1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
13. únor 2012

@rory_g v Gennetu jsem byla, chtěla jsem si tam hlavně odbýt genetiku. Teď jsem přešla do Podolí. O 4D utz nemluvili, tak snad to půjde i bez něj.

vanule
13. únor 2012

@rory_g ahojky, náš příběh začal před 3lety, kdy jsem slavila sladkých 30cet a říkala si tak teď vysadím antikoncepci a za měsíc jsem těhu, no byla jsem naivní, ale že by mohl být nějaký problém to by mě ani ve snu nenapadlo....takže za rok, když jsem slavila další narozky a těhu nikde šla jsem k doktorovi, ten mě poslal na laparku (kde nic nenašli) poté nám dal půl roku snažení se doma "pod peřinou" když prý mám teď ty vejcovody profouklé to by bylo, aby nebylo. A ono bohužel nebylo! Tak vypsal žádanku do CARu, tam jsme nastoupili v září 2010,do konce roku jsme obíhali samá vyšetření, imunologii, genetiku, hystereskopii, hormon.profily, spermio, vše bylo OK prostě nic co by bránilo těhu, tak v lednu 2011 jsme šli do prvního IUI, bohužel nedopadlo, pak ještě další dvě IUI taky bez úspěchu, v září jsem začla stimulku na IVF a podívejme ono VYŠLO a v červnu by jsme měli být konečně tři, "trvalo" (někde čekají na čápa či vránu i mnohem déle) to sice tři roky, ale i tak jsem šťastná, že něco takového existuje. Proto přeji hooodně štěstí 😉

shooping
13. únor 2012

holky ja bych se chtela jeste na neco zeptat pri laparoskopickym odebrani vejcovodu prohlizej doktori i delohu ponevac ja se citim jak kdybych byla stale tehotna nevite nikdo

rory_g
autor
13. únor 2012

@vanule tak to je krásnej příběh 😉 A do kterého CARu chodíš? Moc gratuluju k úspěšnému IVF 😵
@zelvik já zase zdrhla z Podolí do Gennetu 😀
@shooping tys měla mimoděložní? Měli by ti udělat ultrazvuk, když máš stále potíže. Já měla např. po zamlklým těhu a následné revizi zánět dělohy, měla jsem teploty a krvácela...

zelvik
13. únor 2012

@vanule Jůů, to je paráda a gratuluju - MOC!!!! A nechala sis vložit 1 nebo 2 mimísky?

@shooping No já když šla na laparku, tak součástí byla i hysteroskopie a to je právě "kuk" do dělohy, dělali to automaticky, tak nevím. Na laparce jsem byla v Praze v Gyncentru v Hloubětíně.

@rory_g aha🙂 něco bylo špatně v Podolí?

rory_g
autor
13. únor 2012

@zelvik no my tam byly 4 roky, udělali mi HP a mm spermio, pak v r. 2010 2x IUI a tím to pro ně haslo...takže jsme šli pryč 😎

zelvik
13. únor 2012

@rory_g Aha, to je divný. Mně teda udělali HP, mm spermio a pak mi řekli, až se sama odhodlám a rozhodnu, ať se objednám na 22.DC na ultrazvuk a začneme IVF. Takže mi ten přístup zatím vyhovuje, jinde na mě byli moc hrrr.

rory_g
autor
13. únor 2012

@zelvik no to je jasný, každýmu vyhovuje něco jinýho 😉 Mně jen mrzí, že mi nedělali žádná vyšetření, přitom jako jediný CAR (teda co vím) dělají imunologii...o genetickým vyšetření jsem neměla ponětí...prostě mi připadlo, že se vůbec nesnaží zjistit příčinu. Ale říkám, čistě jen můj názor 🙂

zelvik
13. únor 2012

@rory_g Tak to jo - je fakt, že já jdu do Podolí vlastně na svoji poslední štaci🙂 Na samotné IVF. To ostatní jsem si odbyla jinde. Takže v Podolí už u mě nemají ani co zjišťovat, vším už jsem prolezla.Ale ať je to kde chce jak chce, miminka nám vyjdou!!!

