1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martinazvo
9. led 2013

@malinka_02 len na porovnanie... my mame IVF + ICSI... doteraz som za zopar ukonov, spermiogramy, zmrazenie spermii a injekcie dala 600€... a tolko este cca. budeme platit za ICSI *podla vajicok... takze cca. 1200€ t.j. cca. 31.200 CZK !!! ale za to babatko to stoji !!!

evikj33
9. led 2013

@kive76 Evi držím vše co mám at jsou pěkní bojovníčci 😉

malinka_02
9. led 2013

@danny38 ja vim ale nekdy by clovek v tech dulezitych chvilich tu podporu fakt potreboval..

malinka_02
9. led 2013

@martinazvo no me vysel jeste kazdy ket na 10 000 diky AH a embryoglue a pak neschopenka :-\ kolegyne syna stalo miminko 650 tis.

martinazvo
9. led 2013

@malinka_02 ufff.... hlavne ze sa vlady "snazia" zvysit porodnost... ale nepomozu ani keby co bolo ake je to drahe vsetko ☹

danny38
9. led 2013

@malinka_02 No a proto jsme tu my, abychom se vzájemně podpořily, protože mužský tomu nerozumí 🙂

kive76
9. led 2013

@malinka_02 no tomáš vlastně pravdu, tak uvidím jak to bude...a pokud mi neschopenku napíšou, tak nebudu odmítat...tak dojíždím z Kladna do Prahy vlakem...

danny38
9. led 2013

@martinazvo To je to co mě na umělém oplodnění nejvíc štve. Už kdysi jsem psala, že ženy které nemůžou otěhotnět přirozenou cestou by toto měly mít zdarma. Už jsem se setkala s případama, kdy ženská mladší než já měla tři děti a asi 3 přerušení za sebou. Prostě byla plodná jak jabloň a místo toho, aby se tedy chránila, když věděla jak na tom je, tak to se různě vymlouvala. Co by jiné za to daly, mít alespoň jedno miminko a tahle s prominutím kráva, si už nechala 3 vzít 😠 Je to nespravedlivé!

adriene
9. led 2013

@martinazvo Teeeda, slusna castka... u vas se plati i spermiogram? A proc zmrazeni spermii, muzu-li se zeptat?

martinazvo
9. led 2013

@danny38 presne, strasne nespravodlive :(

martinazvo
9. led 2013

@adriene jj, 9€ kazdy spermiogram... no a mrazili sme preto, lebo manzel ma malo spermii kvoli vysokemu prolaktinu (ma makroadenom na hypofyze) a kedze sme "cez babatko" na to prisli, zacala sa liecba a nikto vlastne nevie (ani endokrinologicka, ani urolog), ako bude reagovat na lieky... ci bude spermii viac, alebo este menej, pripadne po case uz vobec ziadne... tak sme si pre istotu 3 davky zamrazili... keby prislo k najhorsiemu... to stalo 50€/3 davky + 72€ rocny poplatok za mrazenie... ale tak liecba uz bezi cca. 3 mesiace a co sme robili mrazili mali sme 600tis., 700tis. a 1,5mil. pohyblivych spermii, takze vyzera ze sa to dokonca zlepsuje, ale to je tazko povedat lebo tieto cisla su velmi kolisave... Teraz co ma caka IVF+ICSI, uvidime aka bude "cerstva davka"... snad to bude ok, ale keby nahodou, tak ze za 10 minut maju rozmrazene nase zasoby tak som trosku kludnejsia...

adriene
9. led 2013

@martinazvo No tedy... to je něco. A člověk by řekl, že když je zdravotní problém... tak by to zamrazení mělo být zdarma... My třeba když přijdou mladí kluci k chemoterapii, tak je odesíláme na zamrazení spermatu a to hradí pojišťovna...
V ČR se spermiogram tedy přímou platbou neplatí, je hrazen pojišťovnou, co vím... To to pak skáče...
Nás vyšlo IVF s PK, ICSI, AH a zamrazením na 14 000. Už tak jsem si říkala, že to je hodně.. natož pak takovéto částky!

martinazvo
9. led 2013

@adriene no ak by bol manzel vedeny ako onkologicky pacient, tak v tom pripade by to tak bolo... ale kedze tak vedeny nie je (tie adenomy su zevraj nezhubne) a este stale cakame na konzilium lekarov - uz 2 mesiace! - co s nadorom, ci operacia (cez nos) alebo nie (k tomu by sa mali vyjadrit dalsi endokrinolog a neurochuirurg), tak to este vlastne nie je "uzavrete"... ale tak cakat sme nechceli a povedala som ze radsej zaplatim ako nemat potom uz ziadnu sancu mat biologicke babo od manzela...

