1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
26. čer 2012

@mmirunda jejej to máš tedy veselo ☹ Já pořád tak nějak doufám, že to nakonec těhu bude 😉
@sykorka12 to mě mrzí s těmi dvojčátky, v tak vysokém stupni, jsi moc statečná! Určitě to dobře dopadne a minimálně jeden bobeček se udrží 😵
@kiwisek to je dobře, že se stará, když k tomu přičteš všechny koníkovské tetky, tak to prostě vyjde 🙂

strapula
26. čer 2012

@b.bardyova veru,uz je to za chvilocku...aj sa tesim,aj bojim ☹ ale hlavne,ze sa to cele rozbehne!!

b.bardyova
26. čer 2012

@strapula Neboj bude to uplne super a budes mamina :D

danny38
26. čer 2012

@marmina Teda, já jsem asi fakt divná 😕 Na to, že jsem včera snědla celý švestkový kompot a večer si ještě dala půl litru podmáslí, musím konstatovat, že by mě zajímalo kam se mi to ukládá, jelikož mě to vůbec neprohnalo a já se hrozím, že budu zacpaná už do konce života 😀

strapula
26. čer 2012

@b.bardyova tak snazim sa mysliet pozitivne 😀 len dufam,ze vsetko pojde hladko..

marmina
26. čer 2012

@danny38 tak zkus to podmáslí nebo kefír (ale řeknu ti, že mě v těhu pomohl hlavně glycerinový čípek...)

pawlla
26. čer 2012

@sykorka12 ne jeste nemam prvni ivf se nepovedlo a ted 11.7 mam konzultaci s dr. A jdem na to 🙂

danny38
26. čer 2012

@marmina Ve čtvrtek řeknu doktorovi ať mi něco doporučí 🙂

verry
26. čer 2012

ahojte holkynny 😉
nějak vás tu přibylo... já už ani nestíhám vás všechny dočítat, tak se omlouvám. 😅

verry
26. čer 2012

@danny38 tyjoo, ani švestkový kompot? hmm. Tak zkus nějakou jinou kombinaci. Mě by třeba jasno jistě prohnalo,kdybych si dala třeba mléko a na to ovoce..
anebo zkoušela si hned po ráno vypít tak aspon 3dc vlažné vody?? to by mělo taky rozpumpovat střeva...
jináč už mě fakt nic nenapada..
ještě vlastně zelený čaj-ale nevím jestli se může v těhu..

radina
26. čer 2012

@danny38 Skus Psyllium 🙂 Tusim to u nas predavaju v lekarni, drogerii aj v potravinach 🙂
http://www.aspsk.sk/psyllium.htm

sykorka12
26. čer 2012

@pawlla tak to ti preju aby ti to vsechno dobre dopadlo 🙂 nekde tady jsem cetla zes chodila nebo chodis do brna unici,ja tam taky chodim

pawlla
26. čer 2012

@sykorka12 jo jo presne tam chodim a k jakemu lekari chodis konkretne ?

sykorka12
26. čer 2012

@pawlla bylo to vzdycky ruzne a ted pri poslednim ivf k dr. frgalovi,punkci a transfer mlady dr. stelcl

pawlla
26. čer 2012

No ja taky tak podobne jinak jsem u primare Pavla Otevrela.... A ty jsi na to ted jak ? Kolik mas mimi zavedenejch a jak dlouho si po ET ja s jdu 11.7 pro leky jsem zvedava

kiwisek
26. čer 2012

@rox ahojky, tak si to trefila.. vajicka byli kvalitni, tedy 19 z 22 melo super kvalitu... ale spermie pry dost tragicke... co se tc rozmrazenych davek, tak tam byli pry vsechny mrtve, takze se snazili vybrat z certvych ty nej... pry prace na nkolik hodin 😖 tak proto jsme měli jen 4 E, z toho 2 se do podnelka nedelili uplne ok, tak sem vcera byla na ET 2 bublinek... tak doufam moc moc moc, z jsou t bojovnice a zakusnou s poradne!! 😉