rory_g
autor
13. únor 2012

@zelvik no jasně, to teda vyjdou!! Gennet je můj druhý CAR a doufám, že i poslední:D

vanule
14. únor 2012

@rory_g děkuji, jsem ze sever. Moravy a tady moc na výběr není, tedy s vyjímkou dojíždění. Nakonec jsme si vybrali doktora z CARu ve Frýdku Místku.
@zelvik děkuji, dali nám 2blastocystičky po 5ti denní kultivaci, chytly se obě, ale bohužel jedna se v ranném stádiu přestala vyvíjet, přesto jsme nesmírně rádi za jedno miminko. A jak říkám máme ještě 5mrazáčků a pro ty si musíme taky jednou dojít 😉 🙂

vanule
14. únor 2012

@rory_g je fakt, když nám doktor řekl, že nás pošle na imunologii, že jsme museli "až" do Prahy do Podolí, to se divím, že Vám "místním" to nenavrhli 😨

rory_g
autor
14. únor 2012

@vanule přesně tak, po těhle strastech jsi ráda i za jedno miminko..je to fakt zázrak 😵
Jinak jsem se objednala na to imuno a pak mě napadlo, že i když to dr nechce, zkusím objednat i mm...no ještě, že jsem zavolala, řekli mi, že potřebuju doporučení z toho Gennetu...nějak začínám být skeptická 😝

vanule
14. únor 2012

@rory_g mě nejdřív hrozně štvalo, že měsíce letí a my chodíme jen po kontrolách a vyšetřeních, postupem času jsem za to byla ráda,že nás doktor necpe hned do IVF. protože když jsem tady někdy četla příběhy holek co podstoupily třeba 2IVF bez výsledku a až potom je začali posílat na vyšetření, kde něco zjistili, bylo mi na nic. IVF není zadarmo a aby tě ani pořádně nevyšetřili 😨

rory_g
autor
14. únor 2012

@vanule to je pravda, jen kdyby mi to řekli hned...teď kdyby mě nenapadlo, že bych pro jistotu chtěla nechat vyšetřit i mm, tak bych tam jela zbytečně, bo bych neměla žádanku. No snad ty strasti povedou ke kýženýmu výsledku, devět let (a z toho 5 let s mm a s pomocí CARů) je fakt dlouhá doba 😝

zelvik
14. únor 2012

@rory_g Ahoj, jojo, mně taky posílali na imuno z Gennetu - a dávají doporučení do Karlína, jmenuje se to IMMUNIA, k prim. Daňkové.

rory_g
autor
14. únor 2012

@zelvik mně to včera řekli po telefonu a neřekli nic o žádance...štvou mě...no ale objednala jsem se a objednali mě k dr. Šetinové, na konec března. Hlavně doufám, že mi na tu žádanku napíšou i mm, nevím, jestli jen z mojí krve se dá zjistit alergie na sperma a embryo...to asi ne ☹

vanule
14. únor 2012

@rory_g to klobouk dolů, to už si zaslouží obdiv a hlavně vytoužené miminko! my byli v Podolí u dr. MADARA, ale vidím že tady holky chodí k nějaké doktorce Malíčkové a taky spokojenost. Přeju hooooodně štěstíčka!!!!

vanule
14. únor 2012

@rory_g my byli oba, já na krev a přítel musel odevzdat spermie, pak za 4týdny nám přišly poštou výsledky

rory_g
autor
14. únor 2012

@vanule my chodili k dr Darebnému a asi 2x jsme měli dr Řezáčovou a ta se teda chovala hrozně...
Mně to docela mate, že chtějí jen mojí krev, podle mně se z toho nedá nic zjistit, teda rozhodně ne ty alergie

zelvik
14. únor 2012

@rory_g Nestraš, já chodím k dr. Řezáčové, byla jsem u ní tedy dvakrát. Všude jsem se dočítala, že je jako odbornice fakt dobrá. Chování jiných neposoudím, přišla mi možná trochu nemluvnější, ale zatím ani o moc nešlo, tak asi nebylo co okecávat🙂 Tak nevím...

