1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
20. bře 2012

@vall83 jo, a ty pícháš ted odpoledne?? já mám napsaný v 9 rano 😨

vall83
20. bře 2012

@verry nam dali cas si vybrat, ale potom ho dodrzovat...

chmurkaxy
20. bře 2012

@vall83 babika malinka, dufam, ze jej ten soplik rychlo prejde, nech sa moze v skole dosyta vyblaznit 🙂 a vonku uz je tak krasne, tak potom mozete ist aj von 🙂 a manzel je uz doma kvoli tomu stahovaniu? inak, premyslala som, ja som raz bola v Bosaci robit veducu v tabore, vraj tam je dobra palenka 🙂))
noo, stastna som, ale zaroven dufam, ze ked ten test skusim o dva dni, ta ciarka tam este bude a nebude to omyl 🙂 lebo totiz, tento test som si urobila rano, no ani som nestihla vysledky, zazvonil mi budik, ze si mam dat utrogestan, tak som ho nechala v kupelke. v posteli som jasne ze zaspala a zobudila sa o dve hodiny :D a idem na vecko a kukam a tam test. najskor som si myslela, ze sa mi zase toci hlava, ked tam vidim aj tu slabu ciarocku. tak som dychala zhlboka a mala chvilu zatvorene oci. a aj tak tam bola 🙂 ach, strasne by som chcela, aby nam to po tych troch rokoch vyslo.
a tie injekcie su v pohode? ja som mala ine, Diphereline, potom Gonal a potom uz ani neviem, ako sa volali tretie, ale iba Gonal bol v pere, ostatne boli normalne v striekackach. problem som mala akurat s prvou, ale to si zvyknes, a potom nakonci, lebo som si to pichala zhruba do toho isteho miesta a koza sa uz branila a zhrubla trosku 🙂 tak to islo tazsie. takze si myslim, ze to bude v pohode, urcite to zvladnes 🙂

verry
20. bře 2012

@vall83 aha,no dík za info. Myslím,že kdybysme nemohli sexovat,tak by mě na to dr. upozornila. ale jinak koukam do papiru a tady mam napsané toto: když dojde k odběru vajíček. tak tu je: je vhodné, aby poslední pohlavní styk nebyl déle než 7 dnů a méně než 2 dny před odběrem.

chmurkaxy
20. bře 2012

@verry ahoj verry, zial, nam cerstve embryjka nevysli. teda, podla krvi sa chytili, ale kedze som nebola v klude, v jeden den ma silno dvakrat pichlo a uz isla krv. tuto ciarocku mame po prvom KET, zostali nam z IVF dve embryjka, ale len jedno sa rozmrazilo. a tu ho mame 🙂 takze ja som vlastne nadej pre tie baby, co im to IVF nevyjde.

beztak vsetky prejdeme o chvilku do nejakej skupiny STASTNE MAMINY-CAKATELKY :*

vall83
20. bře 2012

@chmurkaxy aj ja dufam, lebo teraz to z je mesiac co su v podstate chorlavy obaja...prva bola mala tyzden a manzel to chytil od nej ...manzel tyzden a zasa dcera od neho...teraz to uz je dva tyzdne a zasa na manzela nieco lezie....uz ma to nebavi stale to maju dokola a prave teraz ked ja nemozem ostat chora....len sa bijim aby sem to nedostala ja... ☹
no tak to mas pravdu...Bosacka slivovicka je preslavena a leciva 😀
stym testom t si mala pekne ranni prekvapko...potesi,ze?...uvidzis, aj o dva dni tam budu a este silnejsie...ved uz by po tolkych rokoch sa patrilo... 🙂
ja mam puregon v peru, v tom peru v poho...uz to zvladam...ani nijake vedlajsie priznaky nemam, len som teda zacala pre istotu hoodne pit...lebo s prisunom tekunim mam velky problem, uz odmalicka a aj moja dcera ma stym velky proble a dokonca aj moja mamka ma stym problem....tak teraz nasilu sa nadajam, pri tej prilezitosti aj dceru donutim, tak mam teraz tak vyuzite ledvinky a stale chodim curat...naparadu...aj sem tusim troska schudla... 😀
Dneska mi robili predoperacne kvoli tej narkoze...zajtra budem vediet vysledky, ale tam bude vsetko o.k... 😎
tak to si mala docela dost injekcii ako dlho si si pichala?

