1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mia75
5. kvě 2012

@vall83 No super, viac ako 10 je sľubné 🙂 tak uvidíš v pondelok na kontrolnom odbere 🙂

evikj33
5. kvě 2012

Hezké odpoledne všem,unás zatím slunečno,sem tam mráček.Tatka v práci,prcek u brátra a já byla v zahrádce,ale už jsem Ko,vypleto,zasazeno,převlečené postele,vypráno no prostě ornung at už příští týden nic moc nemusím.Zítra ještě dojede tchýně 😖 To zas bude. Téda @vall83 to byl ale trailer..naštěstí ten konec stojí zato 😀 potichoučku gratuluju,už bylo zas načase to tady roztěhotnit.Hezky na sebe dávej pozor a nestresuj!!! 😉 😉

verry
5. kvě 2012

@vall83 nemáš zač 😉

zelvik
5. kvě 2012

@vall83 Ta to vypadá nadějně, to je paráda, jsem zvědavá na pondělí, jak ti to stoupne!!!
Já se ráno probudila s šílenou migrénou, až na zvracení mi bylo. Po poledni se zatáhlo a přišla bouřka, tak pak mi to přestalo. Ale já nikdy na tlak nebo počasí nereagovala, tak co je zase tohle za novoty?

marmina
5. kvě 2012

ahoj holky, akorát jsem se vrátila od našich, taky nás stihl pěkný liják, ale jinak bylo krásně!

@vall83 tak to je super zpráva, že tam něco je! hlavně ať to roste a roste!!!! 😉

plumeria
5. kvě 2012

Ahoj holky, jak se máte?
U nás dnes bylo celý den nádherně, po dešti ani památky.
@vall83 To je krásná zpráva. Ať už je příští týden, kdy už to bude zcela jasné 😉 Těším se, až rozšíříš řady těhulek... 🙂

plumeria
5. kvě 2012

@nemorosis Ve kterém týdnu jdeš na screening? Jdeš na krev a UTZ zvlášť nebo v jeden den? Gynekoložka mi řekla, že to zatím nemám řešit, že na to mám čas, ale já už si zjišťuju info. U nás se může jít buď v 11. týdnu na krev a za dva týdny na UTZ, nebo vše najednou ve 13. Tak nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl.

nemorosis
5. kvě 2012

@vall83 Potichu gratuluju! Tak ať je další odběr ještě lepší 🙂)

nemorosis
5. kvě 2012

@plumeria Aha? Jdu klasicky na krev v 11. týdnu a UTZ je pak v rozmezí 12.-13. týdne myslím. I při minulém těhotenství jsem to tak měla. No, rozdíl z krve by to být snad nemusel, protože se ta koncentrace HCG a PAPP-A vztahuje myslím k věku a hmotnosti matky a stáří plodu. Mě tedy objednali už minulý týden, ale tady jsme v Praze a nejspíš jsou objednací lhůty daleko delší. Neboj, doktorka ti to určitě řekla přesně podle toho, jak jedou oni 🙂

nemorosis
5. kvě 2012

@plumeria A teď teprve mi došlo, že jdu na krev už teď po víkendu! Hihi, to to uteklo 🙂)

marmina
5. kvě 2012

@plumeria
@nemorosis zdravím vás těhulky, dlouho jste se neukázaly! ještě dopnete kalhoty? a co chutě nechutě, máte něco speciálního? 😀

marmina
5. kvě 2012

Miminko si moc přejí:
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF - OPU 29.3.12 (46 vajíček), 25 E zamraženo, KET 27.4. (2 E), výsledky krve 5.5. – hCG 14, další kontrola 7.5. – tak to vypadá na pěkný suvenýr z Německa 🙂

@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 3.5. stimulace na 2.IVF
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 7.5. UZV před KET
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 10.5. výsledky imuna, 30.5. konzultace před 1.IVF
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 11.5. konzultace a UZV před KET
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), mrazáčky nemá, 30.4. IUI, 14.5. krev
@dadenka111 (GYN-FIV Bratislava) 4x IUI (neúspěšné), 14.5. konzultace před 1.IVF
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 20.5. stimulace na KET
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), koncem května konzultace před 2.IVF
@lucka2601 (Gennet Pha) zač. května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna - ???
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno, 1. IVF červenec/srpen

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, 30.4. 5+4tt, další kontrola 9.5
@mia75 (Obilní trh Brno) ET 17.4. (2.IVF - 2 E), mrazáčci nejsou, 30.4. – oficiální potvrzení těhu, 3.5. kontrolní test krve – hCG vysoké!
@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), UZV 20.4. 7+6tt, 21.5. výsledky screeningu
@plumeria (CRM Zlín) 20.3. ET (1.IVF), UZV 18.4. - 6+6tt

