1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

evikj33
22. dub 2012

@rory_g Zní to zajmavě,ale já jsem v kategorii nadváha,nešla jsem radši ani na laparo,ale na HSG.Tak umně by to moh být problém.Jinak menších vajuch mám dost vždy kolem 15,proto se obával OHSS.A nenavrhli ti třeba dlouhý protokol?Někdo nereagoval na klasiku,ale třeba u minimalky měl víc vajuch.Je to boj,jak si snáma příroda pohráva 😠 Stimulovala semnou jedna holčina co měla vajček dost,ale pomalu rostly,tak nakonec dostala po Menopuru Gonal.Tak se v tom vyznej.

lucka2601
22. dub 2012

@marmina Ahojky jj,chápu ale ja jsem otehotnela prirozene a od tý doby to proste nejde nejde:(

rory_g
autor
22. dub 2012

@evikj33 já jsem také nadměrnější, ale byla jsem na 4D utz, kde se zjišťuje zásoba vajíček a proběhlo to v pohodě, myslím, že pokud se to dělá pomocí vnitřního utz, tak není problém..zkusím se na to zeptat. Jinak jsem měla 9 maličkých vajíček, PCO ale nemám, takže OHSS nehrozil, dr nakázala hodně pít, mám denně cca 3l a je to v pohodě...

evikj33
22. dub 2012

@rory_g Ty máš taky štitku a bereš Letrox?Já už ji mám přez 2roky zalečenou a drží se v normně,ale nějak nehubnu.Dr.říkal že s těma hormonama to jde těžko.No sestřenka měla špatnou zkušenost při laparo,docela mně to odradilo,navíc mi dr.doporučil to HSG,nepředpokládal že tam něco bude,ale at to máme komplet.HSG je ambulantní a za několik minut víš jak natom jsi,je to nepříjemne,ale dá se to.Sestřence se špatně hojil pupek po laparu a navíc ji řekli že nic nezjistili,že se tam nedostali,protože je tlustá.Ořvala to a šla na IVF jinam a má ročního prcka a 11mrazáčku,jen nevím v jakém stádiu.Jak ti ta zásoba vajček dopadla?

lucka2601
22. dub 2012

Holky já mám s toho IVF taký strach ☹ fakt že jo....Já se tak velmi bojím že to nedopadne dobre,s dr.jsem se dohodla že od prvního dne MS mi napíše PN,protože mám naroční fyzickou práci,a po mojí špatný skušenosti mám strach že budu opet smutná a sklamaná,jsme tady všechny co tak touží po miminku.Podle všech výsledků i laparky jsme v pořádku mám i průchodné vejcovody manžel má taky sperma v pořadku i hormonálny profil i ten hormon co zjostuje jestli mam ve folikulach vajicka je v pohode.Teď čekám jenom na IMUNO a i s toho mám strach že co nám tam řeknou.Vše je ok tak proč nemůžem mít miminko prirozene kdýž nám to už jednou vyšlo ☹ 😢 😢 😢 😢 .Je mi jenom 25 ale neskutečne mě to trápi že nám to nešlo a musíme to řešit takhle!!!!!!!!!!!!!!!

rory_g
autor
22. dub 2012

@evikj33 jj, také mám šž, navíc je v autoimunitním zánětu, což prý i brání oplodněnému vajíčku se uchytit...beru na to Prednison, teprve ale 10 dní. Jinak já na laparce byla, ale před 8. lety...no a že jsem tlustá a IVF je vyhození peněz jsem také slyšela od jednoho dr, utelka jsem do Gennetu. Zásoba prý dobrá, nevím, přesně nic neřekla 😒
@lucka2601 netrap se, hlavní je, že vůbec existuje možnost, jak nám pomoci...kdyby ses měla trápit do konce života doma a měsíc co měsíc doufat..no není lepší, že můžeš jít na IVF?

vall83
22. dub 2012

@lucka2601 ahojcek...nicoho sa neboj....jo je to smutny, dvaja zdravy ludia a nemozu mat deti a nik to v dnesnej vyspelej dobe nevie realne vysvetlit....to dokaze nastvat...ale i ked nevedia vysvetlit vedia ti pomoct pomocou IVF... vieme vsetky ze to nieje nic po com by sme tuzili, ale ani jedna nebanujeme toho ze sme to skusili a isli do toho...a to ze dr. ti umozni PN od zaciatku je super...bud rada a uzivaj si to, di do toho s usmevom a z velkym ocakavanim...daj do toho vsetko...i ked je vzdy ta moznost ze to nevide, potom to velmi boli lebo davame do toho ozaj vsetko....ale vies ze si preto urobila vsetko co bolo v tvojich silach.... 😉 😉