vall83
20. bře 2012

@verry no neviem...mna neinformovali ani o tom prisune tekutin a co vlastne hrozi pri tych injekciach a o nejakom syndrome som sa dozvedela az tuna...tak neviem....ja som zasa v temto opatrna, mozno az velmi....i ked vecer slintam.... 😅 😅 😅 😅 😅 😅

verry
20. bře 2012

@vall83 to mě teda taky nepodali info o hyperstimuláku, to mám taky vyčtené odtud... 😅 😅 ale myslím,že by tě na to upozornili až uvidí UTZ, tak podle něj,asi ne?....... člověk aby si sháněl info sám,co? 😀 😀

dany79
20. bře 2012

ahojte kocky, po velmi dlhej dobe som opat zabludila do takejto temy. Chcela by som vas iba povzbudit a dodat vam trochu sily a odvahy, aby ste nezufali, boli silne a verili, ze sa to podari 🙂 Ja mam po troch rokoch snazenia, nepodarenom 1.IVF, ale zato vydarenom 1.KET doma krasnu 10mesacnu dcerku 🙂 Drzim vam vsetkym palceky. Nelutujem ani jednu injekciu, ani mililiter nasilu vypitej vody, bezsenne noci cakania na ten maly zazrak, ktory sa nam minuly rok narodil. A ak mate zaujem o malu radu: pozitivne myslenie je minimalne 50% uspechu 😉

vall83
20. bře 2012

@verry no jo, alebo niekedy je lepsie radsej nevediet 🙂

vall83
20. bře 2012

@dany79 dakujeme... 🙂

verry
20. bře 2012

@vall83 😀

saraha2
20. bře 2012

@verry já dostala včera taky puregon do pátku..zbytek v sobotu..budu píchat dnes až kolem 19hod..

saraha2
20. bře 2012

já se ptala na předoperační vyšetření a že není potřeba do 40ti let...že mě jen oni vezmou na něco krev a že to stačí..

verry
20. bře 2012

@saraha2 tak jsi na tom stejne s puregonem a jaky maš pak léky? víš? a píchaš taky až večer,hmm. každá to máme jinak 😅

verry
20. bře 2012

@saraha2 fakt nejdeš na předoperační?? ja vyfasovala papír a musím k dr. na krev, moč a EKG. ale pak mi sestřička říkala,že když nebude moč ani EKG tak se zas tak moc neděje. prej stačí od Dr. že jsem schopná uspání 🙂

anina32
20. bře 2012

@verry ahoj, to co si zmiňovala o tom sexu, že nemá být déle než 7 a méně než 2 dny před odběrem, je myšleno hlavně kvůli spermiím, aby byli čerstvé ale zároveň taky ne vypotrebované před oplozenim vajíčka. Z pohledu ženy jsem se tedy osobně bála aby jsme něco nepokazili v bříšku, a taky mě ty poslední dny před odběrem dost boleli vaječníky, jak to tam bylo narostlý, takže jsme sexík radši řešili jinou formou než přímo pohlavním stykem😉 Taky jsem někde četla že jak je tam narostlych hodně vajíček tak je riziko při sexu, mnohocetneho těhotenství, že by se jich třeba mohlo oplodnit 10 najednou. A po odběru nám bylo přímo řečeno že až do potvrzení těhotenství, nebo do menstruace, sex jedině s ochranou a zákaz koupání, jenom sprchovaní.

vall83
20. bře 2012

@saraha2 tak uz sme tri rovnake leky a skoro rovnay cas....a budes pichat teda sama ci kamoska nebo manzel?

vall83
20. bře 2012

@saraha2 ja sem musela i ekg i moc i krv....ale tuna sa im vobec necudujem...lebo o mne vobec nic nevedia....ai tu nemam nejako staleho obvodaka....a vsetko to trvalo ani ne pul hodinky...a zajtra budu vysledky...

vall83
20. bře 2012

@anina32 oooo dakujeme dobre informacie...si dobrej zdroj... 😀

marmina
20. bře 2012

@chmurkaxy za jak dlouho jsi mohla jít na KET po tom neúspěchu? Nám to dovolí až po třetí menstruaci, tj. nejdřív za dva měsíce (ale asi je to rozumné, tělo si odpočine). Jsi pro mě velikou motivací, když to vypadá na úspěšný KET!!