sykorka12
26. čer 2012

@pawlla zavadeli 2 bobisky jsem 6 den po ET a testovat mam 8 cervence

kiwisek
26. čer 2012

holky, myslim, ze sme to tady uz nekd probirali, ale kolik hodin po ET je rozhodujiich pro uchyceni embryjek?
snazim se polehavat a odpocivat, ale dlouho nevydrzim... na dnes a zitra sem si vzala dovcu a ve ctvrtek jdu do prace 😎 a muzu zahnizneni nejak podporit stravou nebo necim? Kvuli OHSS musim 3x 3 odmerky protifaru, jinak papam od dnes femibion a snazim se hodne ovoce...
co muzu udelat vic? 😉 krome pozitivniho mysleni 😉

kiwisek
26. čer 2012

@sykorka12 ahojky, to Ti snad nejak spatne spocitali to testovani.. 😕 doporucuje se 10 dni od ET, a 14 den se obvykle bere krev..

sarinka_nevesta
26. čer 2012

@kiwisek mě spočítali udělat si test až 16. den po ET....

franzziska
26. čer 2012

ahojte prosim vas baby zo SR tie vsetky predoperacne vysetrenia robia v Centre alebo vas poslu za internistom? dakujem

malinka_02
26. čer 2012

@tamaris velka gratulace!
@pawlla a to te vyhodili ze si jim to rekla? Ja se taky desim..hlavne mame vysokou hypoteku.Ale kde budu moct ve zkusebce litat po doktorech..
@sykorka12 jejky ve 24 tydnu to je uz tedy hrozne..tak budu moc drzet pesti aby to vyslo do tretice vseho dobreho!
@kiwisek takze mas po ET jen 2 dny volna? Zkoumam kolik budu potrebovat.

marmina
26. čer 2012

@franzziska většinou jdeš na předoperační ke svému praktickému lékaři (někde to dělají i v centru) - ale nejsem ze SR 🙂

malinka_02
26. čer 2012

@strapula ja uz taky skoro sla na IVF ale zase chteji jeste neco dozkoumat tak snad v cervenci zacnem..nejdriv to posunovali kvuli genetice, pak sem byla na operaci s mocakem abych v tehu nemela potize a ted zas homocystein tak cekam ze snad konecne po 3/4 roce na to pujdem..

pawlla
26. čer 2012

@malinka_02 ja po prvnim ivf otehotnela a sla jsem na PN jenze jsem pak potratila a vratila se zapatky a oni me vyhodili prej to neni jejich problem ze jsem o to prisla a nebudou tolerovat porad chozeni po doktorech odpocivani po opu a et a tak podobne .... Tak jsem dostala vypoved

marmina
26. čer 2012

@kiwisek určitě jsou pro uhnízdění důležité první dny. Když nebudeš nic těžkého zvedat a dobíhat tramvaje tak si myslím,že to není nic špatného. Nejdůležitější je to pozitivní myšlení 😵

mia75
26. čer 2012

@pawlla nechápem asi českým zákonom, ako ťa mohli tak ľahko vyhodiť? Akože s odstupným, alebo? Však u nás by to bol prúser, ja mám kopu ľudí na PN alebo chodia často k lekárovi, ale vyhodiť ich nemôžem (ani nechcem, ak sú chorí alebo nebodaj ivf ☹ )

mia75
26. čer 2012

@kiwisek uhniezďujú sa pár hodín, ale radšej odporúčajú pár dní kľud. Nech vieš, že si spravila maximum. Ale ľahké práce, prechádzky v poho.. Je to len otázka zázraku a šťastia 🙂

strapula
26. čer 2012

@malinka_02 no u nas sa to tiez natahovalo, presne aj kvoli genetike, potom partnera posielali na vselijake vysetrenia,este vypisat ziadost pre poistovnu, atd...... a to este ani neviem ci v juli sa naozaj do toho pustime,budu znovu kontrolovat spg muzovi,preto som dost nervozna,ci vobec to naozaj bude uz v juli ☹

strapula
26. čer 2012

@pawlla to nemyslis vazne,ze ta vyhodili...toto je hroza,clovek aby sa bal 😢