1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
4. čer 2012

@rox no právě...a být doma bez jakéhokoli příjmu (teda druhého) je děs, kor když je IVF tak drahé...
No já na Clostík nereagovala, ale tak uvidíme, teď jsem měla podle dr svoje dvě vajíčka 😝
A pííít hodně už teď, dr mi psala přímo do stimulačního plánu min. 2-3l denně 😉
Joooo a @dadenka111 moje mudra říkala, že po ET je zastáncem klidu, cca 4 dny doma a pak klidový režim...kdybych chodila do práce, vzala bych si ale volno od OPU na dva týdny cca...nebo podle PK, po ET bych ty 4 dny polehávala a potom klídeček, relax 😵 😀

zana21
4. čer 2012

@rory_g
@dadenka111 Skvělý, jsme jak 3 mušketýrky 🙂 Já mám taky PCO a dr říkala, že to hrozí. No, budu se muset přinutit 🙂 Holky, jste také tak plné optimismu?
@rory_g A jaké mám dávkování clostíku? To se určitě podaří, IUI je teď tvoje 🙂
@dadenka111 Ty máš pero, co? Já menopur - klasický injekce, mm bude píchat. Už se těší 🙂 @rory:g Menopur je do břicha, vid? Kolik jsi prosím tě měla dávkování?

zana21
4. čer 2012

Holky a pijete normálně vodu z kohoutku? My doma jinou ani nemáme...

rory_g
autor
4. čer 2012

@zana21 mám od 3DC dvě tbl. 😎 Já měla 3 ampule a potom 4, ale jsem silnější, myslím, že budeš mít menší dávky, podle fotky jsi tintítko 😀
My jinak vldu musíme bohužel kupovat, máme v kohoutku hrozně tvrdou, fakt skřípe mezi zuby 😝 No a dělám si čaje, chodím na ně do Oxalisu 😀

danny38
4. čer 2012

@rox Rozhodně hodně pij už při stimulce

danny38
4. čer 2012

@zana21 Já pila hodně vodu z kohoutku, máme měkkou vodu, takže je celkem i chutná 😀

zana21
4. čer 2012

@rory_g No, tintítko tedy zrovna nejsem 🙂 Jsem na to zvědavá, co mi dá, hlavně, aby mi zítra řekla, že žádost je schválená. Tak 2 tabletky by ti mohly dobře zabrat, to už je docela silná dávka. Já vždy také ještě dopichovala merional. A kdy jsi prosím tě měla první kontrolní UTZ, co jsi začala stimulovat?

zana21
4. čer 2012

@danny38 Děkuji 🙂 Někde jsem četla, že ji nedoporučovali, ale my jinou doma nemáme, nemáme auto, tak kdo by se tím tahal 🙂

dadenka111
4. čer 2012

@rory_g jeej ďakujem, tak už viem presne co urobím. OPU dovolenka alebo nebude treba, možno to vyjde na víkend. potom PK asi do roboty ak sa budem cítiť o.k. a od vkladu 4-5dni PN a uvidíme či mi tento plán klapne. Trošku mám obavy lebo mam termíny odovzdávky projektov. Nemyslím si, že by ma niekto vedel zastúpiť, alebo dokončiť rozrobené. Možno si vypýtam tú robotu domov. To asi nie je dobrý nápad čo? Aaaá. Čo už mám robiť? Bábo je prvoradé.
@zana21 mám pero Gonal F a k tomu od 8DC pridávam klasické injekcie do brucha Luveris a Cetrotide. Budem si sama pichať. Pijem vodu z vodovodu 🙂 dnes už načínam druhý polliter a plná optimizmu. juchuuuuuuuuú
Myslite, ze môžem chodiť na masáže pred ET? Vieš, na relax 😀

saraha2
4. čer 2012

@rox
@marmina já s tím teda fakt nevím...doktorka právě říkala,že to funguje naopak....pak si vyberte...

