1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kive76
27. srp 2012

@pawlla ahojky, já měla dojem, že se píše ,že je lepší zkoušet až po 14 dnech, i když já bych to teda asi nevydržela

pawlla
27. srp 2012

@kive76 jo jo mam Testovat az 3.9 podle dokrota no nejak jsem to nemohla uz vydrzet 😀 to vis jsem desne nedockava baba ale snad se ten duch do te doby vybarvi

pawlla
27. srp 2012

@mmirunda no ja mam stehna same modriny uz to pomalu nemam kam pichat docela to uz boli a to me jeste ceka kdovi jak dlouho 😒

evikj33
27. srp 2012

Ahoj holky i tulačky @saraha2 🙂Kdepak máme fotečku? Tak máme dnes po poradně,srdíčka tukaj a dostali jsme žádanku na velký UTZ ve 20tt+Fecho máme to na 14.9.věřím že bude vše v pořádku.Další kontrola za 3týdny 17.9.už nám zkracují interval 😕 @mmirunda Kdypak máš kontrolu a co mužíček už je hodnéj na statečnou píchačku?Jinak ho taky alespon 1bodni,at ví co a jak. 🙂 @pawlla Kdy máš v plánu krev,pujdeš až do Car,nebo skočíš jako samoplátce?

pawlla
27. srp 2012

@evikj33 u nas v car se nechodi na krev jen pokud je test negativni, jinak 14 den test a pak te obednaji za dalsich 14 dni od testu na utz ke by melo byt videt srdicko, ale pokud bude test 14 den pozitivni tak pujdu na krev sama do laborky

martina_81
27. srp 2012

@mmirunda ahoooj, asi brzo odpadnu. 😀 Mám za sebou 3 denní a dává mi to docela na prdel, pořád si nemůžu zvyknout na to tempo a jsem úplně hotová, včera jsem usnula o půl osmé u televize. 😒 A co Ty, jak pokračuješ? 😉

mmirunda
27. srp 2012

@evikj33 Jo chlap je na mě te´dka nějakej hodnej, až se tomu divím, jestli to není tím, že jsem te´d byla chvíli pryč a on tady doma byl sám 😉

mmirunda
27. srp 2012

@martina_81 No pokračuju a bojuju a těším se až to všechno budu mít za sebou 😔 😔

martina_81
27. srp 2012

@mmirunda A v které fázi teď jsi? Už se tady nějak nechytám. 😉

mmirunda
27. srp 2012

@martina_81 No už 14 dnů píchám Dipherelin a od zítřka přidávám Puregon. 3.9. mám UTZ a 6.9. taky a OPU připadá přibližně na 10.9. a ET na 15.9, ale to jsou zatím jen odhady

pawlla
27. srp 2012

@mmirunda no jsem zvedava kolik peknejch vajuch budes mit 🙂

mmirunda
27. srp 2012

@pawlla Jo Pavli to já taky, strašně se toho bojím

pawlla
27. srp 2012

@mmirunda to je prirozene taky jsem se strasne bala hlavne jsem se bala jestli tam nejake vajucha vubec budu mit... ze jak jsem na prvnim UTZ na kontrolu foliku vylezla na to kreslo tak se mi desne klepali nohy az se mi doktor smal 😀 cele se to tam semnou klepalo 😀

mmirunda
27. srp 2012

@pawlla To na tom budu dost stejně, ty jo, snad od zítřka ty dvě injekce denně dám ☹

pawlla
27. srp 2012

@mmirunda no to mi povidej do toho stehna to boli vic nez do zadku jak chodim tak citim kazdej vpich a to jsem si koupila o neco mensi jehnu takovou s modrym vrskem ale stejne, uvazuju ze si to zase budu pichat do zadku 😀 a na tom stehne mi prijde ze je moc zilek no a mam modriny jako blazen 😒

mmirunda
27. srp 2012

@pawlla Tak mě ještě straš ☹

pawlla
27. srp 2012

@mmirunda nooo neboj vsak to budes mit pichne do zadku ne .... to doporucuju vic o pichanci do zadku jsem ani nevedela a potom to vubec nebolelo ale to stehno je asi citlivejsi nebo co ja vim proste to tam potom citim

darazv
27. srp 2012

@mmirunda Ahojky držím silno palčeky aby bola velká uroda hlavne kvalitná a injekcii sa neboj to je brnkačka 🙂 ja kedže mam dost tuku na brušku tak som ani injecii pri pichnutí necitila chytila som kožu a pich a bolo to 😀

