1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

ivapo
13. zář 2012

@pawlla ňo miminko .. Co jiného.. Věř tomu 😉

fidorka01
13. zář 2012

@ivapo Děkuji, máš pravdu, jsme ženský a musíme to vydržet. Nám šla dcera přirozeně,ale jak říká manža, už to jsou 3 roky a spermíci se nám velice zhoršili. A samozřejmě chceme moc druhý. Přece nebudeme mít doma jedináčka🙂 Chceme alespon 2 děti,aby si mohli spolu hrát a i v dospělosti je to fajn, když jsou alespon dva. Doktor mi teda říkal, že si myslí, že to půjde napoprvý,ale tomu už taky moc nevěřím, to říkal i před první inseminací a nic. Ale jak to má být, tak to bude.
A už víš co čekáte?

fidorka01
13. zář 2012

@mmirunda Jsem ráda, že v tom nejsem sama - v tom stresu. Já ikdyž jdu jenom na kontrolu k doktorovi, tak se klepu jak nevím co. A to vím, že mi nic dělat nedude,ale prostě si to neumím vymluvit.

ivapo
13. zář 2012

@fidorka01 Dianku ,Vím to tyden cca...a uz pekne kope kočička.. Sice az po 10 letech ale dřív se nedařilo ňo..přála sm si sice kluka.. Ale hlavne že se povedla a ted je mi to úplne jedno.. Ještě aby nebylo viď ? Po té době a hlavně vysledky vyšli vse o.k 😉

mmirunda
13. zář 2012

@fidorka01 Neboj, nejsi v tom sama, je nás tady určitě víc 😉

mmirunda
13. zář 2012

Bože, to jsou patvary těch palačinek 😀 😀

fidorka01
13. zář 2012

@ivapo Já jsem taky chtěla kluka,ale hlavně kvůlu manželovi,aby měl pokračovatele rodu a aby mu mohl kupovat auta a tak. No však víš, jak to ti chlapy mají. Ale když jsme se dozvěděli, že to bude holka, byla jsem zklamaná. Chvíli mi to trvalo se s tím nějak smířit,ale ted když jí jsou 3 roky, je to moje princezna a už bych neměnila 🙂

fidorka01
13. zář 2012

@mmirunda 🙂

mmirunda
13. zář 2012

@fidorka01 Vůbec nemáš za co 😉

pawlla
13. zář 2012

@mmirunda dulezite je ze jsou dobre 😀 to ja jsem zdlabla 3 rizecky za chviliku jdu pro malou a pak si asi dam dvacet 😀

ivapo
13. zář 2012

@fidorka01 ňo takhle jako ty jšem to měla ted a zase pulina 😝 😠 🙂

kive76
13. zář 2012

@fidorka01 určitě se přidat můžeš.. 😀 . já když jsem se tady ukázala poprvé, tak jsem si to tady všechno celou diskuzi pročetla, at o tom něco vím, a ted už se jen průběžně ptám holek tady na informace, či čtu, jak to ted vypadá s ostatníma...hodně si radíme, povzbuzujeme, takže jsi tady dobře 🙂 .

kive76
13. zář 2012

@fidorka01 a jinak já ještě IVF neměla...ale asi podle ultrazvuku se na něj možná chystáme v pondělí, nebo úterý..ale to záleží na ultrazvuku...já to píchání měla jinak než mmirunda....2DC /20.9./menzes píchnutí injekce na oddálení ovulace...od 3.9. píchání menopuru 3ampulky denně ...., pak navýšení na 4 ampulky denně z důvodu malého růstu folikulů....y .zatím do dnes 13.9..... folikuly nic moc...ted 1 velikost 13mm, a 2 velikosti 10 mm...takže ještě píchám dál do neděle...pak ještě ultrazvuk a podle toho se rozhodne jestli půjdem na odběr vajíček nebo ne....jo jinak před tím v Gennetu 2IUIčko ale negativní....a v Motole zjištěná alergie na spermie..takže doporučené IVF ICSI i z důvodu přítelovejch špatnejch spermijkách .

kive76
13. zář 2012

@fidorka01 jsem na tom stejně, jakmile jdu k jakémukoliv doktorovi tak jsem tak hrozně předtím učůraná, a v ordinaci pak už je to dobrý....

martina_81
13. zář 2012

@mmirunda tak to jsi musela mít hlavu jak balón,jestli jsi cítila myšlenky nás všech. 😀 😀 😀 Jak se cítíš? Pořád euforie? 😉 Moc Ti držím palečky, ať to vyjde.

malinka_02
13. zář 2012

@pawlla no prave to je jedina komu vysel KET..to me moc neuklidnuje..
@kive76 to je dobre ze ti poporostli folici!