saraha2
4. čer 2012

@dadenka111 já bych masáže vynechala...mám masérský kurz a i když vím,že ne každá masérka tě dopředu upozorní..,tak bych nechodila..měli jsme na kurzu doktorku a až tam jsem se dozvěděla,že se nesmí masírovat v těhotenství..při MS,při rýmě..pamatuje prý příklad,kdy šla paní s rýmou na masáž..odvezli ji na ARO a bohužel to nepřežila..masáž ti rozpumpuje systém..takže když bych píchala hormony,tak bych na masáž já osobně určitě nešla..ale nebýt toho kurzu,tak bych asi šla,protože předtím jsem o tom věděla prdlajs..nikdy se mě masérka neptala,jestli nemám náhodou MS....jednak ti to prodlouží krvácení a ve vzácných případech můžeš i vykrvácet..takže tak..navíc nevím,jak ty,ale já jsem po masáži vždy unavená a pamatuju z kurzu,že holky týden po masáži přišly s rýmou a angínou..jak se tělo čistilo...

saraha2
4. čer 2012

@zana21 já pila z kohoutku a sirup 😉

rox
4. čer 2012

@saraha2 Myslis jako naopak, ze kdyz hodne piju tak hyperstimulak prijde? No ja se fakt picnu z tech dr 😀 😀
@zana21 Nechapu proc bys nemohla pit vodu z kohoutku, je uplne nezavadna. Akorat nase generace je rozmazlena na samych sladkych vodach a pak jim normalni voda nechutna. A mas recht, kdo by to tahal. Ja myslim ze muzou nedoporucit caj (treba je kyselej), kolu, dzusy...ale proc by mela vadit voda ktera je zaklad?
@zana21 Ten merional sis dobala do bricha? Ja to davam do bricha,ale nekdo tu rikal, ze to dobal do nohy.

saraha2
4. čer 2012

@rox já taky hodně pila..pak jsem v caru potkala s jednou,která při prvním pokusu měla hyperstim...já s ní pak mluvila pár dní před OPU a dala jsem jí tady tu naši radu,at pije..chvíli na to šla do ordinace a asi mě nevěřila,protože se na to zeptala doktorky,jestli má hodně pít a ta jí řekla,že ne,že naopak by se to mohlo rozjet..jak vylezla od doktorky,tak mě to hned hlásila,že se na to ptala....hned jsem to tady ten den holkám psala...takže asi je to věc názoru...protože jinak nevím..

dadenka111
4. čer 2012

@saraha2 veľmi som ti vďačná za info. mam ešte 9 darčekových lístkov na hodinové masáže a nestihla som tam ísť. teda iba 3x som bola. ach jo co s nimi. bud ich darujem, alebo na mňa počkajú. 😎 niekedy po pôrode už by sa dalo nie? 😅 jaaj to zas nebude čas

zana21
4. čer 2012

@rox Jojo, do břicha, do pšeku, což nebyl problém udělat si ho 🙂 taky si říkám, že by měla být voda z kohoutku v pohodě 🙂 Díky, asi už plaším
@dadenka111 Já zase jezdím na koni, což také asi budu muset už při stimulce zrušit, co? A to mám předplaceno ještě 6 lekcí ☹ Tak ty masáže můžeš zkusit udat třeba kamarádce, nebo mamče.

zana21
4. čer 2012

Holky, prosím vás a jak je to s kontrolními UTZ během stimulky? Které dny jste byly, díky, potřebuji to nějak zvládnout s odchody z práce ☹

danny38
4. čer 2012

@zana21 Injekce jsem si začala píchat 3 DC. Měla jsem během stimulky 3 kontroly. První byla 7 DC, druhá 9 DC a třetí 11 DC.

saraha2
4. čer 2012

@dadenka111 schovej si je!!!!pokud mají dlouhou trvanlivost 😀 ,tak bych si je schovala..pak ti třeba kamarádka povozí kočárek a ty se můžeš jít zrelaxovat 😉

evikj33
4. čer 2012

@zana21 Já měla jen 2kontrolní UTZ 8DC ,10DC a pak jsem dostala termín na OPU.Je to dle toho jak reaguješ,nejméně se 2x počítej. 🙂

dadenka111
4. čer 2012

@saraha2 nooo segra mi postráži. býva 3 brány od masérky 😀 super nápad

radina
4. čer 2012

Ahojte kocky, takze ziadne ivfko v juni u mna nebude ☹ Mam cystu na vajku, dost velku, nepraskol mi folikul....takze sa to presuva na jul . Zacala som kvoli tomu brat antikoncepciu , tak mi drzte palce, nech mi pukne cim skor, lebo to boliiiiii 😒

