1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malinka_02
6. říj 2012

@radina příznaky vubec neřešte.. me po ivf boleli prsa a píchal podbřišeka nic.. ted po KET mě tak bolelo břicho že sem si myslela že to je jasné a že budu muset na PN kdyby mě takhle mělo celé těhotenství bolet a zase prsa vubec nic no a taky nic..a normálně mívám cyklus 23-26 DC a vždycky mi to utrogestan držel že až po krvi sem ho vysadila a MS přišla až za 2 dny 31DC takže ani to že MS nepříjde nic neznamená.. Tak fakt nemá smysl se pozorovat a hledat příznaky, spíš se hod do klidu..

vall83
6. říj 2012

ahoj holky, tak prave som docitala uzasne velku tabulku, je to krasne citat, ....spominam na zaciatky ked som sem prisla, ked very a sarah podstupovali vsetko rovnako, bol to zazitok snimi tady, a teraz su uz konecne obidve v dolnej casti, len mi tu chyba marmina, neviete o nej nieco? hodne spomienok na to obdobie umeleho oplodnenia, len je zajimave, ze mam viacej spomienok v tom obdobi s vami ako s niekym blizkim, alebo s rodinou, ....manzel bol vecne v praci a jelikoz sme vtedy byvali v Nemecku vy ste boli jedine , ktorým som sa zverovala, ktore ma drzali nad vodou a podporovali ma....ste uzasne holky....
jaj uz sa moc rozplyvam, to tie hormony.....
inak cukrovka u mna uz lepsie, dr. ma chvali, a to sa musim priznat ze uz ju az tak moc nedodrzujem ako na zaciatku 😅 ...
holky prajem vam hoooodne sil a hooodne plodnosti 😀

radina
6. říj 2012

@malinka_02 To ano, ja som teraz v pohodke, aj naladu mam celu dobu uplne fajn, moc to az tak neriesim, i ked sem tam nad tym rozmyslam, hlavne ked som dostala chripku den po vklade 😖 ... jedine ma desne ma otravuje to pichanie fraxiku lebo to ma hrubsiu ihlu a vzdy mi ostane riadne fialovy fliacik ako keby ma upir zakusol 🙂

malinka_02
6. říj 2012

@radina a proč máš fraxin? Máš nějakou mutaci? A jakou?

malinka_02
6. říj 2012

@vall83 ahojky! Marmina se občas jukne, ale hodně málo.. asi si potřebuje už od všeho oddechnout.. tak krásně si to napsala. snad se všechny jendou dočkáme.. TAk držím palce at jde všechnoi stále tak dobře 😉

mia75
6. říj 2012

Ahojte, po dlhšej dobe pozerám čo máte nové. Tabuľka maminiek sa krásne rozrástla 🙂 Ja stále v nemocnici na rizikovom a uz tu ostanem do konca. Pre istotu. Bolesti našťastie prechádzajú a malá je v poriadku. Začali sme 7.mesiac 😀 držím vám všetkým palce. Pa

pawlla
6. říj 2012

@malinka_02 ahojky jj mala je u rodicu takmje o ni postarano vibec netusim jak dlouho tu jeste budu

malinka_02
6. říj 2012

@mia75 ahojky, ty si pořád celou dobu v nemocnici? A jak to zládáš?

radina
6. říj 2012

@malinka_02 Praveze mi zatial nic nezistili, lebo len teraz ideme do Prahy na imunologiu. Skor som to dostala preventivne, alebo mi dr. mi punkcii cysty videla zrazeniny, tak predpokladam, ze mi to preto dali. Predtym som brala anopyrin. Plus mi dali aj prednison. Tebe ho dali tiez ?

pawlla
6. říj 2012

@mia75 ahojky teda takovou dobu v nemocnci jak dlouho jsi uz tam? Ja jsem ted taky v nemocnici jse tu uz jako doma 😒

malinka_02
6. říj 2012

@radina no mě dělali genetiku, a tam mi o dělali ne na imunologii a zjistili mi trombofilní mutaci ale dala mi jen anopyrin na to, prednison beru taky ale ten není na to. A ty injekce říkala že sou zbytečné.
@pawlla tak pokud to bude pro miminko duležité tak tam bud jak dlouho bude třeba..