vall83
22. dub 2012

Holky inak chcete este jednu pikosku?
ked sme boli na tem ultr. toho 19.4. tak manzel chcel aby som sla na PN, tak sme sa pytali dr. a on nevidi dovod preco by som mala ist na PN, tak povedal, ze aspon po tom zavedeni , ze ved musim potom odpocivat, a on zasa ze nevidi ziadny dovod, ze do prace mozem robit...atd...ze on mi nemoze dat zo zakona PN....
tak ideme v pondelok k obvodnemu nech ma vypise ....to je hroza , ze? 😠

marmina
22. dub 2012

@vall83 tohle fakt nechápu, že by to v Německu chodilo takhle??? tady je to úplně běžné, že můžeš být většinou od OPU doma...určitě si to nech napsat u obvoďáka, aspoň že takto to jde!

rory_g
autor
22. dub 2012

@vall83 Vali, je vidět, že je to chlap a vůbec netuší, čím procházíš 😝

marmina
22. dub 2012

Miminko si moc přejí:
@rory_g OPU 21.4. (1 vajíčko) – bohužel se neoplodnilo ☹ rory, moc nás to mrzí…naber síly do dalšího pokusu!

@zelvik OPU 16.4. (6 vajíček a z toho 4 E), 19.4. ET (1 E), 3 E zamrazena
@saraha2 ET 3.4. (2 E), mrazáčky nemá, 13.4. přišla MS, tento cyklus IUI bez stimulace
@lucka2601 začátkem května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna – neboj, dobře to dopadne 😉
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček), 25 embryí hned zamraženo, KET 27.4.
@mia75 ET 17.4. (2.IVF - 2 embrya), mrazáčci nejsou, kontrola krve 30.4.
@evikj33 1.IVF v únoru (nedošlo k transferu), 2.IVF začátkem května
@marmina březen 1.IVF (neúspěšný ET 2 embryí), 15.5. výsledky imuna, KET květen/červen (?)

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací 🙂
@verry 4.4. ET (1 E), 5 E zamraženo, 13.4. našla na testu //, krev 18.4. - oficiální potvrzení těhu – všechny tady věříme, že tam zítra ráno // budou!!!
@nemorosis 15.3. ET (1.IVF), 6.4. - potvrzeno těhu, UZV 20.4. 7+6tt
@plumeria 20.3. ET (1.IVF), 30.3. - potvrzeno těhu, UZV 18.4. - 6+6tt
@alinah 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, krev 20.4. – oficiální potvrzení těhu

Pokud se chce někdo nový přidat do tabulky, napište mi do interní pošty.

vall83
22. dub 2012

@rory_g
@marmina
holky urcite sa necham vypisat u obvodaka....po KET sa budem bat si prdnut, kde este chodit do prace 😀 😀 😀
len dufam ze mna moze hned aj na dva tyzdne vypisat....dam vediet.... 😉

marmina
22. dub 2012

Tak vyvolávačka asi zabrala 🙂 juchůůů

anina32
22. dub 2012

@rory_g omlouvám se že se vměšuji, ale to co ti řekli o té nadváze, tak to je uplnej nesmysl! Jestli je někdo opravdu tlustej tak to jsem já😉 120 kilo při 153 cm výšky, no a co? IVF nám vyšlo na první pokus. Moc držím palce ať to vyjde, a hlavně se nenech odradit 😉

rory_g
autor
22. dub 2012

@marmina Ty jsi takové zlatíčko, vždycky v té tabulce máš tak krásné dovětky, děkuju 🙂 A gratuluju k MS, pro tentokrát 😀
@vall83 správně, máš fyzicky náročnou práci, tak buď doma!
@anina32 vůbec se neomlouvej, povzbuzení potřebujeme jako sůl a já Ti moc děkuju, řekl mi to dr v Podolí a dost nevybíravým způsobem. Vím, že nadváha negativně ovlivňuje hormony (možná proto jsem tak špatně reagovala, nevím), ale kdyby bránila úplně otěhotnění, tak američané vymřou 😝 Prozradíš, čím jsi stimulovala, kolik bylo vajíček a tak? Ještě jednou díky!!!

lucka2601
22. dub 2012

@rory_g Áno to je aspoň dobrá možnost to skusit takto ale človek nevi co bude jak bude doufas doufas a trapis se kazdym dnem jaaaaj je ten život nespravedlivy 😢

lucka2601
22. dub 2012

@vall83 Ďakujem ze podporu ono to jaksi na mne doleha že už príjdou tý dni jestli to vide jesti to vsechno pujde tak jak má,jsou ženy kt.nemaj žádne problemy a rodej jak jablone a proc je to tak nespravedlive mám s toho uplne scvrklej zlaudek ☹ Muj manzel uz zije predstavou ze pri nasom stesti budem mit dvojcatka ze mne uplne ale uplne domotal tým že to vide 🙂 až s toho mám velkej strach co ak to nevide co pak???????????Bozicku boze keby sa nad nama vsema uz konecne zlituje 😢

marmina
23. dub 2012

ahoj @verry tak co??? jsem strašně napnutá!!!