malinka_02
13. zář 2012

malinka_02
  Holky tak sem tam prijela.Folik 15,5 sem myslela ze me klepne.A ona ze mi tedy pichne ovitrelle tak pichla a v pondeli KET. Premyslela sem jestli nevadi ze mi to nepichla 16 mm ale 15,5 doufam ze ne aby meli ode me pokoj, ale snad vi co dela..Dala mi utros od soboty a ted rovnou anopyrin a navic prednison ten sem minule nemela ale jen 1/2 tablety.O embryjkach rikala ze doporucuji dve ale nedokaze rict o kolik to zvysi sanci ale je to 1/6 ze vyjdou dve. 
No a ja ji rikam ze chceme rozmrazit 2 a ona jo jo to mate zmrazeny po dvou a ja ze ne ze sem chtela mrazit po jednom.Vysla sem ven a znovu se ptam sester ze sem chtela mrazit po 1 a jak to tedy mam? A oni ze se zeptaji..Tak volaj a pry jo na vase prani mate zmrazeno po jednom.Tak kolik pry chcete.Ale kdybych se znova nezeptsla tak by nevedeli..

pawlla
13. zář 2012

@malinka_02 no semnou uz jsme dve a v dalsi diskuzi kde jsem holká ket vysel tak se neboj kdyz se embryjka dobre rozmrazi tak je stejna nenli vyssi sance nez u ivf. Rikal dr tak se neboj a drzim ti

pawlla
13. zář 2012

@malinka_02 no semnou uz jsme dve a v dalsi diskuzi kde jsem holkam ket vysel tak se neboj kdyz se embryjka dobre rozmrazi tak je stejna nenli vyssi sance nez u ivf. Rikal dr tak se neboj a drzim ti moooc pesti

kive76
13. zář 2012

@malinka_02 no je jich pořád málo....jsem četla na netu, že se může při stimulaci objevit kolem 16-24i více folikulů...no ale dr. Hynek z Motola mi říkal, že ještě můžou povyrůst do patřičné výšky, aby se mohl udělat odběr vajíček a že by klidně ty 3 vajíčka z toho mohli být...no uvidíme...

mmirunda
13. zář 2012

@kive76 Já měla folikulů dohromady 25 😖 s stejně bylo jen 11 vajíček, takže na počtu nezáleží ...

melisska
13. zář 2012

@mmirunda stačí len jedno vajicko-to pravé 😉

malinka_02
13. zář 2012

@pawlla me rikali a i ve vyrocni zprave meho caru maji uspesnost ivf+icsi 38% a ket jen 26%..
@kive76 presne staci jedno prave..ja mela 6 foliku sem si rikala ze je to malo ale bylo 6 vajicek a vsechny sli celou PK az u mrazeni rekli ze jedno ne..

martina_81
13. zář 2012

@malinka_02 ahooj, takže Ti ten KET tento měsíc vyjde? 😉 to je super. Tak na pondělí hodně štěstí a trochu lepší přístup doktorů. Mám pokaždé pocit,že jsou tam nějak zmatení a nikdo neví, co dělá ten druhý. 😖

malinka_02
13. zář 2012

@martina_81 no ja bohuzel taky..dneska mi pichli ovitrelle a v pondeli KET tak drz palce..jen sem resila zda jit do 1 nebo do 2 nakonec sem nechala rozmrazit 2..

martina_81
13. zář 2012

@malinka_02 já bych šla taky do dvou. 😉 Palce budu držet,neboj. 🙂 Občas sem nakouknu,ale už se trochu ztrácím,jak sem nechodím pravidelně. 😒

malinka_02
13. zář 2012

@martina_81 ja se taky nekdy ztracim 😉

Holky jeste dotazy..kdyz ste braly prednison kolik ste braly? A druhy sem dnes 11dc na ket jdu 15 dc a sliznici mam 7mm je to dobry? Od 13 dc budu brat utrogestsn. Apak se chci zeptat - piju kontryhel mam ho uz prestat nebo jeste muzu?

martina_81
13. zář 2012

@malinka_02 já přibrala 5 kilo během dvou transférů. 😖 Teď se mi těžko podařilo 2 kila stáhnout,ale drží se to jak mrcha. 😠 A se zbytkem ti neporadím, kontryhel jsem nikdy nepila a na sliznici jsem brala ten estrofem. 😒 a oni ti neřekli, jestli ta sliznice je ok?

adriene
13. zář 2012

Ahoj holky, tak když to tu zpětně pročítám, škoda že jsem tuto diskuzi nenašla dříve, než jsem šla na 1.IVF. Mohla jsem být o dost informací bohatší 🙂 Nicméně mám 2 měsíce po IVF a 11TT, dopadla úspěšně 😎 Přeju vám to samé! 🙂

evikj33
13. zář 2012

@malinka_02 Kontryhel pij jen do Ovulky,takže bych o víkendu skončila a jinak spodní hranice pro sliznnici je tuším 6mm a i stouto to holkám vyšlo,já znám další nejméně 2 těm nedopadlo IVF,ale Ket ano 😉 Hlavně trochu optimismu,nesmíš k tomu přistupovat tak negativně i psychika hraje velkou ulohu.Nedívej se na procenta,nic nefunguje přesně dle tabulek.Sliznici mužeš ještě trošku podpořit když dáš 2dc červeného každej večer do Ketíku.Moc držíme pěsti,ale musíš nám pomoct a taky trošku věřit a pak se to určitě povede. 🙂