pawlla
6. říj 2012

@vall83 tak to je super ze s cukrovkou to mas lepsi ja se stale bojim ze ji zase budu mit teda pokud to dopadne dobre kdo vi jestli me z te nemocnice vubec pusti

pawlla
6. říj 2012

@malinka_02 jasne klidne i 6 mesicu kdyz bude treba a miminku to pomuze

vall83
6. říj 2012

@pawlla neboj vsetko se v dobre obrati....ja sem taky si s krvacanim uzila, bola to hroza a este aj ten vajecnik vtedy do toho....a mala to ustala, zvladnete to .....ja bych byla kludne i 9 mesiacov v nemocnici, kdyby to malo pomoct, no ale zasa mi uz mame deti doma, ze je to take....takzko sa od nich odchadza, ....ale neboj zvladnete to...v kolkom si tyz. teh. ?

pawlla
6. říj 2012

@vall83 dneksa bych mela byt 9+2 tt ja vim mam doma malou a bude mi moc smutno ale musim tady byt vcera to krvaceni bylo hrozne ani ms takovou silnou nemivam ale mimi se porad drzi dnes uz je to lepsi moc se bojim

radina
6. říj 2012

@malinka_02 Tak som zvedava, co mi zistia na imunol. a asi chcem ist na hematologiu, pre istotu 😉

evikj33
6. říj 2012

@vall83 @mia75 No ahoj tulačky že se taky na nás příjdete podívat 🙂 Val co bydlení,už jste se trošku zařídili a jak se vubec máte,co nějaké nové kmarádky a malá už má nějakou partačku ve škole. 😕 Mio jak zvládaš nákup věciček pro mimi,přez net? Holky at se vám krásně těhulí strašně to utíká a brzo začne porodní vlna 😉

malinka_02
6. říj 2012

@radina me právě řekli že hematologie je zbytečná že víc mi tam nezjistí, ty testy stejně posílají k nim..

vall83
6. říj 2012

@pawlla jo i ja sem mívala hodne toho krvacení, a tiež hodne, az som mala hrozu....ale mne to vysvetlovali ze to je menzes ktora tam ostala, druhy hovorili, ze to je z toho ze som mala tak vela vajicek co mi vyberali a ze to nieje dobre zahojene a krvaca to....no kazdy nieco ine, ale nakoniec to je v poho....a aj pri prvej dcere som mala to rovnake...neboj, pekne lezkaj v nemocnici....nenamahaj sa a hlavne mysli pozitívne....viem lahko sa to pise a tazko robi.....myslím na teba...cmuk...

vall83
6. říj 2012

@evikj33 ahojcek...tak ty cakas dvojcatka a parecek....tise zavidim....myslela som si ze i nam se povedou dve naraz....no nemali sme to stastie, ale teraz ked vidim ako mi dava zabrat jedna holka, tak som rada, ze cakam iba jedno...kebyze tam mam dve naraz no neviem neviem....
no mala v skole v pohode, je tam velmi rada a aj ucenie je ide dobre....no ved citat pisat a pocitat vie, tak to ma ulahcene....
mi sme sa zabidleli a teraz sa odbidlivame a zabidlivame sa o chvilu inde....nieje to tak jednoduche byvat s dvomi 75 rocnými ludmi....

evikj33
6. říj 2012

@vall83 Jj vím psala jsi jak to vše dopadlo po velké rekonstrukci s tchánem.Generační rozdíl je někdy docela velkej problém,hlavně když začne blbnout hlava. 😒 Hlavně at už máte klid a pohodu a miminko se muže narodit do spokojené rodiny. Jj dávaj mně ty naše prdelky občas zabrat,ale zatím to jde 🙂 po porodu asi bude huř.

mia75
6. říj 2012

@malinka_02 @pawlla @evikj33 @vall83 som rada ze sa drzite babulky. Mna ked pustili domov o 3 dni som bola v spitali. Krce a bolesti, asiten myom. Inak tiez mam cukrovku a to som nic sladke nejedla takze ziadna zmena 🙂 kupene pre malu nemam nic. Bude asi net a donaska domov alebo partner. Akurat pozeram kocarky - to je veda :-P aky ste vybrali?