rox
4. čer 2012

@zana21 Ja si ten spek ani nemusim delat....staci trosicku stahnout kalhotky a on se vyvali ven sam 😀 😀
@zana21 me rikal dr kontrola UZ 6-7 den, ale jelikoz mi dojdou leky, tak jdu 6 ty den,tj. ve stredu. Jsem zvedava jak budu reagovat Nebo nereagovat? 😠
@danny38 Tak tos mela presne, v letaku na Merionalu dokonce pisou ze by UZ mel byt kazdy den, ale ze ob den to je taky jeste OK.
@radina Aj to je mi lito!! A tu antiko mas proto aby ti cysta praskla?

radina
4. čer 2012

@rox Ahoj, dakujem, je mi to luto, ale nejako to prezijem 😉 Dala mi Femoden, ale to aby sa mi nespravila dalsia skor predpokladam, tato mi snad este pukne, skusim si buduci tyzden zbehnut na normalnu gynekologiu, nech mi na to daco pichne , v minulosti mi na cysty davala Thiamin, to je B vitamin, mala som ich jest az 9 denne, ale vzdy mi to pomohlo.

radina
4. čer 2012

@dadenka111 Ahooj, kafco pocas stimulky radsej nepi 🙂 citala som si take rady pred ivf na zahranicnej stranke, vraj bolo dokazane, ze kofein spomaluje rast folikulov . ja som uz dnes zacala odvykaciu antikofeinovu kuru 😎

rory_g
autor
4. čer 2012

@zana21 byla jsem 6. a 8.DC na kontrolním UTZ a potom už na OPU 😉 Tu vodu z kouhoutku bych také pila, je v pohodě...v těch levnějších balených třeba je ta samá voda, jako v kouhoutku a mnohdy i horší. Nám bohužel nic jiného nezbývá, máme moc tvrdou vodu, sítko do sifonu třeba měníme co měsíc (čistíme), protože skrz něj neteče voda. To samé sprcha..takže to rozhodně pít nechci.
@radina to mě mrzí takové zdržení 😒 S tou antiko - někdy se také používá před IVF, vůbec se jí neboj🙂

Jo a holky - jak jsem byla toho 29.5. u dr., tak jí zrovna přišel mail "zhora", že ministerstvo vydalo nějakou novou vyhlášku, že pokud buddou dr. předepisovat stimulační léky k IUI, bude se to ženám počítat jako cyklus IVF!!! Dr. Langerová prý vznesla dotaz, jestli se to týká jen klasika stimulačních léků jako Merional, Menopur, Puregon,...nebo i Clostilu. Myslí si, že Clostilu ne, ale injekcí ano...tak jen pro info...a že se budou muset posílat také žádosti na pojišťovnu, pokud budeme chtít IUI se stimulací injekcemi...

rox
4. čer 2012

@radina Diiiiky dobra vilo, zrovinka kdyz jsem to cetla, tak jsem mela plnou pusu kavy 😀 😀 No sakra, ale to teda bude problem, jsem na kofeinu zavisla!
@rory_g Dalsi supr zprava.....takze si tu injekciradeji zaplatim a cele IVF at hradi pojistovna ne? Ten stat furt chce deti,ale na druhou stranu tomu teda nijak nepomaha.

radina
4. čer 2012

@rox 😀 Skusim este nejake rady vygooglit, zajtra som doma, tak to prelozim a vyvesim to sem 🙂 ja mam ten isty problem, ja milujem kavu a rano bez nej ani nevstanem ! ale minule som si vsimla v lekarni, ze predavaju kafco pre tehotne, tak mozno aspon takto by sa dala ta zavislost oklamat 😎

marmina
4. čer 2012

@rory_g ale i teď schvaluje pojišťovna injekce na IUI, ale jestli se to bude počítat jako IVF, tak to je "skvělý" 😒

marmina
4. čer 2012

@radina odklad mě mrzí, všimla jsem si, že s těma cystama a odkladama kvůli nim se roztrhl pytel ☹