1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
30. čer 2012

@saraha2 ahojky kočino, ale jo, jde to dobře. Jen ten hic mě mučí... už u pc sedím v podprdě a hic je fůůrt 😅 a jak ty? 😉

verry
30. čer 2012

@marmina na tomhle byla kamarádka a nadávala, že větší bolest nezažila.... ale to tě nechci strašit, já byla na klasický laparce. Na té jsi nebyla?? Co vím tak je učinnější-nebo aspon shlídnou spodek pěkně celej, kdežto tou tekutinou to neníí takový.

verry
30. čer 2012

@evikj33 jo, radši si tam zavolej. Kdoví co to bylo za doktorku. Mě taky v Caru na prvním UTZ řekli,že mimi je v 6tt ale velikostně už odpovídá na 7tt.... tak se v tom vyznej. Dr. to ale počítal jako 6tt, co vím.
ale ještě ke dnešku ani nevím termín porodu, a ani nemám těhu průkajdu... a kdybych se minule nezeptala na ten screening, tak bych ho snad taky propásla 😖 ani nevím jestli dělá i ty triiple testy, ale co jsem četla na netu, tak by měl stačit ten screening-prý je spolehlivější. Tak snad to tak bude.

martina_81
30. čer 2012

@verry ahooj, Ty bys mohla vědět,za jak dlouho po ET můžu jít na KET,viď?

verry
30. čer 2012

@martina_81 ahoj, já byla hned další cyklus na KETu 🙂 Takže ti ET nevyšel? to mě mrzí. Ale KET má vyšší úspěšnost, tak s chutí do toho! 😉

martina_81
30. čer 2012

@verry hned ten následující po ET? Takže myslíš,že bych mohla jít hned teď v červenci? Řeším to kvůli neschopence,protože ¨kdyby to bylo možný,tak bych ji snad nemusela přerušovat. Začla jsem včera špinit, to mě ještě holky uklidňovaly,že to je v poho, že se zahnizďují a dneska se mi ms naplno rozjela. ☹ Nepočítala jsem,že by se nám mohlo hned zadařit, ale stejně člověk tak nějak doufá. Tak máme ještě 7 mrazáčků,tak z toho snad něco bude.

verry
30. čer 2012

@martina_81 jo, já šla hned. Taky jsem se ptala jestli musím ukončovat neschopenku a sestřička říkala v pohodě, jestli chcete jít hned do KETu tak to nebudeme ukončovat přeci 😅 ale kdybych chtěla tak by mi ji samoz ukončili, ale já právě nechtěla 😀 no a koukej na mě 😉 na PN jsem od dubna...a budu už snad do mateřský 😵
tyjoo, a máte 7 eskymáků?? tak to je super! určitě bych nedavala odklad a šla být tebou rovnou do KETu 😉

evikj33
30. čer 2012

@verry No právě mně tvrdila že se jí zdají o týden napřed,ale přece to musí brát podle poslední menstruace a ne jak se jí to zdá,fakt mně to štve,co si člověk nepohlída,nemá.Proč mně má zajmat že je doba dovolených,měl si sehnat adekvátní náhradu co ví,co a jak 😠 Jinak mně pravě k těm trip.řikala že by je už nedoporučila že u dvojčat jsou často falešně pozitivní,neumí to nějak vyhodnotit.Ale jinde holkam vyšel špatně screnning,tak na trip.radši šli a nakonec to bylo Ok,tak se v tom pak vyznéj 😕 Pro prukajdu se mám stavit koncem týdne,setry nestihaly a říkala že už bude i ta krevco mně v pátek brala a termín taky nevím,něco tam počítala,ale nic mně k tomu neřekla.\Tak mám jen ten co jsem spočetla na netu. 😅

martina_81
30. čer 2012

@verry jéé, tak to by bylo super, kdyby to tak šlo. Mám jít ve středu na krev, tak si tam chci v pondělí zavolat,jestli by na mě dr. měl chvilku,abych se mohla domluvit. a kdyby to bylo možný, tak bych do toho hned šla. 😀 a napsali Ti aspoň nějaký vycházky? Já už jsem 3 týdny nevystrčila nos z baráku a šíleně mě to deptá,nemůžu jít ani na chvilku na procházku. ☹ ☹

verry
30. čer 2012

@martina_81 ty chodíš do pardubek taky,ne?