saraha2
6. říj 2012

@mia75 ahooj!!zase v nemocnici??ale neboj,už to uteče 😉 téda..7měsíc..já si pamatuju,kdfyž jsi našla // na testu 😉 já mám vybraný JOOLZ 😉 je lehoučký,péruje,krásně jde,otočíš se s ním na místě jednou rukou..fakt vymakanej 😉

rory_g
autor
6. říj 2012

@mia75 ahojky, to sis dlouho doma nepobyla 😒 Jinak my máme Casualplay S4 😵

Ahoj holky, jdu dočítat 😎

kathrin17
6. říj 2012

ahojte baby...mozem sa k vam pridat?Momentalne cakame a schvalenie ziadosti o prve IVF.....stale na to myslim, bojim sa toho a zaroven sa tesim...ake ste mali vy pocity a ako ste to zvladli.Ach pomoooooc

mmirunda
6. říj 2012

@kathrin17 Ahojky, jasně přidej se k nám 😉 tady se ti bude líbit 😉

mmirunda
6. říj 2012

♥ Ženy, které si miminko moc přejí:

@b.bardyova (ISCARE BA ), 2xIUI ( neúspěšné ), 1.IVF září/12 (2E ) zůstali 2 mrazáčci, 28.9. krev - bohužel negativní, ale neboj se, příště už to vyjde ♥
@melisska ( Reprofit Brno ) 4x mimoděložní těhu ( přirozeně),4.IVF ( bohužel neúspěšná ), 5.IVF září/12 (2E), 1.10 krev - nešla, testík byl negativní, příprava na KET
@fionna (FN Olomouc), 1.IVF - 24.9.genetika ( schválená adopce - super ♥ ), pokud budou sourozenci, do IVF nepůjde, jinak nechají vložit 1E - Držíme pěstičky!!
@radina (Antolská BA) 11.7. stimulace na 1.IVF - 25.7. OPU, KET 1.10 (2E) - dvě bublinky v bříšku, hezky odpočívej a hlaďkej bříško, ať se jim u Tebe líbí ♥♥♥
@malinka_02 (Pha Podolí) 14.7 začala stimulace na 1.IVF, 18.7 UTZ, 23.7. OPU, 27.7. ET (1E)neuspesne, 4 mrazacci,KET 17.9. (2E), 1.10 krev - bohužel negativní, 12.10.UTZ
@tulipanek82 (Helios Brno) 22.6. stimulace 1.IVF (DP), 20.7. OPU (8 oplodnenych vajicek), 23.7. dalsi info, dale se drzi 6 bojovnicku, 25.7. ET (1E), 3 mrazacci, pekne // blahoprejeme !!
@martina_81 (Sanus Pce) 1.IVF červen/12 (neúspěšné), zamrazeno 7 E, KET 16.7. (2E) neuspesny, 14.8.genetika vše o.k., 1.10.imuno a dle výsledků další KET - výsledky cca za 10-12 týdnů, mrzí mě že KET letos nestihnete
@kive76 (Pha Motol) 1.IVF září/12 ( neúspěšné ), nedošlo k ET, říjen/listopad 2.IVF
@absti (Gennet Pha) 1.IVF srpen, 6.7 OPU (7 vajicek), KET 29.9. - držíme pěstičky ♥ - tak co bublinka? nezlobí?
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET 18.9.(2E), 2.10.krev - POZITIVNÍ - tak co už se cítíš na přesun mezi těhulky? ♥♥
@kiwisek (ISCARE Pha ) - proběhla změna CAR, v říjnu podle testů konzultace k 3.IVF - neboj se, už to vyjde
@dadenka111 (Gyn-Fiv BA) 1.IVF červen/12 (neúspěšné), 4 E zamrazena, 27.8. UTZ, 1.KET 31.8. - bohužel o miminka přišla - beruško, jsme s Tebou a posíláme mnoho sil ♥♥♥♥, nevzdá se a bojuje dál
@winterska (Gest Pha) 3.IVF leden 2012- neg, KET květen - //, zamlklé, IUI srpen - neg, KET - půlka října

