u genetiky se vyptava predem na rodinou anamnezu , to si priprav - zdravotni stav - rodina - brali myslim nas, rodice, sourozence ( priapdne jejich deti ), prarodice, tety, stryce ( pripadne jejich deti )
pokud a kdo na co zemrel, v kolika letech
jake maji nemoci
jak u tebe, tak u manzela - byli jsme tam asi hodinu, kreslila si takovy graf

vall83
15. kvě 2012

@marmina ne nedal mi na to nic len povedal ze to je normalne ☹

vall83
15. kvě 2012

@rox dakujem moooc....

vall83
15. kvě 2012

@verry a myslite ze ten ascorutit zezenu tu v nemecku a bez receptu? 😒

unkarka
15. kvě 2012

@cuddle tak to abych si to doma vypsala protože tech nemoci u rodicu je dost dokonce tchyne bohuzel zemrela brzo takze abychom byli pripraveni.jinak dekuji za info 😉

verry
15. kvě 2012

@vall83 tady ten ascorutin jde sehnat bez receptu, stojí asi 40kč tak tam u vas by to melo jít taky

verry
15. kvě 2012

@vall83 tu máš odkaz, přečti si o tom http://www.lekarna.cz/ascorutin-tbl-obd-50/

mia75
15. kvě 2012

@vall83 Ja som si tiez nasadila Ascorutin, lebo kazdy den mierne spinim. Pytala som sa doktorky, hovorila, ze je to ok, neuskodi to. Velmi ani nepomoze, ale aspon nieco. Kolko beries Utrogestanov denne? Mne este ked boli problemy pichli ten Agolutin + Neofollin ako dalsiu davku progesteronu na udrzanie, skus s nimi preverit. Ale viem, v akom si strese, ja uz ani nespavam od strachu ☹ a na WC sa aj bojim chodit

mia75
15. kvě 2012

@vall83 Keby si to zhanala v nemeckej lekarni, tak je ucinna latka rutosidum trihydricum + acidum ascorbicum. V podstate rutín a vitamín C. A neboj sa, ze je tam uvedene, ze to nesmu tehotne zeny. Bezne sa to predpisuje uz desiatky rokov, aj mne to odporucili. Priamo v CAR aj znameho porodnika som sa na to pytala, hovorili, ze ok.

marmina
15. kvě 2012

@mia75 @vall83 jj to je pravda, píšou tam, že se to nesmí v těhu, ale důvodem je, že na těhotných se léky netestují, takže platí dlouhodobá praxe, že to bez problémů jíst mohou i těhulky

cuddle
15. kvě 2012

@unkarka no ja volala mamce a rovnou si to psala, kdo , kdy naco - docela se ptala treba na bratra meho otce, ktery zemrel jako mimino na nejakou detskou nemoc nekdy v roce 1945 a pak taky memu strici zemrela holcicka po porodu nekdy v roce 1969 no proste fakt mazec
pak jsem napsala tchyni email at mi to napise, pac manzel si pomalu nepamatuje kolik maji roku 😀 takove nepodstatne veci 😉

vall83
15. kvě 2012

@mia75 ahocek dakujem musim to prekonzultovat s mangelom..... ano velmi sa bojim... ultrogest uzivam 3x denne 2 zavadzam a jednu papam...

vall83
15. kvě 2012

Babenky ja bulim jak mala....ja uz na to WC chodit nebudu ja nechcu... ☹ ☹ ☹ ☹ stalr spinim sice stale hnedo ale zda sa mi ze viacej....uz aj taky hnedy huhlavec som mala na papiri....ja sa strasna bojim.... ☹ ☹ ☹

mia75
15. kvě 2012

@vall83 Moja, neboj. Hovoria, že špinenie a aj mierne zakrvacanie je ok. Ja som tiež v strese, ale doktorka má ukludnovala. Ešte je možnosť dať sa hospitalizovať, aby si mala pocit, že si urobila maximum, ale ja som takto minuly rok lezala skoro mesiac a nic so mnou nerobili. Akurát som mala nervy :( je to v Božích rukách. Neboj

unkarka
15. kvě 2012

@vall83 bud prosím v klidu a nenervuj se 😒 ja vim ze se to radi ale bud na sebe moc moc opatrna 😉

unkarka
15. kvě 2012

@cuddle moc dekuji uz mam taky neco pripraveny tak jeste pockam na manzilka a dopisem to spolu.jinak ze jdou az takhle do dusledku jsem netusila,ale asi to tak vsechno ma byt 🙂