1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
2. dub 2012

tak se hlásím!!!!!!!!!!!!oplodniliá všech 8embryjek a zůstaly nám 4,které se pěkně rýhují 😉 transfer je zítra v 11hod,mám si vzít pyžmako,budu tam dvě hodiny ležet po..

vall83
2. dub 2012

ahojte holky, ja sem na neschopence poslusne hlasim 🙂 🙂 ...kapacku mam za sebou tez, tak dufam ze pomoze...ale docela su znicena...a do sem iba do obeda lietala po dr. a obchodoch....a som k.o. 😝

vall83
2. dub 2012

@saraha2 ahojcek....jeeee to je super....mooooc ti to prajem, nech to vsetko zajtra dopadne finikajuco 🙂 🙂 budem na teba mysliet...

saraha2
2. dub 2012

@vall83 tak to tě moooc chválím!!!!!!!!!!!a dali ti to bez problémů doufám?????!!!!!takže odpočívat!!!!!

saraha2
2. dub 2012

ještě čekám,co verry!!kdy ona jde na transfer!!!!takže verry!!piš,piš!!!!

vall83
2. dub 2012

@saraha2 ano obvodak mi ju dal bez problemov, este sa ma spytal dokedy ju chcem...tak som povedala zatial do pondelka a potom podla toho ako sa budem citit...

saraha2
2. dub 2012

@vall83 vidíš!!!pak určitě po transferu ještě!!!!!!!!!!!!!!!!!!my ti to tady naplánujem šup,šup 😉

vall83
2. dub 2012

@saraha2 po tranferi 100 percente....dneska bol manzel zaniest PN do prace a sefova sa priznala, ze aj oni musia ist na umele...atd...tak manzel jej povedal ako som dopadla ja tak to uplne nastastie chape....ale ja v juny aj tak davam vypoved , lebo odchadzame domov na slovensko...uz to aj sefka vie, tak si zacala hladat nahradu, uz sa jej dve kocky ozvali tak aj povedala ze mna tak uz vytazovat nebudu...no nie je to uzasne? 🙂 🙂
len sa bojim aby ju manzel nevystrasil, ked jej povedal ako som dopadla ja a co vsetko som podstupovala, povedal ze nie, ze jej oznamil ze ja su extrem, ze im to nehrozi 🙂

zelvik
2. dub 2012

@vall83 AHojky, to je dobře, že jsi na PN a nepodceňuješ to!!!!
@saraha2 Jůůůů, držím palce, ať to vyjde.

rory_g
autor
2. dub 2012

@zelvik Ahojky, tak jak na utz? 🙂

marmina
2. dub 2012

ahoj @saraha2, takže už zítra! to je supr novinka (hned si píšu 😀 ) a budu držet všechny palce! Kolik jsi říkala, že budete zavádět?

@vall83 a ty máš ode mě 1* a podtrženo 🙂, na kdy tobě vychází ten KET? Je dobře, že to šéfová ví, nakonec jí budeš dávat rady ohledně celého IVF 😉

@rory_g tak tebe to čeká už v pátek, to se překulí!!!

zelvik
2. dub 2012

Ahoj holky,
tak je to tu. Ráno jsem byla v Podolí na ultrazvuku. No sliznice prý opět vysoká - 14mm (když je málo, je to špatně, když je hodně, je to taky špatně...), přemýšlela dokonce i o tom, jestli mi nedá na měsíc antikoncepci. Pak ji ta myšlenka pustila a řekla, že budeme doufat že se nám to při stimulaci nepřeroste. No tak snad ví, co dělá. Pak mi dala na výběr 3 varianty - 1) název nevím, ale je to plně hrazeno pojišťovnou, ale musí ti to píchat do svalu zdravotník, 2) Menopur - míchám a píchám sama, cena něco kolem 800,- 3) Gonal - pero, cena 7 500,-
Tak jsem si vybrala 2) a ona to šla k sestřičkám nahlásit, aby mi to tam zatím připravily a vrátila se s tím, že má doboru zprávu. Že od včerejška platí ty nové vyhlášky a zákony ve zdravotnictví a že ten Menopur je bez jakéhokoli doplatku, takže mám radost, že jsem hned na začátku aspoň něco ušetřila 😉 Pak mě napadlo, že jsem se mohla zeptat i na to pero, jestli náhodou se na něj taky nějaké úlevy nevztahují. No ale to už je fuk.
Tak jsem vyfasovala 3 krabice Menopuru, sestřičky mi udělaly praktickou přednášku, jak na to (no hlavu mám jak balón) a mám začít 2. den cyklu (pokud všechno vyjde jak má, tak píchnu poprvé v sobotu) a má se dodržovat teda stejná hodina, +/- 15 minut. Ideálně někde mezi 14. a 19. hodinou. Dali mi už i Ovitrelle, který mám dát do ledničky, použije se pak před OPU. A pak jsem ještě nafasovala kyselinu listovou. A dávali mi i Utrogestan, ale těch mám dost doma, tak jsem ho zatím nebrala. A mám brát 1/2 Prednisonu denně. Na tu imunologii.
No a dali mi i žádanku na "předoperační vyšetření", aby to bylo pak hotové pro OPU (jo a místo narkózy jsou zastánci anglosedace - že budu při vědomí, ale utlumí spodek. No já nevím, radši bych snad usnula komplet🙂
To předoperační budu řešit u nás, s mou obvoďačkou. Musím kouknout co všechno to obnáší. Jenže problém můj největší teď je ten, že musím i do laborky - krev, moč, sedimentace. A v laborce dělá šéfku moje tchyně a my se s nima s manželem už léta nestýkáme. A ona je ten poslední člověk, u kterého bych chtěla, aby tohle a cokoli o nás věděl... Tak přemýšlím, že zavolám do Podolí, jestli to nemůžu absolvovat u nich. Nebo máte někdo jiný nápad, kudy na to? 😖