evikj33
30. čer 2012

@verry Tak jsem našla nějaký odkaz na ten Nt.screning a rozdíl v trippl.testech.Dle toho co sem četla tak na krev v9tt jít mužu.Tak to asi nechám tak. http://www.gest.cz/cz/gyn_teh.php?pg=1&PHPSESSI...

verry
30. čer 2012

@martina_81 no u mě to bylo takhle, já po ET byla po 14dnech na krvi a sestra když mi brala krev tak se mě ptala jestli jsem testila. A ja že jo, a že to vypada dobře. Měla jsem //. A to jsem měla po ET dovolenou tech 14dní, no a jak jsem to zjistila a byla na ty krvi, tak jsem sestře rovnou řekla o PN, že už jsem si jako vybrala všechnu dovolenou. No, a sestra mi ji hned vydala a dala rovnou vycházky. Jenže odpoledne když jsem si volala na vysledky,tak mi bylo řečeno,že hodnota HCG není nic moc a tak at přijedu radši ještě za týden znovu na krev. No a to už jsem špinila... přijela tam,říkám to sestře a ona,že stejně vemou krev. A já se ptala jestli půjdu k dr. a ona,že ne-proč? A ptala se jestli máme ještě zamraženo-a jestli chci jít rovnou do KETu? Tak jsem řekla,že bych rada,ale že bych taky rada ještě byla na PN. A ona,že to není žádný problém, že mi nic ukončovat nebude. A at si zavolám jakmile se mi krámy rozjedou, že mě objedná k dr. na 12DC. A tak jsem pak šla na KET, který vyšel. A tak jsem teda furt na tý PN a i ty vychazky mám furt stejný.. Hele,tak se zkus až tam půjdeš na krev,zeptat sestry,jestli by byli možný vycházky... to musí být na palici, když nemůžeš ven. Mě to vyšlo takhle pěkně, takže než jsem šla na KET, tak o vycházkach jsem jezdila na kole,opalovala se, a tak celkově jsem se odreagovala- určitě to bylo taky velký plus 🙂

verry
30. čer 2012

@evikj33 tak je to možný, hele tak já bych tam asi taky šla. Ale rovnou bych teda radši ještě řekla dr., že jsi v tolikátem a tolikátem týdnu, jestli to vyšetření je opravdu reálné. že ti minule přišla doktorka trochu popletená a nemohla se ti dopočítat týdne... 😅 Asi bych to tak udělala já

evikj33
30. čer 2012

@verry Jenže já jdu jen na krev a s žádnou dr.mluvit nebudu,takže to nemám s kým řešit.Dám žádanku a vemou krev a frčíme domu,nemusím být ani na lačno říkala.A platí se to až toho 23.7. jak pujdu na tenUTZ.

verry
30. čer 2012

@evikj33 aha, hm no tak já nevím. Asi bych tam teda pro jistotu po neděli zavolala a zeptala se ještě. to já jdu zrovna na KO a utz k dr. a pak mi bude sestra brát krev, mám to jinak než ty.

martina_81
30. čer 2012

@verry jo, chodím do Pardubek,proto jsem se obrátila zrovna na Tebe, protože vím,že jsi tam taky chodila a vyšlo Ti to z Ketu. 😉 . Když mi sestra dávala neschopenku, tak říkala,že vycházky psát nemůžou, kvůli sociálce,že to mají zakázaný a že je píšou, až při potvrzení těhu.To mi povídej, jsme na bytě, takže ani veget na zahradě nehrozí a je to totálně na prd. ☹ vím,že při krvi se k dr. nechodí, proto tam chci volat, abych tam nejezdila zbytečně 2x,doufám,že na těch pár minut mě tam někam vmáčknou. Takže před Ketem se jde 12DC proč? na UTZ? A pak až na samotný transfér,nebo jak to chodí? Jen mám strach z toho, že prý v červenci mívají dovolenou, ale jestli jako zavřou celej Sanus, nebo tam bude aspoň někdo, to netuším. 😒 oni asi ty neschopenky až tak neřeší, mě říkal dr. ještě před stimulkou, že není problém, až prostě nebudu chtít jít do práce, tak ať si řeknu a oni mi ji vystaví. tak snad to nějak dopadne.

