1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

evagy
30. kvě 2012

@ahojkyy kys. listovú beriem dva mesiace a dnes som začala aj koenzym q10 kt. mi doporučili.

marmina
30. kvě 2012

ahoj @unkarka ajaj, to už jsi tady několikátá, která přišla o práci během IVF, fakt větší sprosťárnu jsem neviděla 😠 těžko poradit s tou prací! já bych možná práci hledala abych tolik a ivf nemyslela, ale je zase blbý hned po nástupu jezdit znova po doktorech a nebo jít na neschopenku, to by asi nadšení nebyli... 😒

marmina
30. kvě 2012

jo pěkně @kcvrcekz má novou profilovku!!! 🙂 koukám, že většina z vás je černobílá, moc pěkný 🙂 asi taky vytáhnu lepší foto 😀

rox
30. kvě 2012

@ahojkyy me dr pri iui na UZ ukazal, jak si ve me spermijky plavou,to bylo taky zajimavy, ale vedet, ze do me vchazi zrovna moje mozna budouci dite, ktere uz ma formu bunek, to musi bejt opravdu neco. A chlap u toho muze bejt?
V kterym gennetu jsi byla? Archa nebo Letna? Ja chodim do Archy a jsem zatim spise rozcarovana.
@unkarka Urctie neschopenku dokud je cas a v ni muzes premyslet co dal! Treba si i hledat praci.

zana21
30. kvě 2012

Tak se hlásím. Dnes píchnut agolutin na vyvolání MS a po jejím příchodu začne stimulace na naše IVF 🙂 Ještě mě chce dr vidět příští pátek, ale to si myslím, že MS ještě nedorazí. Jinak je to skvěle načasované, protože dr je v červenci pryč (tak že bychom to stejně nemohli podniknout) a červen je v Gennetu měsíc těhotenství a pro pacienty, kteří podstoupí IVF, tak mají prodlouženou kultivaci zdarma. Jinak jsem zvolila menopur, dávky ještě upřesníme, protože dr moc nevěděla, jakou reakci můžeme očekávat. Jsem tak ráda, to prostě musí vyjít 😝

absti
30. kvě 2012

@marmina
Ahojky, tak ještě jednou děkuji za připsání 🙂

Krásný den holky 🙂 já chodím do Gennetu do Prahy k mudrošce Vykysalé.
Mám problémy s pozitivníma NK buňkama. Mám je zvýšené na 18% máte některá s touto autoimunitou zkušenost při IVF? Mě doktroka říkala, že až budu v cyklu IVF tak hned od 1DC začnu brát Prednison 5mg. a k tomu anopirin. IVF mě čeká asi v srpnu.

Zadařilo se vám něktreé hned napoprvé se zvýšenýma NK buňkama?

danny38
30. kvě 2012

@zana21 Tak to držím moc pěstičky, ať se to podaří 😉

saraha2
30. kvě 2012

@unkarka neschopenku a jít do druhého pokusu..víš,jak to je s prací..takže budeš nějakou dobu na UP,pak hledání práce a uteče doba a ještě přijdeš o mateřskou..takže honem do nového pokusu 😉 není na co čekat..si myslím já teda..čím jsme starší,tím hůř se tvoří vajíčka atd,atd..

saraha2
30. kvě 2012

@rox mě na ultrazvuku nic neukázali..ani při Et,ani při iui..manžel tam nebyl..ale jinde můžou být manželé..záleží na caru..

marmina
30. kvě 2012

@zana21 tak ať brzy karkulka dorazí 🙂 tyjo, PK zdarma!!!to je pěkný! to by se mi taky líbilo, i když teď bych spíš brala KET zdarma 😀
@absti já jsem byla na 1.IVF v březnu a nezadařilo se, ale to jsem se právě neléčila (mám NK 18% jako ty). Teď před KET jsem si zašla na imuno a léčím se, taky mám problém se štítnou žlázou (autoimunní zánět), takže od 1.DC beru jeden Prednison a k tomu Pentomer 2x denně. Tu štítnou léčím Letroxem 50.

saraha2
30. kvě 2012

@zana21 pěkně jste si to načasovali,že? 😉

evikj33
30. kvě 2012

@unkara Souhlasím se @saraha2 val na PN,budeš mít dost stresu se stimulkou a ještě řešit pohovory a co jim řekneš,ja možná budu těhu a nenastoupím.Navíc máš alespon nějaký příjem,na UP mužeš jít kdykoli,ale peníze ti dají jen 5měsícu 😠 Realná demokracie v praxi 😝

unkarka
30. kvě 2012

moc vám dekuji za podporu,pani na uradu prace mi sama poradila at se nahlasim a hned druhy den at jdu na PN ze se mi podpora zastavi.Sama byla na umelem oplodneni takze me chape co musim prochazet a ze by to vyresila takto.a jeste zitra se dozvim ze bych mela na leto brigadku v kempu asi 10 km od baraku tak musim vse dobre promyslet a neresit vse hned abych se nejak neunahlila.Hlavne manzel neni doma,dorazi az v sobotu tak si otevrem lahvinku a bude diskuz 😀

mia75
30. kvě 2012

@marmina Hezkee foto 🙂
@absti Mne tiez pomohol Prednison (beriem ho stale), nic viac som na autoimunitu nemusela brat, ale mala som lepsie vysledky. Pri minulom ivf bol aj Anopyrin a Fraxiparin
Davajte si pozor na vapnik - ak sa berie Prednison, ma sa brat vapnik a najlepsie spolu s vit D (lepsie sa vstrebe)!