saraha2
20. bře 2012

@anina32 přesně tak..to stejné jsem četla i já..
@vall83 kamoška už je na cestě sem a za chvíli to vypukne..bojím,bojím...manžel bude koukat,aby to zítra zvládl sám..

chmurkaxy
20. bře 2012

@vall83 podla mna to zvladnes vsetko jedna radost, aj pichat vcelicky, aj pit vodu, si strasne zlata a tak ti ten uzlicek urcite uz poslali, len ten bocian je nejaky dopleteny a nevie trafit 🙂 tiez som kedysi malo pila, no zistila som, ze grepoveho dzusu viem vypit litre a nevadi mi, ze som uz dva litre v ten den pila. nemas aj ty nieco take oblebene, co by ti to sprijemnilo? 🙂
ja som mala dlhy protokol, takze som pichala ten diphereline ale 30 dni, Gonal ale 10? a okrem toho tie dalsie injekcie, co uz ani meno neviem asi 5 dni, no a pregnyl, to je jasne.
co ti poradim (to povedali aj mne baby v centre), aby si si na OPU zobrala vlozku (mozes po tom trosku krvacat) a hlavne malu pepsi. ked sa zobudis z narkozy, trosku sa napijes a bude ti lepsie. aj mne to dost pomohlo 🙂

verry
20. bře 2012

@anina32 super, dík za info 😉 no ja si myslím,že po tom odběru to je jasny bud ochrana nebo nic. to se uvidí,jak na tom budem 😅 ale do odběru můžem,ne? no uvidím,jak se budu taky cítit, až budu mít břicho jak balon 😀 zvětšilo se ti po tom hodně břuch? a splasklo to potom?

chmurkaxy
20. bře 2012

@marmina ja som sice isla az nejakych 10 mesiacov po, lebo som si zial bola liecit s manzelom na Filipinach (bol tam 8 mesiacov na sluzobke), ale u nas v centre je to tusim iba 2 cyklus od ivf. kamoska dokonca bola stimulovana, zobrali jej vajicka a mala taky brutal hyperstimulak, ze jej ani nerobili transfer a vsetko zamrazili. no a o dva mesiace jej urobili KET a caka malinku uz v 35. tyzdni 🙂 a kolko mate zmrzliniek?

vall83
20. bře 2012

@chmurkaxy no musim to zvldnut....si zlata dakujem...a aj to zvladnu mi sme zeny a zvladneme vsetko...co su chlap aby sem to nezvladla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ty brdo mna by slahlo dlhy protokol tak dlho si pichat...dufam ze to mi uz naordinovat nemozu... ☹ ☹
diky za radu...o krvacani viem...beriem...a coca-colu ja mozem...i ked mi je spatne tak mi zabera... 🙂 🙂
este raz si hodnucka dakujem...

vall83
20. bře 2012

@saraha2 musis si spivat ,, ja na to mam,, 🙂

marmina
20. bře 2012

@chmurkaxy máme tři mrazáčky 🙂

chmurkaxy
20. bře 2012

@vall83 takze cakam, ze najblizsiu fotku, co pridas, bude testik s dvomi palickami 🙂) aale, ten dlhy protokol ma aj svoje vyhody, lebo je trosku setrnejsi k telu, najskor ti utlmia cinnost vajecnikov na par dni a potom si zacinas pichat hormon, co ich vyburcuje. kdezto pri tom kratkom protokole ti neutlmuju a hned stimuluju vajecniky co najviac. podla mna je to ale jedno, hormonov si telo uzije tak ci tak 🙂 a z oboch postupov su krasne babatka 🙂) a o tom, co chlapi zvladnu, asi radsej pomlcme :D akoze, moj je este ok, berie to tak, ze ja som si "odmakala" vacsinu roboty, ale co som tu citala na MK, niektori maju problem uz s tym, ze maju ist do kabinky 🙂)

chmurkaxy
20. bře 2012

@marmina jeeeeej, to je super, takze budu spolu zamrazene, no a to znamena, ze sa ti ich viac rozmrazi 🙂) este budete mat veeeela babatiek, uvidis 🙂)