verry
30. čer 2012

@martina_81 jojo, ten 12DC jsem šla na UTZ. zaleží jeslti máš normál cyklus, jako ovulku pravidelně. Já ji mám a cyklus jsem měla přesný jak hodinky. Takže jsem přišla 12dc na utz, Dr. mi udělala utz, akorát jsem tam měla folíky. Takže mi dali domů pregnyl a večer jsem si ho měla píchnout. Od dr. jsem si šla do laborky, kde embriolog kouknul co mám v mrazáku a řekl mi kdy mi bude volat, a ptal se kolik jich chci zavést. A řekl mi kdy bude KET. Den před Ketem mi volali z laborky jak se mrnousové rozmrazili a v kolik mám druhý den být u nich nastoupená... Tak jsem to měla já 🙂
jo, stou dovčou, vím že minulej rok ji tam měli. A my šli akorát na IUI, ale měli jsme štěstí protože to vyšlo těsně před jejich dovčou. Ale vím,že nám dr. říkala,že kdyby to vyšlo do jejich dovolené, takže by nebyl problém. že by nám IUI udělali v Hradci v Sanusu. Myslím,že když maj pardubky dovču, takže to přebírá hradec... ale pozeptej se na to. Mě taky říkali,že třeba o víkendu tam nejsou... a houby.... já tam byla i v sobotu v poledne na IUI a dr i embriologové tam byli. Dr. se i jednou prořekla,že tam jsou furt, víkendy nevíkendy....

martina_81
30. čer 2012

@verry no já si taky myslím,že o víkendech tam někdo být musí, už když jsem si volala do laborky, jak se vyvíjejí embryjka a kdyby nám vyšel transfér na víkend,tak by to taky neposunuli. No uvidíme. cyklus mám normální, v tom snad problém nebude. tobě dali domů pregnyl? Já jsem snad jediná, komu ho nedali a museli jsme otravovat večer v nemocnici,aby mi to tam někdo píchnul. 😒 a nevíš, kdy tu dovču asi tak měli? a na co vlastně ten pregnyl? Myslela jsem,že ten je jen před OPU?

verry
30. čer 2012

@martina_81 myslím že ji měli nejak konec července, začátek srpna-jestli si to dobře pamatuju, a bylo to ale 14dní mám takovej pocit. ten pregnyl aby praskli folící a dozráli... Dr. říkala, že se jakoby navodí v těle situace, jako by to bylo, v normálním cykle...a jakoby při normálním oplození. Tak asi tak nějak mi to vysvětlovala.
já tady taky četla,že nekomu třeba ani ten pregnyl nedali vůbec... tak nevím, já ho měla. A mě ho píchala kámoška, je zdravotní sestřička.

martina_81
30. čer 2012

@verry já když řekla,že žádnýho známýho "zdravotníka" nemám,tak mi to nedali. 😒 Tak kdyby ji měli letos stejně, tak to bysme mohli stihnout. 😉 No uvidíme,už aby bylo pondělí. 🙂 Tak nějak jsem se z toho oklepala a začínám se těšit na KET. 😉

verry
30. čer 2012

@martina_81 to je dobře, že to tak bereš. Ket určo výjde. Hele já se dokonce ptala dr. jak je to s uspěšností, a ona mi říkala že zpětně nekolik měsíců mají (už nevím kolik procent to bylo) ale uspěšný právě ten KET než ET...
tak tomu věř 😉

martina_81
30. čer 2012

@verry budu se snažit. dám pak vědět,jak jsem dopadla. 😉

saraha2
30. čer 2012

@verry no taky funííím 😀 ani nemluv..nebýt kaluže,tak padnu 😀 ale už to vypadá na déšť,tak ať pěkně v noci sprchne a zítra zase pařáček 😉 já jsem dnes měla vzít ještě utrogestan,ale vzala jsem jen ráno poslední 2kousky,víc už nemám,tak snad to neva...a budu čekat na potvoru červenou a začne píchačka 🙂 a co ty??kalhoty ještě oblečeš???