mia75
30. kvě 2012

@saraha2 No vidis, nam na Obi nic neukazovali pocas transferu 🙂 A ako sa citis dnes? Neboli?

pupidu
30. kvě 2012

@unkarka Ahoj, řešila jsem v podstatě podobnou situaci jako ty. Šéfovi jsem řekla o nutnosti IVF a lázních, ale pochopení neměl. Teda, nejdřív mi řekl, že v pohodě - zdraví a rodina jsou přece nejdůležitější, ale další den mi dal výpověď. Pár dní jsem chodila do práce, ale pak jsem nastoupila na PN, byla v lázních, podstoupila 1.IVF (bohužel negativní, ale příští týden jdeme do KET) a s odstupem času musím říct, že su za tu výpověď ráda. Hledala jsem mezitím práci, byla nešťastná z toho všeho, ale teď su spokojená, užívám volno a strašně se na to naše miminko těším, protože vím, že přijde... 🙂

unkarka
30. kvě 2012

@pupidu ahojky presne tak to bylo prvne mi stale prala at vse dobre dopadne a ze me naprosto chape a pak prisla sprcha ale na druhou starnu jsem rada budu doma v klidu a nebudu nervozní co zas me v praci ceka.takze to asi ma i kladne stranky.drzim ti palečky at vse dobre dopadne.

unkarka
30. kvě 2012

a jeste resim jestli jit k obvodní doktorce a nasimulovat nemoc nebo ji rict vse po pravde,co mam za sebou a pred sebou.Obvodacka je super jsem s ni spokojena ale v tehle situaci nevim co delat.

zana21
30. kvě 2012

@absti Já mám stejný problém a budu brát také prednison. I dost holek tady ho bralo
@danny38 Děkuju moc, jsem teď tak plná optimismu 🙂
@marmina Jéé, ty už máš také profilovku, takovou veselou 🙂 Moc pěkné! No, já bych klidně i zaplatila, kdyby to vyšlo. Ale KET není tak finančně náročný, ne?
@saraha2 To tedy jo, mám pocit úplně skvělého načasování 🙂 A jak je tobě po zákroku a kdy jdeš na kontrolní UTZ?
@pupidu 🙂
@unkarka Také bych volila PN, přeji, ať se dobře rozhodneš

absti
30. kvě 2012

@mia75
a kolik jsi měla ty ty NK buňky? Koukám, že jsi těhulka? vyšlo vám hned 1.IVF?
Takže k Prednisonu je dobrý vápník s vit. D- hned si to tady píši do diáře 🙂

pupidu
30. kvě 2012

@unkarka přesně, teď budeš v klidu. Počasí je krásný, můžeš chodit na vycházky, odpočívat. No, a s tou obvoďačkou. Jestli je taková, jak píšeš, řekla bych jí pravdu. Třeba něco navrhne sama - záda, hlava nebo tak něco 🙂 Joo, a děkuju za ty palečky. Taky ti přeju, ať všechno dobře dopadne - a ono dopadne, neboj 😉

rory_g
autor
30. kvě 2012

@zana21 Téééda to jsou super zprávy!!! A ještě PK zdarma, to je bezva, to určitě vyjde, cítím to v kostech 😵
@absti já mám NK buňky 28, také jsem brala Prednison, ale já jsem špatně reagovala na stimullku, takže se nepovedlo...já chodím k dr. Langerové, i @zana21 😎 Přeju hodně štěstííí

absti
30. kvě 2012

@unkarka
Ahojky,
kdyby mi teď dali výpověď tak bych neváhala a šla bych na neschopenku. U obvodní doktroky bych řekla asi pravdu a mezitím bych si chodila po lékařích a popřípadně bych si klidně i nějakou tu práci hledala, aby člověk na IVF neustále nemyslel. Pokud bych v této době našla novou práci ještě před potvrzeným těhu, tak bych normálně nastoupila...
Jinak teda musím říct,že tvůj šéf je teda pěknej kretéééén! 😠

kcvrcekz
30. kvě 2012

@marmina Změnila jsem ať mám stejnou i na FB..🙂 Děkuji tato je tedy už 3 roky stará..🙂

verry
30. kvě 2012

@saraha2 ahooj, ale jo, mam se ok. Každou chvíli spím 😀 a ty? doufám,že taky odpočíváš 😉
ok, testíky mám ve svym fotoblogu, ale taky já vám je sem hodím holky 😉

verry
30. kvě 2012

mé testíky po KETu 😵 😵 😵

kcvrcekz
30. kvě 2012

@marmina a tvá profilovka je hrozně pozitivní..🙂 Moc se mi líbí..🙂

kcvrcekz
30. kvě 2012

@verry pocem ty jo to bych řekla, že budou dvě bublinky podle toho jak to je máš silné..🙂

mia75
30. kvě 2012

@absti Nepamatam si cislo, toto bolo 2.ivf a medzitym neuspesny KET. Hned ked mi robili minuly rok testy, nasadili Prednison kvoli protilatkam, aj sa telu minuly rok podarilo male vypudit ☹ ale teraz sa drzi jak milovane kliste 😀

verry
30. kvě 2012

@unkarka tyjoo síla, ale jak říka @saraha2 běž na neschopenku a do dalšího boje. Já měla taky končit k poslednímu dubnu v praci, a od půli dubna marodím....a snad bude na 3roky 😀