mmirunda
27. srp 2012

@darazv Děkuju, taky mám dost prostorné břicho, takže to píchání někdy nebolí a někdy teda jo, nevím proč, jestli blbě píchnu 😖 Hlavně aby vajíčka rostly. není důležitá kvantina, ale hlavně kvalita 😉

darazv
27. srp 2012

@mmirunda tak tak som nazoru že nieje doležitý počet hlavne z mojej skusenosti ,,,hlavné je aby bolo to či i len jedno embryjko vyvolené 😉

martina_81
27. srp 2012

@mmirunda takže od zítřka začínáš stimulku? 😉 Tak to je super. Tu injekci navíc hravě zvládneš, neboj. 😀

mmirunda
27. srp 2012

@martina_81 jj zítra to už bude na stimulaci a pak se uvidí

pancuska
27. srp 2012

@pawlla prosim ta a o nejakom car v Plzni si nepocula? FIVET alebo tak nejak? 😉

pawlla
27. srp 2012

@pancuska No to ne to uz je na me moc daleko ja chodim do brna do car unica ale mozna tady vude nekdo kdo to tam zna

kive76
28. srp 2012

@mmirunda ahojky, a jak jsi to měla s menzes, od kterýho dne cyklu jsi si začla píchat 😀 já dostala nějakou injekci 2.DC a 3.9. mám jít na první ultrazvuk...

mmirunda
28. srp 2012

@kive76 Tak u nás v CAR je to asi jinak, já začala píchat 21DC minulého cyklu, do 24DC jsem brala antiko a pak čekala na menzes a pořád po celou dobu píchám. Teď dneska k tomu přidávám další, takže budu píchat dvě denně a 3.9. mám taky UTZ jak to roste. Ale vůbec nevím jak to bude s MS, protože jsem ji měla 20.8. a další čekám kolem 17.9. a to by 15.9 měl být transfer, tak nevím, ale prý se to u nás v CAR tak dělá, ale musím se na to zeptat, prý tady ty první injekce potlačují tvorbu vajíček a jak teď začnu stimulovat tak prý tělo lépe reaguje nebo tak nějak

kive76
28. srp 2012

@mmirunda jojo to mi taky u mě říkala dr.že ta první injekce co já jsem měla 2. den cyklu potlačuje tvorbu vajíček....takže prý můžu ještě jednou menstruovat, že to se stává...menzes mi skončila 3.den cyklu, a pak se toho 3.9. udělá ultrazvuk a budu si asi píchat injekce..
na netu jsem našla tyhle stránky...a tam je dělení těch různejch protokolů před IVF:
http://family.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

kive76
28. srp 2012

@mmirunda a můj případ...je 😀 😀 Dlouhý protokol z folikulární fáze:
První nebo druhý den menstruačního krvácení se aplikuje GnRH-a s dlouhodobým účinkem (Decapeptyl depot., Dipherelin, Zoladex depot.) nebo se denně užívá od 1. až 2. dne menses nosní sprej Synarel. Za 14–18 dnů se provádí ultrazvukové vyšetření, při kterém se hodnotí děložní sliznice. Ta by neměla být vyšší než 4 mm a vaječníky by neměly obsahovat žádné cysty ani folikuly větší než 10 mm. Pokud je sliznice vyšší než 4 mm, provádí se odběr krve, jímž se stanoví hladina estradiolu, která by neměla přesahovat 50 pg/ml. Při odpovídajícím ultrazvukovém nálezu a hladině estradiolu je možné aplikovat denně 2–3 ampulky gonadotropinů. Další postup se již pak neliší od protokolu krátkého. měla jsem tenDecapeptyl depot

mmirunda
28. srp 2012

@kive76 Tak já mám ten Dipherelin a už ho píchám dneska 16 den, takže oni to vážně mají jinak, ale nehodlám se do toho míchat, prd tomu stejně rozumím. Já jen vím, že Dipherelin je triptorelin ( obsah.látka) a ten potlačuje a ode dneška k tomu přidávám Puregon a to je gonadotropin a ten už vajíčka stimuluje k růstu. podle mě tím Dipherelinem jakoby posunují ovulaci do tehdy když potřebují a pak už jen stimulují aby ovulka proběhla v den kdy oni potřebují a mohlo být OPU, ale kdy dostanu další menzes to ví pán bůh, musím se tam v pondělí zeptat. No jdu na to, bodnout se dvakrát bude už utrpení ☹

kive76
28. srp 2012

@mmirunda no jasně, oni si to zvládnou sami vypočítat podle menzes, a podle toho zahájit píchání 😀 tak aby nám to všem dobře dopadlo