saraha2
30. čer 2012

@verry
@martina_81 souhlasím s verry,taky bych šla hned do ketu..už i proto,že tělo je nacpané hormony na přípravu těhu..takže na nic nečekej a ničeho se neboj..protože podle mě,když už mimisísci zvládnou zamražení a rozmražení,tak se určitě uhnízdí pěkně 😉 to už jsou nějací bojovníci..

saraha2
30. čer 2012

@martina_81 mě píchl pregnyl manžel 😉

saraha2
30. čer 2012

@evikj33 téda..já to měla taky rentgenem s tou vodou..ale neteklo to,tak pak laparka,ale teda při tom vyšetření jsem nemusela být lačná..to je zajímavý,jak to má každý jinak....mě teda nic nebylo,ani břicho nebolelo..bylo to jak vyšetření na gyndě..

pawlla
30. čer 2012

@saraha2 no ja si pregnyl pred ET pichala sama do priska dostala jsem na to takovou mensi jehlicku mensi nez na agolutin a v den ET mi to pichla sestricka a ted od mi me to bolelo radeji si to picham vse sama 🙂

martina_81
30. čer 2012

@saraha2 no jestli to půjde, tak do toho půjdu hned v červenci. 😉 Já jsem taky chtěla, aby mi ten pregnyl píchl přítel, ale sestra, že ne, že není zdravotník a že na tom,jak se to píchne, pak záleží všechno a že když by to píchl špatně, tak že budem mít celou stimulku v háji. Takže jsme jeli večer do nemocnice. 😒

evikj33
30. čer 2012

@saraha2 Ja to neměla vodou,ale kontrastní latkou pod RTG,to zavádění nástroju brutus a navíc jsem byla na starem RTG kde nejezdil stul,tak jsem se s těma všema nástrojema musela posouvat po stole a samozřejmně se tam něco uvolnilo a látka tekla ven,tak mne to čekalo znovu a to už mně bylo do breku,ale zatla jsem zub a držela,navíc dr.všechno padalo nazem,tak jsem myslela že mu dojdou nastroje a nikam se nedostanem,krve plno,ale 2pokus už dopad,jak pustil tu látku tak mně začli cukat nohy a bylo mně mdlo,par minut jsem ležela,pak chvilku seděla,sestra furt jak jsem zelena a zda sebou neseknu,ale pak jsem se zvedla v kabince lokla kolu a ibalgin a šla čekat na chodbu na zprávu.Ještě mně pochválila že jsem jedna zmála co to zvládla,že poslední dobou to v pruběhu ženské stopnou a jdou radši na laparku.No ale už bych fakt nešla,dalo se to vydržet ale nejsem SM 😅

saraha2
30. čer 2012

@evikj33 mě to taky dělali nadvakrát..jim to vyjelo,nebo co..a taky to byla nějaká látka,ne voda-co svítila na rentgenu..ale říkali mě,at se nebojím,že je to jakási spéšl tekutina,že to není nic,co by mě ohrozilo,nebo ublížilo,tak proto tomu říkám voda..je teda fakt,že mě bylo divný,proč se mě pořád ptali,jestli dobrý.....ale podstupovala jsem to zbytečně,protože při laparo zjistili a potvrdili,že to neteklo kvůki tomu,že jsem měla strach a byla jsem stažená..ale kamoška na tom byla taky a má podobné zážitky,jako ty..tak nevím,kde kdo udělal chybu...
@martina_81 no vidíš a u nás zdravotník,nezdravotník,píchl to a bylo..píchnutí nebylo nic..akorát nám trvalo,než jsme přišli na to,jak to odlomit..tak jsme se i nasmáli u toho..píchal mě to už dvakrát,pak při IUI..tak mu říkám,že je to můj mudr 😀
@pawlla já si řekla o tu nejmenší jehličku-12mm,stejná,jak u pera... 😉 v den OPU mě sestra píchla agolutin do zadnice a to mě pak ještě teda pár dní bolelo....