Jo a určitě budeme mít ISCI.
Ufff, tak snad je to o mých dnešních zážitcích vše🙂

vall83
2. dub 2012

@marmina dakujem za 1...aj ja som velmi rada...hned som kludnejsia ked viem ze sa nemusim vyhovarat ze nemozem do prace atd....takto to mam na papieri a este aj zaplatene 🙂
no ja budu mit KET az ked dostanu menzes...na 3 den menzesu zacinam uzivat Progynova 2x denne, na 8 den ult. a potom reknu.....ale teraz volali manzelovi z Trencina zo slovenska ci by sa 20.4.2012 dostavil na pohovor, a to je praca, ktora by bola uplllne super kebyze mu vyjde, tak pojde na otocku na slovensko...cize 8 hodim tam, 8 hodin spat a to este tam sa musi aspon trocha prespat nech sa mu nic nestane....a bojim sa aby nam ten termin prave tak nejako nevisiel... ☹ ☹

marmina
2. dub 2012

@zelvik tak to je román 😉 s tím Menopurem to je bomba, netušila jsem, že to bude plně hrazené! Ale nějak mi nejde do hlavy cena toho pera - nás vyšel Puregon jen na 4000 a Gonal je levnější. Ale jak ti poradit s tím předoperačním? Já si to vyběhávala taky u obvoďáka a ten to posílá do laborky bůhví kam daleko, kde mě nikdo nemůže ani znát. To máš takhle blbý 😖
Peřinku máš slušnou, nevěděla jsem, že je problém když je moc vysoká, myslela jsem čím vyšší tím lepší.

@vall83 no to by byl pech, kdyby byl zrovna pryč. Ale bylo by skvělé, kdyby mu vyšla práce, po které touží 😉

rory_g
autor
2. dub 2012

@marmina ahojík, jj, v pátek jdeme na věc 🙂 Moc se těšííííím 😵
@zelvik tak to je super, já chci taky Menopur nebo Merional, protože jsou hrazeny pojišťovnou, nebo je tam jen minimální doplatek. U nás vychází pero na 6000, ale nevím, jestli Gonal nebo Puregon. A proč budete mít ICSI? Psala jsi, že máte nadprůměrný spermiogram, nebo se pletu? My totiž také a dr doporučovala klasické IVF, že je ICSI zbytečné...tak teď nevím 😒 ICSI je u nás 7500... Na kolik vás to tedy celé asi tak vyjde?

evikj33
2. dub 2012

Ahoj holky jen nakukuju,ale s trěma doplatkama je to ruzné dle Caru,ja v lednu doplácela na Menopur 3450kč a Pero by stálo něco okolo 5000-6000kč a všechny léky jsem dostala v Caru,jen na Pregnyl a Utrogestan recept.Ted nás čeká 2IVF snad začátkem května,a tentokrát to snad dopadne dobře.Moc všem držím pěsti at se brzo dočkáte kopanečku v bříšku. 🙂

zelvik
2. dub 2012

@rory_g Ahojky, no spermio máme právě dost kolísavé, tak to ICSI máme jisté, to už nám řekla. Ještě jsem ceník moc nezkoumala, ale pokud bude "jen"ICSI a zamražení dalších embrií, tak to na desítku vypadá. Jde o to, jestli se na to nabalí prodloužená kultivace nebo ne... Tak jsem zvědavá. Bereš ten Prednison? Mně řekla, ať beru 1/2 denně, i tak ho budu brát s odporem:(

marmina
2. dub 2012

@rory_g manžel má taky dobré spermio ale šli jsme do ICSI pro jistotu, kdyby mezi námi byla nějaká alergie a odpuzovali se vajíčka a spermie (imuno jsme totiž neměli a zatím ani nemáme)

saraha2
2. dub 2012

@zelvik tak to je super s těma lékama!!já za puregon doplácela 5800Kč...přeji hodně štěstíčka a sil na stimulku!!!

