1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

elleonor
20. kvě 2013

@majija takze nakonec ani ty nic? byla jsi va tom poprve?

danny38
20. kvě 2013

@renda12 Moc držím pěsti a přeji ať se mimísci chytí a nepustí 😉

danny38
20. kvě 2013

@malinka_02 Hlavně se snaž nestresovat. Mačkáme pěsti i s Aničkou 😉
@martina_81 Ahojky Marti 🙂 Jak dlouho ještě počkáte? 🙂

majija
21. kvě 2013

@renda12 To jsem ráda, že se to dá vydržet, já se totiž šíleně bojím takových zákroků. A pak si byla na neschopence nebo si nemusela jít vůbec?

majija
21. kvě 2013

@elleonor Taky bohužel nic. A ano byla jsem poprvé. No snad teď po laparoskopii to půjde. Možná stihnu jít na další stimulaci v Červenci. Ale záleží, kdy budou mít volno na laparoskopii. A kdy jdeš znova do toho ty?

renda12
21. kvě 2013

@majija

ne v pohodě to bylo a šla jsem normálně druhý den do práce sice mě bolelo břicho trošinku ale byla to jinak pohodatřeba ti to pomůže.já šla po tom na iui a nepomohlo to tak uvidím ted po ivf🙂

renda12
21. kvě 2013

holky jak dlouho vlastně trvá to než se zavrtají embria jak to je nikdy se v tom nevyznám .

renda12
21. kvě 2013

@majija

když půjdeš na laparku ambulatně teda jestli ji dělají oni tak je to ok jinak na lapar se chodí po menses jak ti skončí myslím jsem to měla když je tam ještě dost měčeho něvím ted vůbec jak to je už si to moc nepamatuju.

elleonor
21. kvě 2013

@majija ja jeste vubec nevim, ale vzhledem jake jsou tady cekaci doby a pak vetsinou v srpnu maji 2 tydny dovolenou (nikdo tam neni) tak to vidim na podzim ☹ Ted -po tydnu,uz se s tou myslenkou smiruji,ale pred tim jsem myslela, ze to nedam, zase tak dlouhe cekani...i ted jsem cekala-poprve se o IFV zacalo mluvil v cervnu vloni...ze podle poradniku atd tak kolem ledna unora, pak pred vanoci mi rekli, ze mi zavolaji v UNORU abych si vyzvedla protokol-zavolali v dubnu, akorat jsem mela MS 4 den, tak jsem musela cekat dalsi mesic...a ted konecne v tom kvetnu, kdy uz jsem myslela, ze se bude neco dit, to takhle dopadlo 😠 no nic, chce to hoooooodne trpelivosti.
Ja jsem v centru jeste nebyla, jen mi volala v to pondeli dr, ze v utery tam nemam jezdit, ze z tech 2 nic neni, a ze at beru jeste 10 dni progesteron a pak az mi prijde ms at se objednam na sono...a ze na to ze jsem tak mlada (33let 😀 ) ze to nebylo ani tak dobre semnou-ale nevim jak to myslela, jestli ze jsem moc nereagovala na hormony-snad mi nebudou chtit delat take lapar.jako tobe, ikdyz docela tomu nerozumim k cemu je treba pruchodnost vejcovodu, kdyz se vajicka odebiraji punkci... No tak ja ted ani nevim jako sono mi budou delat, jestli jen kontrolni, nebo pak muzeme zacit znovu (ale to tak nadejne nevidim), vse se snad dozvim tak za tyden 😎

darazv
21. kvě 2013

@renda12 zaleži jake embryjko mas v brušku 😉 mne napriklad pri blastocyste na 6den po transferu 😉

renda12
21. kvě 2013

@darazv

ahojda já měla taky blactocystu nebo jak to je měla jsem je 5dní a 5 den mi je dali 2embryjka jedničkové.a ty to máš delší dou zasebou nebo jak to máš???a kdy jsi dělala těh.test?

darazv
21. kvě 2013

@renda12 no ja som uz skusala na 6den 🙂 no prečitaj si moj clanok radsej 😉

malinka_02
21. kvě 2013

@majija ahojky, ty chodis do Podoli a nevysla ti stimulace? Ja tam chodim taky..

majija
22. kvě 2013

@malinka_02 Ahojky, ano chodím do Podolí a stimulace mi bohužel nevyšla, proto musím na laparoskopii, aby mi udělali místo ma dozrávání folikul. A jak jsi na tom ty?

dadenka111
22. kvě 2013

@marmina Ahoooj Marminka, jej zlate ze si sa takto ozvala, ale ani moja tehotenska demencia na teba nezabudla. 😀 Ja som teraz dost vystavena z prace a konecne mi doslo, ze musim zvolnit lebo sa mi nieco stane. tak akurat dnes som si dala oddych a konikujem. uz skoro mesiac sme nevideli nase miminko, tak sa na neho na utorok tesime. ten cas tak leti a obcas si aj spomeniem na tie casy s injekciami a nasimi trapeniami. Nelutujem ani jeden pich a ani jednu korunu.
Ale ako sa hovori priroda je velky carodej a moze aj vam zadelit prekvapenie. Drzim palce a prehovorim prirodu aby sa posnazila u vas. 😉 🙂 Paaaa

manita
22. kvě 2013

Ahojte, po mnohých neúspešných IUI sa chystám na 1. IVF. Je tu niekto, kto pichal Fostimon? Chcem sa spýtať, že koľkokrát denne ste ho mali a aká bola úroda z toho + úspešnosť. (Bola som konzultovať SOFT IVF s minimálnou stimuláciou a doktor odporučil stimulovať 3x denne Fostimonom, mne sa to zdá veľa).

