1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kive76
19. led 2013

@malinka_02 mamatest koupím v pondělí 🙂

rory_g
autor
19. led 2013

@radina určitě se nenech odbýt a zkus se objednat na hematologii, pokud to nepůjde, tak přes obvodního

ada83
19. led 2013

ahojte chcela som sa opýtať neviete ak my dnes zacala mrcha ale ešte nie moc len mám tochu či sa to počita a mám si zacať pichať zajtra alebo až v pondelok

danny38
19. led 2013

@kive76 Pořád mačkám pěstičky co to jde a posílám spoustu těhu bacilů 😵 a jak psaly holky, určo použít Mamatest desítkový, také jsem ho měla 🙂
@martinazvo Teda, to je nemilé takhle se zranit, doufám že jako bolestné budou pořádné // 😵 Držím mooooc pěsti 😉

radina
19. led 2013

@ada83 Za prvy den sa rata ak mas normalnu mrchu, s cervenou krvou, nie spinenie ... ak ti zacala dnes navecer, tak rataj ako prvy az zajtra. ja som mala tiez v tomto dilemu, ale pol dna hore dole pri stimulke nehra rolu.

malinka_02
19. led 2013

@radina to mam taky homocystein a v tombocentru mi rekli ze uz se to proste ted neresi ze uz to ma kazdy.. Ale sem zvedava co ti povi, ja se na to ptala znova ted jestli se to nezanedbalo a pry ne a dobre..

malinka_02
19. led 2013

@ada83 kdyz ti zacne mrcha odpoledne tak se to pocita za 0 den a 1 je az dalsi tak mi to rekli v centru a ja mela pichat az pd 2dc.. Nicmene jestli mas soineni a zitra taky budes mit tak furt nic, spineni se nepocita.

radina
19. led 2013

@malinka_02 A pichala si si fraxik alebo nieco?

malinka_02
19. led 2013

@radina ne vzd beru pred ivf a ketem a do krevniho testu anopyrin. Treba pak v tehu bych neco pichala ale to nevim..

martinazvo
19. led 2013

@danny38 to by bolo fakt krasne 🙂

adriene
19. led 2013

@kive76 Budu drzet palecky na pondeli 😉 8. den muze byt opravdu jeste brzo... tak vydrz 🙂

adriene
19. led 2013

@radina Tak jsem koukala k sobe do zpravy a mas to same, co ja: je to heterozygot - A 1298c .. resit se to v dobe tehotenstvi nemusi, jen se podava kyselina listova v dvojnasobne davce s Bkomplexem a pak celozivotni uzivani kyseliny listove s B komplexem jako prevence kardiovaskularnich chorob... plus hodne papat listove salatky 😀
No a ten homozygot se uzresi... dle me minimalne tim anopyrinem.
Jinak mi z te zpravy z genetiky psaly, ze leidenskou mutaci nezjistili, coz byva tez casty problem pricin neplodnosti :(

ramdy
20. led 2013

@ada83 ahoj, já to mám hodně málo a nejvíc první den, druhý den téměř nic a pravdou je, že pícháš druhý nebo třetí den. Já začala píchat teď v pátek 300jednotek gonalu

ramdy
20. led 2013

@malinka_02 máš taky poruchy srážlivosti krve?

ramdy
20. led 2013

@kive76 držím palce

ada83
20. led 2013

@ramdy dik ja mám 150 jed puregonu asi zacnem až zajtra lebo sa to nerozbehlo idem aj na krv zajtra a vybabovať predoperacné tak uvidime 🙂

radina
20. led 2013

@adriene Ahoj, super, si ma potesila, cize ta diagnoza A 1298c znamena vzdy heterozygot? Alebo A 1298c moze byt aj homozygot? Nasla som viac clankov na nete, ale toto som sa nejako nedocitala.
Ak by som si pichala fraxik od stimulky, myslis , ze by to moc riedilo krv a mohlo by to zabranit uhniezdeniu? Radsej by som brala len anopyrin, lebo z fraxiku som mala desne modriny. 😖

adriene
20. led 2013

@radina Ne, je to jen a jen heterozygot. A tobě dali na to fraxík? Nebo na něco jiného?

radina
20. led 2013

@adriene Mne povedala lekarka zo slovenskeho car, ze budem brat fraxik od stimulky. Ale teraz idem na zakrok do Brna, na soft, uvidim , co povie lekar tam, ak aj on povie fraxik, tak asi si ho dam. Hlavne si musim skocit pre tie vysledky, lebo toto mi povedala len cez telefon....nie su tam dolezite aj nejake hodnoty? napr. toho homocysteinu? tusim norma je do 8, a mozno je rozdiel ci ma zena napr. hodnotu 10, alebo 20.

adriene
20. led 2013

@radina O homocysteinu bohužel nevím... ale co se toho MTHFT heterozygotu týče... tak u toho fraxík myslím že určitě ne... zkus jim zdůraznit, že se jedná právě o heterozygotní formu, ne o homozygotní...

malinka_02
20. led 2013

@ramdy mam trombofilni mutaci mthfg v homozygotni podobe a homogenni homocystein ale pry na to staci jen vysoke davky listovky a pri ket mindavaji anopyrin

irennn
20. led 2013

@ramdy 300 ?? já píchala 75j.celou dobu

radina
20. led 2013

@adriene ja si myslim, ze dr. v Brne mi tiez povie , ze fraxik netreba...ale urcite pojdem na konzultaciu aj na hematologiu.
A u teba sa ako prejavovala predtym tato diagnoza? ... ja mavam silnejsiu mrchu so zrazeninami, ale neviem, ci to s tymto suvisi.

ramdy
20. led 2013

@irennn mám nízkou tvorbu vajíček, tak mám 300, včera už jen 250 a dnes taky 250, hrozně mě z toho bolí břicho, ale snad to zabere a vajíček bude víc

ramdy
20. led 2013

@ada83 taky mi dávali nopyrin a teď ho budu po ET brát asi taky, já jdu na předoperační v úterý, zítra na odběry, tak snab due vše ok, začíná mě trochu bolet v krku

irennn
20. led 2013

Holky,už druhý den poznávám,co je to celodenní těhotenská nevolnost....stačí,když ucítím nějaký pach jídla,cokoliv tak letím na záchod...podívám se na vodu,mlíko,závan čaje nebo šťávy a to stejný.Mám hrozný hlad, ale na cokoliv se podívám, tak se mi akorát udělá blbě...doufm,že to nebude trvat dlouho, dnes mám v sobě 1rohlík

martinazvo
20. led 2013

@irennn dufam ze Ti to coskoro prejde

janulkaa23
20. led 2013
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@irennn Chudáku..tohle zatím neznám 🙂

zelvik
20. led 2013

@irennn To je mi líto, mně bývalo blbě vždycky večer, ale tak nějak obecně, ani ne z jídla.Jen se mi čuch zbystřil - byla jsem jak čuchací pes🙂 A doteď nemám moc chuť k jídlu. Jako když je jídlo na stole, sním ho, ale abych si sama řekla, co bych si dala - NIC. Tak přeju, ať tě to brzy přejde a je líp.

adriene
20. led 2013

@radina Vůbec žádné potíže tato mutace nevyvolává. Má ji velká část populace, ani o tom neví... jen je tu do budoucna riziko kornatění tepen, ischemická choroba srdeční, atd.. no ale s tím jsem počítala, máme to v rodině 😉
@malinka_02 Držím ti na zítra palečky, budu na Tebe myslet 😉
@kive76 Též držím palečky na zítřejší mamatest, aby vyšel pozitivně 🙂