Šťastné ťěhulky :

@adriene ( Podolí Pha ) 1.IVF červenec/12 (1E) - potvrzena jednovaječná dvojčátka, TP 30.3.2013, 11.10. velký UTZ
@briuska (Pronatal Pha) 28.6. 2.IUI (neúspěšné), 1.IVF - 1.8. (1E) - těhulinka ♥ screening negativní
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF srpen/12 (ET 2E 12.9.-úspěšný) - 15.10.první UTZ - dozvíme se kolik jich v bříšku je
@pupidu (Obilní trh Brno) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), KET červen (neúspěšný) - zázrak, těhulka po kapkách dr.Jonáše ♥ - GRATULUJEME!!, 12.10. UTZ
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), KET 19.8. (2E) - těhulka ♥, čeká 1 miminko, drž se beruško, všechny na Tebe myslíme ♥♥♥♥♥♥♥
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 2.IVF - úspěch, TP 9.4.2013, 1.10 screening, negativní a vypadá to, že tam je lulínek ♥♥♥♥
@chmurkaxy (Gyn-Fiv BA) březen/12 neúspěšný KET (1.IVF), 2. IVF září/říjen, zadarilo se i bez IVF gratujujeme !!!!!!!!! TP 7.4.2013
@ivapo (Gennet Pha) 2.IVF květen/12 (ET 8.5. - úspěšný), screening o.k.TP 19.1.13, KO 31.10.
@sheronka (CAR GynFiv BA) 1.IVF červen 27.6. ET (2E ) - čeká jedno miminko
@zana21 (Gennet Pha) 1.IVF červen/12, 4 E zamrazena, 23.6. ET (1 E), 11.7. – oficiální potvrzení těhotenství! 18.7. kontrolni UTZ vse ok, 31.7. kontrolni UTZ - tesime se na fotecku
@danny38 (Art České Budějovice) 1.IVF květen/12 (1 E), TP 10.2.13, Amnio a UTZ o.k., čeká holčičku aničku, TP 10.2/4.2.2013, KO 3.10.2012 - tak co na kontrole?
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), KET květen (2 E),1 mimi, TP 28.1.13, 23.7. – screening + tripple negativní, čeká chlapečka, KO 30.10. a brzy test na cukrovku
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 19.6. IUI, TP 10.3.2013, pohlaví zatím neví, tripple testy jsou NEGATIVNÍ!! ♥
@evikj33 (Reprofit Brno) 2.IVF květen/12 (2 E), dvojčátka, TP 5.2.13, 23.7. screening OK, TP 2.2 2013, je to páreček ♥
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi, TP 5.1.13, ceka holcicku
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E),1 mimi, TP 13.1.13, bohužel těhu cukrovka, čeká holčičku Natálku ♥

vall83
6. říj 2012

@mia75 ahojcek tak ja mam kocarek od segri, po mojom krsnatku , je oranzovo cierny, pekny a je to trojkolka, bola som aj zvykla ho vozit...novy kupovat nebudem, je to hooodne drahe....viete vsetky peniazky v baraku a nic z toho....ale som spokojna s kocikom.....ale znacku ozaj teraz neviem....

radina
6. říj 2012

@kathrin17 Ahoj, tak je to take vselijake, u nas to bol aj stres, lebo ako isiel cas a vysetrenia, pribudali diagnozy 😖
Potom sa tesis na vklad, potom sklamanie, ze to nevyslo atd. Zrazu clovek zisti, ze nemysli na nic ine a vsetko sa toci okolo ivf. 😒

kaijko
6. říj 2012

@kathrin17 Ahoj ;) Taky jsem mela strach a zaroven jsem se tesila...Vse mi utikalo az do transferu,ted mam v brisku bublinku (embryjko) 3. den a uz jen cekam jestli se nam zakousne ;) Mela jsem kratkou stimulaci,takze mi to uteklo..Injekci se neboj,pichala jsem si je sama a v pohode, neboli to ;) Citila jsem pri tom jen unavu...Jaky mas problem,ze Te posilaji na IVF?