turzovka
22. kvě 2013

@manita ahoj, neviem ti sice odpovedat na tvoju otazku, ale mam tiez otazku, kde ides skusat soft ivf? Kolko to asi trva? My ideme tiez po iui na konzultaciu kvoli softu a verim ze mi nepovedia ze 3 mesiace...ved uz zblaaaznim 🙂 drzim palce na 1x 🙂

manita
22. kvě 2013

@turzovka ahoj, v GF. Hneď ten cyklus po neúspešnom IUI, žiadne čakanie. Od 2. DC mám stimulovať tým Fostimonom, ale nechcela som ani to, tvrdo to zvažujem. Ty si čím stimulovala IUI? (Ja ničím, prirodzený cyklus, 2 vajcia každý mesiac.).

manita
22. kvě 2013

@turzovka Zabudla som napísať, že ja som samoplatca, takže idem hneď. Ty ak nemáš ešte schválené IVF od poisťovne, budeš čakať, stratíš tým 1 - 2 cykly.

turzovka
22. kvě 2013

@manita ani som nevedela ze gf robia soft ivf. No ja som mala tiez nestimulovane a preto sme sa rozhodli ist do brna...aj tak si to zaplatime...2 vajcia?? To je fantazia, len tak prirodzene, ani sa necudujem ze zvazujes ci to brat ;) Ja mam kazdy mesiac jedno, tak som zvedava, co mi vymyslia. Stratime mozno mesiac, ale sa mi nechce dalsie iui absolvovat, neviem sa s tym stresom nejako vyrovnat 🙂 nerobi mi dobre

manita
22. kvě 2013

@turzovka Ja uz som bola jednou nohou v Brne, ze tam idem na SOFT, nakoniec sme tu našli spoločnú reč a idem tam, kde som podstúpila všetky IUI. (Mám to pár metrov od domu, chápem dievčatá z ďaleka, že im je to jedno, tá cesta do Brna a stresy ako skombinovať tie cesty s prácou, keď musia niekde do CAR-u tak či tak dochádzať.) Ty kde chodíš? Prečo píšeš, že si to aj tak zaplatíte? Ty si ešte mladá, máš nárok na 3 IVF. Choď na IVF na Slovensku (oni dajú žiadosť na krátky protokol s tou najmiernejšou stimuláciou a poisťovňa ti to schváli), zbytočne by si platila (to len my staré platíme alebo tie, čo už neúspešne vyčerpali 3 IVF).

malinka_02
22. kvě 2013

@majija a to ti rekli v CARu? Ja mam za sebou ivf, 3 kety a ted 2.ivf..

turzovka
23. kvě 2013

@manita vazne si ma pobavila 😀 😀 no ja som si myslela ze u nas to nerobia, ale ked hovorris ze ano, tak skusim nas dnes objednat v gf. Tiez to mame kusok, a tiez sa mi nechce cestovat kvoli kazdej prkotine do brna. Aspon prekonzultujeme...uz sa mi nechce trapit s iui. Tak som zvedava co mi povedia. Ked mi povedia ze mam este cakat a skusat tak ma uz rozdrapi 🙂

rory_g
autor
23. kvě 2013

@marmina ahoj kočičko, jsem ráda, že se nám jednou za čas ozveš 🙂 Ondra je už chlap, téda, to to letí, co... Moc Ti přeju, aby se miminko zadařilo, ať už přirozeně, což je samozřejmě nejlepší, nebo kdybyste se přeci jen ještě pokusili s pomocí doktorů, přeci mně nakonec zázračně vyšlo IUI a teď se vzteká v postýlce 😀 Budeme moc rády (myslím, že všechny), když se za námi zase zastavíš, přeju Ti všechno dobré 😵

martina_81
23. kvě 2013

@malinka_02 ahooj, teprve teď čtu Tvoji zprávu. No ten přístup mě opět vytáčí. Co to bylo, proboha, za embryoložku? 😠 To snad není ani pravda. ajak jsi na tom, kolikátý jsi teď den? Jinak my jdeme až v červenci, ale ms mi vychází hned na začátku, takže už se to vážně blíží.

martina_81
23. kvě 2013

@danny38 ahooj, už se nám to pomalu krátí, na začátku července dostanu ms a budu se objednávat na ket. 😉

danny38
23. kvě 2013

@martina_81 To strašně letí 😅 Budu na tebe moc myslet a samozřejmě mačkat pěsti co to půjde 😉 Teď to zase je takové akčnější období 🙂 Čekám jak dopadne malinka a strašně moc jí přeji ty //, čekám kdy bude rodit mmirunda, zelvik a kajiko, no a pak si pěkně počkám na tebe 🙂 Mám to pěkně seřazené, takže vlastně už pomalu chodím pořád se zaťatými pěstičkami, za chvilku se ani nenajím, jak je budu pořád držet 😅 i když zrovna to bych potřebovala, kila se mně drží jako klíště a nechtějí zmizet 😀 vypadám jako obryně Stáňa 😀

martina_81
23. kvě 2013

@danny38 Představa, jak pořád chodíš se zaťatýma pěstičkama mě teda dostala. 😀 😀 Jj, taky sem občas nahlídnu, jestli je Mirka ještě celá a vypadá to,že zatím se nic neděje. 😉 A malince to taky moc přeju, aby jí konečně ta smůla skončila a zadařilo se jí. 😉

renda12
23. kvě 2013

holky dneska mám 7 po ivf a začala jsem trošinku špinit je to normální nebo se mám něco obávat je to opravdu trošku a ne stále během dne párkrát

danny38
23. kvě 2013

@renda12 Já jsem zašpinila osmý den po ET a nic to nebylo, asi se embryjko pořádně zavrtává 🙂