1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
4. črc 2012

@mmirunda mám otázečku na lékárnici 😉 nevíš,kolik je doplatek na menopur?já mám v papírech napsaný,že za 10ampulí-to je jedno balení 700..

mmirunda
4. črc 2012

@saraha2 Ahojky kočko. Teď jsem se dívala a mělo by to být bez doplatku ☹ Ty jsi platila??? leda že bys měla přešvihlý množství jednotek, ale to asi těžko, když jsi na začátku

saraha2
4. črc 2012

@mmirunda mám v ceníku napsaný:menopur 10ampulí 700kč plus konzultace ..ale všechny holky tady doplácely,tak to je nějaký divný,né?

saraha2
4. črc 2012

@mmirunda takže asi teda budu za každých 10ampulí platit 700..no tak jsem zvědavá teda,na jakou částku se ve finále dostanu...

mmirunda
4. črc 2012

@saraha2 Ale to je divný, dívala jsem se i do číselníku pojišťovny a prostě se nedoplácí ☹

mmirunda
4. črc 2012

@saraha2 A hlavně od 1.července jsou nové úhrady pojišťoven. Pojišťovny přestaly hradit veškeré léky co už byli volně prodejné, tak třeba je to teď takto, že začali platit na jiné léky ...

rory_g
autor
4. črc 2012

@saraha2 @mmirunda já doplácela 235 za 10 ampulí...mám VZP

mmirunda
4. črc 2012

@rory_g ale záleží kdy, od 1.července jsou nové číselníky ( tedy i doplatky na léky )

rory_g
autor
4. črc 2012

@mmirunda aha... 😖

mmirunda
4. črc 2012

@rory_g tak snad to @saraha2 nenaúčtují za takovou pálku ...

rory_g
autor
4. črc 2012

@mmirunda já to hledala na stránkách ministerstva a bylo tam bez doplatku, před prvním tedy..ale já jsem také doplácela. Nevím, jak to mají udělané

mmirunda
4. črc 2012

@rory_g No já mám právě pocit, že to bylo bez doplatku i před prvním, když jsem se na to dívala. Tak nevím jak si za to někde můžou účtovat doplatek.... Nakukovala jsem do systému do práce a FAKT je bez doplatku, tak nevím ... ☹

dadenka111
4. črc 2012

@zana21 Drž sa Žanetka, prajem ti nech sa veľmi rýchlo z toho OHSS dostaneš. Ja som sa toho strašne bála. Pila som ako blázon, až mi z toho bolo zle. 😝
Zajtra sa teším na tvoj test. Som už strašne zvedavá. Budem silno na teba myslieť. 😵

pawlla
4. črc 2012

@mmirunda no jo oni si taky uctujou kde co a jak se jim to libi nekde v tom maj holt bordel nooo jo cesko 😀

tulipanek82
4. črc 2012

Ahoj holky, jak jste se ktera cility po provere? Ja si pripadam takova priblbla a nevim, jestli to muze byt tim 😅
Jinak jak prezivate ta horka? Je to drsny, co..... 😝

mmirunda
4. črc 2012

@pawlla máš pravdu, ani nevím, čemu se tady divíme 😖 vždyť tadyj e to normálka 😠 😠

mmirunda
4. črc 2012

No nic holky, přeji dobrou noc 😔 😔

marmina
4. črc 2012

@rory_g
@saraha2
@mmirunda holky, jestli si pamatuji dobře, tak @zelvik psala, že za Menopur nic nedoplácela, že je to byla zrovna novinka, muselo to být někdy na jaře

mia75
4. črc 2012

Ahojte, ozývam sa ešte stále z nemocnice, UTZ zase našťastie ukázal mimi v poriadku, tak ma možno budúci týždeň pustia. A potvrdzujem, že prechodom do 2.trimestra už nie je tak zle od žalúdka a telo sa začína normalizovať. Držte sa. 🙂

nemorosis
4. črc 2012

@saraha2 Ahojky, ten doplatek mě taky překvapuje, není to právě za tu konzultaci? Jinak pro forma, @mmirunda se určitě dívala k distributorům, kteří ale na svých stránkách neuvádí max. doplatky, pouze doplatky obvyklé nebo doporučené podle obvyklé marže lékáren. Bohužel ten byznys CAR a jeho vybraná lékárna je o trochu složitější. Úplně nejsnažší to budeš mít, když zavoláš přímo na SUKL, kde ti řeknou max. doplatek a počet ampulí hrazených za jeden cyklus IVF nebo všechny dohromady. Mají na to přesná pravidla a ochotně to vysvětlují. 🙂 Číslo je 272 185 111. Mně tím ušetřili několik set za Gonal. 🙂

marmina
5. črc 2012

ahoj @mia75 takže stále v nemocnici?!! Už abys mohla užívat bříško doma 😵 😵 😵

mmirunda
5. črc 2012

Dobré ráno kočenky, už zase straším v práci 😠 😠

danny38
5. črc 2012

@mmirunda Dobré ránko, tak to ti nezávidím, ať ti to tam rychle uteče. Já jsem ráda, že dneska do práce nemusím, protože jen co jsem otevřela oči tak mě akorát bolí hlava a neni mi dobře 😠 Dneska to vidím tak, že proležím a prospím celý den ☹

verry
5. črc 2012

@saraha2 ahoooj, no to kdybych věděla! 😅 já mám sklerozu, s tím co bylo před týdnem, natož co bylo někdy v dubnu.. 😀 rozpis už tady nemám, abych se ti mrkla. Ale mám pocit že 150 jsem píchala? Já reagovala docela dobře, vím že jsem ďobala injekce jen 6 dnů.. Neboj, však oni si tě pohlídají v CARu. kdy jdeš na utr? jinak já su ok, ještě furt bojuju s unavou, ale je to fajn.... si každou chvíli pospat 😀 nevolnosti naštěstí žádné, musím to zaklepat! 🙂 a chutě?? jo,tak ty jsou... žerůů furt 😀 a hlav
ně věci,který jsem dřív vůbec nejedla.. 😀

mmirunda
5. črc 2012

@danny38 Ahojky ♥ tak jestli to nebude tlakem, taky mě od rána bolí hlava a začínám trénovat na stimulku. Piju už od rána, mám v sobě už skoro litr vody 😀 😀

danny38
5. črc 2012

@mmirunda Já na ten tlak právě docela trpím taky, ale jinak jsi dobrá, že takhle piješ, já s tím mám zatím pořád bohužel problémy ☹ Naleju do sebe denně max. 2l. Nevím jak se mám ukecat, abych pila víc 😠

mmirunda
5. črc 2012

@danny38 Já to jedu na sílu, prostě nasadím a piju. Strašně se bojím hyperstimuláku ☹ tak se snažím naučit pít už dopředu

pawlla
5. črc 2012

@mmirunda ahojky no tak mam z toho strach a to piti pomaha nebo jak ?

mmirunda
5. črc 2012

@pawlla prý jo, prý se má hodně pít, tak nevím 😖 Jinak dobré ráno 😉

rory_g
autor
5. črc 2012

@mia75 ahojky, to jsem ráda, že je Ti už líp, doufám, že brzy bude natolik, abys mohla domů 😵
@marmina já myslím, že doplácela, ale míň, než já 😀