Pokud chcete něco doplnit nebo pozměnit, napište mi! 😉

plumeria
5. kvě 2012

@nemorosis Dík. No právě doktorka mi neřekla nic, hledala jsem sama na netu. Tak ať je všechno OK 😉

plumeria
5. kvě 2012

@marmina Ahoj 🙂 Kalhoty dopnu, ale není mi to už úplně příjemné, uvažuju, že už si pořídím těhukalhoty, čistě pro lepší pocit např. při sezení. Chutě nemám žádné, prakticky vůbec nevím, že jsem těhotná.
A co Ty? Jak se máš? Už se Ti to blíží 🙂 🙂 🙂

marmina
5. kvě 2012

@plumeria no jasně, kup si něco těhulkovskýho, ať si to můžeš užívat v pohodlíčku! No já se mám celkem fajn, zase mi to začalo rychleji utíkat, když se něco děje. Furt mi leží v hlavě, že kdybych nezapomněla jít v lednu na endokrin. možná se nám ivf povedlo 😒 ...ale pozdě "bycha" honit...Po imunu jsem nafasovala další kvanta léků, tak z toho moc příjemný pocit nemám, ale když to pomůže k mimi, tak je zdlábnu ani neceknu😉

plumeria
5. kvě 2012

@marmina Tak hlavně, že už víte, v čem byla chyba a už nebude nic stát v cestě úspěchu 🙂 Ty léky jsou otrava, ale motivace k užívání je víc než lákavá 😉 Teď už to vyjde! 🙂 🙂 🙂

marmina
5. kvě 2012

@plumeria to doufám! 😉 taky si říkám, že když se to řeší, je větší šance na úspěch, snad se to má šanci do KET dostatečně srovnat (odklad bych těžce nesla) Tak se hezky zakulacuj a zajdi sem častěji 😵

nemorosis
5. kvě 2012

@marmina To víš, že ty léky pomůžou, jen je pěkně poctivě jez. Tělo si to srovná a KET už bude pohoda 😉
Mně taky vůbec nic není, ani ty kalhoty mi zatím nevadí, protože mám teď o 4 kg míň, tak jsou mi pěkně. Ale už se těším, až těhukalhoty taky vyvětrám. 🙂

nemorosis
5. kvě 2012

@plumeria A na kdy jsi na příště k dr. objednaná? Snad by měl být screening z indikace stejně, jako to měla třeba @marmina, tak ti ho určitě nevynechají. Jen se zase připomeň 🙂

kros
5. kvě 2012

Vsechny zdravim a moc vas prosim o radu. Mam dlouhy protokol,strikam synarel do nosu,dmes jsem dostala MS,mam se synarelem pokracovat? Zitra zacinam pichar gonal. Dekuji za odpoved.

rory_g
autor
5. kvě 2012

@kros ahojky, já měla krátký...tak bohužel neporadím...ale zajímalo by mě, jestli je možné vyhnout se stříkání do nosu při dlouhém protokolu 😕

kros
5. kvě 2012

@rory_g jo,je to mozny,jednou injekci od doktorky v cca 21 DC.

adelka281
5. kvě 2012

Dobrý večer všem,můžu se připojit? Jsem 3.den po svém prvním ET. Podařilo se odebrat jen 5 vajíček, 4 oplodnit a nakonec zůstaly 2 a ty mi zavedli. To čekání je nekonečné...

rory_g
autor
5. kvě 2012

@adelka281 ahojky, přeju Ti hodně štěstí!!! Je to příjemné čekání na dvojčátka 😵

marmina
5. kvě 2012

@nemorosis teda, to se máš, mě kila jdou spíš nahoru a to nejsem ještě těhotná! 🙂

@kros ahoj, s dlouhým protokolem má zkušenost třeba @saraha2, určitě ti poradí 😉

@adelka281 ahoj, určitě se připojit můžeš! Připrav se, že to čekání je fakt děsný! 🙂 Kdy máš testovat?

rory_g
autor
5. kvě 2012

@marmina ahoj Marmí, tak jak je? Bereš už léky, nebo budeš čekat na stimulku na KET? 🙂

marmina
5. kvě 2012

@rory_g a co ty? jak ti to utíká? bereš ten pentomer dál? Jsem si uvědomila, že mi dr. řekla, že se vysadí při otěhotnění, ale když k němu nedojde tak nevím (?) Možná to řeším moc dopředu, viď...Jaké jsi měla dávky, já první týden stimulace 3 tbl denně pak jen dvě

marmina
5. kvě 2012

@rory_g já teď beru estrofem a od pondělí k tomu i utrogestan, od 1. DC budu brát jen estrofem ve větších dávkách aby narostla peřinka - to už bude příprava na KET

rory_g
autor
5. kvě 2012

@marmina mně dala od začátku jednu ráno a jednu večer a teď ho beru dál, prý pokud dojde k ET do 3. měsíců, tak ho mám brát. Beru tedy jen jeden a doufám, že stimulka na druhý pokus opravdu začne v červnu. To čekání je nekonečné, když se nic neděje, občas ztrácím naději a motivaci, ale to sem nepatří 😅 😀

rory_g
autor
5. kvě 2012

@marmina já Ti ten KET tááák závidíííím 🙂