verry
23. dub 2012

@marmina
holky, nevím, fakt je to asi v hájji. Ráno jsem testla a je tam pidi duch, takže asi HCG kleslo. Trochu zas špiním, bolí mě prsa no a vůbec se celkově cítím, jak kdybych to měla každou chvíli dostat. ☹
Co mám dělat??????????
Myslíte,že mám brnknout do CARu, jestli nahodou nemám přestat brát Utroš?? Nebo to mám nechat na středu a jet až na tu krev??
achjooooooo 😢 😢

pawlla
23. dub 2012

@lucka2601 no ja to mam tak podobne prvni mimi mam prirozene a ted se dlouho snazime a nic doktor rikal ze bych mela relativne moct otehotnet i prirozene jenze to se nedari a kdyz nevyslo prvni IVF tak mam z toho dalsiho strasny strach jeste po tom co se mi ted stalo

anina32
23. dub 2012

@rory_g já jsem stimulovala Puregonem,nejdřív ráno 100 jednotek a večer 200, potom mi to snížili na 2krát denně 100 jednotek, pak jsem měla Cetrotide a nakonec injekci Ovitrelle. Brala jsem ještě Prednison, ráno celej a večer půlku. S tím jsem skončila když mi potvrdili těhu z krve. A od OPU Utrogestan, 3krát denně 2 tobolky. Měla jsem 13 vajíček, 8 se povedlo oplodnit, dál se jich vyvyjelo 6. 4 máme v mrazácku, 2 mi zavedli, ale uchytilo se jedno, které se v srpnu narodí. Nesetkala jsem se s názorem že by má nadváha něčemu z toho vadila, akorát jsme měli horší viditelnost potom při ultrazvuku když už dělají přes břicho, ale pak nám udělali na genetice takovou krásnou fotku, takže si myslím že to nevadí vůbec ničemu. Když tak mi mrkni do fotoblogu na toho našeho bojovníka😉 Moc držím palce ať to taky vyjde😉

pawlla
23. dub 2012

@verry zatim zadnou pakinku lehni si a odpocivej a pokud se ti neudela lip tak tam urcite zavolej

pawlla
23. dub 2012

@anina32 tak to je uzasne ze ti to vyslo tak pekne a napoprve 🙂

marmina
23. dub 2012

@verry ajaj... ☹ určitě ještě není nic ztraceno, však tu holky psaly, že když už je hcg vysoké, tak to ty testy nepoberou! určitě odpočívej, utroš nevysazuj! zkus ho třeba při tom špinění polykat (jak to tady taky holkám dr. doporučovali) Moc moc věřím, že to dobře dopadne!

saraha2
23. dub 2012

@verry já na tvém místě volám hned do caru!!!jak jsem všude možně vše pročítala,tak tam holky psaly něco podobného jako ted ty a volaly hned do caru a doktor jim dal injekci a doporučil klidový režim!!ale dal jim injekci nějakou!asi aby se nespustila MS!!takže hned volej!!!

verry
23. dub 2012

@marmina
@saraha2 holky, jestli mi klesá HCG jako že to tak vypadá na testu, tak mi žádná injekce nepomůže. Nezbývá než se s tím smířit. Ale vzalo mě to teda pořádně 😢 😢 počkám,když se to rozjede,tak tam zavolám co mám dělat a kdyžby ne,tak tam pojedu až v tu středu a vyžádám si Dr. aby se na mě podívala.

marmina
23. dub 2012

@verry je mi z toho strašně smutno 😢 ale pořád věřím, že to není definitivní!

saraha2
23. dub 2012

@verry já bych tam volala hned...

verry
23. dub 2012

@marmina
@saraha2 mě je hrozně bídně, každou chvíli bulím.... proč zrovna já?? a to po tolika letech byla tak velká naděje,že jsem tomu moooc věřila. A ono to dopadne takhle ☹ ☹

saraha2
23. dub 2012

@verry ještě nic nijak nedopadlo!!!já na tvém místě už volám..já taky brečela,když jsem zjistila,že to nevyšlo...takže volej,at víš,co a jak....a pokud by náhodou byly špatné zprávy,tak mysli na to,že máš ještě mražáčky!!!!!!ale opravdu volej,za to nic nedáš!!!šup,šup!!!