rory_g
autor
14. únor 2012

@zelvik no třeba je to ve mně 😎 Po odborné stránce je třeba skvělá, to nedokážu posoudut, ale nelíbil se mi přístup - zařadili mě do nějaký studie, nic mi neřekli, nežádali o souhlas...a ještě mně sprdla, když jsem po ní chtěla vysvětlení 😉

rory_g
autor
15. únor 2012

Ahoj holky, tak jsem objednaná na imuno, sice jen já bez mm, tak nevím, jestli jde něco zjistit, alergii na mm sperma a embryo těžko.. A rozhodli jsme se, že zkusíme ještě IUI, aby to čekání bylo trošku snesitelnější 🙂

zelvik
15. únor 2012

@rory_g Hezké ráno. No to je divné, že jdeš na imuno sama, my byli oba, ale musela bych se podívat do těch papírů - nejsem si jistá, že nás tam do vyšetření "spojovali" - jako že by zkoumali mojí reakci na mm sperma a tak.Nebo vyšetřili každého solo. To IUI je možná dobrý nápad, jak zkrátit čekání - a to půjdeš na nativní nebo se stimulací? Já jak jsem všechno oddalovala a neřešila, tak mi teď to, že se bude něco dít AŽ 6.3., připadá stráááášně za dlouho.Když už jsem se přece rozhodla, tak to musí jít rychle 🙂🙂

rory_g
autor
15. únor 2012

@zelvik no já nevím, jak zjistí, jestli jsem na něj alergická, když jeho vzorek nechtějí. No uvidíme 😝 Na IUI jdu na nativní, byla jsem i munulý cyklus, no a je to i trochu neplánovaně, počítala jsem s tím IVF 😅

zelvik
15. únor 2012

@rory_g Kdybys měla problém "JEN" v té alergii na spermie, tak by se to IUI asi povedlo. Oni tam ty spermie vkládají očištěné a zbavené těch látek, které případně způsobují alergii.Stejně je to věda, co? Kde všude může být sebemenší zádrhel a už to nejde 😠 A stejně je kolem spousta přirozených těhulí - to jsou fakt zázraky...

rory_g
autor
15. únor 2012

@zelvik já hlavně doufám, že na něco konečně přijdou a už se to povede 🙂 Je to zázrak, teda že vůbec jsou nějaký možnosti...
No a jak to vypadá u tebe? Těšíš se?
Mně by fakt zajímalo, co mi zjistěj jen z mojí krve, ne tom imunu 😖

danuskajjj
16. únor 2012

Ahoj holky jak to tu tak čtu, vzpomínám, co jsem prožívala před novým rokem i já. Chtěla jsem vás tu povzbudit.

@zelvik @rory_g Já jsem tedy neměla žádné problémy, ale hormony mě nijak moc nevadily. První dva dny jsem byla trochu unavená, že jsem usnula do hodiny po aplikaci a občas mě chvíli trošku svědilo místo, kam se tekutina aplikovala, ale to bylo do hodiny pryč. Fakt, nic to nebylo. Aspoň pro mě. Jinak jsem měla pera, ale teď už bych klidně volila i ty levnější injekce, protože si je stejně pícháte ke konci stimulace, a nejsou tak hrozné na aplikaci. Jsou to mini jehličky, takže to ani moc necítíš.
Jinak jsem také chodila do Podolí, a teď po hned prvním pokusu (kvůli manželově kvalitě jsme měli ICSI) čekáme mimčo. Takže já na Podolí nedám dopustit. Jde to i napoprvé, i když je fakt, že já jsem naprosto v pořádku. Ale radím, a to všem, po zavedení se nějak něčím důležitým zabavte, nějakou prací, psaním knih třeba 🙂 mě ta jiná důležitá věc moc pomohla.
Všem přeju, ať jste co nejdříve maminkami a neházejte flintu do žita.
Kdyby jste něco chtěli vědět, klidně pište.

danuskajjj
16. únor 2012

@zelvik Jo a k Dr. Řezáčové jsem chodila taky, fakt je super. Je rázná, ale odbornice na svém místě. Myslím, že jseš v dobrých rukách.

zelvik
16. únor 2012

@danuskajjj Ahojky, moc děkuju (a asi nejen já) za povzbuzení a gratuluju k úspěchu!!! já taky právě přemýšlím, že se asi vykašlu na pohodlí a sáhnu po těch obyčejnějších injekcích. Jen jsem na tu alchymii zvědavá, jak si to umíchám🙂 Jednou jsem si měla píchnout Pregnyl a došlo to tak daleko, že jsme se s manželem odhodlávali asi hodinu a pak vyrazili večer na gyndu na pohotovost, aby mi to píchli 🙂🙂 Je nutné po zavedení embryjka mít neschopenku a být doma? Protože to bych asi fakt zešílela nudou.