adriene
9. led 2013

@martinazvo No to je jasné, to úplně chápu! Člověk si radši připlatí, než aby tu možnost pak ztratil... tak to budu držet palečky, aby vám to dobře dopadlo 😉

martinazvo
9. led 2013

@adriene dakujem pekne, dnes/zajtra ocakavam mrsku (BT mi uz klesla) a tak zacinam s injekciami... dufam ze budem mat dost vajicok 😉

malinka_02
9. led 2013

@danny38 diky bohu za to 😉
@kive76 ja to zezacatku tolik neresila vzdy dovolena ale za pul roku padla ..
@martinazvo tak to taky resite teda huste veci najednou..

martinazvo
9. led 2013

@malinka_02 no jo, na jednej strane smola, ze sa nezadari babo bez IVF+ICSI, na druhej strane mozno dobre, lebo jednak sa netrapime dlho neuspechmi a riesi sa to rovno v CAR, ja ako "mama-maternica" som ok a u manzela riesia problem vyrazne skor ako keby sa mu to prejavilo prirodzene (muselo by to este narast, migreny, odpadavanie, dvojite videnie...)

malinka_02
9. led 2013

@martinazvo no to urcite.

irennn
9. led 2013

@kive76 já taky odpočívala a válela se, byly vánoční svátky ,tak co...radši zůstaň v teplíčku.Nevím,ale myslím si,že je důležité nechat aspoň pár dní tělo v klídečku. Já chodila jen na malé procházky se psy do pole a umývala nádobí,skládala prádlo,ale jen spíš takové pomocné prácičky...a teď jsem taky doma.

malinka_02
9. led 2013

@irennn a ty uz doma zustanes?

irennn
9. led 2013

@malinka_02 Dělám staniční sestru v nemocnici...na oddělení máme pacienty z ARIP, hodně z nich bylo na ventilátorech,mají otevřené krky - tracheostomie, z nich neskutečně chrchlou zelený hleny....několikrát tu byla hygiena, nálezy jako zlatý stafylokok (MRSA), ESBL,naposled infenční clostridiové průjmy....byla bych blázen,když se nám podařilo první IVF jít do práce a taky mě chtěli nechat na neschopence už od injekcí z toho důvodu, ale šla jsem až po transferu.

irennn
9. led 2013

Holky, myslíte,že je hloupé si koupit v mém případě nějakou věcičku pro miminko? Já vím,je strašně brzo,ale když já bych si koupila aspoň ten špendlík, nebo teploměr kačenku...nechci se na to stále jen dívat na netu...

mmirunda
9. led 2013

@irennn Tak já si za pozitivní testíky a potvrzení těhu objednala na mimibazárku tři bodýnka 😉

adriene
9. led 2013

@irennn Jo, určitě... vždy, když bude nějaký dobrý výsledek, něco miminku kup 😉

malinka_02
9. led 2013

@irennn tak to je jasne! Ja byt tebou pockam jeste na srdicko.. Ja si koupila pro radost na zacatku snazeni hrozne hezke vecicky od naf nafu v akci, bylo mi lito je tam nechat..a po roce sem je odvezla,pokazde kdyz sem to zahlidla bylo mi do breku..

kathrin17
9. led 2013

ahoj baby prosim vas poradte mi.....momentalne som prekonala zapal hrdla a este mam nadchu.....OPU by som mala mat zhruba o 16dni....myslite,ze mi daju anestezu?Alebo budeme musiet stimulaciu prerusit...nezazila ste to niektora....prosim som zufala.....v papieroch od koordinatorky mam,ze nesmiem byt chora tri tyzdne pred OPU.....prosim poradte

irennn
9. led 2013

@kathrin17 Buď v klidu, to ještě doléčíš, hodně vitamínů a buď pěkně v teple...bude to dobrý neboj. Spíš abys neměla nějaké antibiotika a vysoké CRP, ale pokud je to už jen rýma,tak to zvládneš. 😉

kathrin17
9. led 2013

@irennn len v tych papieroch je,ze nemozem prekonam ziadne infekcne ochorenie...ako je chripka, nadcha a zapal hrdla....takze myslis,ze mi spravia vysetrenie na CRP a pokial to bude ok, tak budeme pokracovat....som z toho totalne vystresovana ☹ ....chcem verit, ze som si nedala pichnut dnes uz 14tu vcielku zbytocne ☹

malinka_02
9. led 2013

@kathrin17 a ty pichas 30 dni??

kive76
10. led 2013

@mmirunda co myslíš máme zkusit dávě 2embrya do dělohy? ale já se trošku bojím je mi tenhle rok 37 let, jsem z dvojčat, a ještě doporučujou dám zamrazit, ale jelikož manžel dřív prodělal žloutenku, tak ty embrya musej zamrazit mimo, a ještě se platí za to poplatek...takže ted budem platit 16 tisíc...+ případně 4500 za zamražení, poplatek 5000kč, a pak rozmrazení 4500 kč což nemám...i takhle si musíme půjčit...ale zas říká, že jedno vložit...že je škoda, když bychom mohli dát ještě jedno...no nedokážu si představit, že vychovávám 3 - 4děti...Dvojčata by mi nevadily...