saraha2
2. dub 2012

@marmina my jsme taky ICSI nechali udělat-u mě byly zjištěny hraniční výsledky na protilátky..spermio nadprůměr,ale jistota je jistota 😉 a možná ještě,že tak..když se z 8 oplodnily 4..

saraha2
2. dub 2012

@zelvik proč s odporem??já beru prednison-1-1,2-0 od začátku stimulky..v mém caru stojí ICSI 4-6 8000kč a každé další tisícovku..takže my jen za ICSI dali deset tis..a i tak se nám oplodnila půlka..

saraha2
2. dub 2012

@marmina zavedeme dvě 😉

rory_g
autor
2. dub 2012

@zelvik ještě neberu, ten mám začít také až se stimulkou, 1 denně a v případě těhu snížit na půlku denně..
U nás dr mluvila o PK, že by ji určitě dala, ale ICSI ne, tak nevím 😒 Zkusím se zeptat, jestli jde i to re-ICSI, co jsem se dočetla v materiálech na IVF...doccela se začínám bát 😅

vall83
2. dub 2012

@zelvik ahojcek zelvik, tak uz to mas za sebou....je mi lito stou sliznici...ale ja taky si myslela ze cim vacsia tym lepsie, dajuem ze si ma vyvedla z omylu 😀 ...neboj oni urcite vedia co robia a robia len to najlepsie pre vas....takze si nakoniec aj usetrila, sikovnica sikovna 🙂 za to usetrene si pak koupis bolestne...
no to co mas robit stou osobou , o kterej nechces aby sa to dozvedela ti asi neporadim...ale viem len jedno...ja taketo veci neriesim..ja o tomto nastastie dokazem hovorit skym kolvek otvorene...a to ze si niekto o mne nieco bude mysliet mam uplne na haku...ved oni ani nebudu vediet na co ti vlastne ten moc a tu krv brali, oni to tam len uvidia......neboj sa bude to urcite dobre... 🙂 🙂

marmina
2. dub 2012

@rory_g neboj se! akorát co se týká PK tak když je hodně málo vajíček a nebo se jich málo oplodní, tak tou PK můžeš o všechny přijít, kdežto kdyby se třeba dvě embrya zavedla dříve, je šance že se u mámy uchytí. Ta PK má prostě význam, když je z čeho vybírat to nejlepší. Já jsem to nevěděla, ale příště kdybych na IVF šla a měla jsem třeba jen dvě embrya do PK bych nešla
a nemůžeš si třeba část vajíček oplodnit přirozeně a pár ICSI? aby byla aspoň nějaká záruka, že se něco oplodní. Jinak o re-ICSI jsem ani neslyšela, co to je?

alinah
2. dub 2012

ahoj holky, ja se taky hlasim z kontroly, OPU bude ve stredu. dneska v 8 posledni injekce. nevypada to ze bych byla takova 'nosnice' jak jsem cekala, tak jsem fakt zvedava kolik tech vajicek nakonec ze me dostanou. no a ET by byl na velikonocni pondeli 🙂 to budeme mit opravdovou pomlazku tedy 😎

alinah
2. dub 2012

tak a ted si vas jdu docist.. nejak nestiham..

verry
2. dub 2012

@saraha2 juuu, tak to je super! že už jdeš zítra.... bohužel, na sále se tentokrát nesejdeme 😀 😝 já dnes volala a jdu na transferek až ve středu v 11.30 🙂 taky si mám vzít košilku a budu tam 2hodky po ležet.
kolik si necháš zavést??? My jednoho broučínka, ostátních pět dáme do mražáčku 😵 😵

verry
2. dub 2012

@saraha2 aspon mi pak poreferuješ, jak to probíhalo. no já myslela, že tam budu čtvrt hodky ležet,jako po IUI-ale ono 2hodky..... to mě zaskočilo 😅

verry
2. dub 2012

@marmina tak píšu změnu-transfér bude ve středu 4.4. a zavadíme jednoho miláčka 😵 😵 , 5 broučínků dáme odpočnout na chvíli k ledíku 😅 😵 😵